نکاتی برای نوشتن متن کاتالوگی که ما را به فروش می رساند

نکاتی برای نوشتن متن کاتالوگی که ما را به فروش می رساندچگونه متنی برای کاتالوگ بنویسیم که ما را به فروش نزدیک تر می‌کند؟

کاتالوگ‌ها رسانه‌های فراموش شده و متفاوتی هستند که برای فروش محصولات به کار می‌روند. به کمک یک صفحه واحد، شما می‌توانید محصولات متعددی را به همراه توضیحات جذاب و البته کوتاه تبلیغ کنید. اگر فکر می‌کنید در نوشتن متن کاتالوگ خود مشکل دارید و به دنبال کمک هستید، جای درستی را برای مطالعه انتخاب کرده اید.
در چنین شرایطی هدف اصلی شما ترغیب مخاطبان به خرید از طریق برقراری تماس مستقیم با شرکت، پر کردن فرم در کاتالوگ ایمیلی یا ثبت سفارش بر روی سایت تجارت الکترونیکی است که از کاتالوگ الکترونیکی به آن لینک شده است. همانند سایر اشکال کپی رایتنیگ، نوشتن توضیحات محصول برای کاتالوگ هم قوانین خاص خود را دارد. در این مقاله قصد داریم برخی از این قوانین را با هم مرور کنیم.

مزایایی که محصولاتتان ارائه می‌کند را توضیح دهید:

زمانی که خوانندگان به کاتالوگ شما نگاه می کنند اخرین چیزی که دوست دارند ببینید قابلیت‌ها و ویژگی‌های محصولات و خدماتتان است. این ویژگی‌ها ممکن است به صورت فهرست وار نوشته شده باشد اما بخشی نیست که بتواند نظر خوانندگان زیادی را به خود جلب کند.

چیزی که آن‌ها به دنبالش هستند مزایای محصولات و خدمات شماست. شاید محصولات مرتبط با موی سایت شما کاملا ارگانیک و طبیعی باشد اما این موضوع برای خوانندگان چه معنایی می تواند داشته باشد؟

بیشتر کاربران افراد متخصصی نیستند و نمی توانند درک درستی از واژه‌هایی که در فهرست مواد تشکیل دهنده محصولات یا مشخصات آن درج می شود داشته باشند. این عبارات هیچ معنایی برایشان ندارند. پس باید به فکر راه بهتری برای نوشتن متن کاتالوگ خود باشید. خوب حتما از خودتان می پرسید چگونه می‌توانیم اینکار را انجام دهیم؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. کافیست مزایایی که محصول و خدماتتان در اختیار مشتری قرار می‌دهد را توضیح دهید. به عنوان مثال می‌توانید بگویید محصولات موی شما مواد تشکیل دهنده ای دارد که مو را سالم تر و درخشان تر می سازد. این گونه جملات عملکرد بهتری دارند و کاربر را به خرید ترغیب می کنند.

برای مخاطب خود متنی بنویسید:

سبک و استایل متنی که برای کاتالوگ‌های خود انتخاب می‌کنید به کاربرانتان بستگی دارد. این موضوع بدین معنی است که در ابتدا باید پژوهشی انجام دهید و مخاطب خود را به خوبی بشناسید. اینکار به شما کمک می‌کند بدانید آنها چگونه در مورد محصولاتتان صحبت می‌کنند و چگونه آن را توضیح می دهند.

با زبان خودشان سخن بگویید و از جملاتی استفاده کنید که برایشان آشناست. به عنوان مثال اگر مخاطب شما یک دختر جوان است قطعاً تُن دوستانه و غیر رسمی را بیشتر دوست خواهد داشت. پس با او همانند دوستانش صحبت کنید. شاید در این شرایط مدیر اجرایی شرکت با کاربرد چنین زبانی موافق نباشد اما استفاده از آن برای مخاطبان مفید خواهد بود. همیشه از به کار بردن عبارات کاملا تخصصی خودداری کنید. این عبارات برای هیچ مخاطبی جذاب نیستند.

سرفصل‌های جالب توجه بنویسید:

نکاتی برای نوشتن متن کاتالوگی که ما را به فروش می رساند

سرفصل اولین چیزی است که مخاطبان هنگام بازکردن یک کاتالوگ به آن توجه می‌کنند. به همین علت بسیار مهم است که حین نوشتن متن کاتالوگ، سرفصلی بنویسید که بسیار جذاب باشد. هرگز از ذکر عنوان محصول یا خدمات در سرفصل‌ها استفاده نکنید.

نوشتن متن کاتالوگ همراه با ویرایش و ویرایش و ویرایش :

سعی کنید متنی را که آماده می‌کنید به فواصل متعدد بازخوانی و در صورت نیاز آن را ویرایش کنید. ویرایش در متن هم از لحاظ جمله بندی و هم از لحاظ املایی می تواند ارزش کار شما را بالا ببرد. متن‌هایی که غلط املایی داشته باشند یا جمله بندی صحیحی نداشته باشند و یا حتی از کلمات سخت و غیر قابل درک استفاده شده باشند برای مخاطبان که قصد دارند با شما و محصولتتان آشنا شوند ناراحت کننده است.

داستان بگویید :

از به وجود آمدن ایده‌ی این محصول و شروع آن برای تولید و عرضه با مخاطبان صحبت کنید. سعی کنید این گفتگو را در قالب یک داستان بیان کنید. احساس و هدف واقعی خود را برای مخاطبان بازگو کنید. همیشه در نظر داشته باشید که این احساسات است که به جای مخاطب تصمیم می گیرد پس سعی کنید از طریق احساسات با مخاطبان ارتباط برقرار کنید .

Share This Story, Choose Your Platform!