نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

با محتوای بسیار زیاد آنلاین ، موتورهای جستجو مانند Google در تلاش برای خواندن همه آن هستند و آن را به درستی رتبه بندی کنید در حالی که تحقیقات کلمات کلیدی و محتوای مرتبط هنوز کلیدی است ، قدرت شما در مورد موضوعی بیشتر و بیشتر زیر سوال می رود.

خود کاربران شروع به استفاده از پرس و جوهایی کرده اند که در واقع طولانی تر هستند ، 29.13٪ از کلمات کلیدی با بیش از 100001 جستجوی ماهانه از سه یا چند کلمه تشکیل شده استبه با افزایش هدف جستجوی مکالمه ، استراتژی های صفحه ستون برای برآوردن این پرس و جوها وارد صحنه شده اند. با ارائه محتواهای شبیه به چتر ، صفحات ستون و خوشه های موضوعی امکان دسته بندی آسان و نشان دادن قدرت را فراهم می کنند.

به نظر می رسد به اندازه کافی آسان است ، درست است؟ مانند هر چیزی در فضای SEO ، استراتژی های صفحه ستون زمان می برد و برنامه ریزی زیادی برای انجام صحیح آنها نیاز دارد. بیایید این روند را بشکنیم.

صفحه ستون چیست؟

صفحه ستون یک قطعه محتوای طولانی مانند راهنما یا یک مقاله سفید است که به عنوان پایه ای برای خوشه های موضوعی در یک موضوع خاص عمل می کند. این اطلاعات اساسی در مورد موضوع خاص خود را ارائه می دهد ، با پیوندهایی به صفحات خوشه ای که به جنبه خاصی از موضوع گفته شده عمیق تر می پردازند.

صفحات ستون باید در توضیح کامل باشند و به عنوان یک محتوا در مراحل اولیه تنظیم شوند. صفحات خوشه ای که صفحه ستون به آنها پیوند می دهد نیز باید به صفحه ستون برگردند. (این رو چک کن راهنمای سریع Hubspot برای تجسم های عالی)

صفحه خوشه ای چیست؟

اکنون که ساختار یک صفحه ستون را درک کرده ایم ، می توانیم محتوای خوشه ای را بهتر درک کنیم. هنگام انتخاب موضوع برای صفحه ستون خود ، تصمیم می گیرید که چه کلمات کلیدی خاصی را انتخاب کنید در آن تاپیک شما می خواهید رتبه بندی کنید سپس هر کلمه کلیدی صفحه اختصاصی خود را دریافت می کند. آن صفحه اختصاصی “صفحه خوشه ای” است.

صفحات خوشه ای می توانند یک وبلاگ ، یک کاغذ سفید ، یک صفحه راه حل باشند – در واقع هر قطعه ای از محتوا می تواند به عنوان بخشی از خوشه عمل کند. از آنجا که همه صفحات خوشه ای در یک موضوع هستند ، پیوند دادن به دیگر صفحات خوشه ای مرتبط و همچنین صفحه ستون اصلی نسبتاً آسان است. این استراتژی نه تنها کتابخانه محتوای شما را به صورت منسجم سازماندهی می کند ، بلکه اقتدار وسیع تری در موتورهای جستجو ایجاد می کند.

نحوه انتخاب موضوع صفحه ستون

انتخاب موضوع مناسب برای صفحه ستون شما در موفقیت استراتژی ضروری است. کلمات کلیدی هنوز در سئو ضروری هستند ، اما با به روز رسانی الگوریتم های موتورهای جستجو ، هدف گذاری موضوعات اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. پاداش موتورهای جستجو محتوایی که بر اساس موضوع سازماندهی شده است، نه کلمات کلیدی

در اینجا مراحل کلیدی را که باید انتخاب کنید تا موضوعی برای صفحه ستون انتخاب کنید که موفق باشد انتخاب می کنید.

1 راه حل مناسب را انتخاب کنید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما نمی توان به اندازه کافی بر آن تاکید کرد. برخی از SEO ها آنقدر در یافتن کلمات کلیدی مناسب گیر می کنند که تصویر کلی را فراموش می کنند. مشابه روش تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، در مورد راه حل ها و موضوعاتی که محصول شما برای آنها حل می کند فکر کنید.

اینجاست که شخصیت خریدار ظاهر می شود. خریدار شما در جستجوی چه چیزی است و چه س questionsالاتی ممکن است در این راه داشته باشد؟

هنگامی که لیستی از گزینه های احتمالی دارید ، موضوعی را انتخاب کنید که به اندازه کافی گسترده باشد تا بتوانید “صفحات خوشه ای” را در اطراف ایجاد کنید. پرسشی که فقط یک پاسخ بله یا نه دارد ، برای این استراتژی مناسب نخواهد بود.

به عنوان مثال ، “ارتباط چیست؟” بسیار وسیع است و “ارتباط بین همکار و رئیس” بسیار خاص است. با این حال ، پرسش “ارتباط موثر در محل کار چیست؟” به اندازه کافی وسیع است که بتوانید مطالبی طولانی را در آن بنویسید ، اما همچنین فرصت هایی را برای پیوند با دیگر زمینه های ارتباطات محل کار فراهم می کند که خاص تر هستند.

2. SERP را تجزیه و تحلیل کنید

اغلب ، می توانیم فراموش کنیم که SERP در شناسایی پرس و جوهای مرتبط چقدر می تواند مفید باشد. موضوع صفحه ستون خود را در نوار جستجو وارد کرده و نتایج را بررسی کنید.

