نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات Moz نباشد.

از آخرین باری که Moz یک مطالعه فاکتور رتبه‌بندی داخلی منتشر کرد، و همچنین از آخرین باری که قبل از پیوستن به Moz منتشر کردم، مدت زیادی می‌گذرد. در مورد من، این تا حدی به دلیل تردید و احتیاط طولانی مدت من در مورد اینکه چگونه مطالعاتی مانند این معمولاً با صدای بلند اشتباه تفسیر یا نادرست ارائه می شوند، است. همچنین پیچیدگی و دشواری تعیین کمیت عوامل درون صفحه در تفسیر دقیق و پیچیده Google از ارتباط وجود دارد (اگرچه، بله، ما در حال کار روی آن هستیم!).

با این وجود، من فکر می کنم به چند دلیل، یک مطالعه (یا مطالعات محدودتر) ارزش دارد. در مرحله اول، تعیین یک نقطه مقایسه که ممکن است مجدداً بررسی کنیم می تواند مفید باشد – شاید اگر متوجه تغییری در الگوریتم گوگل شویم، یا اگر فکر کنیم صنعت یا مجموعه ای از کلمات کلیدی ممکن است غیر معمول باشد. ثانیاً، ممکن است همچنان بخواهیم مجموعه‌های باریک‌تری از معیارها را مقایسه کنیم – مانند فاکتورهای پیوند سطح پیوند در برابر دامنه، پیوندهای دنبال کردن در برابر پیوندهای dofollow، یا حجم جستجوی مارک در مقابل Domain Authority – و این نیز به یک خط پایه نیاز دارد. در نهایت، تأیید مجدد آنچه که انتظار داریم درست باشد، شایستگی دارد.

نحوه تفسیر مطالعه همبستگی

این کلیشه ای است که بگوییم همبستگی به معنای علیت نیست، اما به نظر می رسد تعداد کمی در این زمینه به خاطر دارند. من قبلاً به طور مفصل در مورد تفسیر همبستگی ها نوشته ام، اما اگر نمی خواهید به عقب برگردید و همه آن را بخوانید، فکر می کنم مهم ترین چیزی که قبل از ادامه دادن باید بررسی کنید این است که آیا می توانید همزمان همه موارد زیر را بپذیرید. درست است، واقعی:

  1. پیوندها بخش اساسی از نحوه کار گوگل هستند

  2. پیوندها با رتبه بندی در ارتباط هستند

  3. ایجاد پیوند ممکن است همیشه رتبه بندی را بهبود نبخشد

  4. گاهی اوقات لینک ها به جای دلیل عملکرد سئو، نشانه هستند

من از شما نمی‌خواهم که با همه این اظهارات موافق باشید، فقط برای اینکه وقتی مطالعاتی مانند این را در نظر می‌گیرید و اینکه چگونه بر جهان بینی شما تأثیر می‌گذارد، روی این نوع تعامل باز باشید.

همانطور که اتفاق می افتد، هر چه شما یا من ممکن است فکر کنیم، اکثر SEO ها همچنان معتقدند که لینک ها به طور مستقیم رتبه بندی را بهبود می بخشند، که منطقی به نظر می رسد. اما با کمال تعجب، اکثریت محدود این را بدون صلاحیت نمی گویند: این مطالعه اخیر از Aira اخطارهای رایج در مورد کمبود مسائل فنی و برخی از عمودی ها را نشان می دهد که واقعاً سود نمی برند.

چه چیزی به عنوان یک همبستگی خوب به حساب می آید؟

وقتی به مجموعه داده‌های بزرگ و سیستم‌های بسیار پیچیده نگاه می‌کنیم، هر معیاری که همبستگی غیر صفر دارد ارزش توجه به آن را دارد، اما بدیهی است که زمینه‌ای لازم است و مقایسه بین معیارها می‌تواند برای این کار مفید باشد. به خاطر این مطالعه، احتمالاً مقایسه مقادیر همبستگی بین معیارها مفیدتر از معطوف شدن به مقادیر مطلق خاص است.

با تمام آنچه گفته شد، پس بیایید وارد داده ها شویم.

روش شناسی

این مطالعه بر اساس 20 نتیجه اولیه ارگانیک برای هر کلمه کلیدی MozCast (10000 کلمه کلیدی)، در دسکتاپ و موبایل، از یک مکان حومه ای در ایالات متحده است.

از همبستگی رتبه اسپیرمن استفاده می‌شود، زیرا ما متغیرهای رتبه‌بندی شده (رتبه‌بندی ارگانیک) را با معیارهای لگاریتمی (ish) مانند DA و متغیرهایی با مقادیر بسیار بالا (مانند تعداد پیوندها) مقایسه می‌کنیم. استفاده از رتبه Spearman به ما این امکان را می دهد که بپرسیم آیا ترتیب ظاهر شدن نتایج همان است که بر اساس یک معیار معین انتظار داریم، نه اینکه درگیر مسائل پیرامون SERP های مختلف با توزیع های بسیار متفاوت تعداد پیوند یا DA باشیم.

پیوندهای خارجی صفحه، زیر دامنه و سطح دامنه

در این نمودار، ما به نحوه پیش‌بینی تعداد لینک‌های دامنه یک صفحه، در مقایسه با تعداد لینک‌های یک زیر دامنه، در مقایسه با خود صفحه، می‌پردازیم. دانشجویان مشتاق تئوری سئو از دیدن لینک های سطح صفحه که تا حد زیادی قوی ترین پیش بینی کننده هستند، تعجب نخواهند کرد.

