نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

سه سال پیش ، من یک پست برای وبلاگ Moz نوشتم که در آن می گویم چگونه آخرین اخبار مربوط به نمایه سازی اولین تلفن همراه بر استراتژی های پیوند داخلی ، به ویژه برای سایتهای بزرگتر ، تأثیر می گذارد.

من در مقدمه خود به شوخی گفتم: “تا اینجا ، احتمالاً تا آنجا که می توانید در مورد نمایه سازی اول تلفن همراه شنیده باشید”. من نمی دانستم.

فقط در حال حاضر-در تابستان 2021-گوگل احتمالاً در حال نهایی شدن راه اندازی تلفن همراه اول است. حتی تا آگوست 2021 ، گوگل همچنان به طور فعال در حال خزیدن سایت هایی با دسک تاپ Googlebot*است.

همانطور که در تأخیرهای اخیر در راه اندازی Core Web Vitals وجود دارد ، مسئله ای که در اینجا برای گوگل وجود دارد این است که آنها نمی تواند تغییرات را تحت فشار قرار دهد که نتایج آنها را بدتر می کند. همانطور که مایک کینگ اشاره کرد در ماه مارس در iPullRank ، هنوز تفاوت بزرگی بین نسخه های تلفن همراه و دسکتاپ وب وجود دارد ، به ویژه هنگامی که به پیوندها می آید.

من نیازی ندارم که بیشتر SEO ها را متقاعد کنم که باید به پیوندها اهمیت دهند ، اما شاید لازم باشد به شما یادآوری کنم که پیوندهای داخلی ، برای بیشتر صفحات ، بخش بسیار مهمی از قدرت خود نسبت به پیوندهای خارجی هستند. در یک سایت حتی مبهم تأسیس شده ، بی دلیل نیست که تصور کنیم که قرار دادن صفحه فرود در ناوبری شما پیوندهای تأثیرگذارتری ایجاد می کند که بیشتر کمپین های روابط عمومی دیجیتال می توانند امیدوار باشند. و با این حال ، سایتها تمایل دارند که به طور نامتناسبی بر مورد اخیر تمرکز کنند ، که شاید آنچه امروز ما را به این معما می رساند.

در این پست ، من قصد دارم به برخی از علل متداول ناهماهنگی بین اتصال داخلی موبایل و رومیزی ، در مواقعی که باید مراقبت کنید ، اشاره کنم و اینکه چه کارهایی می توانید برای برطرف کردن این مشکلات بدون پرتاب UX زیر اتوبوس انجام دهید.

*(با تشکر از دام وودمن و اطلاعات زیادی در اختیار اوست تا بتواند برای من تأیید کند که هنوز هم اینطور است!)

تاریخچه مختصری از تلفن همراه اول

برگشت داخل 2015، SEO ها دو ماه هشدار داده بودند تا خود را برای آنچه صنعت با نام “Mobilegeddon” نامگذاری کرده آماده کنند. این اولین بار نبود که گوگل دوستی با تلفن همراه را در رتبه بندی خود لحاظ کرد ، اما احتمالاً اولین بار بود که آنها سعی کردند از این راه به عنوان راهی برای هدایت مدیران وب سایت استفاده کنند – نشانه ای از موارد آینده.

حدود 18 ماه بعد ، در ماه نوامبر 2016، ما عبارت “Mobile-first indexing” را بدست آوردیم. طی چند سال آینده ، سئوکاران با دسترسی به چندین ویژگی کنسول جستجو با ریز معمول ایمیل هایی که آنها را از سایت هایی که به پارادایم جدید منتقل می شوند ، مطلع می کنند.

در این دوره ، برخی از SEO ها ، از جمله راس جونز فقید ، خودم در پست فوق در وبلاگ Moz و رئیس قدیمی ام ویل کریچلو، شروع به ابراز نگرانی در مورد تأثیر احتمالی روی لینک گراف کرد:

تصور کلی در آن زمان این بود که گوگل در حال حاضر از شاخص ترکیبی استفاده می کند ، اما این “فقط تلفن همراه” در راه است.

سریع به جلو به مارس 2020 ، و گوگل هشدار داد که ما شش ماه فرصت داریم تا برای آخرین شماره فهرست دسکتاپ آماده شویم. این در ابتدا پیشنهاد راه اندازی سپتامبر 2020 ، سپس مارس 2021 را نشان داد و سپس ، همانطور که در بالا اشاره کردم ، به نظر می رسید که آن تاریخ نیز بدون هیچ حادثه ای سپری شده است.

