آیا نیاز به ایجاد یک تغییر مسیر 301 در سایت وردپرس خود دارید؟ شما جای درست آمده اید! ما نحوه تنظیم 301 تغییر مسیر با استفاده از 4 روش مختلف را به شما نشان خواهیم داد. مطمئن نیستید که نیاز به استفاده از تغییر مسیر دارید یا اینکه تغییر مسیر 301 برای انتخاب مناسب است؟ نگران نباشید ، ما آن را نیز توضیح می دهیم.

به طور خلاصه هدایت می شود

نام “تغییر مسیر” تقریباً همه چیز را می گوید: به جای آن بازدیدکنندگان را که به یک صفحه خاص سفر می کنند به صفحه دیگری می فرستد. یا اگر جایگزینی وجود ندارد ، یک سرصفحه HTTP (این موارد مشابه تغییر مسیرها هستند) می تواند این موضوع را برای کاربران و موتورهای جستجو روشن کند. این کمی شبیه به تغییر آدرس در هنگام نقل مکان خانه است. اگر یک دوست قدیمی به خانه قدیمی شما برود تا از شما دیدن کند ، چطور؟ تغییر مسیر مانند یادداشتی در جلوی درب است ، که به بازدیدکنندگان شما می گوید در حال حاضر در کجا زندگی می کنید. هر زمان که URL را تغییر می دهید یا صفحه ای را حذف می کنید ، باید به تغییر مسیرها فکر کنید.

تغییر مسیرهای مختلف برای اهداف مختلف وجود دارد. از آنجا که این پست همه در مورد 301 تغییرمسیر است ، اجازه دهید موقعیت هایی را بررسی کنیم که ممکن است نیاز به استفاده از تغییر مسیر 301 داشته باشید.

چه زمانی باید از ریدایرکت 301 استفاده کنید؟

تغییر مسیر 301 باید مورد استفاده قرار گیرد:

  • شما صفحه ای را برای همیشه در سایت خود حذف کرده اید ، اما صفحه مشابه دیگری دارید که می خواهید کاربران را به آن بفرستید
  • شما آدرس صفحه ای را که قبلاً منتشر شده بود تغییر داده اید
  • شما سایت خود را به دامنه جدیدی منتقل می کنید
  • شما در حال تغییر ساختار URL خود هستید ، به عنوان مثال تغییر از HTTP به HTTPS ، یا حذف ‘www’ از ابتدای URL خود

اینها برخی از رایج ترین دلایل استفاده از تغییر مسیر 301 هستند ، اما شرایط دیگری نیز وجود دارد که نیاز به استفاده از تغییر مسیرها نیز دارد. و علاوه بر آن ، تغییر مسیرها و هدرهای HTTP دیگری نیز وجود دارد که می توانید در موقعیت های دیگر از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر صفحه ای را به طور دائم حذف می کنید و هیچ جایگزین یا جایگزینی مناسب وجود ندارد که بتوانید کاربران را به آن بفرستید ، پس تغییر مسیر 410 چیزی است که باید از آن استفاده کنید. ما یک پست کاملاً دیگر داریم که در آن می توانید بیشتر بخوانید که از کدام تغییر مسیرها در چه شرایطی استفاده کنید.

گزینه 1: یک تغییر مسیر 301 روی سرور ایجاد کنید

یکی از اساسی ترین روش های افزودن تغییر مسیر 301 ، ویرایش فایل .htaccess در سرور است. این روش فقط در سرورهای Apache موجود است. Nginx روش خاص خود را برای تعیین تغییر مسیر در پیکربندی سرور دارد و نیاز به دانش گسترده ای در زمینه مدیریت سیستم دارد.

این تنظیمات ممکن است در طول زمان کاملاً غیرقابل نگهداری شوند ، به خصوص اگر شما یک وبلاگ نویس مشتاق هستید یا در تلاش برای بهبود سئو پست های خود هستید. علاوه بر این، باید از طریق FTP وارد سرور خود شوید، فایل‌ها را ویرایش کرده و هر بار که تغییر مسیر جدیدی اضافه می‌کنید، دوباره آن‌ها را آپلود کنید. به همین دلیل است که به طور کلی استفاده از این روش راه حلی محسوب نمی شود.

گزینه 2: ایجاد تغییر مسیر 301 با PHP

به عنوان توسعه دهنده وردپرس ، شما دو گزینه دارید: یا اینکه با تغییر سرصفحه های یک فایل در کد-یا-از وردپرس داخلی استفاده کنید ، تغییر مسیر دهید.
wp_redirect عملکرد.

یک مثال از PHP ساده می تواند به صورت زیر باشد:

<?php
// MyExampleFile.php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); 
header("Location: http://www.my-blog.com/a-new-destination"); 
?>

گزینه 3: با استفاده از عملکرد داخلی وردپرس یک تغییر مسیر 301 ایجاد کنید

و به این صورت است که شما همین کار را انجام می دهید، اما اکنون با استفاده از عملکرد داخلی وردپرس:

wp_redirect( "http://www.my-blog.com/a-new-destination", 301 );

اگر فراموش کرده اید که اضافه کنید 301، وردپرس و PHP هر دو فرض می کنند که این یک است 302 تغییر مسیر، که همیشه اینطور نیست.

این روش کمی ساده تر از ویرایش فایل ها بر روی سرور است ، اما با افزایش تعداد تغییرمسیرها نیز می تواند مشکل ساز شود.

گزینه 4: یک تغییر مسیر 301 به روش آسان با Yoast SEO ایجاد کنید

افزونه Yoast SEO Premium ما هنگام ایجاد این تغییر مسیرها به شما کمک می کند. مدیر تغییر مسیر داخلی ما به شما کمک می کند هر زمان که آدرس یک پست ، صفحه یا هر یک از طبقه بندی ها را تغییر دهید که در صورت عدم هدایت درست بازدیدکنندگان ممکن است منجر به 404 شود.

علاوه بر این ، ما همچنین یک رابط برای ویرایش یا حذف این تغییر مسیرها در زمان بعدی به شما ارائه می دهیم. این افزونه همچنین به شما می گوید در هنگام ایجاد تغییر مسیر که منجر به یک می شود حلقه تغییر مسیربه این حلقه چیزی است که می خواهید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه صفحات را به درستی از سایت خود حذف کنیم »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!