نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

سئو یکی از مهمترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال است ، اما آنقدر مفهوم عمیقی دارد که در بلند مدت کار با یک متخصص واجد شرایط سود می برد. به تعویق انداختن آن یا استخدام فرد اشتباه می تواند زمان ، انرژی و منابع را هدر دهد (بدون ذکر همه درآمد از دست رفته و فرصت های تجاری).

در حالی که به اندازه متخصصان سئو استراتژی SEO وجود دارد ، هنوز مهارت های اساسی وجود دارد که هنگام استخدام برای متخصص سئو داخلی خود باید به دنبال آنها باشید.

با این اوصاف ، یک Google Doc جدید باز کنید … زمان یادداشت برداری است!

نمودار جریان که SEO داخلی ، خارج از صفحه و فنی را تعریف می کند.

مروری بر درخت دانش SEO

بسیاری از مواردی که برای متخصصان سئو به نظر می رسد وجود دارد ، اما بیایید با یک مرور کلی در مورد اینکه یک متخصص سئو باید در چه مواردی مهارت داشته باشد ، شروع کنیم. همچنین در اینجا توجه داشته باشم که همه متخصصان از دانش یکسانی برخوردار نیستند و معمولاً در یک مورد تخصص دارند. ناحیه ، اما ممکن است برخی از قسمتهای این موضوعات فرعی را بشناسید: SEO در صفحه ، SEO خارج از صفحه و SEO فنی.

سئوی داخلی

سئو داخلی دقیقاً همان چیزی است که شما فکر می کنید: همه چیز در یک وب سایت که از بهینه سازی کلمات کلیدی گرفته تا پیوندهای داخلی بر آن کنترل دارید. سایر عناصر شامل برچسب های عنوان ، توضیحات متا ، متن متنی ، ساختار URL و کیفیت محتوا است. در حالی که این نوع سئو اغلب ستاره نمایش است ، یک استراتژی SEO خوب طراحی شده شامل دو عنصر بعدی نیز می شود.

سئوی خارج از صفحه

سئوی خارج از صفحه ارتباط بیشتری با میزان محبوبیت وب سایت شما دارد. لحظه ای به دبیرستان فکر کنید … اگر شما فردی بودید که دوستان زیادی داشتید ، ممکن بود شما “محبوب” شناخته شده باشید. همین امر در مورد سئوی خارج از صفحه نیز صدق می کند-هرچه تعداد وب سایت هایی که وب سایت شما را می شناسند و پیوند می دهند ، شانس رتبه بندی در موتورهای جستجو بیشتر باشد. با این حال ، این تنها در صورتی صادق است که پیوندها دارای کیفیت بالا و منابع معتبر باشند. گذشته از پیوندهای بک لینک ، سایر عوامل م includeثر شامل سن وب سایت ، نام دامنه و تعداد شبکه های اجتماعی شما به وب سایت شما پیوند دارد.

سئو فنی

SEO فنی کمی پیچیده تر است. به بیان ساده ، وب سایتی که ویژگی های خاصی را بهینه کرده است ، به شما امکان می دهد تا توسط عنکبوت های موتورهای جستجو راحت تر جستجو کنید ، که در عوض سایت شما را با کارآیی بیشتری رتبه بندی می کند. این ممکن است به این معنی باشد که سایت شما با تلفن همراه سازگار است ، زمان بارگذاری سریع دارد و/یا دارای نقشه سایت XML است (مانند نقشه راه اما برای عنکبوت موتورهای جستجو). همه این موارد هماهنگ عمل می کنند تا اطمینان حاصل شود که وب سایت دارای بالاترین احتمال رتبه بندی است. وقتی صحبت از عناصر مفصل می شود ، بین SEO داخلی و فنی همپوشانی زیادی وجود دارد ، بنابراین توصیه نمی کنم این موارد را کاملاً جداگانه مشاهده کنید.

مهارتهای برتر سئوکاران داخلی امروز باید داشته باشند

شاید فکر کنید ، “آیا SEO فقط به جنبه فنی بازاریابی دیجیتال مربوط نمی شود؟” با این حال ، واقعیت این است که هوش هیجانی و منطق مهارتهای جدایی ناپذیری هستند که متخصص سئو برای موفقیت در آنها نیاز دارد. نامزد برتر تعادل این مهارت های برتر را خواهد داشت.

