اگر می خواهید محتوای شما در Google رتبه بندی شود ، باید از وجود آن محتوا مطلع باشد. این بدان معناست که شما (یا سایتی دیگر) باید به این محتوا پیوند دهید. Google این پیوندها را دنبال می کند و هر پست یا صفحه ای را که از طریق پیوندهایی در فهرست پیدا می کند ذخیره می کند. بنابراین ، متوجه خواهید شد که افزودن پیوندهای متنی به همه محتوای خود بسیار مهم است. این ساده به نظر می رسد ، اما اگر محتوای زیادی ایجاد و منتشر می کنید ، ساختار پیوند شما ممکن است اولویت اصلی نباشد و برخی از مقالات شما ممکن است هیچ پیوندی دریافت نکنند. در اینجا ، ما همه چیز را در مورد این محتوای به اصطلاح یتیم توضیح می دهیم: این چیست ، چرا برای SEO اهمیت دارد و چگونه آن را برطرف کنیم!

آخرین نسخه ما از Yoast SEO 16.9 دارای یک تمرین SEO جدید است که به شما کمک می کند هر محتوای یتیم را در وب سایت خود پیدا کرده و برطرف کنید. از این تمرین SEO جدید برای پاک کردن محتوای قدیمی خود در 4 مرحله ساده استفاده کنید!

محتوای یتیم چیست؟

محتوای یتیم محتوایی است که هیچ پیوندی از پست ها یا صفحات دیگر در همان وب سایت دریافت نمی کند. در نتیجه ، یافتن این محتوا برای گوگل و بازدیدکنندگان سایت دشوار است. پست ها و صفحات نیاز به پیوندهای داخلی به آنها دارند تا در ساختار یک سایت قرار بگیرند و قابل جستجو باشند. توجه داشته باشید که “پیوندها” در این مورد به معنی: پیوندهای متنی است. اگر محتوای دیگر از صفحه اصلی ، نقشه سایت ، یا صفحات دسته بندی و برچسب ها پیوند خورده باشد ، اما فاقد پیوندهای متنی باشد ، همچنان محتوای یتیم محسوب می شود. دلیل این امر این است که پیوندهای متنی زمینه را برای کاربران و موتورهای جستجو فراهم می کند و بنابراین ارزش بیشتری را اضافه می کند.

چرا محتوای یتیم بر SEO شما تأثیر می گذارد؟

برای رتبه بندی محتوای شما ، بدیهی است که Google باید از آن مطلع باشد. موتورهای جستجو پیوندها را دنبال می کنند و همه مطالبی را که در صفحات فهرست خود پیدا می کنند ذخیره می کنند. محتوای یتیم دارای پیوندهای داخلی معنی دار از صفحات یا پست های دیگر به آن است. بنابراین ، گوگل این نوع محتوا را نسبت به محتوای دیگری که پیوندهای زیادی به آن دارد ، اهمیت کمتری خواهد داشت. بنابراین ، اگر مقاله ای برای شما مهم است ، باید آن را برای گوگل (و بازدیدکنندگان خود) روشن کنید. اطمینان حاصل کنید که به آن مقاله خاص از سایر مطالب مرتبط پیوند دهید.

محتوای یتیم چگونه ایجاد می شود؟

اگر پست جدیدی در وبلاگ می نویسید ، آن را منتشر می کنید و سپس آن را فراموش می کنید ، احتمالاً دیگر در پست ها و صفحات جدید خود به آن پیوند نخواهید داد. آیا این چیز بدی است؟ خوب ، البته ، این بستگی به پست وبلاگ دارد. اما اگر می خواهید مردم و گوگل این پست را پیدا کنند ، قطعاً چیز بدی است. با پیوند ندادن به یک صفحه یا پست ، اکثر افراد نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند و در نهایت محتوای یتیم خواهید داشت.

پیشگیری بهتر از درمان است

اگر می خواهید از یتیم شدن محتوای خود جلوگیری کنید ، باید مطمئن شوید که به آن محتوا پیوند داده اید. پیوند دادن به آن از سایر نقاط وب سایت شما به Google و مخاطبان شما کمک می کند تا به آن دسترسی پیدا کنند. پیوند دادن به آن از مقالاتی که باعث ایجاد ترافیک زیاد در موتورهای جستجو می شود ، دید این محتوا را بیشتر می کند. اما باید توجه داشته باشید که بیشترین محتوایی را که می خواهید به آن پیوند دهید ، زیرا نمی توانید این کار را با تمام محتوای خود انجام دهید. علاوه بر این ، همیشه مهم است که این پیوندهای داخلی مرتبط باشند و فقط همه چیز را به یکدیگر متصل نکنید. هر چقدر هم وسوسه کننده باشد.

اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید ، ما یک دوره آموزشی ساختار سایت ارائه می دهیم که به شما کمک می کند از ایجاد محتوای یتیم جلوگیری کنید. در این دوره می آموزید که چگونه بهترین ساختار ممکن را برای سایت خود ایجاد کنید. با Yoast SEO Premium می توانید به این دوره آموزشی و سایر دوره های SEO ما دسترسی پیدا کنید.

کجا می توانم محتوای یتیم را پیدا کنم؟

ممکن است تصور چند پست را داشته باشید که هیچ پیوندی با آنها ندارد. اما به احتمال زیاد شما لیستی از تمام محتوای یتیم وب سایت خود که در اطراف شما قرار دارد ندارید. به همین دلیل افزونه Yoast SEO Premium ما دارای دو ویژگی است که به شما در کار بر روی محتوای یتیم کمک می کند.

تمرین محتوای یتیم در Yoast SEO Premium

بدون اینکه متوجه باشید ، احتمالاً تعداد زیادی صفحه یا پست یتیم در وب سایت خود دارید. شرم آور نیست ، همه ما این کار را می کنیم. اما خوب است هر از گاهی روی آن کار کنیم. به همین دلیل است که ما یک تمرین SEO جدید به Yoast SEO Premium اضافه کرده ایم که به شما کمک می کند محتوای پیوند نخورده خود را تمیز کنید تا مطمئن شوید افراد می توانند آن را پیدا کنند.

با این تمرین ، می توانید محتوای یتیم خود را در چهار مرحله آسان پیدا کرده و برطرف کنید! تمام محتوای خود را که پیوندی به آن ندارد به شما نشان می دهد و به شما پیشنهاد می دهد که با آن چه کار کنید.

اولین گام در تمرین سئوی محتوای یتیم در Yoast SEO Premium

اما به همین جا ختم نمی شود! پس از انتخاب آنچه می خواهید با محتوای یتیم انجام دهید ، می توانید بر روی محتوایی که می خواهید حفظ و به روز شود کار کنید. در مرحله بعد ، پست ها یا صفحات مناسبی را به شما نشان می دهیم که از آنجا می توانید به محتوای یتیم خود پیوند دهید. و وویلا ، همین. تمام شدی!

بررسی محتوای یتیم در Yoast SEO Premium

Yoast SEO Premium همچنین دارای یک بررسی محتوای یتیم است. اگر کاربر افزونه Premium ما هستید ، می توانید فیلتر محتوای یتیم را در نمای کلی پست خود بیابید:

فیلتر محتوای یتیم در yoast.com
فیلتر محتوای یتیم در Yoast SEO Premium

با کلیک بر روی فیلتر محتوای یتیم نمای کلی از همه پست ها بدون پیوند متنی به آنها پیوند داده می شود. در yoast.com ، ما تعداد زیادی مقاله یتیم داریم (تیم وبلاگ ، آیا این را می خوانید؟ ما هنوز کارهای زیادی برای انجام این کار داریم ؛-)).

مرور مقاله های یتیم خودمان ، من را از این واقعیت که مقالات اخیر اغلب یتیم هستند بسیار آگاه کرد. ما فقط نمی توانیم پیوندهای این مقالات را در پست های قدیمی وبلاگ خود اضافه کنیم. با این وجود ، برای مقالاتی که برای استراتژی سئو یا نام تجاری ما مهم هستند ، باید اطمینان حاصل کنیم که در پست هایی پیوندهایی ایجاد می کنیم که ترافیک زیادی ایجاد می کند. این به Google و مخاطبان ما کمک می کند تا آن پست های مهم را پیدا کنند.

آیا باید همیشه آن را برطرف کنید؟

برای برخی از مقالات ، رفع وضعیت محتوای یتیم چندان مهم نیست. برخی از پست های وبلاگ فقط برای مدت کوتاهی مهم هستند. در Yoast ، ما گاهی اوقات در مورد رویدادهای آینده می نویسیم. اعلام چنین رویدادی باعث ایجاد یک پست وبلاگ عالی می شود ، اما احتمالاً چنین پستی سال آینده ارزش کمتری دارد. یتیم ماندن این نوع پستها مشکلی ندارد. در حقیقت ، شاید شما باید حذف این صفحات (البته به درستی!) را در نظر بگیرید. با این کار سایت شما کمی تمیز می شود.

نتیجه گیری: مراقب آن محتوا باشید!

همانطور که نشان داده ام ، در صورت نوشتن پست های زیاد ، ایجاد ناخواسته محتوای یتیم بسیار آسان است. خوشبختانه ، می توانید از دو ویژگی محتوای یتیم در Yoast SEO Premium استفاده کنید تا از همه چیز مطلع باشید. به راحتی می توانید بررسی کنید که کدام پست ها و صفحات یتیم هستند و پیوندهایی را به محتوای مهم اضافه کنید تا هم Google و هم کاربران شما بتوانند آن را بیابند!
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!