پاراگراف ها؟ آیا این چیزی نیست که وقتی یک فاصله سفید را بعد از یک سری جملات درج می کنید؟ آیا باید به این فکر کنید که آن فضای خالی را کجا قرار دهید؟ یا می توانید هر زمان که دوست داشتید یکی را در آن قرار دهید؟ خوب، نوشتن پاراگراف های صحیح و واضح برای خوانایی یک متن واقعا مهم است. و همانطور که گوگل متن را می خواند، برای گوگل نیز مهم است! بنابراین برای به دست آوردن آن محتوای عالی، باید به پاراگراف های خود عشق بیشتری به سئو بدهید! در این پست توضیح می‌دهم که چرا پاراگراف‌ها برای سئو مهم هستند و نکاتی در مورد نحوه نوشتن پاراگراف‌های واضح و سئو پسند ارائه می‌دهم.

چرا پاراگراف های واضح برای سئو مهم هستند؟

پاراگراف ها به یک متن ساختار می دهند و به خوانندگان کمک می کنند تا معنای متن را درک کنند. آنها یک متن را به تکه های کوچک تقسیم می کنند و مشخص می کنند که کدام جملات به هم تعلق دارند. خوانندگان از این ساختار برای درک متن استفاده می کنند. وقتی پاراگراف ها به درستی نوشته می شوند، به خوانندگان کمک می کنند تا ارتباط بین موضوعات ارائه شده در متن را درک کنند. پاراگراف ها خواندن یک متن را آسان تر می کنند، به خصوص اگر با عنوان فرعی مناسب همراه باشند.

از آنجایی که گوگل در تلاش است تا تجربه ای شبیه انسان را تقلید کند، نوشتن پاراگراف های واضح برای سئو نیز بسیار مهم است. گوگل می خواهد متنی را به کاربر ارائه دهد که به خوبی نوشته شده باشد. گوگل می خواهد که خواننده بتواند متن را بفهمد. و اگر آن متن به خوبی نوشته شده باشد، خود گوگل برای درک متن شما و ارزیابی موضوع بسیار آسان تر خواهد بود.

جملات اصلی

هنگام تصمیم گیری در مورد خواندن یا نخواندن یک مقاله خاص، افراد تمایل دارند یک متن را اسکن کنند. هنگام اسکن، آنها تمایل دارند اولین جملات هر پاراگراف را بخوانند. من معمولا به این جملات به عنوان جملات اصلی اشاره می کنم. این جملات اصلی مهمترین آنها در پاراگراف شما هستند و باید حاوی مهمترین پیام شما باشند. بسیاری از نویسندگان انگلیسی آنها را “جملات موضوعی” می نامند، اما من اصطلاح “جملات اصلی” را دوست دارم (این نشان می دهد که من هلندی بومی هستم، همانطور که اصطلاح هلندی را به انگلیسی ترجمه کردم). ایده این است که اگر کسی اولین جملات تمام پاراگراف های یک مقاله خوب نوشته شده را بخواند، متوجه خواهد شد که مقاله در مورد چیست. آنها اصل مقاله را درک خواهند کرد.

وجود جملات اصلی یا جملات موضوعی برای گوگل ناشناخته نیست. گوگل می‌داند که خوانندگان به آن‌ها توجه بیشتری می‌کنند، گوگل می‌داند که نویسندگان از این جملات برای رساندن پیام خود استفاده می‌کنند. بنابراین زمانی که در حال نوشتن هستید، از این جملات برای سئو استفاده کنید! در صورت امکان، حتماً عبارت کلیدی تمرکز خود را در اولین جمله از یک پاراگراف قرار دهید.

یک پاراگراف واضح و سئو پسند چگونه به نظر می رسد؟

یک پاراگراف چیزی بیش از یک دسته جملات و فضای خالی است. بنابراین یک پاراگراف واضح و سئو پسند چگونه به نظر می رسد؟ بیایید برخی از ویژگی ها را بررسی کنیم!

به یک موضوع بپردازید

یک پاراگراف باید همیشه درباره یک موضوع، یک جنبه، یک چیز باشد. باید یک پیام داشته باشد. شما نباید سعی کنید به چندین مورد در یک پاراگراف بپردازید (مگر اینکه در حال خلاصه کردن باشید). یک پاراگراف باید واقعاً یک اتحادیه موضوعی باشد. جملات یک پاراگراف باید به هم تعلق داشته باشند و وقتی می خواهید در مورد چیز دیگری صحبت کنید، باید پاراگراف جدیدی را شروع کنید.

آنها را کامل کنید

پاراگراف شما باید کامل باشد. این بدان معناست که در پاراگراف بعدی نباید در مورد یک مورد مشابه صحبت کنید. هر چیزی که قرار است در مورد یک موضوع خاص بحث کنید باید در یک پاراگراف باشد. پس از یک فضای خالی، باید تغییری در تمرکز متن ایجاد شود.

