چگونه سیستم مدیریت محتوا (CMS) مناسب وب سایت را انتخاب کنیم  ؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک برنامه تحت وب برای سهولت مدیران وب سایت است که از یک پایگاه داده (معمولاً MySQL) یا روش های دیگر برای ایجاد، ویرایش و ذخیره محتوای HTML به شکلی قابل کنترل استفاده می کند.

محتوا در قسمت مدیریت برنامه تحت وب (که بخش مدیریت – Backend – نامیده می شود) ایجاد و ویرایش می شود. سپس، محتوای تولید شده بر روی سایت (که ظاهر وب سایت – Frontend – نامیده می‌شود) برای مشاهده بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

قبل از انتخاب سیستم مدیریت محتوا، توصیه می‌کنیم آنچه که می‌خواهید با وب‌ سایت خود انجام دهید را بنویسید؟ اهداف و ویژگی‌های مورد علاقه شما در وب‌سایت چیست؟

انتخاب هوشمندانه سیستم مدیریت محتوا

مطمئن شوید که سیستم مدیریت محتوا که انتخاب کرده‌اید، به عنوان رشد دهنده کسب‌وکار شما، قادر به اداره‌ی نیازهای شما می‌باشد سپس، باید گزینه‌های ارتقا یافتن خود را در نظر بگیرید. آیا به روز رسانی‌های منظم به سایت خود اضافه می‌کنید؟ آیا به بخش وبلاگ احتیاج دارید؟ آیا در آینده محصولات بیشتری در وب‌سایت خود خواهید فروخت؟

سیستم‌های مدیریت محتوا ی متن‌ باز مانند ورد‌پرس، جوملا و دروپال از پیشرفته‌ترین و مشهورترین سیستم‌های مدیریتی هستند که  به دست برنامه نویسان از سراسر جهان، تکامل پیدا کرده‌اند.

وردپرس نیز یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین سیستم‌های اخیر مدیریتی متن باز در سراسر جهان است که با وجود معایب و مزایای خود، بیش از 75 میلیون سایت را پشتیبانی می‌کند و امروزه بسیاری از سایت‌های جدید با این سیستم راه اندازی می‌شوند.

طراحی وب‌سایت با CMS های اختصاصی یا اوپن سورس، کدام بهتر است ؟

برای انتخاب میان طراحی وب‌سایت با CMS های اختصاصی یا اوپن سور باید در نظر بگیریم که هر سیستم مدیریت محتوا می‌تواند معایب. مزیت هایی داشته باشد. چرا که این سیستم در طول طراحی و اجرا ممکن است نواقصی پیدا کرده باشد یا در طی اعمال تغییرات در طراحی و یا اضافه کردن امکانات به سایت،با مشکلاتی رو‌به‌رو شود.

شما باید در نظر داشته باشید برای چه نوع شرکتی، سازمانی و یا تجارتی قصد طراحی سایت دارید. مسلما طراحی وب سایت برای یک ارگان دولتی با طراحی وب سایت برای یک آموزگاه تفاوت های بسیاری خواهد داشت.

اینکه کدام پلتفرم را برای ساخت وب‌‌سایت انتخاب کنید، به امکاناتی که می‌خواهید در سایت بگنجانید بستگی دارد. پس بهتر است کمی تحقیق کنید و ببینید که پلتفرم‌های مختلف چه امکاناتی را ارائه می‌کنند.

اگرچه صدها CMS رایگان وپلتفرم میزبانی وجود دارد، اما امکاناتی که wordpress.org در اختیار افراد قرار می‌دهید، کنترل روی سایت بسیار بیشتری را به صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک می‌دهد.

سیستم مدیریت محتوای (CMS) مناسب وب سایت

اشتراک گذاری

طراحی وب سایت
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!