هنگامی که سخن از بازاریابی آنلاین و دستیابی به وب سایت و یا کسب و کار شما به میان می آید که در بالای SERPs (صفحات نتیجه موتور جستجو) قرار دارد، متوجه خواهید شد که سئو، مهم ترین فرآیندی است که شما باید برای محتوای خود به آن توجه داشته باشید.

به هر حال، شما نمی توانید فقط یک پست وبلاگ پر از کلمه کلیدی بنویسید، یا اینکه بک لینک های زیادی ایجاد کنید و امیدوار باشید که برای شما تبدیل به پول و سرمایه شود. اگر محتوای شما ایده آل نباشد، کاربرانی که می خواهند از آن استفاده کنند، فکر می کنند که بیهوده است و در نهایت سایت شما را نادیده خواهند گرفت و بازدید کنندگان سایت برای شما درامد زایی نخواهد کرد.

بنابراین چه کاری باید انجام دهیم؟

روشی که به شما پیشنهاد می شود این است که با محتوایی شروع کنید که در SERPs رتبه بندی شود و به مشتری ها انگیزه دهد. مانند داستان سرایی(Storytelling) یا   تولید محتوا مرتبط با وب سایت.

ما امروز ما تصمیم داریم درباره همه آنچه شما نیاز به دانستن دارید، برای به کاربردن Storytelling در محتوای خود، برای بهبود سئو، Engagement و نهایتا بهینه سازی وب سایت( سئو وب سایتدیجیتال مارکتیگ و استراتژی بازاریابی شما برای رسیدن به موفقیت بیشتر، صحبت کنیم.

5 عامل رتبه بندی سئو که از مزیت های تولید محتوا استفاده می کنند

اگر می خواهید بدانید که چرا تولید محتوا موفق است و برای سئو بسیار مفید و موثر است، با ما همراه باشید تا 5 مزیت استفاده از تولید محتوا را برای شما بازگو کنیم:

دریافت کلیک بیشتر درموتور های جستوجو

از طریق تولید محتوا ، شما یک تصویر در اطراف برند خود ایجاد می کنید، و مردم برند شما را خواهند شناخت و احتمال بیشتری وجود دارد که آنها روی صفحه شما کلیک کنند.

یک کارشناس سئو می گوید: در SERPs، اگر کمپانی شما در رتبه سوم، چهارم و یا حتی پنجم باشد، حتی اگر کمپانی دیگری در بالا باشد، اگر آنها شما را بشناسند احتمال بیشتری وجود دارد که روی شما کلیک کنند.

مشارکت کاربر

جذب کردن مخاطب، بسیار مهم است و تاثیر زیادی بر رتبه بندی وب سایت شما دارد. اگر یک محتوای عمومی و ساده به مخاطب اراٸه دهید که نمونه آن را در جاهای دیگر ببینند، آنها سایت شما را ترک خواهند کرد و به سراغ سایت های دیگر می روند. در عوض، محتوا ها به مردم کمک می کند تا در سایت شما بمانند. به این معنی که زمان بازدید از Page شما افزایش خواهد یافت و میزان Bounce Rate شما نیز کاهش می یابد.

ساختن بک لینک ( Backlink )

در چشم های موتورهای جستجو، بک لینک ها، مهر تاییدی از طرف سایر وب سایت ها می باشند که به شما خواهند گفت که محتوای شما محتوای خوبی است. اگر یک محتوا بگذارید، این به این معنی است که شما چیز مهمی برای به اشتراک گذاری دارید، که به احتمال زیاد به سایر وب سایت ها لینک خواهد شد. هر چه بک لینک های بیشتری داشته باشید، امتیاز شما هم بالاتر خواهد رفت.

محرک های اجتماعی

اگرچه رسانه های اجتماعی مهمترین ابزار بازاریابی هستند، اما زمانی که سخن از سئو به میان آید، عنصر اصلی و اساسی نخواهند بود. به هر حال، محتوای با کیفیت، در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته خواهد شد، که به لایک و به اشتراک گذاری بیشتر منجر خواهد شد و این یعنی کلیک بیشتر و آگاهی از برند شما. ممکن است به طور مستقیم در نتایج جستجو امتیاز بالاتری به آن تعلق نگیرد، اما به بازاریابی کلی شما کمک بزرگی خواهد کرد.

