رتبه بندی در موتورهای جستجو نیاز به یک وب سایت با SEO فنی بی عیب و نقص و محتوای مناسب دارد. خوشبختانه ، افزونه Yoast SEO تقریباً همه چیز را در سایت وردپرس شما مراقبت می کند. با این وجود ، اگر واقعاً می خواهید از وب سایت خود بیشترین بهره را ببرید و از رقابت پیشی بگیرید ، برخی از دانش اولیه در مورد SEO فنی ضروری است. در این پست ، ما یکی از مهمترین مفاهیم SEO فنی را توضیح می دهیم: قابلیت خزیدن.

خزنده دوباره چیست؟

یک موتور جستجو مانند Google شامل یک خزنده ، یک فهرست و یک الگوریتم است. خزنده پیوندها را دنبال می کند. وقتی خزنده گوگل – همچنین به عنوان Googlebot شناخته می شود – وب سایت شما را پیدا می کند ، آن را ارائه می دهد ، آن را می خواند و محتوا را در فهرست ذخیره می کند.

یک خزنده پیوندهای موجود در وب را دنبال می کند. به یک خزنده نیز ربات ، ربات یا عنکبوت گفته می شود. به صورت شبانه روزی در اینترنت گردش می کند. هنگامی که به وب سایت می آید ، نسخه HTML را در یک پایگاه داده عظیم به نام index ذخیره می کند. این فهرست هر بار که خزنده به وب سایت شما می آید و نسخه جدید یا بازبینی شده آن را پیدا می کند ، به روز می شود. بسته به میزان اهمیت سایت شما توسط گوگل و تعداد تغییراتی که در وب سایت خود ایجاد می کنید ، خزنده کم وبیش بیشتر به چشم می خورد.

بیشتر بخوانید: اصول SEO: Google چه می کند »

و قابلیت خزیدن چیست؟

قابلیت خزندگی به امکاناتی که گوگل برای خزیدن وب سایت شما دارد مربوط می شود. می توانید خزنده ها را در سایت خود مسدود کنید. چند راه برای مسدود کردن خزنده از وب سایت شما وجود دارد. اگر وب سایت شما یا صفحه ای در وب سایت شما مسدود شده است ، به خزنده گوگل می گویید: “اینجا نیایید.” در اکثر موارد سایت شما یا صفحه مربوطه در نتایج جستجو ظاهر نمی شود.

چند مورد وجود دارد که می تواند مانع از خزیدن (یا نمایه سازی) وب سایت شما در Google شود:

  • اگر فایل robots.txt شما خزنده را مسدود کند ، Google به وب سایت شما یا صفحه وب خاصی نمی آید.
  • قبل از خزیدن وب سایت شما ، خزنده نگاهی به سربرگ HTTP صفحه شما می اندازد. این هدر HTTP حاوی یک کد وضعیت است. اگر این کد وضعیت می گوید که صفحه ای وجود ندارد ، Google وب سایت شما را نمی خزد. در ماژول مربوط به سرفصل های HTTP آموزش SEO ما ، همه چیز را در این مورد به شما خواهیم گفت.
  • اگر متا تگ روبات ها در یک صفحه خاص مانع ایندکس شدن آن صفحه توسط موتور جستجو شود ، گوگل آن صفحه را می خزد ، اما آن را به فهرست خود اضافه نمی کند.

این نمودار جریان ممکن است به شما در درک روند ربات ها در هنگام نمایه سازی صفحه کمک کند:

آیا می خواهید همه چیز را در مورد قابلیت خزیدن بیاموزید؟

اگرچه قابلیت خزیدن فقط اصول اولیه SEO تکنیکی است (که به همه مواردی که گوگل را قادر می سازد سایت شما را فهرست بندی کند ، مربوط می شود) ، اما در حال حاضر برای اکثر افراد بسیار پیشرفته است. با این وجود ، اگر در حال مسدود کردن هستید – شاید حتی بدون اطلاع! – خزنده های سایت شما ، هرگز در گوگل رتبه بالایی نخواهید داشت. بنابراین ، اگر در مورد سئو جدی هستید ، این باید برای شما اهمیت داشته باشد.

اگر واقعاً می خواهید تمام جنبه های فنی قابلیت خزیدن را درک کنید ، باید آموزش SEO فنی ما را بررسی کنید. این دوره SEO به شما می آموزد که چگونه مسائل فنی SEO را تشخیص داده و آنها را حل کنید (با افزونه Yoast SEO ما). Yoast SEO Academy بدون هیچ هزینه اضافی در اشتراک Premium شما گنجانده شده است

به خواندن ادامه دهید: SEO فنی چیست: 8 جنبه که همه باید بدانند »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!