همزمان با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی، تکنیکهای مختلف بازاریابی روزانه درحال پیشرفت هستند اما چیزی که از همان ابتدای شروع تبلیغات وجود داشته و اکنون نیز جزو یکی از موثر ترین راههای تبلیغاتی به شمار می رود شعار تبلیغاتیست. شعار تبلیغاتی می تواند به عنوان یک هویت برای برند شناخته شود یک شعار خوب و ساده می تواند تاثیر زیادی در برند شدن یک محصول یا کسب و کار داشته باشد.

در ادامه بهترین شعارهای برندهای مختلف را معرفی می کنیم و دلیل مشهور شدن این شعارها را توضیح می دهیم.

  • ال جی (LG)

ال جی (LG) مخفف جمله ی  “Life is Good”است  که به معنی “زندگی خوبه” است.  این شعار مختصر و کوتاه توانسته تاثیر خیلی مثبتی روی برند شدن این کمپانی داشته باشد. طی سالیان طولانی این شعار در ذهن مخاطب ماندگار مانده و کمک زیادی برای موفقیت این شرکت داشته است.

شعار تبلیغاتی

  • پپسی (pepsi)

پپسی اولین نوشیدنی ای بود که به صورت نوشابه امروزی عرضه شد، کالب برادهم دارو ساز و صاحب داروخانه نیوبرن دست به یک سری تحقیقات و آزمایشات زد تا نمونه ای از نوشابه ای که تا آن زمان وجود نداشت را خلق کند. این نوشیدنی با گذر زمان توانست طرفداری مردم را به دست آورد و شعار تبلیغاتی (live for now)  یعنی ” در حال زندگی کن” را برای خودش انتخاب  کرد. تا با این کار امید و شادابی را به مخاطب القا کند.

شعار تبلیغاتی

  • نوکیا (Nokia)

نوکیا یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تولید کننده های تلفن همراه در جهان برای گسترش کسب و کار و معرفی خدمات و محصولات این شرکت به عنوان وسیله ای برای ارتباط با مردم شعارش را اینگونه انتخاب کرد: ” نوکیا ارتباط دهنده ی مردم” که به لاتین (Nokia connecting people) می شود.

شعار تبلیغاتی

یک شعار تبلیغاتی خوب چگونه انتخاب می شود؟

یک شعار تبلیغاتی خوب شعاری است که به سادگی و به مختصرترین شکل، خدمات یا تولیداتی که یک برند انجام می دهد را توصیف می کند، شعاری که در ذهن مخاطب ماندگار می ماند و برای او ایجاد انگیزه می کند. این شعار باید شامل ویژگی های منحصر به فرد یک برند نسب به دیگر رقبا باشد. در واقع هر برند در تلاش برای کسب پول بیشتر است، اما چیزی که یک شعار تبلیغاتی می بایست القا کند باید فراتر از آن باشد و علاوه بر معرفی محصول، باید برای مخاطب ایجاد انگیزه کند. یک برند زمانی موفق می شود که یک فرهنگ می سازد و تنها روی کاربرد محصول و خدماتش متمرکز نمی شود.

برای مثال برند نایک یکی از غول های پوشاک در زمینه پوشاک ورزشی شعاری که انتخاب کرده این است: ” فقط انجامش بده” که به لاتین (just do it) می شود. شاید این شعار خیلی هم به لوازم ورزشی مربوط نباشد، ولی به صورت تلویحی اشاره به افزایش انگیزه و تلاش دارد و انگیزه ی ورزش و تمرین کردن را در مخاطب افزایش می دهد .

شعار تبلیغاتی

نمونه  های زیادی در این زمینه وجود دارند که هر کدام به نحوی شعاری متناسب با کالا یا خدماتشان انتخاب کرده اند . اما چیزی که مهم است، این است که انتخاب شعار تبلیغاتی به حدی مهم است که در صورت انتخاب یک شعار نا متناسب این شعار می تواند تاثیر معکوس و منفی داشته باشد و دقیقا به همین دلیل است که بعضی از کمپانی ها سالانه شعار تبلیغاتیشان را تغیییر می دهند. مثلا کوکا کولا از سال 1886 که با شعار (کوکاکولا بنوش) شروع کرد سالانه یک شعار جدید انتخاب می کرد که در نهایت در سال 2016 به شعار “احساست را بچش” یا (Taste your feeling) رسید.

آژانس تبلیغاتی سئواینلاین متشکل از پرسنلی جوان، فعال و متخصص همواره بر این تلاش است تا با مشاوره های تبلیغاتی در تمامی زمینه ها؛ مجازی، تبلیغات محیطی ، کاتالوگ، اینفوگرافی، انیمیشن و… به کسب و کار شما عزیزان رونق ببخشد و به بهتر دیده شدن شما در این گستره عظیم رقابت کمک کند.

تجربه یک دهه تلاش ما در زمینه تبلیغات و همکاری با سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک استان و کشور ثابت کرده که با یک تبلیغات خوب می توان پله های ترقی را راحت تر صعود کرد. با ما تماس بگیرید…

Share This Story, Choose Your Platform!