تکنیک‌های منحصر‌ به فرد در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

با توجه به شایعات که امروزه در مورد ابزارهای تبلیغاتی و مرگ و اتمام کار آنها منتشر می‌شود هنوز هم اگر بتوان به درستی نقشه یک بازاریابی قدیمی را پیاده کرد به موفقیت چشم گیری دست پیدا خواهید کرد. از بین این ابزارها کاتالوگ یک ابزار کهنه کار و محبوب است. کاتالوگ به نوبه‌ي خود گران قیمت بوده و اگر طراحی آن به شکل صحیح اجرا نشود می تواند  زیان سنگینی را وارد کند. البته اگر برای طراحی کاتالوگ تبلیغاتی نیاز به مشاوره داشتید می‌توانید با آژانس تبلیغاتی سئواینلاین تماس بگیرید.

اما اگر دوست دارید چند تکنین منحصر به فرد در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی را یاد بگیرید در ادامه با ما همراه شوید.

برند و هویت تجاری شما

هدف اصلی طراحی و ساخت یک کاتالوگ برند سازی است. معرفی برند و هویت تجاری شما که سبب شناخته‌تر شدن محصولات و خدمات شما برای مخاطب و دستیابی به فروش بیشتر است. نام تجاری شما باید از گرافیک خوب و قدرتمندی بهره‌مند باشد و اگر برند شما لوگو مناسبی ندارد بهتر است برندسازی را مجدد انجام دهید. برای اینکار نیز می‌توانید با آژانس تبلیغاتی سئواینلاین تماس بگیرید و تجربه طراحان ما در زمینه طراحی لوگو نیز به خوبی بهره ببرید.

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

یکی از اهداف طراحی کاتالوگ تبلیغاتی نمایش است. هرجه نمایش و طرح جذاب‌تر باشد مخاطبان بیشتری را جذب و عامل بالا رفتن درصد موفقیت می‌شود.مخاطبان در نگاه اول به طرح و جذابیت توجه خاصی دارند تا حدی که اگر طرح جذاب نباشد حتی صفحه دوم کاتالوگ شما را هم نگاه نمی کنند. پس کار سختی را در پیش دارید. همچنین در نظر داشته باشید که طراحی  با زمینه‌های سفید و نمایش عناصر با رنگ‌ها تیره‌تر توجه مخاطب را بیشتر جلب می‌کند.

محتوای خوانا

محتوا متنی باید روشن و مختصر و برای خواندن نیز بسیار روان و ساده باشند که بسته به نوع کاتالوگ حتی می‌تواند سرگرم کننده نیز باشد. مخاطب باید با مطالعه کاتالوگ بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز را کسب کند و برای خرید تصمیم بگیرد. اطلاعات خدمات و کالا می‌تواند به همراه قیمت در یک جدول نیز گردآوری شده باشد.

عناصر تصویری

اگر قصد دارید مخاطبان با شما ارتباط صمیمی برقرا کنند باید از عناصر زیبا و دلنشین استفاده کنید. استفاده از عناصر خشن کاربردهای متفاوتی دارند که علاقه‌مندان خاص را می‌طلبد و شامل عموم مردم جامعه نمی‌شود.

همجنین تصاویر باید تاثیر جدیدی را در زندگی واقعی مخاطب بوجود آورند و مخاطب از این طریق آن را تجسم کند و برای دست یافتن به ایده آل‌های خود اقدام به دریافت این محصولات یا خدمات کند.

ترتیب عناصر گرافیکی

یکی دیگر از تکنیک‌های طراحی کاتالوگ تبلیغاتی استفاده از ترتیب است. همانطور که بی نظم بودن در طرح می‌تواند یک نوع آوری بوجود بیاورد ترتیب و نظم هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر قرار است از ترتیب عناصر استفاده کنید بهتر است در کل طرح این ویژگی را حفظ کنید زیرا اکثر مخاطبان به تلفیق نظم و بی نظمی عناصر گرافیکی عادت ندارند و کاتالوگ از نگاه آنها جذابیت خاصی ندارد.

روش‌های تبلیغی

در طرحی کاتالوگ تبلیغاتی باید از تکنیک‌های خاص بهره ببرید. مثلا می‌توانید انواع تخفیفات را به مشتریان پیشنهاد دهید. برای مثال : تخفیف این کالا فقط تا پایان ماه، ارسال رایگان برای خرید‌های بالای ۱۰۰ تومان، دریافت کوپن خرید ۲۵٪ برای خرید‌های بعدی .

رنگ در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

تکنینک‌های منحصر‌به فرد در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی باید به سرعت مخاطب را جذب کنید. پس از استفاده از رنگ‌های شاد و جذاب ترسی نداشته باشید و آنها را به بهترین شکلی که می‌توانید استفاده کنید.

فهرست‌ها و نمایش دقیق‌تر

در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی می‌توانید از فهرست استفاده کنید . فهرست علاوه بر نمایش سریع‌تر محصولات و خدمات می‌تواند کاتالوگ شما را به بخش‌های متعدد تقسیم کند. این بخش‌بندی اگر با یک طرح خوب همراه باشد از تکراری شدن کاتالوگ جلوگیری می‌کند و مخاطب هنگام دیدن یک بخش جذاب و دانستن اینکه کاتالوگ در دست او دارای چند بخش مختلف است حتما به ورق زدن ادامه کاتالوگ و مشاهده سایر قسمت‌ها علاقه مند می‌شود.

چاپ و روش‌های آن

هر روز بر قیمت لوازم و ابزارهای تبلیغاتی افزوده می‌شود، که کاتالوگ نیز شامل این افزایش قیمت می‌شود. برای به صرفه بودن چاپ کاتالوگ می‌توانید از یک روش بسیار جذاب امروزی استفاده کنید. سعی کنید ابتدا تمامی موارد مورد نظر را در کنار هم قرار دهید و سپس مواردی که قابلیت درج در کاتالوگ را ندارند به همراه یک ویژگی منحصر به فرد از کاتالوگ حذف نمائید. سپس سعی کنید مخاطبان را به ورق زدن کاتالوگ در وب سایت اینترنتی هدایت کنید. با این روش هم کنجکاوی مخاطب را برانگیخته خواهید کرد چرا که مخاطب برای اطلاع از همان ویژگی منحصر به فرد محصول، حتما از وب سایت شما بازدید خواهد کرد و به مخاطبان وب سایت شما افزوده خواهد شد و هم توانسته اید کمی در هزینه‌ها صرفه جویی کنید و  علاوه بر اینکه می‌توانید محتوای تصویری مثل فیلم و عکس را که مخاطبان زیادی دارد را به آنها ارائه دهید.

نسخه‌های کاتالوگ تبلیغاتی

در طراحی کاتالوگ‌های تبلیغاتی سعی کنید همیشه یک یا چند ایده را برای نسخه‌های بعدی نگهدارید. چرا که کاتالوگ‌های تبلیغاتی شاید در یک سال ۳  نسخه متفاوت را به چاپ برسانند و اگر قرار است شما طراحی این ۳ کاتالوگ را بر عهده بگیرید بهتر است تمامی ایده‌ها را در یک کاتالوگ قرار ندهید و به آن به چشم یک نهال تازه نگاه کنید که قرار است تا پایان سال آن را گسترش دهید و به یک درخت قدرتمند تبدیل کنید.

Share This Story, Choose Your Platform!