راهنمای طراحی کاتالوگ برای هتل‌ها

طراحی کاتالوگ برای هتل

شاید برای شما عجیب باشد اما ساخت و طراحی کاتالوگ برای هتل‌ها اثرات مثبت بسیار زیادی دارد. اگرچه ساخت کاتالوگ برای یک هتل شاید خیلی متداول نباشد اما اخیرا هتل های معروفی در دنیا (ازجمله مجموعه هتل‌های هیلتون آمریکا) اقدام به ساخت کاتالوگ‌هایی برای معرفی دقیق‌تر هتل و خدمات مرتبط با آن کرده‌اند. این کاتالوگ‌ها علاوه بر اینکه به خوبی خدمات یک هتل را توضیح می‌دهند راه‌های ارتباطی با آن را هم مشخص می‌کنند تا مشتریان برای دفعات بعدی راحت‌تر با آنها تماس بگیرند.
نکات ریز و درشتی برای ایجاد یک کاتالوگ با کیفیت وجود دارد. با این حال ما در این مقاله تلاش می‌کنیم تا مسائلی را بازگو کنیم که با انجام آنها کاتالوگ با کیفیت تری را برای هتل خودتان بسازید.

خدمات خود را بازبینی کنید

اولین قدم برای ساخت یک کاتالوگ خوب برای یک هتل این است که دقیقا مشخص کنید هتل شما چه خدماتی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. آیا دارای رستوران، کافی شاپ، استخر و جکوزی، اینترنت پر سرعت و اجاره رایگان لپ تاپ به مشتریان هست یا نه. در حقیقت شما باید تمامی خدمات ریز و درشت هتل خود را بشناسید تا بدانید روی کدام یک از آنها بیشتر مانور دهید.

در طراحی کاتالوگ برای هتل، لابی ورودی هتل را نشان دهید

شاید به نظر شما بی اهمیت بیاید ولی لابی و مبلمان ورودی هتل‌ها تبدیل به امضای اختصاصی آنها شده‌ است. نشان دادن لابی هتل شما در کاتالوگ می‌تواند دید مثبتی برای شناخت بهتر مشتریان بدهد. با این کار می‌توانید علاوه بر ایجاد حس آشنایی به مشتریان، ویژگی های جذاب هتل مانند رنگ دیوارها، رنگ کف پوش‌ها و مبلمان آن را به مشتریان نشان دهید.

از بهترین عکس‌های ممکن استفاده کنید

عکس‌های شما از هتل باید بی نهایت جذاب و دوست داشتنی باشد. نشان دادن رنگ‌های واقعی اتاق‌ها و لوازم تزئیناتی داخلی کار مهمی است که در یک کاتالوگ با کیفیت به خوبی نمود پیدا می‌کند. باید بدانید که موضوع عکاسی تبلیغاتی و استفاده از آن در کاتالوگ‌ها به حدی مهم است که باید با متخصصان این زمینه گفتگو و مشورت کنید.

استخر و جکوزی را فراموش نکنید

از عکس استخر برای کاتالوگ هتل استفاده کنید

اگر هتل شما استخر یا جکوزی دارد حتما در طراحی کاتالوگ برای هتل توضیحات و عکس‌های مربوط به آن را قرار دهید. برای بسیاری از مشتریان وجود استخر و جکوزی یکی از مهم‌ترین خدمات هتل محسوب می‌شود که دیدن عکس‌های آن می‌تواند دید بهتری به آنها بدهد. البته حتی اگر جکوزی و استخر ندارید هم جای نگرانی نیست. می‌توانید روی خدمات دیگر خود بیشتر مانور بدهید.

بهترین اتاق هتل‌ را نشان دهید

بهترین اتاق هتل را نشان دهید

بهترین اتاق هتل شما کدام است؟ پنت هاوس بالاترین طبقه یا یکی از اتاق‌های شیک و مجلل چند تخته؟ هر چه که باشد شما باید بتوانید بهترین اتاق خود را به رخ مشتریان بکشید. بهترین اتاق هتل شما می‌تواند با استفاده از نور پردازی‌های حرفه‌ای، جلوه‌ای رویا گونه پیدا کند. نشان دادن جزئیات این اتاق از جمله تزئینات داخلی، طراحی مبلمان، تخت خواب‌ها و حمام و کمدهای لباسی می‌تواند کاتالوگ شما را خاص جلوه دهد

اطلاعات تماس را فراموش نکنید

هنگام طراحی کاتالوگ برای هتل، در صفحات پایانی می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای مشتریان بنویسید. یک کار هوشمندانه ایجاد باشگاه مشتریان است. می‌توانید به مشتریان توضیح دهید که در صورتی که قبلا از هتل شما استفاده کرده‌اند برای دفعات بعدی می‌توانند از تخفیفات ویژه استفاده کنند. این موضوع می‌تواند پایان خوبی برای کاتالوگ هتل شما باشد.

Share This Story, Choose Your Platform!