با این حال ، باید فرض کنیم که این هنوز در حال آمدن است ، یا شاید تا حد زیادی در اینجا باشد ، و به این ترتیب سایت های تلفن همراه ما باید نسخه ای از حقیقت را ارائه دهند که ما می خواهیم Google آن را ببیند.

نقش پیوندهای داخلی

پیوندهای داخلی ، مانند سایر پیوندها ، چندین عملکرد حیاتی را انجام می دهند:

  • به موتورهای جستجو اجازه می دهد URL های جدیدی را کشف کنند

  • انتقال سرنخ ها در ارتباط با موضوعات ، از طریق تکیه گاه متن و آدرس منبع

  • انتقال قدرت ، از طریق PageRank یا معادل آن

این البته بدون وارد شدن به نقش آنها در تجربه کاربر ، که موضوعی برای پست دیگری است. (اگرچه می خواهید در مورد پیوندهای داخلی بیشتر بدانید ، این تخته سفید جمعه را توصیه می کنم.)

بنابراین ، تفاوت در پیوندهای داخلی بین نسخه های دسکتاپ و تلفن همراه ، احتمالاً پیامدهای گسترده ای خواهد داشت. (این مورد در مورد هر دو نسخه دیگر مانند HTML رندر شده و خام نیز صدق می کند.) در بیشتر موارد ، یکی از این دو نسخه ، نسخه ای است که پزشکان (سئو) سایت از آن راضی بودند ، و به همین دلیل نسخه دیگر این کار را انجام نمی دهد. بودن.

در این مرحله ، بهترین روش معمول ، حداقل برای الگوهای اصلی شما ، این است که به طور معمول لیستی از پیوندها را از هر دو نسخه صفحه تهیه کنید و به دنبال مغایرت باشید.

با این وجود ، برخی از تفاوت ها بیشتر از دیگران تأثیرگذار هستند. برای مقاصد گویا ، من نسخه های دسکتاپ و موبایل پنج صفحه اصلی را مقایسه کرده ام ، و در بقیه این پست برخی از تفاوت های جالب تر که ذکر کردم و آنچه به سایت های مربوطه توصیه می کنم را مورد بحث قرار خواهم داد. فقط برای شفاف سازی: من با هیچ یک از این سایت ها درگیر نیستم ، یا در واقع آن را معرفی نمی کنم.

پنج صفحه اصلی که نگاه کردم عبارت بودند از:

جالب اینجاست که از بین این دو ، هیچ تفاوتی برای بحث ما وجود نداشت – تبریک به Optimizely و Zoopla برای توجه مجدد در سال 2018. برای سه مورد دیگر ، ادامه مطلب را بخوانید …

نمونه های کمتر مضر

پیوندهای لنگر را در یک صفحه قرار دهید

صفحه اصلی آمازون در بریتانیا حداقل شش بار به خود متصل می شود ، با متن لنگر مانند “بازگشت به بالا” ، “مشاهده جزئیات محصول” و “صفحه بعدی” (در یک چرخ فلک). این پیوندها همه مختص دسکتاپ هستند ، اگرچه نسخه تلفن همراه به جای پیوند “بازگشت به بالا” دارای پیوند “بالای صفحه” است.

دسکتاپ Amazon UK (بالا) در مقابل Amazon UK mobile (پایین)

احتمالاً نیازی نیست نگران پیوندهایی مانند این از منظر SEO باشید. تفاوت چشمگیری در بهینه سازی یا هدف گذاری وجود ندارد که توسط متن مختلف دلالت دارد ، و صفحاتی که به خود پیوند داده اند احتمالاً قصد تغییر شکل پیوند را ندارند.

پیوند به صفحات بدون نمایه

دسکتاپ Amazon UK (بالا) در مقابل Amazon UK mobile (پایین)

پیوند اصلی به بخش “لوازم حیوان خانگی” در صفحه اصلی آمازون بریتانیا با برچسب های مختلف ردیابی داخلی در تلفن همراه در مقابل دسکتاپ ارائه می شود:

از دیدگاه SEO عمومی ، این یک روش ایده آل برای مدیریت ردیابی پیوندهای داخلی نیست – هر دوی این URL ها دارای یک برچسب متعارف هستند که به صفحه نمایه شده واقعی اشاره می کند ، اما هنوز در اینجا رقیق سازی غیر ضروری و هدر رفتن بودجه خالی وجود دارد. روی پیوند با استفاده از یک شنونده رویداد جاوا اسکریپت کلیک کنید.

با این حال ، از نظر برابری موبایل/دسکتاپ ، این مسئله بزرگی نیست. همانطور که گفتم ، هر دوی آنها دارای یک برچسب متعارف هستند که به یک مکان اشاره می کند ، بنابراین ما با رفتار معادل به پایان می رسیم.

