اخیراً ، پس از ماه ها آزمایش، گوگل نتایج کامل تورفتگی را ارائه کرد. اینها گروه هایی از نتایج ارگانیک از همان حوزه هستند ، مانند این نتیجه در جستجوی “فروشگاه های هالووین”:

فقط برای اینکه زندگی را گیج کننده کنید ، نتایج تورفتگی با پیوندهای اینترنتی گسترده (در رتبه 1 رتبه 1) متفاوت است ، مانند این موارد در جستجوی “روح هالووین روح”:

بنابراین ، چرا باید به نتایج تورفتگی اهمیت دهیم؟ برای شروع ، به نظر می رسد که آنها با سرعت شگفت آوری بالا در صفحه اول ظاهر شده اند. در اینجا شیوع وجود دارد از زمانی که ما آنها را در MozCast ردیابی کردیم (در 10،000 کلمه کلیدی رقابتی):

برای 13 روزی که در حال حاضر اطلاعاتی در اختیار داریم ، شیوع نتایج تورفتگی در صفحه یک Google SERPs در MozCast در حدود 40٪ ثابت بوده است. از آنجا که اغلب می بینیم ویژگی های جدید در درصد تک رقمی روانه بازار می شوند ، این یک پیشرفت قابل توجه است.

توجه داشته باشید که مجموعه داده های کلمه کلیدی MozCast 10،000 به اصطلاحات “رقابت” بالا رقابت می کند و ممکن است کل جهان جستجوهای Google را نشان ندهد.

آیا نتایج تورفت شده جایگزین پیوندهای سایت شده است؟

در حالی که گوگل نتایج تورفتگی را آزمایش می کرد ، ما در ابتدا فکر کردیم که آیا آنها جایگزین پیوندهای سایت توسعه یافته می شوند یا خیر. موضوع این نیست. در حالی که پیوندهای سایت توسعه یافته فقط در موقعیت شماره 1 ظاهر می شوند و به نظر می رسد محدود به جستجوهای ناوبری یا “نام تجاری” هستند ، نتایج تورفتگی در ترکیب بسیار گسترده تری ظاهر می شود. به عنوان مثال ، در اینجا یک نتیجه تورفت برای جستجو “لباس هالووین” آمده است:

در اینجا هیچ مارک یا هدفی در مورد Good Housekeeping وجود ندارد – گوگل به سادگی تصمیم گرفت دو مقاله موضوعی را از سایت خود خارج کند. علاوه بر این ، ما SERP ها را با هر دو پیوند سایت توسعه یافته مشاهده می کنیم و نتایج تورفتگی در اینجا تفکیک دو ویژگی وجود دارد:

در 12 اکتبر ، 23 of از SERP ها در مجموعه داده های ما پیوندهای سایت را گسترش داده بودند ، 39 results نتایج تورفتگی داشتند و تقریباً 8 both هر دو ویژگی را داشتند. واضح است که این دو ویژگی متمایز با نیت منحصر به فرد هستند.

چند نتیجه تورفتگی می تواند وجود داشته باشد؟

یک دامنه می تواند تا سه نتیجه تورفتگی را نمایش دهد و بیش از یک دامنه می تواند در هر SERP معینی نتایج تورفتگی داشته باشد (اگرچه در صفحه اول نسبتاً نادر است). در مجموعه داده های ما ، تعداد تجزیه و تحلیل نتایج به شرح زیر است:

حدود 28 درصد از SERP ها در مجموعه داده های ما یک نتیجه تورفتگی در صفحه اول داشتند ، 8 درصد دو نتیجه تورفتگی داشتند و بقیه (3-5 نتیجه تورفتگی) کمی بیش از 2 درصد از SERP ها را شامل می شد. در اینجا یک تصویر از نتایج ارگانیک برای جستجوی “The MLS online” در هارتفورد ، کنتیکت آمده است:

در حالی که این یک جستجوی شبیه به نام تجاری است ، سایت های متعددی روی پایگاه داده MLS قرار می گیرند و هیچکدام از آنها رسمی به نظر نمی رسد ، و گوگل را کمی دچار مشکل می کند. جالب است که دامنه سوم دارای سه نتیجه تورفتگی است. توجه داشته باشید که مجموع نتایج ارگانیک (معمولی + تورفتگی) در این صفحه همچنان تا 10 جمع می شود.

درمورد همه اینها چه باید کرد؟

در حالی که تعداد زیادی SERP دارای نتایج تورفتگی هستند ، اما اینها چیزی نیستند که بتوانید به راحتی آنها را کنترل کنید-هیچ طرح و نقشه ای وجود ندارد که نتایج تورفتگی را فعال کند. همچنین هنوز اطلاعاتی برای درک نحوه تأثیر این نتایج بر نرخ کلیک (CTR) و سایر معیارها نداریم.

به نظر می رسد که گوگل ممکن است نتایج تورفتگی را از رتبه های پایین تر افزایش دهد ، که نشان می دهد این نتایج می تواند در رتبه بندی مصنوعی افزایش یابد. هدف قرار دادن این افزایش نیازمند رتبه بندی چندین صفحه برای جستجوهای جستجوی یکسان است ، هرچند که احتمالاً بازگشت خوبی برای سرمایه گذاری برای اکثر پرس و جوها نیست.

در حال حاضر ، احتمالاً بهترین کار این است که این نتایج را بر روی کلیدواژه های مهم خود کنترل کنید و پیگیری کنید که آیا و چه زمانی بر رتبه بندی و CTR های شما تأثیر می گذارد. امیدواریم به زودی اخبار بیشتری در مورد پیگیری این نتایج در مجموعه ابزار خود داشته باشیم.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!