سوال خیلی از مشتریان که به دنبال طراحی وب سایت برای شرکت و خدمات خود هستند این است که از چه زبان برنامه نویسی و پلت فرمی برای طراحی سایت استفاده کنند؟

به طور حتم درباره زبان برنامه نویسی و پلت فرم های سایت ها سوال خیلی از شما عزیزان هم باشد و باید این خبر خوب را بدهیم که در این مطلب می خواهیم درباره سایت  وردپرسی صحبت کنیم و شما را با این پلت فرم بسیار کاربردی آشنا کنیم و مزایا و معایب را بازگو کنیم. پیشنهاد می کنم در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

وردپرس چیست ؟

وردپرس یکی از سیستم هایی بوده که در ابتدا راه برای وبلاگ نویسی استفاده می شد. اما بعد از مدتی به سیستم مدیریت محتوا تبدیل شد و گسترش پیدا کرد به گونه ایی که امروزه خیلی از سایت ها از این سیستم استفاده می کنند.

وردپرس دارای پلاگین های متنوع و کاربردی است که در این راه توانسته به تمام نیاز های مشتریان پاسخ بدهد و زبان برنامه نویسی که وردپرس استفاده می کند PHP است.

این نکته قابل توجه را هم بدانید که اگر قصد دارید تا سایت وردپرسی بهتر و کارآمد تر داشته باشید از هاست لینوکس استفاده کنید. در ادامه می خواهیم مزایای وب سایت  وردپرسی و این پلت فرم جذاب را به شما بگوییم.

پلت فرم متن باز

اولین مزیت و خصوصیتی که سایت وردپرسی دارد، متن باز بودن این پلت فرم است.

ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که متن باز بودن به چه معناست؟ در واقع متن باز بودن وردپرس به این معنی است که توسعه دهندگان وب سایت می توانند کد های خود را به آن اضافه کنند و در اختیار افراد دیگر قرار دهند.

این مورد علاوه بر اینکه از مزیت های وردپرس به حساب می آید اما ممکن است برای امنیت سایت هم خطرناک باشد به این صورت که استفاده از کد ها خراب که توسط دیگر افراد نوشته می شود ممکن است در عملکرد سایت تاثیر منفی داشته باشد.

متنوع بودن افزونه های وردپرسی

از مزیت های بسیار مهم وردپرس، تعداد زیاد افزونه های وردپرسی است و این باعث می شود تا هر فرد طبق نیاز خود از افزونه ها استفاده کند. بیشتر این افزونه ها رایگان هستند اما بخشی از آن هم غیر رایگان است که با قیمت های کاملا مناسب وجود دارد.

سادگی طراحی و مدیریت وب سایت

وردپرس یکی از راحت ترین سیستم ها است که هر فردی با حداقل اطلاعات فنی در زمینه برنامه نویسی می تواند وردپرس را نصب و راه اندازی کند. طراحی سایت وردپرسی هم بسیار آسان است و تنها به یک مرورگر و اینترنت نیاز دارید و به راحتی می توانید طراحی سایت خود را شروع کنید.

قابلیت توسعه پذیری بالا

برای توسعه وب سایت خود و افزایش عملکرد سایت، طراح به راحتی و با حداقل زمان می تواند با نصب افزونه های مختلف وب سایت خود را توسعه بدهد.

معیاب طراحی سایت با وردپرس

سایت وردپرسی علاوه بر مزیت های بیمشماری که دارد دارای معایبی نیز است که در ادامه این معایب را عنوان می کنیم.

تعداد زیاد پلاگین

هر چه پلاگین بیشتر، سرعت سایت پایین تر. کاملا درست است که افزونه ها خاصیت و فواید زیادی دارند و به سایت شما امکانات زیادی را اضافه می کنند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده زیاد از پلاگین ها باعث می شود تا سرعت سایت پایین بیاید و این مورد در عملکرد سایت تاثیر خواهد گذاشت.

نیاز مداوم به بروزرسانی

وردپرس در هر دوره نسخه ها و افزونه های جدیدی را ارائه می کند. سایت خود را که بروزرسانی می کنید در عملکرد و ظاهر سایت شما تغییر ایجاد می شود. به همین دلیل بعد از بروزرسانی سایت خود نیاز به برنامه نویس دارید تا در صورت مواجه با هر مشکل در سایت خود نسبت به عیب یابی آن اقدام کند.

استفاده از منابع !

در واقع نصب تعداد زیادی از افزونه ها باعث می شود تا از منابع بسیاری از سرور استفاده کنید و در این صورت سایت احتیاج به ارتقا سیستم میزبانی خواهد داشت. اگر یک سرور مناسب برای پلت فرم خود استفاده کنید تا حدودی این مشکل حل خواهد شد.

با توجه به معایب و مزیت هایی که سایت های وردپرسی بیان کردیم. می توانیم نتیجه بگیریم که وردپرس یک پلت فرم خوب و مفید برای سایت های شرکتی و فروشگاهی است و تمام معایبی که دارد توسط تیم برنامه نویس مجرب به راحتی حل خواهد شد و با توجه به این نتیجه گیری ها مشخص است که وردپرس می تواند انتخاب مناسبی برای طراحی سایت باشد.

برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت حرفه ای با مشاوران سئواینلاین تماس حاصل فرمائید.

طراحی سایت با وردپرس

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!