گوگل تغییر طرح عمده ای را برای نتایج جستجوی موبایل اعلام کرد. تست ها و تغییرات جزئی طرح اغلب اتفاق می افتد، اما این محصول جدید، شامل دو تغییر عمده می باشد. اول اینکه، شاخص سبز [Ads] جایگزین یک متن سیاه و درشت شده است.

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

در تصویر زیر، فرمت جدید تبلیغ در نتیجه بسته بندی محلی می باشد. توجه داشته باشید که من عناصر احاطه شده طراحی را (از جمله جعبه های مدور) برای تمرکز بر روی عناصر تغییر یافته حذف کرده ام.

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

واکنش های جامعه بازاریابی آنلاین سریع و اغلب طعنه آمیز بود، اما یک واکنش به طور واضح از دست رفته، مایه تعجب بود. گوگل در تلاش است که تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز را بیشتر شبیه نتایج ارگانیک کند.

آیا در طراحی دوباره، گوگل ادوردز زیاده روی کرده است؟

آیا این آخرین تغییرات برای ترکیب تبلیغات و نتایج ارگانیک بسیار زیاد است؟ اگر ما فقط یک تکرار را پشت سر بگذاریم، به نظر نمی رسد یک تغییر بزرگ باشد. آخرین نسخه که در زیر نشان داده شده است، رنگ نشانگر Ad را با URL نمایش تطبیق داده است و یک مستطیل گوشه گرد را برای متن جدید و پررنگ شده جایگزین کرده است.

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

نسخه 2019 را در desktop با سال 2017 مقایسه کنید

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

رنگ متضاد سفید بر روی زرد در مربع بسیار بیشتر از دو روش جدید به چشم می آید. اگر به سال 2013 برگردیم، سیر تکاملی بسیار واضح تر است

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

سالها تبلیغ در گوگل، در یک چهارگوش نمایش داده می شد، که به وضوح از نتایج ارگانیک و با رنگ متفاوت با رنگ پس زمینه، جدا شده است. در حالی که این رنگ در طول سالها تغییر کرده است، حتی این پس زمینه ظریف، تبلیغات را با هم ترکیب کرده و آنها را به طور واضح از سایر انواع نتیجه جدا کرده است.

درباره نتایج ارگانیک چطور؟

بر خلاف برخی از طراحی های مجدد تبلیغات قبلی، این تغییر با طراحی مجدد نتایج ارگانیک به موفقیت دست یافت. در اینجا آنچه که یک نتیجه ارگانیک برای Moz Algorithm History در بیشتر موبایل ها در طول هفته گذشته به نظر می رسید، وجود دارد.

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

در حالی که فونت ها و اندازه ها و واسطه های کاربری اطراف، در طول چندین سال گذشته تغییر کرده است، جایگزینی هسته مانند همین بوده است: (1) عنوان نمایش، (2) URL نمایش یا نشانگر صفحات و (3) قطعه. مانند فرمت آگهی جدید، فرمت آلی جدید flips خطوط (1) و (2)

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

فرمت جدید نیز، نسخه کوچکی از فاویکون سایت را اضافه میکند. گوگل همچنین به نظر می رسد در حال تغییر در جهت نشان دادن نام برند، زمانی که در دسترس است، بر خلاف دامین ریشه سایت می باشد، اما این تغییری است که گوگل به تدریج نسبت به گذشته ایجاد کرده است.

خطوط چه زمانی محو می شوند؟

در حالی که گوگل از نماد دقیقی که ما در Moz ترجیح می دهیم استفاده نمی کند” مربع” تصویر لوگوی رنگی، به طور کاملا واضحی، بسیار متفاوت تر از نشانگر سیاه “تبلیغ” گوگل می باشد. برخی از برند ها خیلی خوش شانس نیستند. به این دو نتیجه در Adidas.com توجه کنید

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

لوگوی آدیداس در این اندازه، به خوبی پردازش نشده است و در نگاه اول شبیه به یک مثلث سیاه می باشد که ممکن است با متن “گوگل ادوردز” اشتباه گرفته شود. Associated Press دارای چنین مشکل مشابهی است.

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

با این اندازه و رزولوشن (تفکیک پذیری)، “AP” ممکن است با”AD” اشتباه گرفته شود. چنین چیزی برای مارک های شناخته شده، ممکن است مشکلی ایجاد نکند (لوگوی AP تقریبا قابل تشخیص میباشد)، اما این می تواند نرخ کلیک (CTR) را در برند های کوچکتر تحت تاثیر قرار دهد.

