نکاتی برای طراحی کاتالوگ محصولات صنعتی

طراحی کاتالوگ صنعتی

همه محصولات صنعتی به نوعی معرفی خود را مدیون کاتالوگ‌ها هستند. به همین علت تمامی شرکت‌های بزرگ و معتبر صنعتی، از شرکت‌های تولیدات لوازم جانبی ماشین تا شرکت‌های تولید محصولات شیمیایی، همگی در پی طراحی و ساخت با کیفیت‌ترین کاتالوگ‌های ممکن برای محصولات خود هستند. کاتالوگ‌های صنعتی تاثیر بسیار مثبتی روی افزایش شهرت محصولات شما دارند به همین علت طراحی کاتالوگ صنعتی می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر روی اعتبار برند شما داشته باشد.

انتخاب محصولات برای معرفی

شاید مهم‌ترین بخش کاتالوگ، معرفی محصولات باشد. برای معرفی محصولات بسیار مهم است که بدانید دقیقا کدام یک از محصولات را باید معرفی کنید. محصولات پرفروش را باید در کنار محصولاتی که جدیداً آن را تولید می‌کنید معرفی کرد. اینکار می‌تواند ارتباطی منطقی بین محصولات شما در کاتالوگ ایجاد کند. اگر شرکت شما محصولات بسیار متنوعی را تولید می‌کند بهتر است محصولات را با توجه به ارتباط موضوعی به یک‌دگیر، پشت سر هم معرفی کنید. به طور مثال اگر شما در زمینه تولید انوع لامپ‌های صنعتی فعالیت می‌کنید بهتر است لامپهای هالوژنی را پشت یکدیگر معرفی کنید و بعد از آن به سراغ لامپ‌های معدنی بروید. در حقیقت عدم ارتباط موضوعی بین محصولات، ممکن است مخاطب شما را گیج کند.

استفاده از عکس‌های مناسب در طراحی کاتالوگ صنعتی

عکس حرفه ای برای طراحی کاتالوگ صنعتی

استفاده از عکس‌های چشمگیر و حرفه‌ای از محصولات‌تان می‌تواند جذابیت کاتالوگ شما را تضمین بکند. عکس‌های شما باید بتواند تمامی ویژگی‌های فیزیکی محصولات‌تان را نمایش بدهد و از طرفی بر روی زیبایی طراحی محصولات شما تاکید ویژه‌ای بکند. بخش عکاسی از محصولات به حدی از اهمیت بالایی برخوردار است که ما به شما پیشنهاد می‌دهیم برای بهترین نتیجه ممکن با آژانس‌های تبلیغاتی حرفه‌ای همکاری کنید و از خدمات عکاسی صنعتی آنان استفاده نمایید.

کادربندی و طراحی صفحات

در طراحی کاتالوگ صنعتی باید به کادربندی توجه ویژه ای داشته باشید. صفحات کاتالوگ شما باید طراحی مناسبی برای بیان مفاهیم تبلیغاتی داشته باشد. استفاده از رنگ‌ها و کادربندی در کاتالوگ‌ها باید به صورتی باشد که چشم مخاطب را به سمت جلوه‌های بصری محصولات‌تان جلب کند. استفاده مناسب از رنگ‌هایی متناسب با محصولاتی که تولید می‌کنید، می‌تواند کیفیت نهایی کاتالوگ شما را به طور موثری افزایش دهد. به طور مثال استفاده از رنگ‌های آبی و سفید برای کاتالوگ شیرآلات خانگی می‌تواند تاثیر بیشتری روی مشتریان‌تان ایجاد کند. همینطور استفاده از رنگ سبز برای محصولات کشاورزی می‌تواند یک هارمونی مناسب بین کاتالوگ و محصولات تولیدی شما ایجاد بکند.

اندازه کاتالوگ

طراحی کاتالوگ صنعتی

برای کاتالوگ‌های صنعتی معمولا از اندازه‌های نسبتا بزرگ استفاده می‌شود. اندازه 22 در 31 سانتی متر، اندازه استانداردی برای کاتالوگ محصولات صنعتی است. این سایز به شما امکان می‌دهد تا علاوه برنشان دادن ویژگی ظاهری محصولات، توضیحات جامعی هم درباره آنها بنویسید.

انتخاب کاغذ مناسب

معمولا برای محصولات صنعتی گران قیمت، از کاتالوگ‌هایی با کاغذ روغنی استفاده می‌شود. این کاغذها می‌توانند کیفیت تصویری خاصی از محصولات شما را منعکس کنند. با این حال بسیاری از شرکت‌ها دوست دارند از کاغذهای مات برای معرفی محصولات خود استفاده کنند. هر دو انتخاب می‌تواند بسته به نوع محصولات شما مناسب باشد.

توضیحات محصولات در طراحی کاتالوگ صنعتی

توضیحات محصولات برای معرفی آنها بسیار مهم است

توضیحات محصولات می‌تواند تاثیر بسیار مهمی بر کیفیت کاتالوگ شما داشته باشد. توضیحات باید بسیار آسان فهم باشند. از طرفی اشاره بسیار کوتاه و کارآمد به ویژگی‌های فنی محصولات هم می‌تواند مفید باشد. باید از توضیحات اضافی و خسته کننده درباره محصولات خودداری کنید.

Share This Story, Choose Your Platform!