راهنمای طراحی کاتالوگ برای فست فودها

طراحی کاتالوگ برای فست فودها چگونه است

همانطور که قبلا هم گفتیم، ساخت و طراحی یک کاتالوگ با کیفیت قدم بسیار مهمی برای معرفی محصول شما به مشتریان است. برای فست فودها هم نشان دادن کیفیت و زیبایی غذاهایی که عرضه می‌کنند اهمیت بسیار بالایی دارد. شاید در نگاه اول به نظر شما دادن منوی محصولات با قیمت آنها برای مشتریان کافی باشد. اما این مسئله درست نیست. ساخت یک کاتالوگ با کیفیت از غذاهای‌تان می‌تواند توجه مشتری غیر حضوری را جلب کند. قسمتی از کسب و کار شما غیر حضوری است و اینجاست که طراحی کاتالوگ فست فود حرف اول را می‌زند.

یک لیست از بهترین و پرطرفدارترین محصولات‌تان تهیه کنید

کدام یک از غذاهای شما پرطرفدارتر است؟ آنها را انتخاب کنید و برای درج در کاتالوگ مورد بررسی قرار دهید. البته همه عکس‌های کاتالوگ نباید از محصولات پرفروش شما باشد، انتخاب چند غذا با ظاهری خاص و غیر معمول می‌تواند تأثیری باور نکردنی در کاتالوگ شما بگذارد.

از بهترین عکس‌ها در طراحی کاتالوگ فست فود استفاده کنید

از بهترین عکسها برای طراحی کاتالوگ استفاده کنید

برای کاتالوگ محصولات غذایی و به خصوص فست فودها هیچ چیزی به اندازه جذابیت عکس‌ها مهم نیست. عکس‌هایی که بتواند آب از دهان مشتری راه بیندازد. عکس‌ها را با نهایت دقت از محصولات تهیه کنید. اگر خودتان در این زمینه تخصصی ندارید می‌توانید از آژانس‌های تبلیغاتی مشورت بگیرید و از خدمات عکاسی غذایی آنان استفاده کنید. در هر صورت عکس‌ها را به هیچ وجه دست کم نگیرید. عکس‌ها اگر چه باید از خودِ واقعی غذاها گرفته شود اما می‌توانید با نرم افزارهای گرافیکی برای جلوه بیشتر، فیلتر های گرافیکی به آن اضافه کنید.
نکته دیگر در زمینه نمایش عکس‌های محصولات این است که با ظرافت خاصی تمامی جزئیات غذاها رو نشان بدهید. اگر همبرگرهای شما از چند لایه مختلف پنیر یا چیبس سیب زمینی استفاده می‌کند حتما کاری کنید تا در عکس ها و در طراحی کاتالوگ فست فود به چشم بیایند.
اگر پیتزا هم می‌پزید، عکس پیتزا را با نمک، فلفل وسس‌های مختلف نشان دهید. با اینکار اشتهای مخاطب حتی در تماشای عکس‌ها هم تحریک می‌شود.

از رنگ قرمز استفاده کنید

تحقیقات نشان داده است استفاده از رنگ قرمز برای تبلیغات محصولات غذایی توجه بیشتری را جلب می‌کند. سعی کنید عکس غذاها را در مکان‌هایی با رنگ مسلط قرمز بگیرید. از طرفی استفاده از بشقاب‌های قرمز رنگ و یا سس گوجه فرنگی هم قادر است طراحی کاتالوگ فست فود شما را جذاب‌تر کند.

ویژگی های مختصری از نحوه ساخت غذاها را برای مخاطب بنویسید

طراحی کاتالوگ فست فود

نوشتن جزئیات غذاها از جمله وزن، مواد تشکیل دهنده و طعم می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی مخاطب داشته باشد. از طرفی ارائه یک دستور ساده آشپزی در هر کاتالوگ می‌تواند کاری کند که مخاطبان با احتمال بالاتری کاتالوگ را نزد خود نگه دارند.

در طراحی کاتالوگ فست فود بر سالم بودن غذاهای خود تاکید کنید

امروزه سلامت غذایی موضوع بسیار مهمی برای همه مردم است. توجه به اینکه نحوه پخت غذاها سالم بوده است یا نه می‌تواند احتمال فروش بالای محصولات شما را بیشتر بکند. اگر از روغن‌های سالمی مانند روغن کنجد و یا روغن هسته انگور برای پختن غذاها استفاده می‌کنید حتما برای مشتریان مزایای آنها را توضیح دهید. در صورتی که از مواد اولیه مرغوب مانند درصد گوشت قرمز بالا برای تهیه همبرگر و یا استفاده از پنیر پیتزای کم چرب برای تولید پیتزا استفاده می‌کنید آنها را به مشتریان یادآوری کنید.

Share This Story, Choose Your Platform!