برای طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین چه نکاتی را رعایت کنیم؟

چگونه بنر تبلیغاتی بسازیم

دنیای تبلیغات به حدی گسترده شده است که احتمالا نباید انتظار داشت ایده‌های جدید تبلیغاتی درخشش زیادی پیدا کنند. اما واقعیت این است که بسیاری از طراحی‌های بنرهای تبلیغاتی تاثیر بسیار زیادی بر روی ما می‌گذراند و حتی در فضای اینترنت به سرعت مشهور می‌شوند. اما آیا این طرح‌های موفق تبلیغاتی، صد در صد خلاقانه هستند؟ واقعیت این است که خیر. بسیاری از طرح‌های موفق تبلیغاتی از روش‌های استاندارد طراحی و همچنین با الگو برداری از طرح های موفق دیگر تاثیر پذیرفته‌اند. به همین دلیل است که نکات مربوط به طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین اهمیت پیدا می کند.
در زیر پوشش خلاقیت برخی اصول اساسی وجود دارد که برای ساخت و طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق می‌توانید از آنها استفاده کنید. حتی اگر خلاق نباشید باز هم با استفاده از این نکات می‌توانید بنر مناسبی برای تبلیغات طراحی کنید.
قبل از هر چیزی باید بدانید که در یک بنر موفق تبلیغاتی فقط طراحیِ زیبا ملاک موفقیت نیست. مهم‌ترین بخش ساخت یک بنر موفق تبلیغاتی، شناخت مشتریان است. شما باید بدانید که بنر تبلیغاتی در صورتی که مشتری خود را نشناسد، حتی اگر زیباترین طراحی ممکن را هم داشته باشد، موفق نخواهد بود.

در اینجا ما به چند نکته اساسی برای طراحی بهتر بنرهای تبلیغاتی اشاره می‌کنیم:

اولیت بندی مناسب برای محتوای بنر تبلیغاتی

طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین

اکثر تبلیغات آنلاین در فضای وب، بنرهای تبلیغاتی هستند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن از طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین باید عناصر تبلیغاتی را اولویت بندی کنید. هر بنر تبلیغاتی باید دارای چهار بخش باشد:

الف: نام شرکت و لوگوی شرکت شما

ب: متن، شکل و یا تصویری که ارزش یا خصوصیت محصول یا خدمات شما را معرفی کند

پ: عکس یا طراحی گرافیکی محصول و یا خدمات شما

ت: اطلاعات تماس شما و یا دعوت برای کلیک بر روی بنر

قسمتی که ارزش یا خصوصیت محصول و یا خدمات شما را معرفی می‌کند مهم‌ترین بخش یک بنر تبلیغاتی است، به همین خاطر باید با نهایت دقت و با اولیت بالا روی آن کار کنید. بعد از آن قسمتی که کاربر را برای کلیک بر روی بنر ترغیب می‌کند اهمیت بسیار بالایی دارد. نام شرکت و لوگوی شرکت را در یکی از گوشه‌های بنر قرار دهید. معمولا برند شرکت و یا لوگوی آن را در گوشه بالای سمت چپ درج می‌کنند. تصویر اصلی که داخل بنر قرار می‌دهید باید بسیار جذاب و مرتبط با محصول و یا خدمات شما باشد اما به هیچ وجه نباید عناصر دیگر بنر تبلیغاتی شما را بی‌ارزش و یا مبهم بکند.

اندازه در طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین شما بسیار مهم است. در زیر فهرست ابعاد استاندارد بنرهای تبلیغاتی آنلاین را برای شما ذکر کرده ایم (ابعاد به پیکسل است):

31 * 88
60 * 120
90 * 120
60 * 234
60 * 468
90 * 728
125 * 125
150 * 180
400 * 240
280 * 336
300 * 250
250 * 250

طراحی خاصی برای نشان دادن اطلاعات تماس یا ترغیب مخاطبان برای کلیک بر روی بنر پیاده کنید

باید به اطلاعات تماس یا دعوت برای کلیک روی بنر جلوه بسیار خاصی دهید و آن را تا جایی که می‌توانید بولد کنید. البته باید بگوییم منظور از اطلاعات تماس لزوما شماره تلفن نیست. بلکه می‌تواند ریدایرکت شدن بر روی قسمت ثبت نام وبسایت شما یا عضویت در خبرنامه ایمیل شما باشد.

