تحقیق کلمات کلیدی برای سئوی یوتیوب فرآیندی بسیار متفاوت از تحقیق کلمات کلیدی برای گوگل و بینگ است. با این حال، اغلب بازاریابان تحقیقاتی را که برای گوگل انجام داده‌اند، انجام می‌دهند و آموخته‌ها را مستقیماً در YouTube اعمال می‌کنند. این هرگز کاملاً کار نمی کند، زیرا چیزهایی که مردم در YouTube جستجو می کنند با چیزهایی که در سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند بسیار متفاوت است. به همین دلیل است که باید به روشی متفاوت به تحقیق کلمات کلیدی یوتیوب برخورد کنید. در این پست، ما در مورد چگونگی آن بحث خواهیم کرد!

یوتیوب یک موتور جستجو است، اما مردم از آن به گونه ای متفاوت از گوگل استفاده می کنند. برای شروع، هر جستجو در یوتیوب یک هدف ویدیویی دارد. همچنین سوالات ضمنی‌تر، پرس‌و‌جوهای موضوعی گسترده‌تر و پرسش‌هایی که مرتباً تکرار می‌شوند (که انتظار می‌رود نتایج به‌طور مکرر تغییر کنند) وجود دارد.

به همین دلیل است که شما باید علاوه بر تحقیقات کلمات کلیدی برای صفحات محتوای خود، تحقیقات کلمات کلیدی یوتیوب را نیز انجام دهید. با به دست آوردن و تجزیه و تحلیل تاریخ قبل از ایده خلاقانه، می توانید مطمئن شوید که استراتژی YouTube شما احتمالاً تعداد زیادی بازدید را در مدت زمان طولانی ایجاد می کند.

در این پست، ما یک رویکرد پنج مرحله ای برای تحقیق کلمات کلیدی یوتیوب را ارائه می دهیم. از جمله ترکیبی از ابزارهای رایگان و پولی که به شما یک چارچوب عملی می دهد که می توانید بلافاصله از آن استفاده کنید.

مرحله 1: فهرست موضوعات خود را جمع آوری کنید

ابتدا باید لیستی از تمام موضوعاتی که می توانید در مورد آنها محتوای ویدیویی ایجاد کنید جمع آوری کنید. لیست کلمات کلیدی موجود شما می تواند نقطه شروع این کار باشد. اما حتماً به صورت جانبی و در چارچوب یوتیوب فکر کنید. در عمل، این به این معنی است که اکثر پرس و جوهای ناوبری و تراکنشی را از لیست کلمات کلیدی خود حذف کنید و به جای آن بر جستارهای اطلاعاتی تمرکز کنید.

وقتی در یوتیوب جستجو می کنیم، به دنبال ویدیویی هستیم که به یک نهاد خاص مربوط می شود، موضوع خاصی را پوشش می دهد یا مشکل خاصی را حل می کند. احتمالاً به دنبال یافتن یک وب سایت، خرید محصول یا یافتن مسیر نیستیم. برای مثال، جستجو برای دسته‌های محصول واقعی در YouTube کم است، اما جستجو برای «[specific product]+ بررسی» تمایل زیادی به بالا بودن دارد.

بین پرس و جوهای یوتیوب با حجم بالا و پرس و جوهایی که حاوی ویدیوها در جستجوی گوگل هستند، تقابل زیادی وجود دارد. بنابراین یکی از راه‌های پالایش سریع و مؤثر فهرست کلمات کلیدی، آنهایی است که شامل ویژگی‌های SERP ویدیویی هستند (این اطلاعات توسط آمار، SEMrush، اهرفسو دیگر ابزارهای کلیدی محبوب).