شماره 1 همدلی

ممکن است کسی بحث کند که اگر همه ما کمی همدلی بیشتری داشته باشیم ، جهان مکان بهتری خواهد بود. اما این موضوع برای یک روز دیگر است. برای متن این مقاله ، بیایید به طور کامل به سال 2020 برگردیم. برندهایی که فاقد همدلی بودند و نتوانستند خود را با بحران COVID یا جنبش Black Lives Matter تطبیق دهند ، مشتریان خود را از دست دادند.

می بینید که در اصل ، متخصصان سئو خود را جای خوانندگان قرار می دهند. آنها ممکن است بپرسند ، “آیا خواننده من به این موضوع اهمیت می دهد؟” یا “آیا خواننده من این موضوع را جستجو می کند؟” برای حمایت بیشتر از آن ، یک متخصص سئو با همدلی ابتدا مخاطب را به طور کامل درک می کند.

یک متخصص سئو فقط با سئو هماهنگ نیست ، اوه نه. آنها از نحوه کپی احساسات در خوانندگان شما ، نحوه ایجاد آنها در تفکر ، الهام بخشیدن به آنها و ترغیب آنها برای اقدام آگاه هستند. این شخص شما را راهنمایی می کند تا بفهمید چگونه اصلاح نسخه شما می تواند موج موفقیت کسب و کار شما را به دنبال داشته باشد.

بنابراین ، چگونه می دانید که یک نامزد همدلی دارد؟ در طول مصاحبه موارد زیر را رعایت کنید:

  • مهارتهای گوش دادن آنها چگونه است؟ نامزدهایی که به جای ارائه پاسخ در حالی که شما هنوز در حال صحبت کردن هستید ، واقعاً گوش می دهند ، همدلی بالایی دارند.

  • آنها چقدر تلاش می کنند تا شما و مخاطبان هدف شما را درک کنند؟ آیا آنها در طول مصاحبه س aboutالاتی در مورد اهداف تجاری شرکت می پرسند؟ آیا آنها پیشنهاداتی در مورد نحوه تعامل با مخاطبان هدف خود به اشتراک می گذارند؟ آیا آنها تلاش می کنند توضیح دهند که چگونه سئو فقط اعداد نیست ، بلکه جنبه انسانی را نیز شامل می شود؟

مورد بعدی در این لیست با همدلی همراه است: تفکر انتقادی.

شماره 2 تفکر انتقادی

یک متخصص سئو دارای مهارتهای اساسی تفکر انتقادی است. این ویژگی برای دنبال کردن یک الگو ، نگاه کردن به کسب و کار شما از دیدگاه جامع و درک چگونگی اقدام بر این اساس مورد نیاز است.

بازاریابی دیجیتال یک صنعت در حال تغییر دائمی است و SEO ها باید با جستجوی فعال راه حل ها سازگار شوند. به استخدام احتمالی خود یک مشکل سئو در محل بدهید و ببینید که چگونه می توانند راه حل موثری را به شما پیشنهاد دهند (تاکید می کنم که این س aال عادلانه ای است ، زیرا این واقعا کاری است که SEO های باتجربه هر روز انجام می دهند). اگر آنها برای ارائه پیشنهادات تلاش کنند ، ممکن است بهترین نامزد نباشند.

شماره 3 تجزیه و تحلیل داده ها

استفاده از داده ها برای تصمیم گیری یکی دیگر از مهارت های مهم برای متخصص SEO است.

این را در نظر بگیرید: SEO عبارت است از چرخه آزمایش ، خطا ، تجزیه و تحلیل ، تنظیم مجدد و راه اندازی مجدد. نه کمتر نه بیشتر. همه SEO ها در حال یادگیری هستند. کسانی که بیشتر از دیگران یاد می گیرند و توانایی درک بهتر این موضوع را دارند که چگونه داده ها تصمیم گیری استراتژیک را هدایت می کنند ، می توانند راه حل های بهتری ارائه دهند.

به بیان ساده ، توانایی جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های بازاریابی به شما این مزیت رقابتی را می دهد که به سرعت استراتژی SEO خود را تکرار کرده و بهینه کنید.

ممکن است برخی از داده های SEO خود را جمع آوری کرده و از مصاحبه شونده خود در مورد آن نظر دهید. از آنها بپرسید که در کمپین بعدی چه چیزی را متوجه می شوند و چه چیزی را تغییر می دهند تا نتایج جذاب تری به دست آورند. این راهی مطمئن برای کسب مهارت در تجزیه و تحلیل داده های آنها است.

