اکثر مردم جهان با دیدن یک لوگو می تواند آن شرکت را تشخیص دهند و به خاطر بیاورند، حتی اگر نام برند آنها در طراحی لوگوی آن قرار داده نشده باشد. لوگو نماد و معرف هر برند است، یک لوگو، بجای هزاران کلمه حرف خواهد زد. در این مقاله به اهمیت طراحی خلاقانه لوگو در تبلیغات و صنعت اشاره می شود.

یک لوگو اهمیت دارد زیرا:

1 – باعث آشکار سازی هویت شما می شود.

لوگوی شما مالکیت شما را صدا میزند. به مشتریان شما می گوید شما که هستید چه محصولات یا خدماتی عرضه می کنید و چه مزایایی به آنها ارائه می دهید.

لوگو در تبلیغات لوگو در تبلیغات لوگو در تبلیغات

لوگوی Swirl Frozen Yogurt جای هیچ شکی نمی گذارد که شرکت چه محصولی می فروشد. در حالی که Noble Pillow نام قانونی شرکت را نشان می دهد و بیان می کند که این برند بالش، مناسب سلطنتی است. در نماد Little Mind Book جغد نماد خرد و عقل است و لوگوی آن در مورد مزایای آن با مشتریان صحبت می کند: مثلا بچه های باهوش و با استعداد.

2- لوگو در تبلیغات مشتریان جدید برای شما دعوت می کند.

ما در جهان تک رنگی زندگی نمی کنیم. مردم جذب طرح ها و رنگ ها می شوند. لوگوی شما باید توجه ها را جلب کند و حس کنجکاوی مشتریان بالقوه را برانگیخته و حداقل نظر آنها را متوجه خود کند و ترغیب شوند محصول شما را خریداری کنند.

لوگو در تبلیغات لوگو در تبلیغات

رستوران Forager Table The که متخصص غذاهای از “مزرعه تا میز” است مشتریان خود را با یک لوگو که سبک ارگانیک دارد به خود جلب کند. آنها این لوگوی خود را بالای منو، برچسب ها و در وب سایت خود می گذارند تا مشتریان گرسنه را که به دنبال غذای سالم و تجربه منحصر به فرد هستند به سمت خود ترغیب کنند.

لوگوی مراقبت از پوست  Gentle به طرزی عالی از مزایای این محصولات سخن می گوید- طراوت، نرمی، طبیعی، سلامت. چنین سادگی تاثیر برانگیزی آدم را به این وا می دارد که آن محصول را از قفسه برداشته و در سبد خرید خود جای دهد.

3- وجود لوگو در تبلیغات باعث تمایز بین شما و رقبایتان می شود.

نماد های خاصی وجود دارد که یک صنعت یا محصول خاص را معرفی می کند. به عنوان مثال, تا کنون چند پیتزا فروشی با نماد سرآشپز سبیل دار با یه کلاه سفید بلند و یه لبخند عریض دیده اید؟ شاید هم به طرز طنزآمیزی یک پیتزا در دست دارد. یک لوگوی خوب منعکس کننده هویت شماست اما باید شما را از بقیه متمایز کند. یک لوگو باید جرأت متفاوت بودن را داشته باشد.

لوگو در تبلیغات لوگو در تبلیغات

در حالی که یک نفر نمی تواند یک خرس در جنگل را به یک شرکت سرمایه گذاری ربط دهد ( حتی یک شرکت از گذاشتن تصویر خرس به عنوان یک بازار بدنام اجتناب می کند) اما لوگوی Bear Creek Capital با طراحی منحصر به فرد خود و طراحی یک تصویر روستایی که متناسب با نام شرکت است خود را از دیگران متمایز می کند.

لوگوی گرگ زوزه کش Midnight Wolf مشخصا از آن لوگوی سرآشپز خنده به لب متفاوت است. ما می توانیم آن گرگ را که نیمه شب برای خوردن پیتزا زوزه میکشد را به راحتی به یاد آوریم.

4- وفاداری به برند را تقویت می کند.

برخی شرکت ها برای به روز نگه داشتن چهره لوگوی خود، آن را تغییر می دهند. به عنوان یک بازاریاب این کار موردی ندارد. اما به عنوان مشتری من از آن بیزار هستم. وقتی که من به برند مورد علاقه ام عادت می کنم دیگر دوست ندارم لوگوی آن را تغییر یافته ببینم. احساس می کنم به من خیانت شده است. بعد از آن به دنبال چیزی دیگری خواهم گشت. وفادارای به برند مسئله کمی نیست و این چیزی است که هر کسب و کاری باید بر روی آن سرمایه گذاری کند. یک لوگو در تبلیغات اگر جا افتاده و شناخته شده یک مسیر بلند مدت برای کسب وفادارای به برند را کوتاه می کند.

لوگو در تبلیغات لوگو در تبلیغات

هر دوی این لوگو ها آن قدر روشن، مشخص، و جالب هستند که در ذهن ها باقی بمانند. قرار دادن آن ها بین محصولات موجود در یک قفسه شلوغ باعث می شوند زودتر به چشم بیایند و زودتر خریداری شوند.

5- لوگو می تواند همه جا باشد.

با قرار دادن لوگوی خود در هر جای ممکن از بسته بندی گرفته تا بر روی محصولات، رسانه های اجتماعی و وب سایت راهی برای تبلیغ برند شما و پیام آن است چه در یک فروشگاه باشد، چه در خانه باشد، چه به صورت آنلاین باشد و هر جای دیگری که می تواند باشد. اگر پیام برند خود را به خوبی توسعه داده و به طور موفقیت آمیزی آن را با لوگوی خود درآمیزید هر چیزی که خلق می کنید و انجام می دهید با لوگو و برند شما در ارتباط خواهد بود. به همین دلیل است که وجود لوگو در تبلیغات اهمیت دارد.

لوگو در تبلیغات لوگو در تبلیغات

این لوگو ها از برچسب ها به بازار موبایل و یا تجارت کالاها راه یافته اند. یک لوگوی ساده وقتی می تواند بهترین باشد که بر اجناس مختلف هک شده باشد و یا در رسانه های مختلف به نمایش گذارده شود.

Share This Story, Choose Your Platform!