فهرست بندی و رتبه بندی ویدیوهای یوتیوب در جستجوی گوگل اساساً بسیار ساده است. دو مرحله وجود دارد که باید انجام دهید. مرحله 1 آپلود ویدیوهای شما در YouTube و مرحله 2 تنظیم نمایان بودن روی عمومی است. و… همین! فقط با آپلود ویدیوهای شما در YouTube و در دسترس عموم، آنها واجد شرایط رتبه بندی در جستجوی Google خواهند بود. با این حال، رتبه بندی آن فیلم ها خوب برای پرس و جوهای مرتبط یک چالش بزرگتر است. این چیزی است که در این پست به آن خواهیم پرداخت!

اشاره به یوتیوب در مقابل اشاره به وب سایت شما

مهمترین سوال قبل از شروع بهینه سازی ویدیوهای خود این است: آیا ترجیح می دهید کاربران را به ویدیوی خود در YouTube.com بفرستید یا نسخه جاسازی شده ویدیو را در وب سایت خود؟

هیچ قانون سخت و سریعی برای رویکرد درست در اینجا وجود ندارد. همه چیز بستگی به این دارد که چقدر به ایجاد مخاطب در YouTube اهمیت می دهید، در مقابل افزایش ترافیک به وب سایت خود.

به طور کلی، رویکردها بر اساس مدل کسب و کار شما متفاوت است:

صنعت مکان ویدیویی برای اولویت بندی
رسانه / خلاق یوتیوب
برند کالاهای مصرفی یوتیوب
نرم افزار و خدمات B2B سایت اینترنتی
تجارت الکترونیک سایت اینترنتی

آیا ترجیح شما این است که ترافیک را به ویدیوی خود در YouTube هدایت کنید؟ سپس تمام بهینه سازی شما در زیرساخت پلتفرم یوتیوب انجام می شود. اگر هدف شما هدایت ترافیک به وب سایت شماست، باید سئوی ویدیویی را نیز در وب سایت خود پیاده سازی کنید.

خوشبختانه، این را می توان با استفاده از افزونه Yoast Video SEO مقیاس و خودکار کرد! بنابراین اگر قبلاً این کار را نکرده اید، برای شروع این را بررسی کنید.

توجه داشته باشید که گوگل به‌طور خودکار تعیین می‌کند که آیا نسخه ویدیو را در وب‌سایت شما در مقایسه با نسخه YouTube که بر اساس آن معتبرترین نسخه از نظر الگوریتمی است رتبه‌بندی کند. بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که وب سایت شما بالاتر از YouTube قرار گیرد، حتی اگر این اولویت شما باشد.

عوامل دقیقی که تعیین می‌کنند کدام نسخه از ویدیو رتبه‌بندی می‌شود (یوتیوب در مقابل جاسازی شده) ناشناخته است. آنچه ما می دانیم این است که آنها به مقدار زیادی از یادگیری ماشین گره خورده اند. ارتباطی با پیوندها به صفحه، نرخ کلیک در صفحه نتایج جستجو، قدرت دامنه، قدرت کانال YouTube (یعنی تعداد و کیفیت بازدیدها و مشترکین) وجود دارد.

با این حال، به نظر نمی‌رسد که مکان بازدیدهای ویدیو تأثیر خاصی بر رتبه‌بندی نسخه ویدیویی داشته باشد. الگوریتم‌های YouTube و Google احتمالاً به اندازه کافی متمایز هستند تا این داده‌ها را در نظر نگیرند.

مرحله 1: جزئیات ویدیو را در YouTube بهینه کنید

هنگامی که ویدیوی خود را آپلود کردید، اولین قدم بهینه سازی ابرداده قابل کنترل است. شما می خواهید با هدف جستجوگر کلمه کلیدی که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید مطابقت داشته باشید.

هیچ کس اهمیت نسبی عناصر مختلف بهینه سازی را نمی داند. اما ارزش آن را دارد که عناصر را به طور کلی در نظر بگیریم و اطمینان حاصل کنیم که عنوان، توضیحات و برچسب‌ها با هدف جستجوگر هماهنگ هستند.

عنوان

برای رتبه بندی عبارات خاص در جستجوی گوگل، عناوین یوتیوب نیازی به کلیدواژه محور بودن ندارند. با این وجود، آنها باید به وضوح با هدف جستجوگر مطابقت داشته باشند و به پرسشی که می‌خواهید برای آن بهینه‌سازی کنید، پاسخی ارائه دهند.