از تخصص در تیم خود استفاده کنید

علاوه بر این، Google Trends، پیشنهاد خودکار YouTube و تجزیه و تحلیل کانال های رقیب YouTube می تواند به شما در مورد زمینه های موضوعی موجود الهام دهد. با این حال، من فکر می کنم اغلب خوش شانس ترین راه برای یافتن عباراتی که به عنوان فهرست اولیه شما عمل می کنند، بررسی تیم شما است. با پیدا کردن چیزهایی که آنها می‌دانند و می‌توانند در مورد ویدیوها مشارکت کنند.

تخصص داخلی اغلب بهترین نقطه شروع برای ایجاد یک برنامه محتوای YouTube است زیرا می توانید دانشی را که در داخل دارید با تقاضای پنهان خارجی مطابقت دهید. به یاد داشته باشید که یوتیوب به اندازه یک موتور جستجو یک شبکه اجتماعی است. بهترین ایده ها برای محتوا همیشه آنهایی نیستند که از داده های کلیدواژه الهام گرفته شوند!

مرحله 2: ایده های کلمه کلیدی ایجاد کنید

هنگامی که فهرست موضوعات و ایده هایی را تهیه کردید، گام بعدی گسترش و اصلاح آنها به فهرستی از کلمات کلیدی است که می توانید برای آنها بهینه سازی کنید. تعدادی ابزار مفید برای این کار وجود دارد:

رفیق لوله

Tube Buddy Keyword Explorer یکی از بهترین ابزارهای رایگان موجود برای این مرحله است. در اینجا می‌توانید یکی از ایده‌های موضوعی خود را قرار دهید و حجم جستجوی تخمینی، نمرات رقابتی وزنی و غیروزنی را دریافت خواهید کرد. بر اساس میزان مرتبط بودن کانال شما با عبارت مورد نظر. اما فهرستی از جستجوهای مرتبط را نیز دریافت می‌کنید که سپس می‌توانید آن‌ها را جستجو کرده و به فهرست کلمات کلیدی خود اضافه کنید.

تحقیق کلمات کلیدی YouTube: اسکرین شات Tube Buddy Keyword Explorer
TubeBuddy Keyword Explorer

ahrefs

ابزار پولی مورد علاقه من برای تحقیق کلمات کلیدی YouTube Ahrefs است. برای این فرآیند گسترش و پالایش بسیار مفید است. با Ahrefs می‌توانید بر اساس تطابق عبارت‌ها و عبارت‌ها (استفاده از تطابق عبارت برای موضوعات دارای دو کلمه یا بیشتر)، ایده‌های گروهی و صادراتی، و همچنین یک معیار نسبی برای «نرخ بازگشت» را مشاهده کنید که نشان می‌دهد آیا این یک اصطلاح است یا خیر. که همان کاربر مرتباً آن را جستجو می کند.

تحقیق کلمات کلیدی YouTube: اسکرین شات از کاوشگر کلمات کلیدی Ahrefs
Ahrefs Keyword Explorer

vidIQ

یکی دیگر از ابزارهای پولی که معیارهای حجم جستجو و امتیاز فرصت را نیز فراهم می کند، vidIQ است. همچنین یک عکس فوری از ویدیوهایی که در حال حاضر در ارتباط با کلمات کلیدی ارائه شده هستند را به شما می دهد.

تحقیق کلمات کلیدی یوتیوب: اسکرین شات ابزار کلمات کلیدی vidIQ
ابزار کلمات کلیدی vidIQ
اسکرین شات ویدیوهای پرطرفدار برای یک کلمه کلیدی در vidIQ
ویدیوهای پرطرفدار vidIQ

داده های ارائه شده در اینجا با کیفیت و جزئیات مشابه داده هایی است که از TubeBuddy دریافت می کنید. اما مزیت این است که می توانید همه چیز را به یک پایگاه داده یا صفحه گسترده صادر کنید.

کلمه کلیدی.io

یک ابزار فریمیوم مفید برای این مرحله از فرآیند، Keyword.io است. همانطور که می توانید به سرعت لیستی از کلمات کلیدی مرتبط YouTube را پیدا کنید و سپس آنها را برای پردازش بعدا صادر کنید.

