نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

در قسمت اول این مجموعه ، ما در مورد اینکه گوگل و وب به طور کلی به طور واقعی برای به روزرسانی صفحه تجربه آمادگی نداشتیم ، صحبت کردیم – داده های CrUX گوگل تعداد کمی از وب سایت ها را پوشش می داد ، که اکثریت قریب به اتفاق آنها به آستانه های مورد نیاز نمی رسیدند. به همین دلیل بود که من پیشنهاد دادم که به روزرسانی بسیار به تأخیر افتاده و کاهش یافته است.

در قسمت دوم ، ما در مورد خود معیارها صحبت کردیم – شفافیت آنها ، خودسری آنها ، و باز بودن آنها در برابر دستکاری. من نیز پیشنهاد کردم ، این ممکن است باعث عقب ماندگی گوگل شود.

با این حال ، اثبات آن در پودینگ است. آیا Core Web Vitals ، به صورت جداگانه یا به طور کلی ، با رتبه بندی ارتباط دارد؟ اگر چنین است ، آیا این واقعیت بیشتر از قبل از به روز رسانی Page Page Experience است؟ در سومین و آخرین پست این سری ، خواهیم دید که داده ها در مورد رابطه بین معیارهای Core Web Vitals و عملکرد رتبه بندی ارگانیک به ما چه می گویند.

به بیننده توصیه می شود

این ، حداکثر ، یک مطالعه همبستگی است. سازوکارهای زیادی وجود دارد که به وسیله آنها می توان با رتبه بندی ارتباط داشت بدون اینکه مستقیماً بر رتبه بندی ها تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، شاید وب سایت هایی که سئو را جدی می گیرند رتبه خوبی داشته باشند و همچنین تمایل به عملکرد بارگذاری خود دارند. در این صورت ، عملکرد بارگذاری و رتبه بندی حتی بدون هیچ ارتباطی وجود دارد مستقیم پیوند علی

در ادامه به مفاهیم احتمالی صحبت خواهیم کرد ، اما لطفاً با احتیاط ادامه دهید!

عملکرد عبور در مقابل خرابی URL ها

برای شروع ، تصمیم گرفتم فقط URL هایی را که دارای داده CrUX بودند در ابتدا بررسی کنم. ممکن است از قسمت دوم به خاطر داشته باشید که در زمان انتشار به روز رسانی در آگوست امسال ، این مقدار 38.3 درصد از آدرس های اینترنتی بود. این از 20 نتیجه برتر برای 10،000 کلمه کلیدی MozCast ، در انواع دستگاه های تلفن همراه و رومیزی گرفته شده است.

توجه داشته باشید که این URL ها همه از 20 صفحه برتر گرفته شده اند ، بنابراین جالب است که میانگین ها هر دو بسیار بالاتر از رتبه 10.5 مورد انتظار ما هستند. این به این دلیل است که URL های ترافیک بالاتر به طور نامتناسب دارای رتبه خوبی هستند و همچنین به طور نامتناسب دارای داده های CrUX هستند.

ما در اینجا رتبه برتر رتبه بندی 0.39 را برای URL هایی که از هر سه آستانه CWV عبور می کنند ، بالاتر از مواردی که حداقل یکی از آنها شکست خورده است ، مشاهده می کنیم.

آیا این بدان معناست که این عامل رتبه بندی است؟

در ظاهر ، داده های فوق برای CWV ​​به عنوان یک عامل رتبه بندی بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد. با این حال ، ارزش این را دارد که هیجان ما را کمی آرام کنیم.

اجازه دهید نگاهی به داده های یکسان بیندازیم ، اما از ماه مه ، قبل از به روزرسانی Page Experience:

در اینجا می توانیم به چند نکته توجه کنیم:

  • میانگین رتبه URL ها با داده های CrUX به طور کلی در ماه اوت بدتر از ماه مه بود. این قابل پیش بینی است ، زیرا URL های بیشتری تا ماه اوت دارای داده های CrUX بودند ، بنابراین راه خود را در رتبه بندی پایین تر کار کرده بود.

  • URL هایی که از آستانه های CWV ​​عبور می کنند ، حتی قبل از بروزرسانی دارای تفاوت رتبه بندی بودند. این نشان می دهد که شاید URL هایی که از آزمون عبور می کنند از جهات دیگری که قبلاً رتبه بندی محسوب می شدند بهتر بوده اند (به عنوان مثال ، شاید رتبه بندی URL هایی با تجربه کاربری خوب پاداش می دهد).

