نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

حرکت در چشم انداز بازاریابی B2B دشوار است. امروز ، میزبان مهمان آستین پیچی شما را از طریق توقف های موجود در نقشه راهی که تیمش در Obility برای ایجاد استراتژی های موفق B2B SEO استفاده می کند ، راهنمایی می کند.

عکس تخته سفید با مراحل پیاده سازی برچسب های UTM برای GMB.
روی تصویر تخته سفید بالا کلیک کنید تا نسخه بزرگتری در برگه جدید باز شود!

رونویسی ویدئو

سلام ، طرفداران Moz ، و به نسخه دیگری از Whiteboard Friday خوش آمدید. من آستین پیچی هستم ، مدیر SEO در Obility ، یک آژانس بازاریابی B2B مستقر در پورتلند.

با آژانس متمرکز بر B2B ، می دانم که حرکت در چشم انداز بازاریابی B2B دشوار است. اگر می خواهید در سئو B2B موفق شوید ، باید مطمئن شوید که مراحل مناسب را دنبال کرده اید. امروز ، من قصد دارم نقشه راه ما را برای موفقیت در سئو راهنمایی کنم.

جمع آوری داده ها

اولین گام در این نقشه راه جمع آوری داده ها است. بسیار مهم است که تمام داده هایی که جمع آوری می کنید تمیز و دقیق باشند زیرا به شما در تصمیم گیری های مهم در راه کمک می کند. سه بخش کلیدی برای آن ردیابی ، فیلترها و اهداف است.

ردیابی

برای ردیابی ، باید اطمینان حاصل کنید که اسکریپت های شما به درستی تنظیم شده اند تا هر روز داده ها را جمع آوری کنند ، و برای به حداقل رساندن اسکریپت ها در وب سایت شما ، سعی کنید تا آنجا که می توانید از طریق Google Tag Manager پیاده سازی کنید.

فیلترها

فیلترها مرحله بعدی هستند که برای داده های پاک بسیار مهم هستند. این موارد به شما کمک می کند تا جلسات وب سایت را که در تجزیه و تحلیل شما هیچ هدفی ندارند حذف کنید.

سه فیلتر کلیدی شامل: فیلترهای دامنه برای حذف ترافیک از وب سایت های شناخته شده هرزنامه ؛ و نام میزبان را فیلتر می کند تا اطمینان حاصل شود که جلسات در واقع به وب سایت شما ضربه می زند.

اهداف

در نهایت ، بسیار مهم است که اهداف خود را به درستی تنظیم کنید و مواردی مانند نرخ پرش یا زمان حضور در سایت را به عنوان یک هدف ثبت شده دنبال نمی کنید.

اینها معیارهای خوبی برای بررسی سلامت سایت شما هستند ، اما به اندازه کافی برای ایجاد تغییرات استراتژیک در طول راه معنی دار نخواهند بود. وقتی صحبت از سئو B2B می شود ، ما بر روی دو نوع مختلف هدف تمرکز می کنیم – تبدیل خرد و کلان. تبدیل خرد ممکن است مواردی مانند بارگیری کاغذ سفید یا ثبت نام در خبرنامه باشد. تبدیل کلان بر اهداف بزرگتر و مبتنی بر سرب تمرکز می کند ، مانند پر کردن فرم یا درخواست های نمایشی.

سفر خریدار در مورد B2B در مقابل B2C بسیار طولانی تر است ، و شما باید مطمئن شوید که در هر نقطه از چرخه با نقاط تبدیل وجود دارد.

سئو فنی

هنگامی که مجموعه داده های خود را به درستی کار می کنید ، گام بعدی این است که وضعیت فنی وب سایت خود و هر چیزی که ممکن است بر نمایه سازی یا ترافیک شما در سایت تأثیر بگذارد را بررسی کنید.

ابتدا بر مسائل مهم خزنده که ممکن است سایت شما را دچار مشکل کند ، تمرکز کنید. اینها ممکن است 404 خطا ، محتوای تکراری و عملکرد سریع وب سایت باشد. خطاهای 404 بر قابلیت خزیدن سایت شما و همچنین تجربه کاربر تأثیر می گذارد زیرا در واقع محتوای شما را مرور می کنند. خطاهای تکراری محتوا می تواند به اندازه داشتن دو نمونه کامل از وب سایت شما برای خزیدن و همچنین یک مورد کوچک به عنوان ارسال یک پست وبلاگ دو بار در وب سایت شما باشد. بزرگ یا کوچک ، اما داشتن محتوای منحصر به فرد در کل سایت شما بسیار مهم است.