در مورد عنوان مانند مقاله H1 فکر کنید. کار اصلی آن قلاب کردن کاربر و وادار کردن او به خواندن با لنز ویرایشی است. اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما از نظر تحریریه به خوبی با عنوان مطابقت ندارد، زیاد نگران نباشید. فقط مطمئن شوید که عنوان مختصر است و هدف کاربر را به قانع‌کننده‌ترین شکل ممکن جلب می‌کند.

برای مثال، اگر می‌خواهیم اصطلاحی مانند «نصب قفسه شناور» را بهینه کنیم، عنوانی مانند «قفسه شناور چگونه آویزان شود» یا «قفسه آسان DIY بدون براکت!» بهتر از «نصب قفسه شناور» است

از وسوسه برخورد با عناوین YouTube مانند عناوین متا صفحه اجتناب کنید. آنها نیازی به نام تجاری یا کانالی ندارند که در زیر لوله یا خط تیره قرار داده شده است. هر زمان که ویدیوی YouTube در جستجو ارائه شود، نام کانال نیز نمایش داده می شود، بنابراین مشخص می شود که ویدیو از برند شما است.

شرح

توضیحات یوتیوب می تواند جزئیات بسیار بیشتری نسبت به توضیحات متا در وب سایت ها داشته باشد. آنها دارای محدودیت 5000 کاراکتر هستند که می توانید بدون هیچ عواقب منفی آن را پر کنید. در حالی که آنها باید مستقیم و واقعی باشند، شبیه به توضیحات متا، آنها می توانند به جزئیات بیشتری وارد شوند و در صورت لزوم تا حدودی ساده تر باشند.

از این فضا برای درج جزئیات سرمقاله درباره ویدیوی مورد نظر استفاده کنید. زمینه و محتوای تحت پوشش را روشن کنید. برای مثال، ممکن است بخواهید نکات کلیدی پوشش داده شده را فهرست کنید، نام و جزئیات استعدادهایی را که در ویدیو ظاهر می شوند، مشخص کنید که در آن فیلم گرفته شده است و غیره.

به خاطر داشته باشید که خود توضیحات پس از سه خط کوتاه می شود (تقریباً 300 کاراکتر). بنابراین اطلاعات مهمی را که نمی‌خواهید کاربران از دست بدهند، بارگذاری کنید.

یکی از مواردی که قطعاً می خواهید در توضیحات درج کنید، لحظات کلیدی است که به طور جداگانه به آنها خواهیم پرداخت.

برچسب ها

تگ‌های یوتیوب روشی قدیمی هستند که می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد زمینه یک ویدیو به YouTube بدهید. به نظر نمی رسد که آنها تأثیر قابل توجهی در رتبه بندی (در صورت وجود) داشته باشند. اما با توجه به تلاش اندکی که برای افزودن برچسب‌ها برای هر ویدیو انجام می‌شود، استفاده از زمان برای گنجاندن آنها ارزشمند است.

برچسب ها می توانند تا 500 کاراکتر داشته باشند، اما در واقع شما فقط باید چند کاراکتر را وارد کنید. بهترین ابزار برای ارائه توصیه هایی برای استفاده از برچسب های مناسب این است TubeBuddy، پس آن را رایگان نصب کنید و برچسب گذاری کنید!

مرحله 2: شامل لحظات کلیدی (فصل)

لحظات کلیدی پیوندهای اضافی هستند که در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) در زیر لیست ویدیوی شما ظاهر می شوند. اینها به عنوان “فصل” عمل می کنند و کاربران را به بخش های مختلف ویدیوی شما هدایت می کنند.

این ویژگی برای رتبه‌بندی و سئوی ویدیو به‌طور گسترده‌تر بسیار ارزشمند است، زیرا به شما امکان می‌دهد صفحه نمایش واقعی بیشتری را در صفحات نتایج به دست آورید. همچنین پیوندهای بیشتری را به ویدیوی شما ارائه می دهد و به شما امکان می دهد تعداد کلیک های بیشتری را از جستجو ایجاد کنید. گنجاندن لحظات کلیدی فوق‌العاده ساده است: فقط باید فهرستی از کدهای زمانی و نام فصل‌ها را در توضیحات ویدیو بنویسید که با خط فاصله از هم جدا شده‌اند. برای جزئیات کامل نحوه انجام این کار، این پست در مورد استفاده از مهرهای زمانی برای ایجاد لحظات کلیدی را بررسی کنید.

یک نتیجه “لحظه های کلیدی” در جستجوی گوگل – 18 پیوند به یک ویدیو!

