[vc_row css=”.vc_custom_1541776384709{margin: 0px !important;border-width: 0px !important;padding: 0px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

نکات ضروری در مورد ابعاد و اندازه در طراحی کارت ویزیت

نکات ضروری در مورد ابعاد و اندازه در طراحی کارت ویزیت

 

با یک نگاه اجمالی به ابعاد کارت ویزیت های اطراف خود متوجه میشوید که اکثر قریب به اتفاق کارتهای ویزیت اندازه یکسانی دارند. در دهه های گذشته افرادی تصمیم گرفتند که کارتهای ویزیت امریکایی باید اندازه 3.5×2 اینج داشته باشد و تا به الان همین اندازه ثابت مانده است.

تا زمانیکه این اندازه به عنوان یک قانون نانوشته باشد و همگی به همین صورت از آن پیروی کنند، لزومی ندارد که شما هم همینکار را انجام دهید. در حقیقت این به نفع شماست که از یک شکل و اندازه متفاوت استفاده کنید. در دریایی از کارت ویزیت های مشابه مستطیل شکل، کارت شما میتواند منحصر بفرد بوده و در ذهنها ماندگار شود. اما عمل کردن خارج از چهارچوب ممکن است یکسری نکات منفی هم با خود به همراه داشته باشد.

ما در ادامه این مطلب نکاتی را که لازم است در مورد سایز و ابعاد در طراحی کارت ویزیت بدانید، را ذکر خواهیم کرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1541776395578{margin: 0px !important;border-width: 0px !important;padding: 0px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

1. رعایت اندازه های استاندارد، کاری محتاطانه است

با یادآوری کلمه “کارت ویزیت” معمولا یک تصویر استاندارد در ذهن پدیدار می شود. البته بزرگترین منفعت استفاده از اندازه های استاندارد، هزینه چاپ آن است. شما میتوانید از طیف گسترده ای از خدمات چاپ استفاده کنید، یعنی قادر خواهید بود با تحقیق، بهترین سرویس را انتخاب کرده و معامله خوبی داشته باشید.

منفعت دیگر این اندازه از کارت ویزیتها این است که جهان به سمت کارتهایی به همین اندازه میرود و هر بار که شخصی یک کارت ویزیت استاندارد سفارش میدهد یک کارت ویزیت دیگر به انبوهی از کارت ویزیت های مشابه اضافه می شود. مخاطبین شما ممکن است کارت ویزیت را نگه دارند و یا از طریق اپلیکیشن هایی آن را اسکن کنند.

نکات ضروری در مورد ابعاد و اندازه در طراحی کارت ویزیت

عدم داشتن یک طراحی کارت ویزیت استاندارد، ممکن است باعث شود که به سطل زباله منتقل شود چرا که نگهداری آن مشکل است و استاندارد لازم برای اسکن گرفتن را ندارد. اگر شما کسب و کاری در کشورهای مختلف دارید، واجب است که از اندازه کارتهای ویزیت در کشور محل اقامت خود را اطلاع داشته باشید.

ما در اینجا اندازه های استاندارد برای برخی از نقاط دنیا را ذکر کرده ایم :

  • کانادا و امریکا: 2 × 3.5
  • ژاپن:  2.165 × 3.582
  • ایرلند، ایتالیا، انگلستان، فرانسه، آلمان، اتریش، هلند، اسپانیا، سوییس، بلژیک، اسلوونی، پرتغال، ترکیه: 2.165 × 3.346
  • استرلیا، دانمارک، زلاند نو، نروژ، تایوان، سوئد، ویتنام، هند، کلمبیا: 2.165 × 3.54
  • هنگ کنگ، چین، سنگاپور، مالزی: 2.125 × 3.543
  • ایران: 1.889 × 3.346
  • روسیه، مکزیک، کره جنوبی، افریقا، ازبکستان، لهستان، رومانی،برزیل، آرژانتین، اوکراین: 1.968 × 3.543

2. سبک کلاسیک را رعایت کنید

البته که در بیشتر روزها کارهایمان را از طریق گوشی و ساعتهای هوشمند انجام میدهیم، ولی با این حال اکثر افرادی که در طول شبانه روز با آنها ملاقات میکنیم، کیف پولی پر از کارتهای اعتباری دارند. ابعاد کارت ویزیت ها می تواند بسیار متنوع باشد. کارتهای اعتباری اندکی کوچکتر و عریضتر از کارتهای ویزیت هستند. معمولا اندازه آنها 2.125×3.375 است. کارتهای ویزیت و اعتباری باید طوری طراحی شوند که به راحتی در کیف پول جا شوند. کارت ویزیت فقط برای ارتباط دیگران با شما نیست، بلکه برای خود شما نیز هست. باید همیشه مطمئن باشید که حداقل یک یا دو کارت ویزیت خود را همراه داشته باشید تا در صورتی که با شخص خاصی در خیابان و یا سفر مواجه شدید برای معرفی خود و کسب و کارتان کارت ویزیت خود را به او ارائه دهید.