سرعت سایت و Core Web Vitals برای سئو و تجربه کاربر مهم هستند. با برنامه نویس وب خود همکاری کنید تا اسکریپت های مورد استفاده در سایت را به حداقل برسانید ، تصاویر خود را بهینه کنید و در واقع فقط کد را پاک کنید.

هنگامی که مشکلات اصلی خزنده شما برطرف شد ، می توانید به دنبال ایجاد برچسب های عنوان و متا توضیحات بهینه سازی شده باشید. اطمینان حاصل کنید که اینها برای کاربر نوشته شده اند و نه موتورهای جستجو. برچسب عنوان تغییری در موقعیت شما در Google ایجاد نمی کند ، اما می تواند در کلیک کردن شخصی روی پست شما در مقابل رقیب تفاوت ایجاد کند.

خزنده Moz یک ابزار عالی برای کمک به بهبود سلامت سایت شما است. این برنامه تجزیه و تحلیل سازمان یافته ای از همه مواردی که سایت شما ممکن است داشته باشد و همچنین نکاتی در مورد چگونگی رفع این مشکلات ارائه می دهد.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

اکنون که سایت شما در حالت top-top قرار دارد ، مرحله بعدی حرکت و انجام تحقیقات کلمات کلیدی است.

هنگام انجام SEO برای شرکت های B2B ، مهم است که به یاد داشته باشید که سفر مشتری بسیار طولانی تر از B2C است. این خریدها بزرگتر است و ذینفعان بیشتری هستند که بخشی از فرایند خرید هستند. به همین دلیل ، وقتی در حال انجام کلمات کلیدی خود هستید ، باید کل کلمات کلیدی را در طول سفر مصرف کننده در نظر بگیرید و کلمات کلیدی را در بالای قیف تا انتهای قیف هدف قرار دهید.

اینگونه به آن فکر کنید. اگر محصول شما نرم افزاری است که مدیریت وظایف را انجام می دهد ، نمی توانید فقط روی بهینه سازی برای کلمات کلیدی قیف مانند نرم افزار مدیریت وظیفه یا ابزار سازمان تجارت تمرکز کنید. در عوض به کلمات کلیدی که ممکن است کاربران شما به دنبال مشکل باشند فکر کنید – بهترین راه برای سازماندهی تیم من چیست یا نکاتی در مورد چگونگی رعایت مهلت ها به موقع.

تحقیقات کلمات کلیدی خود را با مراجعه به مشتری و مشاهده اینکه چه کلمات کلیدی برای آنها مهم است و می خواهند روی چه چیزی تمرکز کنند ، آغاز کنید. سپس هنگامی که آن فهرست را در اختیار دارید ، آن را با کاوش در سایت ، وب سایت های رقیب ، کنسول جستجوی Google و ابزارهای کلمات کلیدی مانند Moz Keyword Explorer گسترش دهید.

هنگامی که این لیست را در اختیار دارید ، وقت آن است که واقعاً آن کلمات کلیدی را اولویت بندی کنید ، و با اولویت بندی ، منظور ما فقط هر چیزی نیست که بیشترین حجم را به صورت ماهانه داشته باشد. این بیشتر به آنچه مربوط به محصول شما و مصرف کنندگان شما است و آنچه در نهایت باعث ایجاد تغییر در مسیر می شود بیشتر مربوط می شود.

ایجاد محتوا

سپس اکنون که این کلمات کلیدی را می شناسیم ، مرحله بعدی ما تمرکز بر توسعه محتوا است که با این کلمات کلیدی همراه است. محتوای موجود در وب سایت خود را ارزیابی کنید و تعیین کنید که آیا باید چیزی جدید بسازید ، آنچه را که در حال حاضر دارید گسترش دهید یا به احتمال زیاد ترکیبی از هر دوی این موارد است.

هنگام توسعه این محتوا ، باید قانون طلایی را به خاطر بسپارید – برای کاربران بنویسید ، برای موتورهای جستجو ننویسیدبه بهترین محتوا محتوایی است که افراد در واقع مفید می دانند و به سوالات آنها پاسخ می دهند. اطمینان حاصل کنید که مطالب شما به آسانی خوانده می شود ، به موضوعات مرتبط دیگر درون محتوا پیوند داده می شود و کلمات کلیدی را که تا حد ممکن روی آنها تمرکز کرده اید ، پوشش می دهد.