اسکرین شات ابزار کلیدواژه Keyword.io
ابزار کلید واژه Keyword.io

فقط نسخه پولی ابزار تخمین حجم جستجو را به شما می دهد. با این حال، نسخه رایگان هنوز برای تولید و صدور ایده های بیشتر بسیار مفید است.

گزارش منابع ترافیک YouTube

گزارش “جستجوی YouTube” در زیر منابع ترافیک در YouTube Analytics تنها جایی است که اطلاعات مستقیمی از Google در مورد رفتار جستجو در YouTube دریافت می کنید. متأسفانه، هیچ حجم جستجو در دسترس نیست. اما می‌توانید کلمات کلیدی را ببینید که در حال حاضر باعث بازدید از ویدیوهای موجود شما می‌شوند. و هر کلمه کلیدی چه تعداد برداشت و بازدید می آورد.

این می تواند به عنوان یک راه عالی برای یافتن فرصت های جدید باشد. فرض کنید یک کلمه کلیدی باعث بازدیدهای زیادی می شود اما شما ویدیو خاصی برای آن ایجاد نکرده اید. این یک شاخص عالی است که نشان می دهد ممکن است با ایجاد محتوا برای هدف قرار دادن آن، نتایج بهتری به دست آورید.

گزارش برای جستجوی YouTube در YouTube Analytics
گزارش منابع ترافیک YouTube Analytics

مرحله 3: داده های حجم جستجو را دریافت کنید

مرحله بعدی تحقیق کلمه کلیدی YouTube شما این است که داده های حجم جستجو را برای هر یک از ایده های کلمه کلیدی خود دریافت کنید. پس از آن، می‌توانید فهرست را به گونه‌ای اصلاح کنید که فقط آنهایی را شامل شود که حجم جستجوی قابل توجهی برای نشان دادن یک فرصت ارزشمند دارند. تنها ابزاری که من فکر می کنم در حال حاضر برای انجام این کار در مقیاس تنظیم شده است ahrefs، از آنجایی که به شما امکان می دهد لیست طولانی پرس و جوها را وارد کنید، گزینه های توصیه شده اضافی اضافه کنید و سپس حجم کلمه کلیدی را برای همه چیز صادر کنید.

بنابراین، فهرست خود را به ahrefs ببرید، فهرست کامل را مرور کنید، ایده‌های جدیدی را که مرتبط به نظر می‌رسند اضافه کنید و هر چیزی را که مناسب نیست حذف کنید. سپس داده ها را صادر کنید و همه چیز را به Google Sheets یا Microsoft Excel بیاورید.

اسکرین شات لیست کلمات کلیدی تصفیه شده در ahrefs
فهرست کلمات کلیدی تصفیه شده در ahrefs
داده های ahrefs در Google Sheets
داده های ahrefs در Google Sheets

داده ها را بر اساس حجم جهانی یا محلی (در صورت لزوم، بسته به مخاطب هدف خود) مرتب کنید. سپس می توانید تمام کلمات کلیدی را که تعداد جستجوهای زیادی ندارند حذف کنید. به عنوان یک قاعده کلی، هر چیزی که کمتر از 100 جستجوی ماهانه جهانی داشته باشد، برای نگرانی در مورد آن بسیار کم است.

اکنون باید فهرستی از کلمات کلیدی معتبر و مرتبط برای YouTube داشته باشید که بر اساس حجم جستجو مرتب شده اند. بسته به وظیفه ای که در دست دارید، این ممکن است برای تصمیم گیری استراتژیک در مورد استراتژی محتوای شما کافی باشد! با این حال، اگر زمان دارید و واقعاً می خواهید فرصت های خلاقانه موجود را تأیید کنید، می توانید یک قدم فراتر بروید. با استفاده از یک لنز با کیفیت ویدیو بر روی داده های کلمه کلیدی به منظور بررسی اینکه کدام ایده ها باید اولویت بندی شوند.

