نمایه سازی بخش مهمی از کارهایی است که یک موتور جستجو انجام می دهد. بدون نمایه سازی ، همه صفحات خزنده Googlebot جایی برای زندگی ندارند – و سیستم های رتبه بندی اطلاعات لازم برای انجام کار خود را ندارند. اگر Google نتواند سایت شما را فهرست بندی کند ، نمی تواند در نتایج جستجو ظاهر شود.

اصول اولیه موتور جستجو

بیایید با نگاهی به اصول مطلق عملکرد موتورهای جستجو شروع کنیم. موتور جستجو یک فناوری باورنکردنی است ، اما عملکرد آن به سه بخش اصلی تقسیم می شود: خزیدن ، نمایه سازی و رتبه بندی. خزیدن به عنکبوت وب و یافتن محتوا ، نمایه سازی با خواندن صفحات و قرار دادن آن در پایگاه داده و رتبه بندی با تعیین صفحه ای که برای یک درخواست کاربر خاص رتبه بندی می شود ، مربوط می شود.

خزیدن

یک موتور جستجو باید محتوا را کشف کند تا به فهرست بزرگ اضافه شود. فرآیند انجام این کار را خزیدن می نامند زیرا به معنای واقعی کلمه از روبات ها برای دنبال کردن وب در جستجوی محتوای جدید و به روز استفاده می شود. این خزنده ها از پیوندها و نقشه های سایت برای یافتن محتوایی که ممکن است برای کاربران مفید باشد استفاده می کنند. پس از یافتن آن محتوا ، روند نمایه سازی آغاز می شود. با بهبود قابلیت خزندگی خود می توانید تعیین کنید که سایت شما با این ربات ها یا در برابر آنها چقدر خوب کار می کند.

نمایه سازی

نمایه سازی شامل درک محتوا و ثبت آن در مکان مناسب است. پس از یافتن محتوا ، گوگل باید آن را بخواند و بفهمد تا بتواند آن را در سطل مناسب قرار دهد. برای این کار ، ابتدا باید صفحه را تجزیه کرده یا به عبارت دیگر ، آن را به زبان رایانه ای که قابل درک است ترجمه کند. پس از انجام این کار ، صفحه را – مانند یک مرورگر معمولی – به کشف محتوا و ظاهر آن می رساند. پس از اتمام کار ، از سیگنال ها و اطلاعات موجود در آن صفحه استفاده می کند تا آن را در مکان مناسب در فهرست Google – معروف به کابینه بزرگ پرونده سازی – ذخیره کند.

رتبه بندی

سرانجام ، یک موتور جستجو باید راهی برای رتبه بندی نتایج بر اساس درخواست کاربر و ارائه آن به شیوه مناسب به کاربر در SERP ها داشته باشد. فرایند رتبه بندی شامل درک سوالی است که کاربر می پرسد و بازیابی مناسب ترین محتوا برای پاسخ به این سوالات. الگوریتم های رتبه بندی به شدت بر این فرآیند تأثیر می گذارد و بارهای متغیری برای ادامه دارند.

پس از یافتن مرتبط ترین نتایج ، یک موتور جستجو به طریقی منطقی به کاربر خدمات ارائه می دهد. این ممکن است یک نقطه عادی در SERP یا چیزی غنی مانند یک پانل دانش باشد یا اگر موضوعی محلی است ، موضوعی محلی باشد.

نمایه سازی در گوگل چیست؟

نمایه سازی فرآیند سازماندهی داده ها به صورت ساختارمند با هدف کمک به یافتن سریع اطلاعات در صورت درخواست است. موتورهای جستجو میلیون ها صفحه را خزیده ، داده ها را استخراج کرده و این داده ها را در سطل بزرگی به نام the قرار می دهند فهرست مطالببه بدون یک شاخص مناسب و بسیار بهینه ، موتورهای جستجو راهی برای الگوریتم های خود برای استخراج سریع محتوای مربوطه ندارند.

