اگر می خواهید به عنوان یک برند ، روابط بلندمدت با مشتریان ایجاد کنید ، آنها باید بر اساس اعتماد ایجاد شوند. به گفته ادلمن ، 81 درصد از مشتریان موافق هستند که برای انجام کار درست باید به یک برند اعتماد کنند برای خرید – چه برسد به مشتری تکراری شدن

یکی از بهترین راه ها برای جلب این اعتماد به عنوان یک برند ، استفاده از قدرت بازاریابی رابطه ای است. بازاریابی رابطه ای به جای تمرکز بر فروش کوتاه مدت ، این است که مشتریان را در مدت زمان طولانی پرورش دهد تا آنها به برند شما بازگردند.

برای ایجاد ارتباطات پایدار با مشتریان ، با پیاده سازی آنها شروع کنید چهار تاکتیک اصلی بازاریابی رابطه ایبه

همیشه در کنار مشتریان خود باشید

به روابط شخصی خود فکر کنید. یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید چیست ، بیشتر اوقات منجر به نوعی درگیری می شود؟ اگر حدس زده اید که افراد شبح مانند هستند ، در این صورت شما در جای خود هستید.

به همین ترتیب ، عدم دسترسی به مشتریان می تواند به طور بالقوه زیانبار باشد. مردم مشغول هستند و وقتی ساعات کاری یک شرکت با برنامه بسته بندی شده مشتری مطابقت ندارد ، ناامید کننده است. متأسفانه ، محدودیت های زمانی آشکاری وجود دارد که در مورد مشاغل نیز صدق می کند. ساعات کار استاندارد برای بسیاری از مشاغل با ساعاتی که اکثر مردم در محل کار هستند همپوشانی دارد.

در اینجاست که بازاریابی رابطه ای می تواند تغییر ایجاد کند و واقعاً به تغییر تجربه مشتری کمک کند.

یکی از راه حل ها ارائه چت بات 24 ساعته و 7 ساعته برای ارتباط مشتریان است. تو می توانی یک ربات چت راه اندازی کنید برای پاسخ به سوالات متداول و انجام کارهای ساده – مانند شروع بازگشت و به روزرسانی وضعیت سفارش – هنگامی که تکرارهای زنده در خارج از ساعات کاری در دسترس نیستند.

مثال بازاریابی رابطه ای lululemon

منبع: صفحه فیس بوک Lululemon

اما همیشه در کنار مشتریان خود بودن به معنای گسترش دامنه ساعاتی نیست که مشتریان می توانند با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند. نوع دیگری از بازاریابی رابطه ای که می توانید پیاده سازی کنید ، جلب رضایت نمایندگان برای بررسی مشتریان و تجربه محصول آنها است.

این بررسی ها باید کوتاه باشد – معمولاً از طریق ایمیل ، فقط پنج دقیقه یا بیشتر طول می کشد. نمایندگان می توانند از مشتریان در مورد تجربه محصول خود و اینکه آیا نماینده می تواند در مشتری به آنها کمک کند سوال کنند.

این بررسی ها به مشتریان نشان می دهد که کسب و کار شما همیشه به مشتریان و نیازهای آنها توجه دارد. ناگفته نماند ، ارتباطات می تواند به کسب و کار شما در یافتن مناطق مشکل دار و همچنین فرصت های بالقوه بالقوه کمک کند.

با مشتریان بر اساس شرایط آنها در ارتباط باشید

مشتریان نباید مجبور شوند از طریق یک محتوا یا کانال ارتباطی واحد با مشاغل شما درگیر شوند. نام تجاری خود را در چندین کانال در دسترس قرار دهید تا مشتریان بتوانند به راحتی با شما تماس بگیرند.

با درک قوی از بسترهای مناسب برای تعامل با مخاطبان اصلی خود شروع کنید. این بخش های مخاطبی را که هدف قرار می دهید ممکن است در کانال هایی که در حال حاضر از آنها استفاده می کنید فعال نباشد ، بنابراین باید بر اساس آن تنظیم کنید.

به عنوان مثال ، ممکن است متوجه شوید که برای ارسال محتوا در صفحه فیس بوک مارک خود تلاش زیادی می کنید. اما اگر مخاطبی دارید که به دنبال جمعیت جوان تر است ، ممکن است بخش بزرگی از آن مخاطبان را که بیشتر وقت خود را در کانالی مانند اینستاگرام می گذرانند ، کاملاً از دست بدهید.

برای مخاطبین خود تحقیق کنید و با ارائه محتوا و پشتیبانی در دو یا سه کانال که واقعاً می توانید مرتباً در آنها پست کنید و از طریق آنها به سوالات پاسخ دهید ، شروع کنید. این کانالها ممکن است شامل پلتفرمهای رسانه های اجتماعی تحت نظارت شرکت یا خودکار باشند عوامل مکالمهبه

همراه با انتخاب کانال ، محتوای خود را برای کانال های مختلف تنظیم کنید شما در حال ارسال پست هستید ویدئویی با نام تجاری که برای کانال هایی مانند Instagram و TikTok طراحی شده است باید کوتاه و مختصر باشد. اگر در حال ایجاد یک ویدیو برای کانالی مانند YouTube یا حتی وب سایت شرکت خود هستید ، آزادی بیشتری دارید تا با زمان بیشتر در ساعت بیشتر به موضوعات بپردازید.

