شاید برایتان سوال باشد که چرا باید سایت های واکنش گرا طراحی کنیم یا به اصطلاح ” لزوم طراحی سایت ریسپانسیو ” و چه لزومی دارد که وب سایت ها خاصیت ریسپانسیو داشته باشند؟ در این مطلب قصد داریم تا لزوم و موارد مرتبط به طراحی سایت ریسپانسیو را به شما بگوییم. پس در ادامه مطلب ما را همراهی کنید تا به پاسخ سوالایتان برسید.

صرفه جویی در هزینه !

اولین لزوم و نکته مورد توجه در طراحی سایت ریسپانسیو صرفه جویی در هزینه است. تا قبل از اینکه مبحث واکنش گرایی سایت ها بسیار گسترده بشود، البته تا به امروز هم گستردگی زیادی نداشته است اما نسبت به گذشته افراد بیشتری از این خاصیت آگاهی دارند.

اما تا قبل از این موضوع شرکت ها اگر قصد این داشتند که نسخه موبایلی برای سایت خود طراحی کنند باید قالبی جدا طراحی می کردند حالا شما تصور کنید که برای سه ابزار موبایل و آی پد و کامپیوتر قصد داشته باشید تا طراحی سایت کنید باید سه قالب جدا برای هر کدام از این دستگاه ها طراحی می شد و در واقع برای هر کدام از این قالب های سایت باید هزینه ایی جدا پرداخت گردد و این یعنی افزایش هزینه. اما با ورود مبحث واکنش گرایی سایت ها باعث شد در هزینه ها صرفه جویی شود و دیگر احتیاج نباشد برای دستگاه های مختلف قالب های مختلف طراحی کرد.

صرفه جویی در زمان

مسلما همه طراحان سایت این نکته را می دانند که زمان و وقت برای مشتریان خیلی اهمییت دارند و مشتریان همیشه این درخواست را از طراحان داشته اند که طراحی سایتی که انجام می دهند وقت خیلی زیادی نگیرد.

با توجه به این نکات طراحی سایت برای دستگاه های مختلف باعث می شود تا زمان بیشتری بگیرد اما ریسپانسیوی این مشکل را حل کرده است و باعث می شود تا تنها یک سایت طراحی شود که در همه دستگاه ها به خوبی نمایش داده می شود و باعث صرفه حویی در زمان هم می شود.

جذب کاربران بیشتر

امروز با توجه به آمار و ارقام هایی که شاهدش هستیم، می بینیم که کاربران زیادی از موبایل برای وب گردی و جستجو های اینترنتی خود استفاده می کنند و به همین دلیل اگر سایتی نداشته باشید که در موبایل ها به خوبی نمایش داده شود باعث می شود تا کاربران زیادی را از دست بدهید و سایت شما بازدید بسیار کمی خواهد داشت و این اصلا خوب نیست و حتی در رتبه سایت شما در گوگل هم تاثیر زیادی دارد زیرا که گوگل به کاربران توجه زیادی دارد و بر همین اساس طراحی سایت واکنش گرا به کمک شما می آید.

پیشی گرفتن از رقیبان خود

طراحی سایت ریسپانسیو هنوز در ابتدا راه است و خیلی احتمال دارد که رقیبان شما از طراحی سایت واکنش گرا بهره مند نباشند و اگر سایت شما این خاصیت را داشته باشد باعث می شود تا کاربران زیادی را به سمت خود جذب کنید و این آگاهی را به کاربران خود بدهید که شما از رقبان خود بسیار جلوتر هستید و حرفه ایی هستید و کاربران بسیار به سایت شما اعتماد خواهند کرد.

توجه داشته باشید که کاربران شما دوست های زیادی هم دارند و با مشاهده و لذت جستجو در سایت شما دوستان خود هم در این تجربه دلنشین سهیم خواهند کرد.

مزایای طراحی ریسپانسیو  !

به طور خلاصه مزایای طراحی ریسپانسیو  موارد زیر می باشد

  • صرفه جویی در هزینه
  • صرفه جویی در زمان
  • سبقت از رقیبان
  •  افزایش ترافیک سایت
  •  جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری

برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت حرفه ای با مشاوران سئواینلاین تماس حاصل فرمائید.

لزوم طراحی سایت ریسپانسیو

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!