طراحی ریسپانسیو سایت چیست !

در طراحی سایت ریسپانسیو کلمه ریسپانسیو به معنای پاسخ گرا یا واکنشی می باشد. به این معنا که طراحی وب سایت به گونه ای انجام می شود که در صفحات مختلف مانیتور با سایز متفاوت و ابزارهای متفاوت، سایت به درستی نمایش داده شود یه به عبارت ساده تر برای صفحه نمایش های متفاوت تنطیمات متفاوت اعمال می گردد تا بهینه ترین نمایش برای کار بر نمایش داده شود.

به عنوان نمونه زمانی که شما از طریق گوشی یا تبلت سایت را تماشا می کنید ساختار ظاهری سایت به گونه ای تغییر پیدا می کند که قابلیت پیمایش سایت در این ابزارها به راحتی فراهم گردد.

از طرفی در مانیتورهای با رزولوشن بالا نیز سایت به گونه ای مناسب نمایش داده می شود و به عبارت دیگر کاربران با هر ابزاری سایت شما را تماشا می کنند از محتوا و ظاهر سایت شما کمال استفاده را خواهند برد.

تاثیر طراحی سایت ریسپانسیو در سئو

 طراحی ریسپانسیو وب سایت به طور مستقیم تاثیری در سئو ندارد اما با توجه به اینکه درصد زیادی از کاربران به وسیله تلفن همراه و تبلت وب گردی می کنند طراحیهای غیر ریسپانسیو باعث کاهش بازدید  یا فرار کاربران از وب سایت میشود و این کاهش بازدید باعث پایین آمدن رنکینگ شما میشود.

اکنون باید به یک مساله مهم پاسخ بدهیم. زمانی که به دنبال یک سایت ریسپانسیو هستید، یک مانع بزرگ بر سر راه شما قرار خواهد گرفت: هزاران مدل مانیتور، لپ‌تاپ، تبلت و موبایل در دنیا وجود دارد و در نتیجه، تنوع اندازه‌های صفحه بسیار بالاست.

اصلاً چطور باید سایت خود را برای این همه اندازه آماده کنید؟ آیا می‌خواهید تک تک آنها را بررسی کنید و مطمئن شوید که سایت شما در هر اندازه‌ای درست نمایش داده می‌شود؟ قطعاً این مساله حتی اگر ممکن باشد، چیزی شبیه به دیوانگی است.

در ابتدا یک گرافیک خوب باید محتوا را منظم و منسجم جلوه دهد و کاربران بدون هیچ دشواری بتوانند به آنها دسترسی داشته باشند و آن ها را مطالعه کنند.

نکات طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو را شاید بتوان به عنوان یک ویژگی ضروری برای سایت ها نام برد تا یک قالب. یک وب سایت در این دوره حتما باید علاوه بر پشتیبانی از نمایشگرهای استاندارد از پلتفرم ها و دیگر نمایشگرها هم پشتیبانی کند.

این طراحی به وسیله کدنویسی HTML و CSS انجام می شود. به دلیل آنکه تعداد کاربران اینترنت موبایلی از کاربران دسکتاپی بیشتر شده است، استفاده از این ویژگی و متد طراحی برای همه کاربران اینترنت ضروری می باشد.

مزایای طراحی ریسپانسیو  !

  • صرفه جویی در هزینه
  • صرفه جویی در زمان
  • سبقت از رقیبان
  • افزایش ترافیک سایت
  • جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری

برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت حرفه ای با مشاوران سئواینلاین تماس حاصل فرمائید.

طراحی سایت ریسپانسیو

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!