من مطمئن هستم که این داده‌ها برای سئوکاران و روابط عمومی‌های دیجیتالی که با ایجاد پیوند مستقیم به صفحات محصول یا دسته‌بندی سوگند یاد می‌کنند، توجیه‌کننده خواهد بود و ممکن است نکته‌ای داشته باشند. با این حال، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشت:

  • اغلب، صفحات اصلی بیشترین پیوند را در یک سایت دارند. ما نباید تعجب کنیم که ببینیم صفحات اصلی در SERPهایی که مرتبط هستند رتبه خوبی دارند، و این بخشی از آن چیزی است که این داده ها توصیف می کنند.

  • از دیدگاه PageRank می‌توانید به اثری مشابه برای ساخت لینک مستقیم در سطح صفحه از طریق استفاده از پیوندهای داخلی دست یابید. (البته بسته به اینکه لینک های ساخته شده شما به کجا اشاره می کنند.)

پیوندها در مقابل پیوندهای معتبر

این شاید نمودار دیگری باشد که بیش از آنکه ذهن هر کسی را منفجر کند، آنچه را که ما امیدواریم دوباره تأیید می‌کند، اما بله، معیارهای DA و PA Moz – که به اعتبار کلی و همچنین تعداد پیوندها به یک دامنه یا صفحه نگاه می‌کنند – از پیوند خام دنبال شده بهتر عمل می‌کنند. شمردن.

با این اوصاف، ممکن است این موضوع تعجب آور نباشد، اما بسیاری از برندها و آژانس‌ها هنوز هم کمپین‌های ایجاد لینک KPI را بر اساس تعداد لینک انجام می‌دهند، بنابراین شاید این نمودار در مورد آنها جذابیت خاصی داشته باشد!

حجم جستجوی مارک در مقابل سطح دامنه

این مقایسه مورد علاقه قدیمی من است و برخی از دلایل را نشان می دهد چرا فاکتورهای سطح پیوند در وهله اول توسط گوگل ارزش گذاری می شوند: آنها در ابتدا یک پروکسی برای محبوبیت بودند.

کسانی از شما که توجه می کنند ممکن است واقعاً تعجب کنند که DA در اینجا از حجم جستجوی مارک برتر عملکرد بهتری دارد. زمانی که شما به نتایج جستجو عمیق تر می شوید، این اتفاق می افتد. اگر فقط به 10 مورد برتر نگاه کنیم، به طور کلی همبستگی کمتری را مشاهده خواهید کرد (به دلیل مجموعه داده کوچکتر)، اما ترتیب کمی متفاوت است:

این یافته مشابه مطالعاتی است که من منتشر کرده ام قبل از، و زمانی منطقی است که محیط رقابتی و غنی از داده را در صفحه اول برای شرایط رقابتی در نظر بگیرید.

آیا این به این معنی است که حجم جستجوی مارک یک عامل رتبه بندی است؟

لازم نیست! و این همان نتیجه‌گیری است که من قبلاً به دنبال هشدار دادن درباره آن بودم. نام تجاری به احتمال زیاد است بخش مهمی از آنچه گوگل سعی دارد با پیوندها اندازه گیری کند، زیرا در نهایت آنها می خواهند نتایجی را به ما ارائه دهند که ما به آنها اعتماد داریم و می خواهیم روی آنها کلیک کنیم. احتمالاً مهندسان گوگل آنقدر تنگ نظر نیستند که فکر کنند با توجه به داده های فراوانی که در اختیار دارند، پیوندها تنها راهی است که می توانند برند را اندازه گیری کنند، اما اینکه آیا حجم جستجوی مارک دار به طور خاص استفاده می شود یا خیر، حدس می زنند. چیزی که می‌بینیم این است که به احتمال زیاد با چیزهایی که استفاده می‌شوند همبستگی دارد – همانطور که DA مستقیماً توسط Google استفاده نمی‌شود، اما با چیزهایی که استفاده می‌شوند ارتباط بسیار خوبی دارد.

مشابه معیارهای مبتنی بر کلیک، یک بحث معنایی در اینجا وجود دارد که آیا چیزی که گوگل در الگوریتم خود بهینه سازی می کند – اما احتمالاً مستقیماً به عنوان ورودی از آن استفاده نمی کند – یک عامل رتبه بندی است.

مطمئناً نباید این نکته را از بین ببرید که بهترین شرط شما این است که به طور مستقیم حجم جستجوی مارک را با ایجاد باری از جستجوهای مصنوعی دستکاری کنید. با این اوصاف، به طور طبیعی واداشتن مردم به جستجوی نام تجاری شما، به خصوص در ارتباط با عبارات مربوط به محصول، فقط می تواند چیز خوبی باشد. هر آنچه که گوگل اندازه‌گیری می‌کند (خواه لینک‌ها، حجم جستجو، کلیک‌ها یا هر چیز دیگری) احتمالاً با همان فعالیت‌هایی که شما برای افزایش ترافیک جستجوی مارک دار استفاده می‌کنید بهبود می‌یابد. که البته احتمالاً به همین دلیل است که همبستگی بسیار خوبی دارد.

غذای آماده

بدون شوک عمده: “پیوندها با رتبه بندی مرتبط هستند، مطالعه SEO نشان می دهد!”

اما، در اینجا چند یادآوری مهم وجود دارد:

  • عملکرد سطح صفحه مهم است، با این حال شما برای دستیابی به آن تلاش می کنید

  • تعداد لینک های خام معیار خوبی نیست

  • تقاضا برای نام تجاری شما حداقل به اندازه قدرت دامنه در صفحه اول یک پیش بینی کننده خوب برای رتبه بندی است

همانطور که در بالا گفتم، با این حال، لطفاً در هر توییتی که اکنون می‌نویسید، به یاد داشته باشید که روابط پشت این همبستگی‌ها می‌تواند پیچیده‌تر از آن چیزی باشد که به نظر می‌رسد!


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!