این موضوع در طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین دو پیامد بسیار مثبت برای شما به همراه خواهد داشت:

الف: باعث می‌شود مشتری، وقت بسیار کمتری برای دریافت اطلاعات تماس شما صرف کند و سریع‌تر با شما تماس بگیرد

ب: آمار بازدید و تعداد کلیک بر روی بنر شما را افزایش می‌دهد

بهترین قسمت برای ایجاد اطلاعات تماس یا دعوت برای کلیک روی بنر، در قسمت پایین سمتِ راستِ بنر است. این قسمت باید از نظر طراحی و یا استفاده از رنگ در تضاد با دیگر قسمت‌های بنر شما باشد.
برای تبلیغات بنری آنلاین بسیار مهم است که به طور مستقیم عبارت تماس تبلیغاتی را بنویسید. استفاده از عباراتی مانند: ثبت نام کنید، همین الان بخرید، با ما تماس بگیرید و … انتخاب‌های بسیار خوبی هستند.
در اینجا چند نکته عملی برای طراحی بهترِ قسمت اطلاعات تماس بنر را ذکر می‌کنیم:

• قسمت اطلاعات تماس بنر را کاملا مجزا و متضاد از بقیه بنر طراحی کنید. این قسمت معمولا به شکل یک مستطیل در قسمت پایین بنر طراحی می‌شود.
• قسمت اطلاعات تماس نباید خیلی بزرگ باشد که طراحی کل بنر شما را تحت تاثیر قرار دهد و آنرا به حاشیه ببرد
• فونت و اندازه سایز نوشته‌های قسمت اطلاعات تماس باید طوری انتخاب شود که ببینده آنرا به راحت‌ترین شکل ممکن ببیند
• بهتر است برای متن اطلاعات تماس از صفت‌های زمانی در طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین خود استفاده کنید تا مخاطب با کنجکاوی بیشتری بر روی بنر شما کلیک کند. عباراتی مانند: امروز ثبت نام کنید، همین الان کلیک کنید، فقط امروز فرصت دارید
• استفاده از ضمیر شخصی و لحن صمیمانه می‌تواند در بعضی مواقع بنر شما را جذاب‌تر کند اما این موضوع همیشه مصداق ندارد بنابراین نباید همیشه از این شیوه نگارشی استفاده کرد. نمونه عبارت‌هایی که لحن صمیمانه دارند می‌تواند اینطور باشد: منو ثبت نام کن، ایمیلمو بگیر و …

تصویر اصلی بنر را هوشمندانه انتخاب کنید

طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین

قطعا تصویری که برای بنر تبلیغاتی آنلاین انتخاب می‌کنید مهم‌ترین بخش بنر شماست چرا که مخاطب را به دیدن بنر شما ترغیب می‌کند. در اینجا چند نکته برای انتخاب بهتر عکس در بنر تبلیغاتی را به شما ارائه می‌دهیم:

الف: اگر به عکس احتیاجی ندارید از آن استفاده نکنید

استفاده از عکس یک الزام در طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین نیست. اخیرا بنرهایی که نوشته های خود را به شکل گرافیکی طراحی می‌کنند بسیار محبوب شده است. شما هم می‌توانید از چنین بنری استفاده کنید. استفاده از بنرهای نوشتاری علاوه بر اینکه می‌تواند تبلیغات شما را خاص کند، می‌تواند باعث شود تا پیام تبلیغ شما به مستقیم‌ترین شکل ممکن به مخاطب منتقل شود.

ب: از تضاد رنگی و ایده‌های گرافیکی در عکس استفاده کنید

استفاده از رنگ‌های نسبتا متضاد مانند سفید و قرمز می‌تواند بنر شما را جذاب‌تر کند. از طرفی عکس‌های خود را به صورت خام در بنر قرار ندهید. سعی کنید از فیلترهای گرافیکی مختلف برای افزایش جذابیت ظاهری عکس استفاده کنید.

پ: از چهره‌های خندان در طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین استفاده کنید

استفاده از عکس افرادی که در حال خنده و یا لبخند زدن هستند تاثیر بسیار مثبتی روی بنر شما خواهد داشت. تحقیقات نشان داده است افراد با احتمال بالاتری به جزئیات بنرهایی که از چهره انسان‌های خندان استفاده کرده است توجه می‌کنند. با استفاده از چهره افراد خندان می‌توانید تعداد کلیک‌های بنر خود را هم تا سطح مناسبی بالا ببرید.

Share This Story, Choose Your Platform!