البته این ها مثال های بسیار بزرگی هستند، اما در فرآیند تکرار قبلی (متن آبی – سبز “آگهی” در یک مستطیل گوشه گرد) هیچ متن یا شکل مشابهی برای نتایج آلی وجود نداشت. اضافه کردن یک فاویکون به نتایج ارگانیک، عنصری را اضافه می کند که ممکن است متن “تبلیغ در گوگل” را در نتایج پرداخت شده منعکس کند و موجب سردرگمی احتمالی شود.

آیا باید فاویکون خود را بروزرسانی کنم؟

بازاریابان پیشنهادات زیادی را خیلی سریع و با آسیب زیاد در طول یک هفته اراٸه دادند. چنین چیزی ممکن است برای مدتی سرگرم کننده باشد، اما گوگل در حال پس زدن و مبارزه با دستکاری فاویکون ها است و دستورالعملهای آنها را فرستاده است. خلاصه، فاویکون های فریبنده، نامناسب یا دائما در حال تغییر احتمالا حذف خواهند شد.

اگر شما یک فاویکون نداشته باشید، گوگل، یک پیش فرض را به کار خواهد برد. در اینجا یک نمونه وجود دارد:

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

آیکون پیش فرض آنچنان بد نیست، اما اگر در حال حاضر فاویکون ندارید، ارزش دارد که یک فاویکون که با برند تجاری مطابقت داشته باشد، ایجاد کنید. گوگل در حال حاضر توصیه می کند که فاویکون را در اندازه های 48×48 پیکسل ارائه دهید. برای تبدیل فرمت های گرافیکی استاندارد به فایل فاویکون (.ico)، تعدادی ابزار رایگان و وب سایت وجود دارد.

من یک فاویکون جدید را در روز سه شنبه 28 مه ایجاد کردم و صفحه اصلی را دوباره برای Google Search Console بازبینی کردم. فاویکون به روز شده صبح پنج شنبه، 30 مه (کمتر از دو روز) آشکار شد.

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

اکثر مردم گزارش می دهند که فاویکون ها ظرف مدت یک روز یا کمتر به روز شده اند. سایت شخصی من دارای مقداری خطای موبایل فرندلی است که می تواند موجب تاخیر شود، اما در حال حاضر هیچ خطا یا به روز رسانی در GSC وجود ندارد که برای شما بازگو کنم، تا زمانی که انتظار دارید فاویکون در نتایج جستجو نمایش داده شود.

آیا در آینده، گوگل brand-first می باشد؟

اشکالی ندارد که نگران تغییرات تبلیغات در گوگل باشید، اما با انتقال برند یا دامین به خط اول و اضافه کردن فاویکون، این طراحی بازتابی از یک رویکرد brand-first، با تاکید برند و سایت بر محتوای خاص می باشد.

خواندن میان خطوط اطلاعیه گوگل، این شیوه طراحی، مشخص می کند که همه چیز در “کارت” (کادر نتیجه جستجو) متعلق به یک برند خاص می باشد. به عنوان مثال به وبلاگ Moz توجه کنید.

طراحی مجدد گوگل برای تبلیغ ها

پوشه، کارت را کمی آشکارتر می کند، اما با هدایت به برند، طراحی جدید مشخص می کند که تمام این عناصر – نتایج ارگانیک، لینک های سایت و پست های وبلاگ به یک منبع منحصر به فرد وابسته هستند. استفاده از رویکرد brand-firs، ممکن است بخشی از استراتژی بزرگتر گوگل برای مبارزه با اطلاعات نادرست و کمک به جستجوگران برای نسبت دادن محتوا به منبع خود، باشد.

البته، مانند همه تغییرات ما نمی دانیم این یکی، چه مدت طول خواهد کشید. همانند بسیاری از تغییرات اصلی طراحی، می توانیم فرض کنیم که گوگل مدتی است که آن را آزمایش می کند، اما اگر فاویکون دستکاری شده یا مورد سوء استفاده قرار گیرند، تا حدی که اتوماسیون قادر به حل مشکل نباشد، ممکن است مجبور به تغییر مسیر باشند.

در حال حاضر، بای اطمینان حاصل کنیم که فاویکون دقیقا بازتابی از برند شما می باشد و به نظر نمی رسد که به متن سیاه آگهی شبیه باشد. در نهایت، می خواهید لیست ارگانیک به طور مثبتی برند شما را نشان دهد و کلیک های مرتبط را به کار برد.

در حالی که این تغییرات بعید است که بر رتبه بندی تاثیر بگذارد، توصیه می کنیم که نرخ کلیک خود را (CTR) در هر دو صفحات اصلی ارگانیک و نتایج پرداخت شده، تحت نظر داشته باشید. ممکن است مدتی قبل از این باشد که به طور کامل تاثیر این تغییرات را درک کنیم.

Share This Story, Choose Your Platform!