راهنمایی ساخت کاتالوگ – بخش دوم

راهنمایی ساخت کاتالوگ – بخش دوم
7- توضیحات بلند محصول را بنویسید

در این مرحله از مراحل ساخت کاتالوگ، باید از جملات آسان و پاراگراف های کوتاه به زبانی فنی و تخصصی استفاده کنید. هر بخش از کاتالوگ باید یک پوشش یا صفحه مقدماتی داشته باشد و در ادامه آن یک بخش کوتاه در مورد مزایای کل محصول وجود داشته باشد.
اولین بخش از کاتالوگ می تواند تاریخچه شرکت برای آشنایی بیشتر مخاطبان باشد تا احساس راحتی بیشتری با مشتری بوجود آید.

8- محتواها را سازمان دهی کنید

باید برنامه ای برای اینکه کدام محتوا را در کدام صفحه قرار دهدی داشته باشید. مطمئن شوید که محصولات مشابه در کنار هم و در نزدکی یکدیگر قرار بگیرند. این روش بسیار خوبی است چرا که اگر مشتریان به دنبال یک محصول خاص باشند در کنار آن نیز سایر محصولات مشابه را نیز که حتی نمی دانستند به آن نیاز دارند را می بینند. سازمان دهی صحیح محتوا یکی از مراحل ساخت کاتالوگ است.

راهنمایی ساخت کاتالوگ – بخش دوم
برای سازماندهی محتوا می توانید کاتالوگ را به بخش هایی نظیر : بخش مقدماتی در ابتدای کاتالوگ، یک بخش آموزشی، یک بخش مربوط به اطلاعات و گارانتی تقسیم کنید. همچنین قسمت مقالات را در کل صفحات قرار دهید تا مشتریان به خرید نزدیک تر شوند.
رنگ بندی و استایل را در محصولات منحصر به فرذ فراموش نکنید و از طرح های سازگار استفاده کنید تا مشتریان از خرید منصرف نشوند.

9- گسترش صفحات را مد نظر داشته باشید

سعی کنید یک حجم از اطلاعات را در گوشه ای از صفحه قرار ندهید چرا که این کار را فقط برای تولید یک کتاب انجام می دهند و نه یک کاتالوگ. صفحاتتان را گسترش دهید و به یاد داشته باشید هدف فروش محصولات است و نه مطالعه محصولات. هر محصولی که بتواند ذهن مشتری را از حل یک مسئله آزاد کند می تواند به فروش خوبی دست پیدا کند.

10- گرافیک در حد عالی استفاده کنید

این یکی از مهمترین مراحل ساخت کاتالوگ به شمار می رود. برای ساخت کاتالوگ از گرافیک و پوششی استفاده کنید که در اولین نگاه مشتریان را جذب کند و موفقیت کاتالوگ شما را بالا ببرد. از ذهن دور نیست که اگر کاتالوگ جذاب نباشد مخاطب آن را به سطل زباله بیندازد بدون آنکه زحمات شما را در صفحات بعدی ببیند. از تخفیف، جملات خاص، تصاویر جذاب که باعث تلنگر در ذهن مخاطب می شود استفاده کنید.

راهنمایی ساخت کاتالوگ – بخش دوم

11- ایجاد فرم سفارش

در برخی موارد نیاز است که در کاتالوگ یک فرم سفارش نیز گنجانده شود. البته این فرم بسته به نوع محصول یا ارئه آن در نمایشگاهها می تواند کاربرد داشته باشد. بهتر است از فرم های آمده الگو گرفته و آن را پیاده سازی کنید. البته نظرات را نیز برای تکمیل کار بگیرید تا به یک فرم استاندارد و کاربردی برسید.

12- ایجاد یک قالب برای ساخت کاتالوگ

قبل از اینکه شروع به طراحی جزئیات کنید باید ابتدا یک قالب که دید بصری خوبی داشته باشد را به عنوان پس زمینه کلی کار ایجاد کنید. بهتر است در مراحل ساخت کاتالوگ و طراحی از گروهی کمک بگیرید که دارای نمونه کار بوده و توانایی انجام این کار را داشته باشند.

13- چاپ کاتالوگ

پس اتمام مراحل طراحی و انجام تست های مربوطه حالا وقت آن رسیده که محصول نهایی خود را مشاهده کنید. بهتر است برای چاپ به درستی یک شرکت معتبر را برای این کار برگزینید که به دستگاههای روز مجهز باشند و بالاترین کیفیت را در کنار بودجه مد نظر شما ، به شما ارئه دهند.

Share This Story, Choose Your Platform!