#4 تخصص بازاریابی به شکل T

عبارت “بازاریاب T شکل “ اشاره به شخصی که در بسیاری از رشته های بازاریابی شایسته است ، و متخصص در یک یا دو طاقچه خاص. اغلب به ما گفته می شود که طاقچه خود را بیابید یا در یک زمینه تخصص داشته باشید ، اما حقیقت این است که داشتن دانش گسترده در زمینه های مختلف بازاریابی ارتباطات بیشتری را ایجاد می کند.

چگونه؟ فرض کنید ، برای مثال ، استخدام کننده بالقوه در مورد کپی نویسی ، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی رسانه های اجتماعی می داند. با تمام این اطلاعات ، آنها به احتمال زیاد همه این مناطق را با استفاده از بینش های متقابل خود در زمینه SEO افزایش می دهند.

با پرسیدن سوالات فرضی مانند:

پاسخ های آنها اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد تا دریابید که چگونه قصد دارند از SEO برای توسعه کل تجارت استفاده کنند.

شماره 5 برنامه ریزی استراتژیک

این ضرب المثل را می دانید ، دانش قدرت است؟ خوب ، تا حدی درست است. قدرت واقعی در ترکیب دانش و عمل نهفته است. یک برنامه استراتژیک کلید پیشرفت کسب و کار شما است و بدون آن ، شما در گرد و غبار رها خواهید شد. استراتژی سازی شامل ارزیابی داده ها ، درک اهداف و انتخاب یک برنامه دقیق برای پیشرفت است.

توانایی تمایل به جزئیات و همچنین تصدیق اهداف بلند مدت ، بخش بزرگی از پازل SEO است. و با توجه به به هر حال تلاش های SEO ماه ها طول می کشد تا به نتیجه برسند، استخدام سئو داخلی شما باید با برنامه ریزی استراتژیک کوتاه مدت و بلند مدت راحت باشد.

برای آزمایش این توانایی ، اهداف خود را به مصاحبه شونده بگویید ، بینش هایی را به اشتراک بگذارید و ببینید آنها چه نوع برنامه ای را به شما ارائه می دهند. اگر آنها به نیازهای شما گوش داده اند و عوامل کلیدی را اولویت بندی کرده اند ، آنها برنده هستند!

شماره 6 مهارت های فناوری

این روزها حتی پدربزرگ و مادربزرگهای ما در فیس بوک هستند ، بنابراین عبارت “متخصص فناوری” کم رنگ شده است. مهارت های فناوری بسیار فراتر از استفاده از Google Docs ، حرکت در فیس بوک یا میزبانی یک تماس زوم است. کارشناسان با تجربه SEO باید با برخی از ابزارهای مفید مانند Moz ، Ahrefs یا Google Search Console آشنا باشند یا مایل به یادگیری این سیستم عامل ها باشند.

این ابزارها باید به شیوه های مناسب برای استخراج داده های مناسب و تصمیم گیری های استراتژیک مربوطه و همچنین تهیه گزارشات مورد استفاده قرار گیرند. در اینجا نحوه آزمایش آن وجود دارد:

  • از آنها بخواهید کلمات کلیدی برتر را در مورد موضوعی خاص در طاقچه شما بیابند

  • از آنها بخواهید یک طرح کلی از محتوا را با آن کلیدواژه های اصلی ارائه دهند

  • از آنها بپرسید چگونه نتایج آن محتوا را به صورت زنده ردیابی می کنند

بسیار مهم است که قبل از سوار شدن به یک سئو کلی از محل استخدام SEO داخلی خود دست پیدا کنید. برای سنجش واقعی این موضوع ، چند نکته را به خاطر بسپارید تا به خاطر داشته باشید.

نحوه بررسی و آزمایش استخدام SEO داخلی

از آنجا که تلاش های SEO فقط در اوایل دهه 2000 آغاز شد ، این مفهوم هنوز در طرح بزرگ اینترنت نسبتاً جدید است. بنابراین هنگام آزمایش استخدام احتمالی خود ، آنها را آزمایش کنید ، اما منصف نیز باشید. در زیر چند فاکتور وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید.

شماره 1 آنچه را که نیاز دارید روشن کنید

ابتدا درک کنید که شرکت شما به طور خاص به چه چیزی نیاز دارد. بخشهای قبلی را مرور کنید و زمینه های کسب و کار خود را که باید تلاش SEO خود را بر آنها متمرکز کنید ، تجزیه کنید. سپس ، آن را برای خودتان و در شرح شغل بنویسید. اگر برای بررسی این موضوع وقت نمی گذارید ، تشخیص اینکه آیا این فرد مناسب است ، دشوار است.