این همیشه به معنای نوشتن طولانی ترین قطعه نیست ، بلکه قطعه ای است که واقعاً محتوا را به طور م effectivelyثرتری به کاربر ارائه می دهد. اگر مطمئن نیستید درباره چه چیزی بنویسید ، یک نقطه خوب برای شروع نتایج موتور جستجو برای کلمه کلیدی فعلی است. چه چیزی در حال حاضر رتبه خوبی دارد؟ آنها به چه س questionsالاتی پاسخ می دهند ، و قصد کاربر از انجام این جستجو چیست؟ پاسخ به این س questionsالات واقعاً شما را در جهت توسعه محتوای بهتر در مسیر هدایت می کند.

اکنون ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، با محتوای خود مانند کلمات کلیدی خود ، باید کاربر را از طریق قیف دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید که محتوا را در هر مرحله از جایی که ممکن است در چرخه خرید قرار داشته باشند ، ارائه می دهید. بنابراین داشتن محتوای قیفی بالا ، مانند استراتژی های چگونگی رعایت مهلت ها ، به اندازه محتوای دقیق در نرم افزاری که ارائه می دهید و مزایایی که برای کاربران فراهم می کند ، مهم خواهد بود. با انجام این کار ، شرکت شما دیده می شود و بخشی از فرایند تصمیم گیری آنها خواهد بود ، خواه آنها در حال حل مشکل خود هستند یا آماده بیرون رفتن و خرید نهایی هستند.

بهینه سازی نرخ تبدیل

آخرین توقف در سفر ما بهینه سازی نرخ تبدیل است. شما کلمات کلیدی خود را پیدا کرده اید. مطالب فوق العاده ای دارید اما اگر آنها وارد نشوند و در واقع محصول شما را خریداری نکنند ، واقعاً اهمیت چندانی ندارد.

چندین نکته در بهینه سازی نرخ تبدیل وجود دارد که باید به آنها توجه کنید – بهینه سازی تبدیل صفحه موتورهای جستجو ، بهینه سازی جستجوی اطلاعات و بهینه سازی سرنخ. همانطور که در ارزیابی سلامت فنی ما ذکر شد ، بهینه سازی نرخ تبدیل موتورهای جستجو از برچسب های عنوان شما و توضیحات متا شما ناشی می شود. اینها اولین چیزهایی هستند که کاربران شما هنگام شروع جستجوی خود و یافتن پاسخ ها مشاهده می کنند.

شما باید مطمئن شوید که آنها به خوبی نوشته شده اند و کاربر را ترغیب می کند تا در واقع روی شما کلیک کرده و اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کند. کلمات مختلف را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی بیشترین کلیک را انجام می دهد. بهینه سازی نرخ تبدیل جستجوی اطلاعات برای کاربرانی است که واقعاً در ابتدای سفر خود هستند و فقط به اطلاعات نیاز دارند. آنها احتمالاً آن را از بسیاری از نقاط مختلف جمع آوری کرده اند ، اما شما فقط باید اطلاعات بیشتری در مورد خود در اختیار آنها قرار دهید ، خواه مطالعه موردی ، مقاله سفید ، فیلم ، یا ثبت نام در برنامه خبرنامه شما باشد.

بهینه سازی نرخ تبدیل سرب در واقع باعث می شود کاربر اقداماتی را انجام دهد ، مانند پر کردن فرم ، گرفتن نمایشی از محصول ، هر چیزی که به عنوان آخرین مرحله قبل از خرید باشد. به حداکثر رساندن این تبدیل ها واقعاً چیزی است که می تواند بیشترین درآمد را برای تجارت شما ایجاد کند. نکته مهمی که هنگام بهینه سازی نرخ تبدیل باید به خاطر داشته باشید این است که شما فقط حدس نمی زنید.

از ابزارهای نگاشت گرما یا آزمایشات A/B برای تعیین آنچه در واقع بهترین کار را می کند استفاده کنید و سپس بر اساس آن نتایج ، تغییرات استراتژیک در سایت خود ایجاد کنید. خوب آنجا آداب و رسوم خود را دارد.

این نقشه راه ما برای موفقیت SEO B2B است. از گوش دادن شما بسیار سپاسگزارم و امیدوارم همه روزهای خوبی را سپری کنید. متشکرم.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!