راهنمای طراحی ژورنال لباس

طراحی ژورنال لباس

ژورنال لباس به بخش جدایی ناپذیر صنعت مد تبدیل شده است. حتی بزرگ‌ترین و معروف‌ترین برندهای تولید لباس هم خود را ملزم به ساخت ژورنال فصلی و یا سالیانه می‌کنند. در هر ژورنال، جدیدترین طراحی‌های لباس به مشتریان و رقیبان عرضه می‌شود. با این وجود برای ساخت هر ژورنال باید نکات خاصی رعایت شود تا تأثیرگذاری آن بالاتر برود. اگر شما هم به دنبال ساخت و طراحی ژورنال لباس هستید، با ما همراه باشید تا قدم به قدم نکات ساخت آن را با یکدیگر مرور کنیم:

دسته بندی لباس ها را مشخص کنید

قبل از هر چیز باید بدانید لباس‌های شما دقیقا به چه گروه‌هایی دسته بندی می‌شوند. لباس مجلسی، لباس اداری و لباس راحتی می‌تواند دسته بندی مناسبی باشند. البته این تنها یک پیشنهاد است، شما می‌توانید بر اساس نوع کاربری و یا نوع طراحی و رنگ، لباس‌های خود را دسته بندی کنید. در هر صورت لباس‌های شما باید دارای یک دسته بندی مشخص برای مشتریان باشد. پس از تعیین دسته بندی، مدل‌هایی که از نظر شما پر فروش‌ترین و یا خاص‌ترین مدل‌های لباس است را جدا کنید. این مدل از لباس‌ها دقیقا همان‌هایی هستند که برای تولید ژورنال می‌توانید از آنها استفاده کنید. برای انتخابِ دقیق‌ترِ مدل‌هایی که قصد معرفی آنها را دارید بهتر است با متخصصان حوزه تبلیغات مشورت کنید. با این حال در صورتی که تخصص شما در زمینه طراحی و یا فروش لباس است احتمالا قادر خواهید بود که بهترین انتخاب‌های ممکن را داشته باشید.

از مدل‌های مناسب در طراحی ژورنال لباس استفاده کنید

برای تهیه ژورنال حرفه‌ای بسیار مهم است که لباسهایتان در تن مدل‌های مختلف نشان داده شود. این موضوع به مشتریان یک تصویر ذهنی مناسب می‌دهد که پوشیدن هر مدل خاصی از لباس می‌تواند چه ظاهری برای آنها بسازد. این موضوع بسیار مهم است که از مدل‌های مناسب استفاده کنید. اگر شما فروشنده و یا تولید کننده کت و شلوار هستید، بهتر است مدل‌هایی که انتخاب می‌کنید قدی بلند با چهره‌ای بسیار مردانه داشته باشند.

از عکاس حرفه‌ای کمک بگیرید

استفاده از عکس‌های حرفه‌ای، شاید مهم‌ترین بخش تهیه و طراحی ژورنال لباس باشد. علت این اهمیت بسیار مشخص است. مخاطب ژورنال شما تنها به چشم‌های خود اعتماد دارد و شما باید بتوانید بهترین جلوه لباس‌های خود را به نمایش بگذارید. این موضوع به حدی اهمیت دارد که به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک آژانس تبلیغاتی معتبر درخواست کمک کنید. باید توجه داشته باشید که یک عکس حرفه‌ای برای استفاده در ژورنالِ مد و لباس دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است. از تنظیم مناسب نورپردازی تا استفاده از رنگ‌های یکپارچه و یا متضاد در تهیه و تنظیم کادر عکس. توجه و دقت به تمامی این موارد می‌تواند ژورنال لباس شما را از استانداردهای معمولی بالاتر ببرد.

نوع ژورنال خود را انتخاب کنید

طراحی ژورنال لباس

در اکثریت موارد، ژورنال‌های لباسِ برندهای معتبر، ژورنال‌هایی عکس محور هستند. در این نوع از ژورنال‌ها، تمامی مدل‌های لباس تنها با عکس و بدون هیچ گونه توضیحی به نمایش در می‌آیند. با این حال در موارد معدودی هم سایزهای لباس و تنوع رنگی و جنس ساخت آن در ژورنال‌ها نوشته می‌شوند. شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک از این دو روش برایتان موفقیت بیشتری به همراه می‌آورد. آیا توضیحات درباره عکس لباس‌ها می‌تواند به مخاطبان‌تان شوق بیشتری برای دیدن و یا خریدن لباس‌ها بدهد یا ترجیح می‌دهید که با نمایش عکس‌های زیبا و بدون هر گونه نوشتاری، تمرکز مخاطبان را تنها به مدل‌های لباس خود جلب کنید؟ هر کدام از دو مورد بالا را که در طراحی ژورنال لباس انتخاب کنید باید بتوانید طرحی عملی را برای آنها ایجاد کنید.

سایز و حجم ژورنال را انتخاب کنید

در صورتی که هدف شما ساخت یک ژورنال سالیانه است، استفاده از سایزهای بزرگ ژورنال با تعداد بالای صفحات انتخاب مناسبی خواهد بود. در ژورنال‌های سالیانه معمولا تمامی مدل‌های تولید شده در سال جاری نشان داده می‌شود و این موضوع به خصوص برای فروشگاه‌ها و یا تولید کننده‌های لباس به معنای استفاده از تعداد صفحات بالا در تولید ژورنال است. از طرفی با انتخاب یک سایز بزرگ برای ژورنال می‌توانید تمامی جزئیات طراحی لباس خود را به مشتریان نشان بدهید.

از رنگ‌های مناسب در طراحی ژورنال لباس استفاده کنید

همانطور که گفتیم استفاده و انتخاب یک پشت زمینه مناسب برای ژورنال شما اهمیت بالایی دارد. استفاده از یک رنگ غالب در تمامی صفحات کاتالوگ می‌توانید پیوستگی و ارتباط ظریفی را بین هر صفحه از کاتالوگ ایجاد کند. البته این موضوع یک قانون اجباری نیست. بسیاری از برندهای مختلف از پشت زمینه‌های بسیار متضاد در ژورنال‌های خود استفاده می‌کنند. با این حال توجه داشته باشید که برای برند و یا فروشگاه شما ممکن است استفاده از پشت زمینه‌های متضاد انتخاب مناسبی نباشد.

Share This Story, Choose Your Platform!