یادداشت مهم: من بسیاری از توصیفات شغلی را مشاهده کرده ام که عنوان شغل را به عنوان چیزی مانند “SEO SEO” ذکر کرده اند ، اما سپس شامل این است که این شخص مسئول هزاران نوع دیگر بازاریابی است. بنابراین هنگام تدوین شرح شغل خود ، تعادل مهمترین عناصری را که برای انجام این کار نیاز دارید در نظر بگیرید – زیاده روی نکنید. اگر مطمئن نیستید چه چیزی را باید درج کنید ، با سئوی دیگر یا فردی در بخش بازاریابی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که شرح کار دقیق و منصفانه است.

شماره 2 به دنبال فردی باشید که نتایج اثبات شده ای دارد

نمونه کارها را درخواست کنید. مجموعه آنها ممکن است شامل کار استراتژی و/یا محتوای بهینه (بسته به نوع SEO که در آن تخصص دارند) باشد. با این حال ، ممکن است داده های شرکت محدود باشد ، بنابراین اگر آنها نتوانند این را ارائه دهند ، یک آزمایش آزمایشی (شماره 4 را ببینید) مهارت های آنها را روشن می کند.

شما می خواهید فردی با تعادل خوب در صنعت شما و صنایع دیگر باشد ، زیرا به احتمال زیاد آنها راه حل های خلاقانه ای پیدا کرده و به طور جامع تری به استراتژی های SEO نزدیک می شوند. اگر آنها می توانند به شما توضیح دهند که چگونه با استفاده از استراتژی SEO ای که کسب و کار دیگر را به سمت موفقیت هدایت کرده اند ، هنگام تصمیم نهایی خود آنها را در نظر داشته باشید.

شماره 3 دانش سئو را در طول مصاحبه ارزیابی کنید

با استفاده از س questionsالاتی که قبلاً ذکر شد ، دانش آنها در زمینه SEO را ارزیابی کنید. س questionsالات مهم دیگری که توصیه می کنم بپرسید عبارتند از:

  • KPI های برتر SEO برای ردیابی ماهانه کدامند؟

  • چگونه متوجه می شوید که محتوا پس از انتشار باید بهینه شود؟

  • چگونه می توانید بفهمید که استراتژی سئو شما در مقابل کار نکردن است؟

کسی که سریع جواب می دهد و پاسخ های دقیق می دهد ، اطلاعات زیادی در مورد توانایی خود در سازگاری و کمک به رشد کسب و کار شما به شما می گوید.

شماره 4 به آنها یک آزمایش آزمایشی بدهید تا مهارت های برنامه ریزی استراتژیک خود را بررسی کنند

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، دانش بدون عمل چندان کار نمی کند. برای تعیین اینکه آیا نامزد موقعیت SEO مطابق با نیازهای شما است ، باید بتواند یک برنامه استراتژیک ساختگی ایجاد کند. یکی از بهترین روش های آزمایش این است که از نامزدها بخواهید یک ممیزی سئو کوچک انجام دهند تا ببینند چگونه با ترکیب داده ها و بینش استراتژیک رویکرد دارند. در ترکیب با دانش SEO آنها ، روند آنها همه چیزهایی را که باید برای انتخاب خود بدانید به شما می گوید.

استخدام SEO داخلی یکی از بهترین تصمیماتی است که می توانید برای طول عمر کسب و کار خود بگیرید

در نهایت ، انجام کار اولیه برای بررسی کامل موقعیت سئوی داخلی خود ، در دراز مدت سود خواهد آورد. SEO می تواند تلاش های تجاری شما را به سطح کاملاً جدیدی برساند ، اما تنها با کمک شخص مناسب و استراتژی مناسب.

بدون این ترکیبات ، فرصت های از دست رفته می تواند برتری یابد. برای جلوگیری از این امر ، ابتدا باید بدانید که تیم بازاریابی شما به چه چیزی نیاز دارد و مطمئن شوید که این با مجموعه مهارت های خاص نامزد همخوانی دارد.

در پایان روز ، مهمترین مهارت ، توانایی یادگیری و پیشرفت است ، زیرا مانند سئو ، همه ما باید به طور مداوم بهینه سازی کنیم.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!