درخواست بازخورد کنید و در واقع در مورد آن اقدام کنید

بازخورد مشتری همیشه باید در نظر گرفته شود و در سرلوحه تصمیمات تجاری شما قرار گیرد. این ورودی یک ابزار یادگیری برای نام تجاری شما و فرصتی برای تقویت روابط با مشتریان است.

برای جمع آوری بازخورد ، س questionsالات باز بپرسید-س onesالاتی که بیش از یک کلمه از مشتریان تشویق می شود. در زیر چند نمونه سریع از انواع سوالات بازخوردی که ممکن است بخواهید بپرسید آورده شده است:

  • تجربه خود را در استفاده از محصول ما چگونه توصیف می کنید؟
  • چه جنبه هایی از محصول ما را دوست دارید؟ چه جنبه هایی را می توانیم بهبود دهیم؟
  • محصول ما در رفع چه مشکل خاصی به شما کمک کرده است؟

این س questionsالات می تواند به شما کمک کند تا تصور بهتری از اینکه سر مشتری در مورد محصول شما در کجا قرار دارد ، بدست آورید.

همه بازخوردها – اعم از نظرسنجی ، ایمیل ، چت بات یا کانال ارتباطی دیگر – را در یک مکان متمرکز جمع آوری کنید. هنگامی که این ورودی را یکپارچه کردید ، بزرگترین زمینه های همپوشانی بین مشتریان را ارزیابی کرده و آن موارد را در اولویت قرار دهید.

همچنین مهم نیست که بازخورد مثبت است یا منفی: شما همیشه باید به هر دو عمل کنید. اگر بازخورد منفی زیادی در مورد یک محصول خاص دریافت کرده اید ، می توانید قبل از ریختن بودجه بازاریابی بیشتر به آن ، با تیم خود به آن پاسخ دهید. از سوی دیگر ، اگر بازخورد مثبت زیادی در مورد یک محصول دریافت کرده اید ، سرمایه گذاری بیشتری برای بازاریابی پشت سر بگذارید تا دامنه آن را افزایش دهید. به یاد داشته باشید ، حل یک تجربه محصول ضعیف باید همان وزن را داشته باشد که یک تجربه محصول عالی را حتی بهتر می کند.

به مشتریان وفادار پاداش دهید

مشتریان می خواهند بدانند که برند شما به همان اندازه که مارک شما را می پرستند آنها را دوست دارد. اطمینان حاصل کنید که از مشتریان قدردانی می کنید تا آنها را در طول زمان خوشحال و وفادار نگه دارید.

برنامه های وفاداری یکی از بهترین راه ها برای بازگرداندن مشتریان به تجارت شما است. یک قدم جلوتر بروید و واقعاً به مشتریان خود پاداش دهید میل به نام تجاری، برنامه خود را بر اساس میزان هزینه مشتریان برای محصولات شما تنظیم کنید. همچنین ، با افزایش سطوح ، مزایای بزرگتری را اختصاص دهید.

به عنوان مثال ، فروشگاه بزرگ Nordstrom دارای چهار طبقه مختلف عضویت است. در حالی که هنوز مزایای فریبنده ای برای عضویت رایگان وجود دارد ، شخصی در سطح سفیر (هزینه 5000 دلار و بالاتر ، سالانه) مزایای قابل توجهی بیشتری دارد.

مثال بازاریابی رابطه ای nordstrom

منبع: نوردستروم

همچنین می توانید از طریق ایمیل برای مشتریان گذشته کد تخفیف ویژه یا تبلیغاتی ارسال کنید. این پیشنهاد یک راه عالی برای لذت بردن غیر منتظره از آنها است در حالی که آنها لزوماً از برند شما انتظار چیزی ندارند.

نکته آخر اینکه طرفداران و طرفداران نام تجاری برتر را در رسانه های اجتماعی بشناسید. اگر متوجه مشتریانی می شوید که از طریق کانال های رسانه های اجتماعی در حال برندسازی برند شما هستند ، آنها را در آن بستر بشناسید و به آنها پاداش دهید. به هر حال ، این افراد در مورد افکار عمومی مثبت برند شما را هدایت می کنند.

اگر متوجه مشتریانی می شوید که از طریق کانال های رسانه های اجتماعی در حال برندسازی برند شما هستند ، آنها را در آن بستر بشناسید و به آنها پاداش دهید. برای توییت کلیک کنید

شما حتی می توانید از این حامیان برتر برند برای ایجاد راهنمایی استفاده کنید محتوای ایجاد شده توسط کاربربه این نوع محتوا به ویژه در ایجاد یک هاله معتبر در اطراف نام تجاری شما بسیار ارزشمند است. هدف این است که افرادی که عاشق برند شما هستند محصولات جدیدی را به اشتراک بگذارند یا در کمپین های خاص علاقه مند شوند.

امسال بازاریابی رابطه ای را در اولویت قرار دهید

ایجاد یک استراتژی بازاریابی موفق در رابطه با توجه به مشتریان فراتر از یک فروش واحد و ایجاد مشارکت بلند مدت با آنها است. اگر می خواهید در مورد مشتریان و علایق آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید ، الکسا می تواند به کسب و کار شما در مسیر درست کمک کند تعدادی ویژگی عالی که می تواند به شما کمک کند تا عمیق تر در مخاطب هدف خود جستجو کنید. امروز یک دوره آزمایشی 14 روزه رایگان را امتحان کنید!
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!