مرحله 3: آپلود زیرنویس

تولیدکننده خودکار زیرنویس یوتیوب این روزها بسیار خوب است. با این حال، به‌ویژه اگر یک موضوع فنی را با کلمات غیرعادی و باطنی زیادی پوشش می‌دهید، ارزش آن را دارد که مجموعه‌ای از زیرنویس‌های ترجمه شده توسط انسان را نیز درج کنید. به این ترتیب می توانید مطمئن شوید که YouTube عبارات درستی دارد و Google می تواند محتوای شما را با نهادها و موضوعات مناسب در جستجوی Google مرتبط کند.

می‌توانید زیرنویس‌ها را به چندین زبان آپلود کنید، که اگر مخاطب چندملیتی دارید، قطعاً ارزش آن را دارد. (تحلیل های YouTube را بررسی کنید تا ببینید کاربران شما از کجا ویدیوهای شما را مشاهده می کنند). زیرنویس‌ها را می‌توان با آپلود یک فایل .srt با زمان کدگذاری شده یا فقط نوشتن دستی زیرنویس‌ها در آن گنجاند.

همه اینها را می توان از منوی زیرنویس در YouTube Studio مدیریت کرد.

مرحله 4: یک تصویر کوچک عالی ایجاد کنید

تصویر بندانگشتی، به اندازه عنوان، عنصری است که کلیک‌ها را از جستجوی گوگل جذب می‌کند، پس بهترین کار را به کار بگیرید! به جای تکیه بر تصویر کوچک پیش فرضی که YouTube از یک فریم در ویدیو انتخاب می کند، چیزی منحصر به فرد و چشمگیر ایجاد کنید که از ترکیب متمایز باشد.

بهترین تصاویر بندانگشتی دارای رنگ‌های روشن و کنتراست بالا هستند و در صورت لزوم، متن و چهره‌ها را پوشش می‌دهند. توجه داشته باشید که برای جستجوی گوگل و همپوشانی های متنی باید خوانا با وضوح 160×90 پیکسل باشد، بنابراین همه چیز را بسیار ساده نگه دارید!

برای تعیین اینکه کدام یک از تصاویر کوچک شما بهترین عملکرد را دارند و استفاده از آن به عنوان الهام بخش طراحی های آینده است، گزارش منابع ترافیک را در تجزیه و تحلیل YouTube بررسی کنید و ببینید کدام ویدیوها بیشترین درصد ترافیک خود را از این منبع ایجاد می کنند.

Google اکنون تصاویر کوچک متحرکی را نیز نمایش می‌دهد که وقتی کاربر روی نتیجه قرار می‌گیرد، در قسمتی از فریم‌های ویدیو حرکت می‌کند. بنابراین علاوه بر استفاده از مهارت های طراحی خود برای ایجاد یک تصویر کوچک جذاب، مطمئن شوید که ویدیوی شما حرفه ای به نظر می رسد، با نورپردازی با کیفیت و طراحی تولید.

گزارش حفظ مخاطب در تجزیه و تحلیل YouTube

آیا ویدیویی دارید که برای کلمه کلیدی مورد نظر رتبه خوبی نداشته باشد و مخاطبان را حفظ کند؟ در مورد فیلمبرداری مجدد از ویدیو یا انجام برخی تنظیمات در ویرایش فکر کنید (باز کردن پانچ، تغییر موسیقی و غیره را امتحان کنید) تا اطمینان حاصل کنید که افراد بیشتری در اطراف هستند.

مرحله 6: پیوندها و اشتراک گذاری ها

آخرین قسمتی که باید بهینه شود، فاکتورهای سئوی خارج از صفحه است، برای ویدیو در YouTube.com یا صفحه ای که ویدیوی تعبیه شده در وب سایت شما را در خود جای داده است.

بهترین روش برای ایجاد قدرت در سئو به طور گسترده در اینجا اعمال می شود. به این فکر کنید که چگونه می توانید پیوندهای طبیعی به صفحه/ویدئوی مورد نظر دریافت کنید. شما می توانید این کار را از طریق سایر دارایی های خود یا شرکای دیگری که دلیل خوبی برای تعبیه آن دارند انجام دهید. از آنجا، کمپین های تبلیغاتی را در نظر بگیرید که می توانید در اطراف محتوای خود اجرا کنید تا به اشتراک گذاری بیشتری در سراسر وب ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که یک ویدیوی یوتیوب جاسازی شده به نوعی معادل پیوند/اشتراک گذاری است. این منبعی است که توسط آن کاربران محتوا را کشف و تماشا می‌کنند و ویدیوهایی که به طور گسترده جاسازی شده‌اند رتبه‌بندی بسیار خوبی دارند. این نشان می دهد که تعداد و کیفیت جاسازی ها احتمالاً عاملی برای تعیین اعتبار یک ویدیوی YouTube است.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!