گام های اساسی در زمینه عکاسی در طراحی کاتالوگ مد و لباس

گام های اساسی در زمینه عکاسی در طراحی کاتالوگ مد و لباس
همانطور که می دانید یک کاتالوگ شامل مراحل بی شماری از ایجاد یک طرح و مفهوم تا ارائه یک کاتالوگ چاپ شده می باشد که یکی از مراحل آن عکاسی است. درباره عکاسی کاتالوگ مد و لباس چقدر می دانید؟

اگر شما در حال طراحی کاتالوگ برای مشتری هستید که قصد دارد یک برند محبوب را به صورت عمده به فروش برساند و  شخص مورد نظر از فرآیند پیچیده طراحی کاتالوگ چیزی نمی داند، کار مشکلی را در پیش دارید.
اگر به عنوان یک عکاس مد و لباس برای یک مارک معمولی و ناشناخته انتخاب شده اید شما باید چیزی در حدود 15 تا 30 تصویر بگیرید. که این کار را می توانید در حدود 1 تا 3 روز انجام دهید.

اما اگر شما به عنوان یک عکاس حرفه ای برای یک مارک معتبر انتخاب شده باشید باید چیزی در حدود 100 قطعه تصویر از زوایای مختلف بگیرید که برای این کار باید یک برنامه ریز انجام داده و به دقت آن را پشت گذارید تا در موعد مقرر بتوانید کار را تحویل دهید.
اکثر کارفرماها دوست دارند که این تصویر برداری در یک تا 2 روز انجام شود تا هزینه هایی مثل مدل های زنده، آرایشگر، و حتی عکاس نیز کاهش یابد. پس شما به عنوان عکاس باید برای موارد بالا یک برنامه ریزی جامع داشته باشید تا بهترین زمان بندی را ارائه دهید.

در ادامه سعی می کنیم تا گام های اساسی در زمینه عکاسی در طراحی کاتالوگ مد و لباس را به شما یاد آوری کنیم.

گام اول : جلسه با مشتری

اگر با یک مشتری کاملا جدیدی روبه رو هستید بهتر است در مورد شوتینگ و روز کار با او صحبت کنید. مواردی مانند هماهنگ سازی تیم او با تیم کاری شما می تواند شروع کننده صحبت ها باشد  و در طول صحبت فراموش نکنید که نمونه کارهای خود را ارائه کنید و پلن های قیمتی را نیز به او نشان دهید. از قبل چندین سناریو داشته باشید تا در مورد آنها به توافق برسید. این اولین گام در عکاسی کاتالوگ مد و لباس است.

گام دوم : تولید

در مرحله تولید باید چندین نکته را مد نظر داشته باشید. اول اینکه آیا شما با یک تولید کننده سروکار دارید یا با یک مشتری معمولی که قرار است تولیدات یک تولید کننده را ارئه دهد. تفاوت بسیار زیادی بین این دو وجود دارد. تولید کننده ها اکثرا دارای تجهیزات و افراد هستند که می توانید به خوبی از آنها استفاده کنید . در صورتی که مشتری عادی تجربه ای و لوازم کافی در این زمینه ندارد و شما مسئول جمع آوری یک تیم برای انجام کار و کلیه لوازم مورد نیاز هستید. پس در چنین شرایطی باید بتوانید دو تیم را به خوبی مدیریت کنید.

گام های اساسی در زمینه عکاسی در طراحی کاتالوگ مد و لباس
گام سوم عکاسی کاتالوگ مد و لباس: طرح

انتخاب یک طرح می تواند به سلیقه و خواست مشتری بوده یا به انتخاب شما باشد. اگر حتی این انتخاب را مشتری انجام می دهد باید چندین نمونه از بهترین طرح های خود را به او ارائه دهید تا مشتری هم با طرح جدید روبه رو شود و هم اینکه در هنگام کار شروع به بهانه گیری و تعویض طرح نکند.

گام چهارم : مفاهیم

برای روز شوتینگ سعی کنید از قبل یک سناریو آماده داشته باشید تا هم مشتری با برنامه ریز شما آشنا شود و هم گروهی که قرا است با شما کارکنند مفهوم کلی از طرح را بدست آورند و در روز اجرا زمان را از دست ندهید.

گام پنجم : جلسه شوتینگ

در روز شوتینگ سعی کنید تمامی موارد را در لحظه تصحیح کنید و از رها کردن آن به بعد جلوگیری کنید. چرا که شاید شما خسته باشید و زمان زیادی را برای اصلاح تصاویر در زمان دیگر باید از دست دهید. صرفه جویی 5 ثانیه اصلاح یک مدل تقریبا با زمان 20 دقیقه ای آن در فتوشاپ برابری می کند. پس سعی کنید مشکل را همیشه در لحظه حل کنید. این یکی از مهمترین نکات در عکاسی کاتالوگ مد و لباس است.

گام ششم : انرژی و تغذیه

جلسات شوتینگ بسیار خسته کننده بوده و اگر در محیطی به غیر از شهر اتفاق بیافتد مثلا در کارخانه تولید کننده کار سخت تری را در پیش خواهید داشت. پس همیشه در پس زمینه کار خوراکی و تغذیه را فراموش نکنید تا ثبات در هنگام اجرای کار حفظ شود. فراموش نکنید که اگر شما به عنوان رهبر یک تیم انتخاب شده اید باید بیشتر از همه آماده بوده و دیر تر از همه خسته شوید.

گام هفتم : انتخاب تصاویر

درست است که مشتری حق انتخاب تصاویر را دارد اما شما متخصص هستید پس نگذارید که مشتری انتخاب های غلط و نا صحیح داشته باشد و سعی کنید با انتخاب تصاویر درست طرح را با مشکل جدید رو به رو نکنید.

گام های اساسی در زمینه عکاسی در طراحی کاتالوگ مد و لباسگام هشتم : رتوش کردن، آخرین مرحله عکاسی کاتالوگ مد و لباس

از نمودار های رنگی در طول عکسبرداری استفاده کنید تا زمان زیادی را برای رتوش به هدر ندهید. البته ویرایش همیشه لازم است چرا که شما اگر بهترین عکاس هم باشید تصاویر شما حداقل به چند دقیقه اصلاح نیاز خواهد داشت.در هنگام رتوش کالیبراسیون رنگ را نیز فراموش نکنید.

Share This Story, Choose Your Platform!