یک قاعده مشابه هنگام پیوند دادن به صفحاتی مانند “حساب من” یا “سبد” اعمال می شود – ممکن است تفاوت هایی در پیاده سازی دسکتاپ و موبایل وجود داشته باشد ، اما از آنجا که هر دو صفحه noindex و/یا robots.txt مسدود شده اند ، مسئله مهمی نیست.

متن لنگر

Ebuyer چند نمونه از یک عنصر را با استفاده از تکیه گاه متفاوت روی موبایل و دسکتاپ دارد:

دسکتاپ Ebuyer (بالا) در مقابل Ebuyer mobile (پایین)

به متن لنگر بلندتر در تلفن همراه توجه کنید (!). من همچین چیزی را در سایت نیویورک تایمز مشاهده کردم ، اگرچه ممکن است به این دلیل باشد که آنها سریعاً انواع مختلف عناوین را آزمایش می کنند.

در هر صورت ، من فکر نمی کنم این یک معامله بزرگ باشد مادامی که رفتار مورد نظر باشد و موضوع ضمنی تا حد زیادی مشابه باشد ، که در این موارد است.

مشکلات و راه حل های رایج

عناصر خاص دستگاه

یکی از شایع ترین علل ناهماهنگی عناصر ناوبری هستند که فقط رومیزی هستند. مثال زیر از Ebuyer است و مجموعه ای از پیوندها را نشان می دهد که من نتوانستم آنها را در هیچ جا در صفحه اصلی تلفن همراه آنها پیدا کنم.

این پیوندها همه به نشانی های اینترنتی اشاره می کنند که در بالا ناو نیز وجود دارد ، بنابراین تأثیر بر نمودار پیوند ممکن است زیاد نباشد. با این حال ، گوگل به احتمال زیاد وزن های متفاوتی را بر روی پیوند اصلی صفحه اصلی مانند این در مقایسه با پیوندی که در ناوبری ذخیره شده است قرار می دهد ، بنابراین پیامدهای SEO در این ناهماهنگی وجود دارد. سایت رومیزی Ebuyer به این معنی است که اینها برخی از مهمترین زیرگروه ها در سایت هستند ، در حالی که سایت تلفن همراه آنها موقعیت برابرتری با سایر زیر شاخه های موجود در مگا منو دارد.

این مورد در میلیون ها سایت رخ می دهد ، این نوعی از مسائل است که ممکن است کیفیت نتایج Google را تحت تأثیر قرار دهد. احتمالاً Ebuyer در اینجا دسته هایی را که برای تجارت آنها مهم است معرفی کرده است ، و اگر در این موارد کمی بهتر از سایر موارد رتبه بندی شوند ، این بدان معناست که Google به احتمال کمی نتایج کسب و کاری را که در آن زمینه دارای صلاحیت بالایی است به مردم نشان می دهد. این ، از دیدگاه گوگل ، مطمئناً یک برد است ، اما آنها تنها با استفاده از نسخه تلفن همراه آن را از دست می دهند.

از دیدگاه Ebuyer ، انتخاب این که در این عنصر چه ویژگی هایی وجود دارد ، یک اهرم استراتژیک است که وقتی گوگل شمارش پیوندهای دسکتاپ خود را متوقف می کند ، از بین می رود. تنها راه حل واقعی در اینجا این است که یک تلفن همراه معادل این عنصر ایجاد کنید ، اما می توانید خلاق باشید. به عنوان مثال ، ممکن است در صفحه کمی متفاوت باشد ، یا می تواند یک چرخ فلک در تلفن همراه اما روی میز کار ثابت باشد. متناوبا ، می توانید بپذیرید که این یک عنصر UX مخصوص دسکتاپ است که در هر سئو SEO باید نادیده گرفته شود و در عوض باید خود را از طریق مزایای آن برای نرخ تبدیل توجیه کند.

پیوندهای منوها و مگا منوها

بسیاری از سایت ها ، به ویژه تجارت الکترونیکی ، با در اختیار داشتن یک مگا منوی بزرگ روی دسکتاپ که به چهار لایه عمیق در تلفن همراه تبدیل می شود ، پیوند داخلی را مدیریت می کنند. این باعث می شود تا کاربران روی هر چیزی که امیدوارند بتوانند آن را پیدا کنند ، کلیک های زیادی انجام دهند و نکته جالب این است که ناوبری های فوق العاده جامع الزاماً از نظر SEO نیز مطلوب نیستند. مطمئناً ، آنها بسیاری از صفحات را خزنده می کنند و مقدار کمی از حقوق خود را به آنها منتقل می کنند ، اما هیچ کاری برای تمرکز ارتباط بر روی موضوعات فرعی انجام نمی دهند و به شما اجازه نمی دهند قدرت خود را در جایی که بیشترین نیاز را دارد متمرکز کنید.

