سئو روشی برای افزایش بازدیدکنندگان از وب سایت شما است. با رتبه بالا در گوگل ، افراد بیشتری را به سایت خود جذب می کنید که منجر به فروش بیشتر و بازگشت بازدیدکنندگان می شود. برای جذب افراد به سایت شما ، باید محتوای خود را برای کلمات مناسب بهینه کنید. با این حال ، برای افزایش شانس رتبه بندی ، متقاعد کردن مردم برای خرید اقلام شما ، عضویت در خبرنامه یا حتی بازگشت به وب سایت خود ، باید از قصد جستجو به حساب آوردن. در این پست ، ما به شما خواهیم گفت که هدف جستجو چیست و چگونه می توانید محتوای خود را برای هدف جستجو بهینه کنید.

هدف جستجو چیست؟

قصد جستجو (یا قصد کاربر ، قصد مخاطب) اصطلاحی است که برای توصیف هدف از یک جستجوی آنلاین استفاده می شود. به همین دلیل است که شخصی جستجوی خاصی را انجام می دهد. به هر حال ، همه کسانی که جستجوی آنلاین انجام می دهند امیدوارند چیزی پیدا کنند. اما آیا کسی به دنبال پاسخ سوالی است که دارد؟ آیا آنها به دنبال بازدید از یک وب سایت خاص هستند؟ یا ، آیا آنها به دنبال خرید چیزی هستند؟ بسیاری از این نوع جستجوها بخشی از سفر آنلاین کاربران هستند ، اما اغلب مراحل مختلفی را نشان می دهند.

در طول سالها ، گوگل تلاش زیادی برای بهبود الگوریتم خود کرده است تا بتواند هدف جستجوی افراد را تعیین کند. گوگل می خواهد صفحاتی را که به بهترین نحو با عبارت جستجوی شخصی که از آن استفاده می کند ، مطابقت دهد و همچنین هدف جستجوی پشت عبارت جستجو را رتبه بندی کند. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که پست یا صفحه شما با هدف جستجوی مخاطبان شما مطابقت دارد.

4 نوع هدف جستجو

چند نوع مشخص از هدف جستجو وجود دارد. ما به چهار مورد پرکاربرد می پردازیم:

1. قصد اطلاع رسانی

بیایید با هدف اطلاعاتی شروع کنیم. جستجوهای زیادی در اینترنت توسط افرادی انجام می شود که به دنبال اطلاعات هستند. این می تواند اطلاعاتی در مورد آب و هوا ، اطلاعاتی در مورد آموزش کودکان ، اطلاعاتی در مورد SEO باشد. افرادی که قصد اطلاع رسانی دارند ، س questionال خاصی دارند یا می خواهند درباره موضوعی خاص بیشتر بدانند.

مثال هدف جستجوی اطلاعاتی: تصویر صفحه نتایج گوگل برای عبارت جستجو شده سس گوجه فرنگی
نتایج جستجوی گوگل برای عبارت “سس گوجه فرنگی”

باید توجه داشته باشید که درک گوگل از قصد بسیار فراتر از نشان دادن نتایجی است که اطلاعات مربوط به یک اصطلاح خاص را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، می داند که مردم به دنبال آن هستند [tomato sauce] به احتمال زیاد به دنبال دستور العمل هستند ، نه برای تاریخ آشپزی سس. درک می کند که اکثر مردم تایپ می کنند [Mercury] بدنبال سیاره هستند نه عنصر. گوگل حتی می داند که برای برخی از اصطلاحات جستجو ، مانند [how to build a bird feeder]، افزودن فیلم ها و تصاویر مفید است.

2. قصد ناوبری

نوع دوم هدف جستجو ، هدف ناوبری نامیده می شود. افرادی با این هدف می خواهند از یک وب سایت خاص بازدید کنند. به عنوان مثال ، افرادی که جستجو می کنند [Facebook] آنلاین معمولا در راه وب سایت فیس بوک هستند. بنابراین می خواهید مطمئن شوید که وقتی شخصی نام شرکت شما را به صورت آنلاین جستجو می کند ، وب سایت شما پیدا می شود.

نمونه ای از هدف جستجوی ناوبری: تصویر صفحه نتایج Google برای عبارت جستجو Yoast
نتایج جستجوی گوگل برای عبارت “Yoast”

در نظر داشته باشید که رتبه بالا برای یک اصطلاح ناوبری عمدتا مفید است اگر سایت شما همان سایتی است که مردم به دنبال آن هستند. چند سال پیش ، ما یک افزونه Google Analytics داشتیم و رتبه خوبی برای این اصطلاح داشتیم [Google Analytics]به اما این هیچ ترافیکی به سایت ما وارد نکرد. افرادی که جستجو می کنند [Google Analytics] به طور خاص به دنبال وب سایت Google Analytics بودند و اغلب به افزونه ما علاقه ای نداشتند.

3. قصد معامله ای

نوع سوم هدف جستجو ، هدف معامله ای است. بسیاری از مردم به صورت آنلاین مطالب را خریداری می کنند و وب را مرور می کنند تا بهترین خرید را پیدا کنند. وقتی افراد قصد خرید چیزی در آن لحظه را دارند با قصد معامله ای در حال جستجو هستند. اغلب این بدان معناست که آنها قبلاً دقیقاً می دانند چه چیزی می خواهند بخرند و فقط می خواهند بلافاصله به آن صفحه محصول برسند.

