قبل از اینکه طراحی وب سایت خود را شروع کنید لازم است که نکات و موارد لازم در رابطه با یک سایت خوب و حرفه ایی را بدانید. درواقع باید بدانید که چه مواردی باعث می شود تا وب سایت شما موفق شود و مورد توجه کاربران زیادی قرار گیرد. باید تمام این موارد و نکات را بدانید تا برای موفقیت بیشتر وب سایت خود این نکات را بهتر رعایت و اجرا کنید تا بتوانید سایتی موفق و جذاب را داشته باشید.

یکی از این نکاتی که بسیار تاثیر گذار است و در این مطلب می خواهیم راجب به آن صحبت کنیم، واکنش گرایی سایت است که موضوع بسیار مهمی است و از اهمییت بالایی برخوردار است. در این مطلب شما را با طراحی سایت واکنش گرا آشنا خواهیم کرد.

طراحی سایت واکنش گرا چیست ؟

با پیشرفت تکنولوژی و دنیای امروزی و ورود دستگاه های مختلف باعث شده تا طراحی سایت واکنش گرا یا طراحی سایت ریسپانسیو به یک اجبار تبدیل شود و به همین دلیل طراحی برای تک تک دستگاه ها اصلا مناسب و به صرفه نیست و تاثیر زیادی نخواهد داشت و سایت موفقی نخواهد بود و با توجه به این نکات بهتر است که طراحی سایت  برای همه دستگاه ها انجام شود. در واقع واکنش گرا و یا سایت ریسپانسیو به این معناست که سایت مورد نظر در همه دستگاه ها درست و حرفه ایی هم نمایش داده می شود. در واقع وب سایت در اندازه و سایت های مختلف محتوا سایت رابه خوبی نمایش دهد و نیاز به بزرگنمایی نباشد.

اهمیت یک وب سایت ریسپانسیو چیست؟

یک بررسی و تحقیق نگاهی کنید و به اطراف خود بیاندازید به طور معمول آدم ها از چه دستگاهی برای وصل شدن به اینترنت استفاده می کنند؟ اگر فکر می کنید که گوشی موبایل جواب این سوال است کاملا درست است. در سال 2015 طبق بررسی ها و آماری که انجام شده است مشخص شده است که 51درصد جستجوهای گوگل توسط موبایل انجام شده است و این کاملا مشخص است که این آمار و ارقام در سایت های دیگر هم صدق کند. با توجه به این آمار و ارقام مشخص است که باید سایت هایی که طراحی می شود در گوشی های موبایل به خوبی نمایش داده شود و در اینجاست که اهمییت سایت واکنش گرا خودش را نشان می دهد..

آیا واکنش گرایی سایت در رتبه گوگل تاثیر دارد؟

واکنش گرایی سایت شما باعث می شود تا کاربران تجربه بهتری در سایت داشته باشند و می توان گفت که از سایت ریسپانسیو لذت خواهند برد. اما تنها به این نقطه نخواهیم رسید بلکه واکنش گرایی سایت باعث می شود تا سایت شما در گوگل هم نمره سئو  و رتبه بسیار بالایی را کسب کند.

در واقع گوگل می خواهد که هوای کاربران خودش را داشته باشد و چون کاربران زیادی با استفاده از موبایل های خود به جستجو اینترنتی می پردازند، گوگل هم سعی می کند تا سایت های ریسپانسیو را در اولویت قرار دهد و این بدین معنی است که اگر سایت واکنش گرایی نداشته باشید، در موبایل نتایج خوبی نخواهید گرفت و خیلی سخت دیده می شوید.

واکنش گرایی کردن سایت برای تمام اندازه ها ممکن است؟

هنگامی که تصمیم به طراحی سایت ریسپانسیو می گیرید یک مانع بزرگ در مقابل شما قرار می گیرد که این مانع، وجود هزاران مدل و اندازه تبلت و مانیتور کامپیوتر و لب تاب است.

با توجه به تنوع و اندازه های مختلف صفه باعث می شود تا کار بسیار سخت شود و این سوال پیش می آید که چگونه برای تمام این اندازه ها سایت طراحی کنید؟ بررسی تک تک و طراحی برای تمام این سایز ها کاری غیر ممکن و بسیار دشوار است.

پس راه حل کار چیست؟ راه حل کار در دست ما است، برای بهینه کردن سایت خود و طراحی ریسپانسیو بهتر است که سری به آمار و ارقام ها بزنید و ببیند که کدام دستگاه ها بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است که ما به شما خواهیم گفت.

  • موبایل:51درصد
  • دسکتاپ و لب تاب:45درصد
  • تبلت:3.5درصد
  • تلویزیون هوشمند و غیره:0.5درصد

و با توجه به این آمار و ارقام مشخص است که میزان استفاده موبایل و لب تاب و کامپیوتر برای جستجو در اینترنت ها بیشتر است و طراحان سایت بهتر است که به این آمار و ارقام توجه داشته باشند.

طراحی سایت واکنش گرا کلام آخر !

در این مطلب شما را با سایت ریسپانسیو آشنا کردیم و این که واکنش گرایی چیست و چرا اهمییت دارد و تمام راه ها و نکات لازم را در این مطلب گفتیم. کافی است که حواستان در هنگام طراحی سایت توجه کنید و مطمئن شوید که سایت شما علاوه بر اینکه در کامپیوتر به خوبی نمایش داده شود در موبایل هم به خوبی نمایش داده شود و با رعایت این نکات و تمام این موارد برای کاربران خود تجربه ایی لذت بخش را رقم بزنید.

برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت حرفه ای با مشاوران سئواینلاین تماس حاصل فرمائید.

طراحی سایت واکنش گرا

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!