راهنمای طراحی کاتالوگ برای تجهیزات پزشکی

طراحی کاتالوگ برای تجهیزات پزشکی

ساخت و طراحی کاتالوگ برای تجهیزات پزشکی موضوعی بسیار مهم برای تضمین فروش این محصولات است. بسیاری از مشتریان شما، بیشترین میزان اطلاعات در زمینه محصولات پزشکی را از کاتالوگ‌ها به دست می آورند. به همین علت شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی و یا شرکت‌های بازرگانیِ وارد کننده، همواره به کاتالوگ به عنوان یک وسیله اطلاع رسانی قدرتمند نگاه می‌کنند. البته برای تبلیغات محصولات، طراحی و ساخت کاتالوگ به تنهایی کافی نیست اما قدم بسیار مهمی است. شرکت‌های معتبر تولید تجهیزات پزشکی همچون اسکای (SKY)، آی ام اس (IMS) و الپیس (ELPIS) هر ساله بودجه‌های کلانی را برای طراحی بهترین کاتالوگ‌های تجهیزات پزشکی اختصاص می‌دهند. این موضوع نشان می‌دهد که طراحی کاتالوگِ لوازم پزشکی برای شرکت‌های فعال در بازار ایران هم بسیار اهمیت دارد و اگر شما هم می‌خواهید محصولات خود را با اطلاعات مفصل به مشتریان ارائه بدهید، قطعا ساخت یک کاتالوگ با کیفیت گزینه بسیار مناسبی است.
در این مقاله ما قصد داریم تا نکاتی را شرح بدهیم که با توجه به آنها می‌توانید یک کاتالوگ با کیفیت مناسب برای تجهیزات پزشکی طراحی و تهیه کنید.

نیاز مشتریان را بشناسید

این اولین قدم برای طراحی کاتالوگ برای تجهیزات پزشکی است. شما باید قبل از هر چیز نیازهای اصلی بازار را بشناسید. کدام یک از محصولات شما می‌تواند مشتریان بیشتری را جذب کند؟ کدام یک از محصولات شما رضایت بالاتر مشتریان را به همراه داشته است؟ مشتریان شما به دنبال چه نوع محصول و با چه ویژگی‌هایی هستند؟
جواب به این سوالات می‌تواند شما را در مسیر درستی قرار بدهد. شما باید بدانید که پزشکان و یا واحدهای درمانی بیش از همه به کدام یک از تجهیزات شما نیاز دارند. به عنوان مثال در صورتی که شما تولید کننده و یا وارد کننده تجهیزات تخصصی پوست هستید، اخیرا توجه به دستگاه های پلاسما و تزریق نخ بسیار بیشتر شده است. به همین خاطر با قرار دادن تمرکز کاتالوگ خود بر روی دستگاه‌های پلاسمای تولیدی شرکت‌تان، می‌توانید توجه زیادی را به کاتالوگ‌تان جلب کنید. انتخاب محصولات مناسب برای معرفی در کاتالوگ، اساس یک طراحی مناسب را تشکیل می‌دهد و شما باید بتوانید این قدم را با دقت بسیار بالایی بردارید.

توضیحات فنی و کاربردی محصولات را بنویسید

توضیحات فنی محصولات را بنویسید

در طراحی کاتالوگ برای تجهیزات پزشکی ارائه اطلاعات مفید و فنی به مشتریان اهمیت بالایی دارد. هر مشتری نیاز دارد که بداند تجهیزات پزشکی شما دقیقا چه ویژگی‌های فنی دارد. میزان ولتاژ ورودی دستگاه‌های شما چقدر است، عمر مفید آنها و ضریب دقت و خطای آن به چه میزان است. از طرفی بررسی اینکه هر محصول دقیقا چه فوایدی برای بیماران دارد هم اهمیت دارد. شما باید توضیح دهید که خرید هر کدام از تجهیزات‌تان کدام یک از مشکلات بیماران را حل می‌کند. به طور مثال تجهیزات اندازه گیری قند خون می‌تواند علاوه بر بررسی مداوم تغییرات سطح خون بیماران دیابتی، از تزریقات بیش از اندازه هم جلوگیری کند. هر کدام از تجهیزات شما علاوه بر مشخصات فنی، توضیحاتی کاربردی هم دارد. این توضیحات کاربردی در زمینه ارتباط مستقیم تجهیزات با مشکلات بیماران است. در یک کاتالوگ استاندارد تجهیزات پزشکی، شما باید توضیحاتی جامع را در زمینه مشخصات فنی و کاربردی محصولات به مشتریان خود ارائه بدهید.

از رنگ‌های مناسب استفاده کنید

از رنگ های مناسب استفاده کنید

برای رنگ‌های پشت زمینه و غالبِ کاتالوگ‌های تجهیزات پزشکی معمولا از رنگ‌های آبی روشن، سبز روشن و سفید استفاده می‌شود. این رنگ‌ها به مشتریان احساس اطمینان و آرامش را القا می‌کنند. ااستفاده از رنگ‌های تند و تیره انتخاب مناسبی برای عموم تجهیزات پزشکی نیست.

عکس‌های واقعی بگیرید

استفاده از عکس‌های واقعی و با کیفیت، دیدگاه مناسبی در باره ظاهر تجهیزات شما به مشتریان می‌دهد. به همین علت عکس‌های مورد استفاده در روند طراحی کاتالوگ برای تجهیزات پزشکی، مهم‌ترین بخش یک کاتالوگ محسوب می‌شوند چرا که علاوه بر معرفی محصولات، با ایجاد یک جلوه بصری، مخاطبان را تشویق با مطالعه کامل کاتالوگ می‌کنند. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و بهتر است برای گرفتن با کیفیت‌ترین عکس‌های ممکن، از آژانس‌های تبلیغاتی مشاوره بگیرید.

نتیجه گیری کنید

کاتالوگ شما باید داری یک جمع بندی و نتیجه گیری مفید باشد. در نهایت مشتری باید بداند که شما دقیقا در کدام زمینه‌ها فعالیت بیشتری دارید و شرکت شما بر روی محصولات و تجهیزاتش چه خدمات و سرویس‌هایی را ارائه می‌دهد. ارائه این اطلاعات در پایان کاتالوگ می‌تواند باعث ایجاد یک نتیجه گیری مفید و شهرت برند تجاری شما بشود.

Share This Story, Choose Your Platform!