اسرار بزرگ در طراحی کاتالوگ چاپی

اسرار بزرگ در طراحی کاتالوگ چاپی

کسب و کارهایی که محصولات متعددی برای فروش دارند اغلب به کاتالوگ های چاپی به عنوان یک راه سریع برای نمایش محصولات خود برای فروش عمومی روی می آورند.در این مقاله سعی داریم تا شمارا با اسرار بزرگ در طراحی کاتالوگ چاپی آشنا سازیم. طراحی و قرار دادن یک کاتالوگ ممکن است در ابتدا به نظر یک کار سخت باشد. اما چند چیز وجود دارد که با دانستن آن ها  می تواند روند کار را ساده تر کند.

1-  صفحات خود را محاسبه کنید

اولین چیزی که باید تعیین کنید این است که تعداد صفحات شما در فهرستتان چقدر باشد. کتاب ها، مجلات و تابلوها همه در چهار صفحه افزایش یافته است. تصور کنید بر روی  ورق بزرگ کاغذ از طریق مطبوعات به نمایش گذاشته می شود. این مقاله سپس به صورت تا شده  ایجاد می شود تا قسمت جلویی و پشتی و صفحات داخلی ایجاد شود. همانطور که می دانید کاتالوگ شما نمی تواند کوچکتر از چهار صفحه باشد. جلد جلویی، دو صفحه داخلی و پشت جلد

در طراحی کاتالوگ چاپی، هنگامی که تعداد صفحات کاتالوگ شما مشخص شد. وقت آن است که یک مرور کلی از آنچه که در هر صفحه باشد را بدست آوریم. شما می توانید این کار را با طراحی جعبه ای که هر صفحه را نشان می دهد یا به سادگی با ایجاد یک لیست انجام دهید.شاید این کار خسته کننده باشد اما اگر پایه و بنیاد در این بخش سخت نباشد بقیه مراحل طراحی مانند یک کابوس برای شما خواهد بود.

2- آماده سازی تصاویر

تصویر برداری برای طراحی کاتالوگ چاپی

هیچ کاتالوگی بدون عکس های زیبا از محصولات کامل و جامع نیست.اکثر کاتالوگ ها باید تصاویر با کیفیت و زیبا از محصولات برای فروش داشته باشند.پس برای طراحی کاتالوگ تصاویر خود را جمع آوری کنید و آنها را برای چاپ آماده کنید. برای طراحی کاتالوگ چاپی بهتر است از عکس ها یا تصاویر دیجیتالی با وضوح بالا  که با یک اسکنر دیجیتال حداقل 300 نقطه در اینچ اسکن شده اند، استفاده کنید. هنگامی که همه تصاویر خود را در پوشه قرار داده اید، وقت آن است که آنها را برای فرآیند چاپ آماده کنید. برای ویرایش تصاویر خود از یک برنامه ویرایش تصویر خوب مانند Adobe Photoshop استفاده کنید. اگر کاتالوگ شما در یک چاپ افست چاپ شده باشد، باید حالت رنگ تصاویر خود را از RGB به CMYK تغییر دهید. یا اگر شما کاتالوگ خود را در سیاه و سفید چاپ می کنید، تصاویر را به Grayscale تغییر دهید.

هنگامی که شما با نگاه کردن به تصاویر خود راضی هستید، آنها را به عنوان فایل های TIFF با وضوح 300 نقطه در اینچ ذخیره کنید هم چنین کیفیت کاغذی که برای چاپ استفاده می کنید، یکی از عوامل تعیین کننده در کیفیت رزولوشن است پس نوع پرینتر و کاغذ خود را هم بررسی کنید. بعضی از مردم تصور می کنند که ذخیره تصاویر با رزولوشن 700 dpi و  یا بالاتر کیفیت چاپ را بهتر می کند، اما این درست نیست. اکثر آگهی ها و کاتالوگ های تبلیغاتی با تصاویر خطوط متوسط چاپ می شوند بنابراین با وضوح اضافی فقط فضای فایل هدر رفته است.

3- صفحه آرایی در طراحی کاتالوگ چاپی

صفحه آرایی در طراحی کاتالوگ چاپی

اکنون که تمام کارهای آمادگی کامل شده است، شما می توانید صفحات را تنظیم کنید. برای اینکه این فرآیند به همان اندازه کامل باشد، توصیه می شود از یک برنامه طرح بندی حرفه ای مانند QuarkXPress یا Adobe InDesign استفاده کنید. شما می توانید صفحات را به صورت جداگانه بچرخانید یا می توانید صفحات خود را گسترش دهید. اگر می خواهید طرح های خود را برجسته کنید، سعی کنید یکی از تصاویر خود را بر روی صفحه غالب (نمایان) و کوچکتر از عکس های در اطراف آن قرار دهید. این فقط یک روش طراحی خوب نیست اما به خواننده اجازه می دهد که به صفحه بعد حرکت کند. به یاد داشته باشید، شما می خواهید آنها به همه چیز نگاه کنید

4- نوشتار در طراحی کاتالوگ چاپی

تصاویر عالی هستند، اما شما احتیاج دارید تا به خوانندگان خود توضیحات محصول و اطلاعات دیگر ارائه دهید. پس بهتر است با نصب فونت های زیبا طرح خود را جذاب تر کنید. شما همیشه می توانید علاقه های بصری به تایپ خود ایجاد کنید با برجسته کردن سرتیتر ها و نگه داشتن متن خود با فونت های استاندارد.

جهت دریافت اطلاع بیشتر در رابطه با طراحی کاتالوگ چاپی می توانید مقاله ی استفاده صحیح و هوشمندانه از رنگ ها در طراحی کاتالوگ را مطالعه نمایید.

Share This Story, Choose Your Platform!