برخی از سایت ها با زیرنویسی خاص برای بخش بهبود می یابند ، به عنوان مثال این پیوندها در آمازون که فقط در بخش خواربارفروشی ظاهر می شوند:

این یک جایگزین عالی برای یک منوی بزرگ به طور کلی است ، زیرا تعداد پیوندهای سایت پایین تر است (به این معنی که هر پیوند باقی مانده از سایت کمی قوی تر است) و به نسبت ، پیوندهای بیشتری بین صفحات نزدیک به هم وجود دارد.

با این حال ، البته ، این عنصر به هیچ وجه در تلفن همراه ظاهر نمی شود. دو

به طور مشابه ، آمازون دارای زیر شاخه های برجسته روی دسکتاپ است که نقش مشابهی را انجام می دهد:

باز هم ، من می گویم این یک ایده عالی از نظر SEO است ، اما این پیوندها در تلفن همراه وجود ندارد.

Zoopla به همان مسئله بسیار دقیق تر رسیدگی می کند:

پیوند نوار به زیر شاخه های مربوطه پیوند می خورد

آنها به طور مشابه پیوندهای فرعی دارند که فقط در رده مربوطه قرار دارند ، اما در تلفن همراه ، آنها را حفظ می کنند – فقط آنها را به جای نوار کناری به پایین صفحه منتقل کنید:

پیوندهای نوار کناری به قسمت پایین محتوا در تلفن همراه منتقل شد

این بسیار جذاب نیست ، اما مهم نیست-به هر حال افراد کمی به این اعماق حرکت می کنند ، و در نتیجه استراتژی SEO Zoopla برای شاخص فقط برای موبایل قوی است. بعلاوه ، به دلیل تمرکز بر پیوند فقط زیر گروههای مربوطه ، حجم پیوندها در اینجا زیاد نیست.

کپی SEO و محتوای پنهان

استدلال مشابهی را می توان برای درمان ابوایر در مورد نسخه SEO در اینجا ارائه کرد:

درست در انتهای صفحه است ، بنابراین شاید این فرصتی برای پیوند داخلی باشد؟ در واقع ، چند پیوند در انتهای این بلوک متن وجود دارد.

بدون در نظر گرفتن مزایا و معایب این نوع کپی به طور کلی ، من می گویم که این مقدار برای انتهای صفحه دسته تجارت الکترونیکی بیش از حد بیش از حد است (شما فقط می توانید بخشی از تصویر بالا را مشاهده کنید). در عوض ، Ebuyer می تواند کاری مشابه با آنچه که در پایین صفحه خود انجام داده اند انجام دهد:

محتوای جمع شده یا برگه دار می تواند راهی عالی برای مدیریت ساختارهای پیوند دهنده داخلی حجیم در تلفن همراه باشد

در دسکتاپ ، همه این بخش های پاورقی به طور پیش فرض گسترش یافته و همه قابل مشاهده هستند. در تلفن همراه ، آنها در این بخش های قابل گسترش پنهان شده اند. این به طور کلی یک روش خوب برای مدیریت عناصر SEO در تلفن همراه است ، همانطور که گوگل گفته است بارها و بارها در این مرحله که انجام این کار هیچ ایرادی ندارد.

نتیجه گیری: پیوند روی صفحه ، اما با سلیقه

من سعی کردم در اینجا برخی از مسائل متداولی را که سایت ها هنگام هدف قرار دادن برابری پیوند تلفن همراه/دسکتاپ با آن روبرو می شوند ، بررسی کنم.

برای مرور سریع ، مهمترین مسائلی که توصیه می کنم سایتها روی آنها تمرکز کنند عبارتند از:

و راه حل های پیشنهادی من عبارتند از:

  • پیوند ویجت ها را به پایین صفحه در تلفن همراه فشار دهید ، نه اینکه آنها را به طور کلی حذف کنید

  • استفاده از برگه ها ، چرخ فلک ها ، بخش های قابل افزایش و سایر راه حل های خلاقانه برای استفاده بهتر از املاک روی صفحه

هرچند مشتاقم نمونه های بیشتری را در طبیعت ببینم-چگونه سایت شما پیوند داخلی داخلی تلفن همراه را مدیریت می کند؟ در توییتر به من بگو!
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!