نمونه ای از قصد جستجوی معامله ای: تصویر صفحه نتایج جستجوی Google برای چراغ IKEA PS 2014
نتایج جستجوی گوگل برای عبارت IKEA ps 2014 lamp

4. تحقیق تجاری

برخی افراد قصد خرید در آینده (نزدیک) را دارند و از وب برای انجام تحقیقات خود استفاده می کنند. کدام ماشین لباسشویی بهتر خواهد بود؟ کدام افزونه SEO مفیدترین است؟ این افراد همچنین قصد معامله دارند اما به زمان و قانع کننده بیشتری نیاز دارند. این نوع از اهداف جستجو معمولاً اهداف بازرسی تجاری نامیده می شوند.

نمونه ای از تحقیقات تجاری: تصویر نتایج Google برای عبارت جستجوی بهترین ماشین های لباسشویی 2021
نتایج جستجوی گوگل برای عبارت “بهترین ماشین لباسشویی 2021”

قصد کلمه کلیدی

کلماتی که افراد در جستجوهای جستجوی خود استفاده می کنند به ما بینشی در مورد قصد کاربر می دهد. این نیز برعکس عمل می کند. با فرمول بندی کلمات کلیدی با کلمات مخصوص مقصود ، می توانید شانس خود را برای دیده شدن توسط افرادی که قصد جستجوی مطابقت دارند افزایش دهید.

منظور ما از کلمات مخصوص قصد چیست؟ خوب ، کلمات کلیدی با قصد معامله اغلب شامل کلماتی مانند:

  • خرید
  • معامله
  • تخفیف
  • نام محصولات

برای مثال دیگر ، جستجوهای اطلاعاتی می توان (اما لزوماً لازم نیست) شامل کلماتی مانند:

  • اطلاعات
  • چگونه
  • بهترین راه برای
  • چرا

چگونه محتوای خود را برای هدف جستجو بهینه کنیم

چرا همه اینها را به شما می گوییم؟ زیرا می خواهید مطمئن شوید که صفحه فرود متناسب با هدف جستجوی مخاطبان شما باشد. اگر افراد به دنبال اطلاعات هستند ، شما نمی خواهید یک صفحه محصول به آنها نشان دهید. حداقل ، نه بلافاصله. احتمالاً آنها را خواهید ترساند. اما اگر کسی بخواهد محصول شما را بخرد و در یکی از پست های وبلاگ طولانی شما قرار بگیرد ، ممکن است آن را از دست بدهید. در این حالت ، می خواهید آنها را به مغازه خود و صفحه محصول مناسب هدایت کنید.

بهینه سازی صفحات محصول شما برای کلیدواژه های تجاری ایده خوبی است. به عنوان مثال ، اگر ویتامین سگ می فروشید ، می توانید صفحه محصول (دسته) را برای عبارت جستجو بهینه کنید [buy dog vitamins]به شاید مقاله ای در مورد تجویز ویتامین ها نیز داشته باشید. می توانید آن مقاله را برای عبارت جستجو بهینه کنید [how to give vitamins to my dog] و آن را با هدف اطلاعاتی هدف قرار دهید.

درباره هدف جستجوی مخاطبان خود تحقیق کنید

گاهی اوقات تعیین هدف جستجوی یک پرس و جو بسیار دشوار است. و شاید کاربران متفاوتی که از عبارت جستجوی یکسانی استفاده می کنند ، قصد کاربر (کمی) متفاوت داشته باشند. خوشبختانه اگر می خواهید بدانید کدام هدف بیشتر مناسب کلمات کلیدی شما است ، یک منبع مستقیم وجود دارد: صفحات نتایج جستجو. دریابید که چگونه می توانید از صفحات نتایج برای ایجاد محتوای عالی و مبتنی بر قصد استفاده کنید.

اگر می خواهید درباره هدف جستجوی مخاطبان خود بیشتر بدانید ، راه دیگر این است که از آنها بپرسید. شما می توانید یک نظرسنجی کوتاه ، حاوی س questionsالاتی در مورد آنچه مردم در جستجوی آن هستند ، انجام دهید و وقتی مردم از وب سایت شما بازدید می کنند ، آن نظرسنجی ظاهر شود. این احتمالاً به شما بینش ارزشمندی در مورد مخاطبان و قصد آنها می دهد. اطمینان حاصل کنید که با این نوع پنجره های بازشو زیاد مزاحم نشوید زیرا این می تواند به تجربه کاربر در وب سایت شما آسیب برساند.

نتیجه

بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که محتوایی که می نویسید هم با واژه هایی که مردم در جستجوی آن هستند و هم با هدف جستجوی مخاطبان شما مطابقت دارد. وقتی افراد به دنبال اطلاعات هستند ، اطمینان حاصل کنید که پست یا صفحه شما اطلاعاتی است. وقتی شخصی نام شرکت شما را جستجو می کند اولین نتیجه باشید. محتوایی را ارائه دهید که به مردم کمک می کند تا زمانی که هنوز در حال بررسی گزینه های خود هستند ، تصمیمی آگاهانه بگیرند. اما اگر به دنبال خرید یکی از محصولات شما هستند ، افراد را به صفحات فروش خود هدایت کنید.

بیشتر بخوانید: تحقیق کلمات کلیدی: راهنمای نهایی »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!