چه نوع س questionsالاتی در مردم همچنین می پرسند؟ آیا قطعه برجسته ای وجود دارد؟ آیا تبلیغات هدفمند در موضوعات مرتبط وجود دارد؟ اینها همه نشانگرهای خوبی هستند که شما موضوع مناسب را انتخاب کرده اید. اگر موضوع صفحه ستون شما هیچ یک از این موارد را نشان نمی دهد ، شاید بهتر باشد به عنوان صفحه خوشه ای خدمت کنید ، یا شاید اصلا موضوع مناسبی برای شما نباشد.

افراد همچنین پرس و جوها می توانند برای ساختار صفحه ستون شما نیز عالی باشند. آیا این س questionsالات منطقی است که در صفحه ستون شما به عنوان H2 یا H3 پاسخ داده شود؟ آیا در هیچ یک از صفحات خوشه ای خود به این سال پاسخ می دهید؟ موتورهای جستجو اغلب به ما پاسخ س questionsالات خود را می دهند ، به ویژه هنگامی که صحبت از موضوعات مرتبط می شود.

یک تصویر از SERP برای

3 محتوای خود را ارزیابی کنید

حسابرسی محتوای شما می تواند یک کار دلهره آور به نظر برسد ، اما در فرایند استراتژی صفحه ستون بسیار مهم است. شروع نوشتن محتوای جدید بدون دانستن محتوایی که در حال حاضر دارید بسیار دشوار است – شما نمی خواهید در نهایت محتوای تکراری با خودتان رقابت کند.

محتوای موجود خود را بر اساس موضوعات طبقه بندی کنید. از آنجا می توانید صفحات مشابه را شناسایی کنید. آیا می توانید هر یک از مطالب موجود را مجددا اولویت بندی کنید تا متناسب با این استراتژی باشد؟ آیا می توانید دو قطعه محتوا را با هم ترکیب کنید؟ در پایان ممیزی محتوا ، باید بتوانید شکاف های محتوای خود را در کجا تشخیص دهید.

اینجاست که محتوای جدید وارد می شود. این فرایند همچنین هرگونه محتوای تکراری را از بین می برد ، بنابراین سازماندهی مجدد کتابخانه محتوای شما برای بهترین نتایج آماده می شود. یک برگه Google با کتابخانه شما راهی امن و آسان برای ترسیم این محتوا است.

برای استراتژی صفحه ستون ، من یک Google Sheet با برگه هایی برای محتوای موجود که باید بهینه شود ، محتوای جدیدی که باید نوشته شود ، ساختار صفحه ستون و همچنین رتبه بندی های فعلی را توصیه می کنم.

در اینجا مثالی از چگونگی مرتب سازی برگه نمای کلی من برای محتوا در مورد یک موضوع صفحه ستون است:

تصویر صفحه بالای صفحه Google با ستون هایی برای موضوع ، کلمات کلیدی ، عنوان پیشنهادی صفحه ، پیوند موجود؟ ، محتوای جدید؟ و پیوند به :.

مزایای استراتژی صفحه ستون چیست؟

این ممکن است کار زیادی به نظر برسد که این سال را ایجاد می کند ، آیا استراتژی صفحه ستون واقعاً ارزش آن را دارد؟ پاسخ کوتاه بله است.

استراتژی های صفحه ستون شما را مجبور می کند تا نگاهی به شخصیت های خریدار در صنعت خود بیندازید. اگر آنها را با خوشه های موضوعی ترکیب کنید ، به سوالات قیفی مانند “چیست؟” ، به پرسش های قیف میانی مانند “مزایای” و پرسش های قیف پایین مانند “بهترین ها” پاسخ خواهید داد. نه تنها محتوایی تولید می کنید که موتورهای جستجو به آن مربوط می شوند – بلکه محتوایی را برای هر مرحله از سفر خریدار خود ایجاد می کنید.

این به کاربران شما این امکان را می دهد تا به راحتی از طریق قیف فروش راه خود را طی کرده و هر شکافی را که ممکن است در روند فروش خود داشته اید ، برطرف کنند. این استراتژی می تواند ایجاد محتوا را به درآمد مرتبط کند ، که در B2B اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

علاوه بر پاکسازی که از ممیزی محتوا دریافت می کنید ، وب سایت شما نیز باید مزایای سئو قانونی را تجربه کنیدبه وقتی استراتژی خود را پیاده کردم ، نشانه واضحی وجود داشت که نشان می داد که این روش کار می کند. این استراتژی در اواسط فوریه 2021 اجرا شد. هر دو برداشت و کلیک به شدت افزایش یافت و به بالا رفتن از طریق چشمه ادامه داد:

تصویر صفحه خط روند Google Analytics که نشان دهنده افزایش مداوم تعداد نمایش (خط بنفش) و کلیک (خط آبی) بین فوریه و آوریل 2021 است.

نتیجه

اگر این مراحل آسان را دنبال کنید ، ایجاد استراتژی صفحه ستون نیازی به مشکل ندارد:

  1. از شخصیت خریدار خود برای شناسایی راه حل هایی که به راحتی می توانید در مورد آنها مطالب متنوعی بنویسید استفاده کنید.

  2. SERP را تجزیه و تحلیل کنید تا بفهمید چه نوع سوالاتی پرسیده می شود و چه محتوایی در مورد موضوع انتخابی شما نوشته شده است.

  3. محتوای خود را از نظر شکاف و فرصت های بهینه سازی بررسی کنید تا تیم شما بتواند به راحتی مطالب مرتبط را با هم دسته بندی کرده و محتوای تکراری را شناسایی کند.

صفحات ستون برای کل استراتژی محتوای شما بسیار مهم هستند. با شناسایی موضوعاتی که شرکت شما برای آنها راه حل ارائه می دهد ، می توانید محتوای طولانی ایجاد کنید که برای پاسخگویی به تمام سوالات در سفر خریدار طراحی شده است ، در حالی که رتبه بندی کلمات کلیدی و قدرت دامنه را بهبود می بخشد.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!