منابع ترافیکی

نه تنها مهم است که مطمٸن شوید محتوای شما در نتایج گوگل بازدید کننده بیشتری خواهد داشت، بلکه همچنین مهم است که مطمئن شوید محتوای شما، با وجود طیف گسترده ای از منابع مختلف، افراد زیادی را به خود جذب خواهد کرد. با استفاده از تمام مزیتهای بالا، هر اندازه بتوانید از کانال های بیشتری استفاده کنید، قادر خواهید بود تغییرات بیشتری را نیز به کار برید.

حتی اگر سئو یکی از بهترین منابع ترافیک از دید ROI باشد، هرگز سعی نکنید فقط به یک کانال بازاریابی متکی باشید.

با وجود پیشینه ای از مزایایی که در ذهن خود داریم، اجازه دهید به چگونگی استفاده از فرآیند تولید محتوا به عنوان یک تاکتیک سئو بپردازیم.

محتوا نویسی و سٸو | سئواینلاین | سئو اینلاین

نوشتن برای سئو + امتیاز دهی موتور جستجو

اگر چه سعی می کنید که محتوا بگذارید، خواه این محتوا مطالعه موردی یک مشتری کسب و کار خودتان باشد، خواه مطالعه موردی یک کارمند و یا حتی تاریخچه کمپانی خودتان و یا فردی که در محتوا در حال استفاده از محصولات شما باشد، به هر حال هنوز هم نیاز دارید تا محتوای خود را به گونه ای فرمت کنید که مورد پسند سئو قرار گیرد.

این بدین معنی است که استفاده از عنوان های جذاب، سر تیتر های واضح و فرمت شده و همچنین استفاده از کلمات کلیدی قدرتمند، امتیاز بیشتری کسب خواهند کرد و موجب خواهند شد که محتوای شما کشف شود.

تکنیک محتوا گذاری معرکه

هنگامی که ما درباره محتوا گذاری صحبت می کنیم، احتمالا به یک قطعه ای که دارای سه جزء شروع، وسط و پایان باشد می اندیشید. اگرچه که یک روش موثر محتوا گذاری است، اما مهمترین و اساسی ترین چیز نیست که باید به آن فکر کنید.

دلیل این که ما محتوا میذاریم این است که مردم، مشتریان شما می توانند با این محتوا ها از لحاظ احساسی ارتباط برقرار کنند. وقتی سخن از تجارت به میان می آید، مردم ترجیح می دهند با شرکتی ارتباط برقرار کنند که نسبت به یک شرکت ناشناخته و مارک دار احساس داشته باشد.

زمانی که در حال محتوا گذاشتن هستید، به این مسٸله باید توجه داشته باشید که محتوای شما قابل بیان باشد و به گونه ای باشد که دیگران با آن ارتباط برقرار کنند و همچنین به روشی باشد که مردم بتوانند احساس شما را درک کنند. و در نهایت باید اطمینان حاصل کنید که محتوا از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

محتوا نویسی و سٸو | سئواینلاین | سئو اینلاین

اول برای مردم بنویسید، سپس برای موتورهای جستجو

ما درباره سئو و اهمیت آن بسیار صحبت کردیم، اما نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که در ابتدا باید برای مشتریان خود بنویسید. افراد، مطالب را به این دلیل خواهند خواند که از شما انتظار دارند که ارزش ها را به زندگی آنها وارد کنید و اگر سعی کنید مطالبی که فقط مورد پسند گوگل باشد را اراٸه دهید، آنها سایت شما را ترک خواهند کرد.

دوباره به bounce rates خود بیندیشید

همیشه همیشه، همیشه، اول برای مشتریان خود بنویسید و سپس روشی را در پیش بگیرید که مورد پسند سئو نیز باشد.

آن را  قابل به اشتراک گذاری کنید

یکی از مهمترین عامل در تولید محتوا و سئو، تعداد دفعاتی است که محتوا به اشتراک گذاشته می شود. به یاد داشته باشید که چگونه درباره ترافیکی که از منابع و لینک های مختلف سرچشمه می گیرند صحبت کردیم؟

تلاش نکنید و سیستم را مانند چندین دامین که به یکدیگر ارتباط دارند و مالکیت مشترک دارند، فریب دهید؛ گوگل چنین چیزی را تشخیص خواهد داد و به همین دلیل، شما را مجازات خواهد کرد. در ابتدا خوانندگان خود را درنظر داشته باشید و محتوا را به حدی خوب بسازید که نیاز به کمک نداشته باشند و بتوانند آنها را به اشتراک بگذارند.

Share This Story, Choose Your Platform!