فرایند نمایه سازی چند مرحله دارد. پس از کشف یک قطعه از محتوا در طول فرآیند خزیدن ، یک تجزیه کننده به آن نگاه می کند و تعیین می کند که چیست. تجزیه کننده عناصر ساختاری مانند عناوین ، پیوندها ، سرفصل ها و موارد دیگر را تشخیص می دهد. همچنین متن را شناسایی می کند و سعی می کند کلمات را به موضوعات و موجودیت ها وصل کند. در حین تجزیه و تحلیل ، ممکن است با خطاهایی مواجه شود که درک کامل صفحه را برای تجزیه کننده دشوار می کند.

اگر صفحه به خوبی ترجمه شود ، سیستم از یک مرورگر استفاده می کند و سعی می کند آن را ارائه دهد تا تصویر دقیق تری از محتوا ، طراحی و تجربه کاربر مشاهده کند. همه این عوامل تعیین می کند که موتور جستجو چگونه سایت شما را می بیند و برای آن ارزش قائل می شود. همه اینها بر عملکرد شما در جستجو تأثیر می گذارد.

پس از خواندن صفحه ، محتویات – متن ، تصاویر ، فیلم ها و غیره – مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و در فهرست طبقه بندی می شود. داده ها مرتب و وزن می شوند تا ارتباط آنها مشخص شود. برای این منظور ، گوگل از an استفاده می کند شاخص معکوس برای ترسیم همه کلمات در محل فهرست ، کشف آنها را در فرآیند رتبه بندی آسان تر می کند.

چگونه بر نمایه سازی در Google تأثیر بگذاریم؟

اگر می خواهید سایت شما را فهرست بندی کنند ، فرش قرمز را برای گوگل باز کنید. شما باید هر کاری را که می توانید انجام دهید تا خزیدن سایت شما آسان شود. موانع فنی را برداشته و قابلیت کشف URL های خود را بهبود بخشید.

robots.txt خود را تمیز نگه دارید و صفحاتی را که نیازی به مسدود کردن آنها ندارید مسدود نکنید. نقشه سایت XML خود را به روز کنید ، صفحاتی را که بازدید کرده اید – به طور تصادفی بررسی کنید؟ – noindexed با متا تگ های روبات ها ساختار پیوند داخلی خود را بهبود بخشید. تعداد زیادی صفحات ضعیف دارید؟ شاید ایده خوبی باشد که در مورد این صفحات با کیفیت پایین کاری انجام دهید. همچنین ، مرتباً Search Console را بررسی کنید تا ببینید آیا Google خطایی در سایت شما پیدا کرده است. کارهای بیشتری می توانید برای بهینه سازی بودجه خزیدن انجام دهید.

به عبارت دیگر ، مطمئن شوید که SEO فنی سایت شما به درستی انجام شده است. خوشبختانه Yoast SEO می تواند به شما در بسیاری از موارد فنی کمک کند.

به خاطر داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد تا سایت شما فهرست بندی شود. همچنین ممکن است همه چیزهایی را که دارید فهرست بندی نکنید. در مورد فهرست بندی ، داشتن محتوای بهتر کمک می کند. اگر گوگل میلیون ها مقاله بد را در مورد یک موضوع محبوب پیدا کند ، اولویت بالایی از آنها نخواهد گرفت.

یک آغازگر کوتاه در مورد نمایه سازی در موتورهای جستجو

یک موتور جستجو قبل از ارائه محتوای شما به بازدیدکنندگان باید سه کار انجام دهد: خزیدن ، نمایه سازی و رتبه بندی. در این مقاله ، ما یک نمای کلی از فرآیندهای مختلف را با تمرکز بر نمایه سازی به شما ارائه کرده ایم. با بهبود کیفیت فنی و کیفیت محتوای خود ، شانس فهرست بندی صحیح صفحات خود را در گوگل افزایش می دهید.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!