تا به حال خیلی پیش آمده که کاتالوگ یک شرکت را دریافت کنیم. این کاتالوگ ها همه با هم فرق دارند اما در یک چیز مشترک هستند. همه ی آنها خسته کننده اند! آنقدر مطلب در اینگونه کاتالوگ ها هست که انگار در حال خواندن یک کتاب هستید. محتوای متنی هرچقدر هم که برای شرکت اهمیت داشته باشد، هیچ تاثیری روی جلب توجه مخاطبان ندارد. این با هدف اصلی طراحی کاتالوگ جذاب در تضاد است. این همه هزینه و محتوا وقتی کسی آن ها را نخواند چه فایده ای دارد؟

کاتالوگ اولین چیزیست که مشتریان بالقوه را به سمت شما می کشاند. کاتالوگ چیزیست که برند شما را معرفی می کند و به مخاطبان نشان می دهد شما که هستید، چه می کنید و با چه هدفی این کار را انجام می دهید؟

طراحی کاتالوگ شما باید به گونه ای باشد که روی مشتریان شما تاثیر بگذارد. مطمئنا دوست دارید مشتری شما در حالی که در سالن انتظار منتظر می ماند و یا در نمایشگاه کاتالوگ شما را بردارد و نگاه بیندازد.

زمانی می توانیم بگوییم که طراحی کاتالوگ شما خوب بوده است، که آن کاتالوگ توانسته باشد پیام برند شما را واضح و روشن به مخاطبتان برساند. چنین کاتالوگی موفق است، زیرا مشتری مشتاق است از اول تا اخر آن را مطالعه کند. موفقیت کاتالوگ فقط به طراحی آن بستگی ندارد، محتوای به کار برده شده در کاتالوگ هم باید به اندازه کافی جذاب باشد تا مشتریان را هدایت کند.

متاسفانه بسیاری از طراحی های کاتالوگ کاملا برخلاف این موضوع عمل می کنند. و اینگونه است که تمام هزینه و وقت صرف شده برای کاتالوگ و جهت جذب مشتری هدر می رود.

کاتالوگ باید به طور ایده‌آل کاری را که انجام می‌دهید خلاصه کند و شامل مختصری درباره محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید، باشد. این ابزار بازاریابی بسیار مهم می‌تواند باعث افزایش وفاداری مشتریان شما در صورت طراحی خوب شود. طراحی کاتالوگ حرفه‌ای و خلاقانه می‌تواند کسب‌ و کار شما را به سطح بالاتری برساند.

نحوه ی ارائه ی کاتالوگ به اندازه طراحی آن اهمیت دارد. اگر کاتالوگ شما خوب به نظر برسد و احساس خوبی هم به مخاطب منتقل کند، آنوقت به این راحتی ها آن را کنار نمیگذارند. این باعث ایجاد یک تاثیر به یاد ماندنی در ذهن آن‌ها می‌شود.

در دنیایی که انتشارات دیجیتالی حکم رانی می کنند، کاتالوگ های کاغذی همچنان اهمین و کاربرد خود را حفظ کرده اند. همه ی آن چیزی که باید بدانید طراحی یک کاتالوگ مفید و قانع کننده است.

اگر می‌خواهید کاتالوگ تان در این دنیای رقابتی دوام داشته باشد، باید مطمئن شوید که با مشتریان احتمالی خود به روشی معنی‌دار ارتباط برقرار می‌کنید. چند اصل وجود دارند که هر نوع طراحی کاتالوگ جذاب باید از آن پیروی کند تا مخاطبان درگیر و علاقه‌مند شوند:

از آشفتگی خودداری کنید

کمتر، بیشتر است! هرچه خلاصه تر بگویید و طراحی کنید نتیجه ی بهتری کسب خواهید کرد. مهم است که کاتالوگ خود را به قسمت‌هایی تقسیم کنید که به راحتی قابل خواندن و قابل‌فهم باشند.. شما می‌توانید از تصاویر، زیر عنوان های جذاب، هایلایت ها، نکات مربوط به علامت گذاری و لیست‌های شماره‌گذاری شده استفاده کنید تا آن را جذاب کند. این کار خوانایی کاتالوگ را افزایش می دهد.

طراحی کاتالوگ جذاب

در طراحی کاتالوگ جذاب، برای عکس هایتان توضیح بنویسید

تصاویر معمولا کامل و گویا هستند اما اگر بنا به جلب نظر مشتری باشد باید یک توضیح کوتاه برای عکس های به کار برده شده بنویسید. بر اساس آمار و تجربه توضیحات عکس ها اولین مطالبی هستن که مخاطب می بیند و مطالعه می کند و این تعامل مشتری با کاتالوگ را افزایش می دهد.

با نشان دادن مزایا به کاتالوگتان ارزش دهید.

هیچ مشتری بالقوه ای به دانستن اینکه که هستید یا چه می کنید اهمیت نمیدهد. آن ها دنبال چیزی برای خودشان می گردند. بنابراین مزایایی که مشتری شما بودن دارد را برای مخاطبان بیان کنید. خودتان را جای مشتری بگذارید و ببینید چه می خواهید.

مخاطبین خود را به خاطر داشته باشید

طراحی کاتالوگ جذاب شما کاملا به نوع مخاطبانی بستگی دارد که می‌خواهند آن را بخوانند. اگر مخاطب هدف شما دانش آموزان کالج است ، ممکن است بخواهید کاتالوگ تان را کمی رنگارنگ و جالب کنید. اگر مخاطب هدف شما شامل افراد بالای ۵۰ است ، ممکن است بخواهید کاتالوگ را ساده و قابل فهم تر طراحی کنید. به یاد داشته باشید – تمام آن پولی که صرف طراحی می‌کنید ، کپی رایتینگ، چاپ و توزیع بروشور تان تنها در صورتی برایتان ارزشمند خواهد بود که مخاطب هدف تان آن را خوانده باشد.

هر کسب‌وکاری منحصر به فرد است و این یگانگی است که شما باید از طریق طراحی کاتالوگ جذاب خود نشان دهید تا جلوتر از رقبای خود حرکت کنید. طرح‌های انحصاری برای کاتالوگ خود بیایید .. مخاطبین خود را درگیر، شیفته و منتظر نگه دارید.

Share This Story, Choose Your Platform!