مرحله 4: کیفیت متوسط ​​رتبه بندی ویدیو را ارزیابی کنید

این مرحله به زمان و انرژی قابل توجهی نیاز دارد. بنابراین بهتر است تا زمانی که فهرست کلمات کلیدی بالقوه خود را با استفاده از عوامل دیگر تا حد ممکن اصلاح نکرده باشید ذخیره کنید. هدف این است که مشخص شود هر پرس و جو در سطح کیفی چقدر رقابتی است.

به YouTube.com بروید و پرس و جوی مورد نظر خود را تایپ کنید، سپس هر یک از 5 تا 10 ویدیوی برتر رتبه بندی را تماشا کنید. بعد از اینکه آنها را دیدید، یک ارزیابی کیفی در مورد میزان کیفیت ویدیوها به طور متوسط ​​انجام دهید و نمره کلی از 10 را ارائه دهید. اگر یک ویدیوی خوب وجود داشت و بقیه محتوا با کیفیت پایین و قدیمی بود، به آن امتیاز بدهید. 4 یا یک

داده ها در اینجا نیازی به دقیق بودن ندارند، زیرا وظیفه آن ارائه راهنمای نسبی برای رقابت خلاق است. سپس می توان از آن برای محاسبه متریک مرکب که فرصت را اندازه گیری می کند استفاده کرد. اگر تعداد زیادی ویدیوی عالی در حال حاضر نیاز جستجوگر را برآورده می‌کند، احتمالاً نمی‌توانید با ساختن ویدیوی مشابه دیگری با پیشنهادات موجود، جذابیت ایجاد کنید. اما اگر تقاضایی بدون ارائه محتوای خوب وجود دارد، این نشان دهنده فرصتی است که باید از آن استفاده کنید.

مرحله 5: یک امتیاز فرصت ایجاد کنید

در نهایت، می‌توانیم یک امتیاز فرصت YouTube ایجاد کنیم تا ارزش بالقوه هر کلمه کلیدی را برای کانال خود قضاوت کنیم. حجم جستجو را بر کیفیت متوسط ​​ویدیو تقسیم کنید و از آن به عنوان راهنمای ایجاد ویدیو استفاده کنید.

خروجی تحقیق کلمه کلیدی YouTube در یک برگه اکسل، با امتیاز کیفیت
خروجی تحقیق کلمه کلیدی YouTube، با امتیاز کیفیت

هنگامی که این را به درستی انجام دادید، باید فهرستی از فرصت های خلاقانه با اولویت و ارزشمند داشته باشید که می تواند استراتژی YouTube شما را مشخص کند. این بدان معنی است که شما می توانید فیلمبرداری خود را شروع کنید!

نتیجه گیری

از آنجایی که مردم از یوتیوب کمی متفاوت از گوگل استفاده می کنند، باید مدتی را روی تحقیق کلمات کلیدی برای یوتیوب سرمایه گذاری کنید. اگرچه فهرست تحقیق کلمات کلیدی موجود شما می تواند به عنوان الهام بخش باشد، اما باید توجه داشته باشید که کدام یک در YouTube کار می کنند. و کدامشان این کار را نخواهند کرد. در این پست به چند ابزار اشاره کرده ایم که می توانید از آنها برای جستجوی کلمات کلیدی خود برای سئوی ویدیو استفاده کنید.

اگر می‌خواهید عمیق‌تر در آمار غواصی کنید، پست ما را در مورد نحوه استفاده از تجزیه و تحلیل برای استراتژی ویدیوی خود بررسی کنید. یا درباره نحوه مُهر زمانی ویدیوهای خود برای دریافت لحظات کلیدی از ویدیوهای خود در نتایج جستجو بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید: نحوه مهر زمانی ویدیوهای YouTube و ایجاد لحظات کلیدی »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!