با گسترش روز افزون شبکه های اجتماعی و کاربران اینترنت, تاثیر گذاری این تکنولوژی در تمامی ابعاد زندگی بشر افزایش پیدا کرده و تبلیغات هم یکی از جنبه های این اثرگیری است. دیجیتال مارکتینگ می تواند بازه ی گسترده ای را در بر داشته باشد که طراحی وبسایت هم جزیی از آن محسوب می شود. اما آیا هر کسی با هر حرفه و آشنایی محدود با ورد پرس می تواند یک سایت پربازدید با ترافیک بالا طراحی کند؟ مسلما پاسخ به این سوال منفی است, چرا که تاثیر گذاری یک سایت روی بازدید کنندگان به دو مفهوم کلی بستگی دارد: 1-عملکرد و محتوای سایت و 2-فرم و شکل سایت. طراحی وبسایت حرفه ای نیاز به تبحر در این دو موضوع دارد.

1- عملکرد و محتوای سایت

افزایش ترافیک و بازدید برای هر سایتی اولین چیزی است که یک سایت نیاز دارد و این امر به داشتن محتوایی متفاوت, خلاقیت و نوآوری در مطالب و تناسب آن با نیاز های مخاطبین بستگی دارد. مثلا سایت فروشگاه کیف و کفش را در نظر بگیرید, آیا تنها چیزی که یک کاربر در محیط اینترنت جستجو می کند, نوع محصول یا قیمت آن است؟ بازدید یک سایت تنها با تمرکز روی محصول و عنوان و برند آن محصول انجام نمی شود, لازمه ی افزایش ترافیک شناخت مخاطب و نیازها و علایق اوست که تعریفی از طراحی وبسایت حرفه ای به شمار می رود. برای این کار هم شما نیاز به مطالب مرتبط با محصول دارید, برای مثال می توانید چگونگی ست کردن رنگ کیف و کفش را توضیح دهید یا در مورد روانشناسی رنگ ها مطلبی بنویسید و با این کار مخاطب را به سمت سایت کشیده و برندتان را در معرض دید بیشتری قرار دهید.در ادامه هم داشتن کلمات کلیدی مناسب بسیار مهم است, چرا که حتی یک محتوای خوب بدون داشتن کلمات کلیدی مناسب بازدید زیادی نخواهد داشت.

مطلب مهم دیگر ارتباط درونی مطالب سایت است که با لینک گذاری برای کلمات کلیدی انجام می شود و باعث می شود که کاربر از دیگر مطالب سایت هم بازدیدکند.

کاری که یک آژانس تبلیغاتی انجام می دهد دقیقا همین است و به همین دلیل تولید محتوا جهت طراحی وبسایت حرفه ای برای هر آژانسی از بیشترین اهمیت برخوردار است. بدون داشتن یک تیم تولید محتوای متخصص و تحصیلکرده مطالب یک سایت کپی, فیک و غیر علمی خواهند بود.

2- طراحی و قالب

طراحی وبسایت حرفه ای

.

خوب حالا تصور کنید که به یک تیم تولید محتوای متخصص دست پیدا کردید و محتوای سایت از لحاظ بازدید و جذابیت تامین شد و مخاطب وارد سایت شما شد و مطمئن است که مطلب سایت برای او کاربردی و مهم است. دومین چیزی که در اینجا اهمیت ویژه ای دارد و به حفظ کاربر در سایت کمک می کند طراحی و زیبایی شناسی سایت است که قسمتی از طراحی وبسایت حرفه ای محسوب می شود.

اولین چیزی که یک کاربر بعد از ورود به سایت با آن مواجه می شود قالب کلی سایت است. آیا رنگ ها به درستی و متناسب با موضوع انتخاب شده اند؟ آیا اندازه ی فونت و نوع فونت مناسب است؟ تبلیغات داخل سایت چگونه قرار داده شده اند؟

تصور کنید وارد سایتی می شوید و محیط آن طوری با بنرها و تبلیغات مختلف شلوغ شده که مطلبی را که شما دنبال می کنید داخل آن گم است, کاری که شما می کنید چیست؟ مسلماً از سایت خارج می شوید و مطلبتان را مجدداً در گوگل جستجو می کنید. در اینجا نیز لازمه ی داشتن یک قالب خوب داشتن یک تیم حرفه ای در زمینه ی کد نویسی و طراحی قالب است.

نکته مهم دیگر در زمینه افزایش بازدید یک سایت طراحی وبسایت حرفه ای منطبق با اصول موتورهای جستجو است. بسیاری از طراحان سایتهای اینترنتی در مورد نتیجه رتبه بندی سایت های ساخته شده شان در موتورهای جستجو (SERPs) شکایت دارند. اما مسئله ای که آنها درست درک نکرده اند این است که وب سایت آنها بر اساس اصول موتورهای جستجو طراحی نشده است.

نکته ی دیگر هم بهینه سازی چند زبانه سایت است در ابتدایی ترین موتورهای جستجوی بهینه سازی چند زبانه سایت در کشورهای مختلف، فرایند اصلاح وب سایت شما در جهت قرار گرفتن در لیست جستجوی اینترنتی زبانهای مختلف انجام می شود؛ شما می توانید رتبهء بالای لیست، ترافیک بیشتر و یا تبلیغات کلیکی برای وب سایت خود ایجاد کنید. از لحاظ تئوری، هرچقدر کلیک بیشتری در سایت داشته باشید، نتیجه بهتری خواهید داشت. اما تنها در صورتی که وب سایت و محتوای آن در جهت خواسته ها و نیاز مخاطبان باشد.

در پایان استفاده ی از ویدیو و موشن گرافیک نیز می تواند جذابیت سایت را بیشتر کند و به طراحی وبسایت حرفه ای کمک کند.

Share This Story, Choose Your Platform!