نکات ضروری در مورد ابعاد و اندازه در طراحی کارت ویزیت

3. سایز کارت ویزیت را گسترش دهید

کارتهای ویزیتی که کمی بزرگتر از کارت های اعتباری و کارت ویزیت های رایج هستند، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. آنها در مقیاس 2.5×3.5 هستند، یعنی اینکه کمی کشیده تر از کارتهای دیگر هستند. این کارتها اصولا در کیف های نگهدارنده کارت های اعتباری جا نمیشوند. یکی از مزیت های این کارتها فضای زیاد آن است تا بتوانید با خیال راحت تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را در آن بگنجانید. همچنین میتوان در آن از تصاویر بزرگتر نیز استفاده کرد. اگر هم به تمام فضای کارت احتیاجی ندارید، می توانید آن قسمت ها را خالی بگذارید تا اطلاعات شما جلوه بهتری پیدا کند.

نکات ضروری در مورد ابعاد و اندازه در طراحی کارت ویزیت

4. از تمام فضا استفاده کنید

امروزه کسب و کارها می دانند که برای موفقیت نیاز است برای طراحی ابعاد کارت ویزیت کمی خارج از چهارچوب عمل کنند. کارت های مربعی شکل بدلیل کمبود فضا محبوبیت چندانی ندارند. اندازه آنها معمولا 2.5×2.5 است. بزرگترین مشکل این اندازه از کارت ویزیت ها، چاپ آنهاست. قبل از اینکه طراح، کار طراحی کارت ویزیت شما را شروع کند، از یک شرکت ارائه دهنده خدمات چاپ بخواهید که قیمت چاپ این سبک از کارت ویزیت ها را برای شما برآورد کند تا بتوانید بررسی کنید که بودجه کافی برای چنین کاری را دارید یا خیر. در غیر اینصورت یک کارت ویزیت بسیار عالی و حرفه ای دارید بدون اینکه توانایی چاپ آن را داشته باشید.

در طی سال های گذشته یکسری از اندازه های سفارشی کارت ویزیت محبوبیت پیدا کرده اند مثل 4×3.5 و 2×3.5. این اندازه ها هم فضای مناسب برا درج اطلاعات مربوط به کسب و کارتان را دارند و هم تقریبا به اندازه کارتهای استاندارد هستند. اما پیش از سفارش این اندازه اطمینان حاصل کنید که کسی این اندازه از کارت را برای شما چاپ خواهد کرد. در غیر اینصورت باید ساعت ها وقت خود را صرف جستجوی جایی مناسب برای چاپ کارت های ویزیت کنید.

نکات ضروری در مورد ابعاد و اندازه در طراحی کارت ویزیت

5. از اشکال جالب استفاده کنید

فقط از طریق تغییر اندازه نمیتوان در ظاهر کارت ویزیت تفاوت ایجاد کرد. حتی یک تغییر خیلی کوچک مثل برش های گرد در لبه های کارت میتواند بدون هیچ ریسکی در تغییر اندازه کارت یک نوآوری محسوب شود. بهترین چیز در مورد کارت های استاندارد با لبه های گرد این است که به راحتی در کیف نگهدارنده کارتهای اعتباری و ویزیت جا میشود با اینکه کمی با آنها متفاوت است. ولی اگر دوس دارید که کارت ویزیت شما خیلی برجسته تر و متفاوت تر از سایر کارت ها باشد، میتواند شکل کارت خود را از حالت استاندارد خارج کرده و به اشکال مختلفی درآورید.

هنگام سفارش چنین کارهایی پیشنهاد میشود پیش از اینکه دنبال طراح باشید دنبال یک محل مناسب برای چاپ کارت ها بگردید. ولی امروزه امکانات بسیار پیشرفت کرده است، بطور مثال یک نویسنده میتواند کارت خود را به شکل یک ماشین تحریر طراحی کند و یا یک کافی شاپ کارتی به شکل فنجان قهوه داشته باشد. هرچه که خلاقیت بیشتری داشته باشید بهتر است.

نکات ضروری در مورد ابعاد و اندازه در طراحی کارت ویزیت

6. برای موفقیت طراحی کنید

مهم نیست که از چه اندازه و شکلی برای کارت ویزیت خود استفاده میکنید. یک طراح خوب میتواند در هر صورتی، کارت شما را متفاوت و حرفه ای طراحی کند. حتی شما میتوانید به جای تلاش برای داشتن یک کارت ویزیت متفاوت، پول خود را ذخیره کرده و کارتی در همان سایز استاندارد داشته باشید و یا اینکه با یک چاپگر خوب قرارداد ببنید و کارت ویزیتی با کیفیت به مشتریان خود تحویل بدهید. شما حتی میتوانید ریسک کرده و کار خود را به سرویس های چاپگر آنلاین بسپارید، ولی در این صورت تضمینی بر روی کیفیت کارت ویزیت های شما وجود نخواهد داشت. قالب های آنلاین برای انجام کار شما محدودیتهایی دارند.

ولی اگر با یک طراح حرفه ای کار کنید، میتوانید آنچه را که دقیقا مدنظرتان است، برایش توضیح داده و طراحی کارت ویزیت خود را با فرمت آماده چاپ تحویل بگیرید. طراح شما میتواند کارت ویزیتی برایتان طراحی کند که به کسب و کار شما هویت ببخشد.

امروزه سرویسهای چاپگر آنلاین گزینه های زیادی برای تغییر سایز و ابعاد کارت ویزیت دارند. بطور کلی مهم نیست که شما از چه سایز و شکلی برای کارت ویزیت خود استفاده میکنید، آنچه که کارت ویزیت شما را خاص و منحصر بفرد میکند، طراحی خوب آن است.

نکات ضروری در مورد ابعاد و اندازه در طراحی کارت ویزیت

 

منبع: 99designs Blog[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Share This Story, Choose Your Platform!