  • تفاوت بین URL هایی که آستانه ها را گذرانده اند و آنهایی که این آستانه ها را طی نکرده اند از 0.38 در ماه مه به 0.39 در آگوست افزایش یافته است – اگرچه این احتمالاً به راحتی در حاشیه خطا است.

همچنین جالب است که با یک معیار عملکرد که بخشی از به روزرسانی Page Experience: Speed ​​Index نبود ، همانطور که در نتایج آزمایشگاه Lighthouse گزارش شده است ، متضاد باشید.

از آنجا که “عبور” از سه آستانه برای CWV ​​نشان دهنده قرار گرفتن در 36.3٪ URL های برتر با آن معیار است ، می توانیم مقایسه کنیم که تفاوت رتبه بندی با 36.3٪ در شاخص سرعت مرتبط است.

در این نمودار می بینیم که شاخص سرعت ، علیرغم اینکه یک فاکتور رتبه بندی آشکار نیست ، اما در مقایسه با این تجزیه درصدی ، رتبه متوسط ​​متوسطی دارد (0.17 ، در مقابل 0.39 برای عبور از هر سه آستانه CWV). این بدان معنا نیست که Speed ​​Index یک عامل رتبه بندی است ، بلکه به این معنی است که این موارد می توانند به طرق پیچیده تری مرتبط باشند.

(اگر شما مانند من یک ریاضی ریاضی هستید و تازه متوجه شده اید که میانگین وزنی رتبه دو گروه یکسان نیست ، به این دلیل است که تعداد کمی از آدرس های اینترنتی وجود دارد که من توانستم داده های CrUX را برای آنها بدست آورم ، اما نه داده های آزمایشگاهی ، به دلیل خطاهای سرور و غیره)

پس اتفاقی افتاده؟

در واقع ، بله. اما ظریف تر است

تاثیر واقعی روی URL هایی که احساس می شد ناموفق هر سه تست اگرچه این URL ها اغلب از همه بهتر رتبه بندی می شوند (احتمالاً به این دلیل که نامناسب برخی از مارک های مهم و نام خانوادگی را نشان می دهند) ، اما با به روزرسانی ضربه خورده اند. این URL ها دارای رتبه 1.15 افت رتبه هستند ، در مقایسه با URL های با داده های CrUX به طور کلی 0.2.

این ، همانطور که در قسمت اول اشاره کردم ، با آنچه Google برای انجام آن متفاوت است متفاوت است. در سوالات متداول اصلی برای به روزرسانی در سال 2020 ، Google گفت:

“اگر صفحه ای به اهداف توصیه شده برای همه سه معیار ، آن را از طریق ارزیابی حیاتی وب عبور می کند … تأثیر رتبه بندی صفحه برای همه صفحاتی که در محدوده مناسب قرار دارند یکسان خواهد بود. همه Core Web Vitals ، صرف نظر از امتیازات فردی Core Web Vitals آنها. “

(تأکید من ، منبع اصلی اینجا)

به دلایل داده ای که در قسمت اول توضیح دادم ، به احتمال زیاد آنها قادر به انجام این کار نبودند و مجبور بودند کمی بداهه پردازی کنند ، در عوض فقط مجازات نسبی (یا عدم افزایش) را برای URL هایی که همه معیارها را شکست داده بودند اعمال کردند. برای نشانی های وب که یک یا چند مورد شکست خورده اند.

صبر کنید ، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهم این است که یک معیار را رد کنم؟

خوب ، نه ، این نگرش کاملاً نیست. هنوز دلایل زیادی برای تمایل به گذراندن هر سه و مهمتر از آن ، داشتن یک صفحه کلی خوب وجود دارد. گوگل تنها به دنبال راه های بیشتری برای افزایش و تقویت این عوامل در طول زمان است.

همچنین ، بقیه SEO هنوز هم مهم است. برای مثال تفاوت بیشتر در ارتباط با Page Authority را بررسی کنید:

موفق باشی اونجا :)


آمادگی دارید ببینید صفحات سایت شما از یک CWV عبور می کند یا هیچ کدام؟ به Moz Pro بروید و بتا Performance Metrics را در مجموعه ابزار Crawl سایت ما بررسی کنید.

برای دسترسی به نسخه بتا در Moz Pro ثبت نام کنید!

در حال حاضر مشتری Moz Pro هستید؟ برای دسترسی به نسخه بتا وارد سیستم شوید!


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!