آنها را کوتاه نگه دارید

یک پاراگراف مناسب سئو باید نسبتا کوتاه باشد. سعی کنید پاراگراف ها را حداکثر تا 10 جمله نگه دارید. می توانید پاراگراف هایی داشته باشید که طولانی تر هستند. ترکیب پاراگراف‌های کوتاه‌تر و طولانی‌تر باعث خواندن خوب می‌شود. اگر موضوعی خیلی بزرگ است، ممکن است مجبور شوید آن را به دو دسته تقسیم کنید و دو پاراگراف از آن بسازید. در این صورت، مطمئن شوید که موضوع خود را به طور انتقادی ارزیابی می کنید. اگر در مورد چیزی بیش از 10 جمله می نویسید، احتمالاً به موضوعات مختلفی می پردازید. مطمئن شوید که پاراگراف خود را به روشی هوشمندانه تقسیم کنید.

از عناوین فرعی استفاده کنید!

به پاراگراف های خود زیرعنوان اضافه کنید تا به خوانندگان کمک کنید تا متوجه شوند که آن پاراگراف خاص چیست. عناوین فرعی واقعا به خواننده کمک می کنند تا پیام اصلی متن شما را درک کند. مردم برای تعیین اینکه آیا مقاله شما را بخوانند یا نه، از زیرعنوان استفاده می کنند. و از آنها برای درک استدلال متن استفاده می کنند.

با جمله اصلی خود شروع کنید

یک پاراگراف مناسب سئو همیشه با یک جمله اصلی شروع می شود که در آن پیام پاراگراف واضح می شود. پس از آن، یک پاراگراف خوب دارای چند جمله پشتیبان است که همگی در مورد همان پیام هستند، اما آن پیام اصلی را به تفصیل بیان می کنند یا تفاوت های ظریفی را برای آن ایجاد می کنند. پاراگراف به صورت اختیاری دارای یک جمله پایانی یا انتقالی است که موارد را گرد می کند یا پلی به پاراگراف بعدی ایجاد می کند.

نمونه ای از یک پاراگراف با یک جمله اصلی، جملات پشتیبان و یک جمله انتقالی.

دستور العمل کوتاه برای یک پاراگراف واضح و سئو پسند

بنابراین، بیایید این را عملی کنیم. اجازه دهید یک دستور العمل کوتاه سئو را برای پاراگراف های واضح به شما ارائه دهم. و بیایید تا زمانی که در حال انجام آن هستیم، آنها را سئو دوستانه کنیم!

  1. تصمیم بگیرید که پیام پاراگراف چیست. چه چیزی می خواهید در این پاراگراف خاص بگویید؟ موضوع اصلی در این پاراگراف چیست؟
  2. آن پیام را به یک جمله تبدیل کنید. این اولین جمله از آن پاراگراف خواهد بود. آیا می توان از کلمه کلیدی تمرکز خود در این جمله استفاده کرد؟ این عالی خواهد بود! آیا این جمله شما را عجیب و غریب می کند؟ از آن استفاده نکنید.
  3. چند جمله پشتیبان بنویسید که در آن جمله اول را توضیح دهید. شما همچنین می توانید تفاوت های ظریف یا دیدگاه متفاوتی را بیاورید. اما مطمئن شوید که در موضوع بمانید.
  4. اختیاری: یک جمله پایانی بنویسید که در آن چیزها را جمع کنید. همچنین می توانید یک جمله انتقالی بنویسید تا جایی برای موضوع بعدی خود باز کنید.
  5. بررسی کنید که آیا پاراگراف شما خیلی طولانی است یا خیر. اگر پاراگراف نسبتا طولانی است (بیش از 10 جمله)، آن را به دو پاراگراف تقسیم کنید.
  6. آیا برای این پاراگراف خاص به عنوان فرعی نیاز دارید؟ اگر هست یکی بنویس وقتی شک دارید، از عنوان فرعی استفاده کنید. مردم معمولاً از زیرعنوان کافی در متن خود استفاده نمی کنند. و اگر منطقی است، سعی کنید از عبارت کلیدی تمرکز خود در عنوان فرعی استفاده کنید.
  7. آن پاراگراف را دوباره بخوانید. آیا منطقی است؟
  8. آخرین بررسی ها: مطمئن شوید که از جملات زیاد طولانی استفاده نمی کنید. تا حد امکان از صدای غیرفعال خودداری کنید و بررسی کنید که آیا به اندازه کافی از کلمات انتقالی استفاده کرده اید یا خیر.

سایت خود را دوست داشته باشید و پاراگراف های واضح بنویسید

شما پست ها و مقالاتی می نویسید زیرا می خواهید مردم آنها را بخوانند. شما می خواهید مردم نیز آنها را درک کنند! و شما می خواهید گوگل محتوای شما را در موتورهای جستجو رتبه بندی کند. نوشتن پاراگراف های واضح واقعاً به خوانایی بیشتر متون شما کمک می کند. و به گوگل کمک می کند تا متون شما را نیز درک کند. بنابراین، بخشی از عشق سئوی خود را به آن پاراگراف ها بدهید. به خصوص اولین جملات اصلی سزاوار عشق اضافی به سئو هستند. این واقعاً می تواند همه تفاوت را ایجاد کند. و کار سختی نیست. این فقط یک عشق کوچک است. بیایید آن عشق سئو را گسترش دهیم!

بیشتر بخوانید: چگونه برای یک پست وبلاگ یک مقدمه برای سئو بنویسیم »

سریال عشق سئو


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!