تمرکز بر کلمات کلیدی طولانی یک تاکتیک عالی سئو است. کلمات کلیدی دم بلند کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی هستند که نسبت به کلمات کلیدی متداول تر ، خاص تر و معمولاً طولانی تر هستند. کلمات کلیدی دم بلند ترافیک جستجوی کمتری دارند، اما معمولاً ارزش تبدیل بالاتری دارند، زیرا خاص تر هستند. آنها به شما این امکان را می دهند تا به تدریج بازدیدکنندگان بیشتری را وارد سایت خود کنید و توسط مخاطبان جدید و با انگیزه پیدا شوید.

کتاب: دم دراز

هنگام تهیه این پست وبلاگ، جوست مرا تشویق به خواندن کرد دم دراز توسط کریس اندرسون این کتاب در مورد ظهور بازارها (به ویژه، بازارهای اینترنتی) با منابع نامحدود بحث می کند. کریس اندرسون کشف کرد که شکل واقعی تقاضا، که توسط اقتصاد کمبود فیلتر نشده است، دم بسیار بلندی را نشان می دهد. این به این معنی است که تقریباً برای هر جایگاهی تقاضا وجود دارد، اگرچه این تقاضا می تواند بسیار کوچک شود.

یک مثال می تواند یک جوک باکس با 10000 آهنگ باشد. تعداد بسیار کمی از آهنگ ها بسیار منظم پخش می شوند، در حالی که تعداد زیادی از آهنگ ها بسیار کم پخش می شوند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که تقریباً همه آهنگ ها (حدود 98٪) در یک نقطه پخش می شوند. تقاضا برای این آهنگ ها (که تعدادشان زیاد است) بسیار کم است، اما وجود دارد. تقریباً هر آهنگی در مقطعی پخش می شود. با ظهور اینترنت، حتی اگر محصول مورد نظر درصد بسیار کمی از مردم باشد، مخاطبان هدف احتمالی بسیار زیاد شدند. گستردگی اینترنت باعث سودآوری محصول خاص شما و رتبه بندی در کلمات کلیدی طولانی می شود.

جلد کتاب دم بلند

به دنبال پیشنهادات عبارت کلیدی هستید؟ هنگامی که یک کلمه کلیدی تمرکز را در Yoast SEO تنظیم می کنید، اکنون می توانید روی “دریافت عبارات کلیدی مرتبط” کلیک کنید و ادغام SEMrush ما به شما کمک می کند عبارات کلیدی با عملکرد بالا را پیدا کنید!

استراتژی کلمه کلیدی دم بلند واقعاً می تواند به شما کمک کند وقتی رقابت زیادی در بازار شما وجود دارد. یا رقابت زیادی برای کلمات کلیدی اصلی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید. همانطور که گفته شد، اکثر شرکت‌ها یا وبلاگ‌ها می‌توانند از این استراتژی بهره ببرند، زیرا به شما کمک می‌کند تا بازدیدکنندگان را با هدف جستجوی بسیار خاص جذب کنید. در اینجا ، من کلمات کلیدی دم بلند را توضیح می دهم و چگونه درک ماموریت و محصول شما می تواند به شما در تنظیم استراتژی کلمه کلیدی بلند کمک کند.

کلمات کلیدی دم بلند چیست؟

کلمات کلیدی دم بلند نسبت به سایر کلمات کلیدی خاص تر و رایج تر هستند. آنها بیشتر بر روی یک طاقچه تمرکز می کنند. عبارت کلمه کلیدی دم بلند از کتاب می آید دم بلند توسط کریس اندرسون (به کنار مراجعه کنید). در این کتاب، کریس اندرسون نشان می دهد که تقریباً برای هر محصولی بازاری وجود دارد. و اگرچه این بازار در برخی موارد واقعاً بسیار کوچک است ، اما وسعت اینترنت با این وجود محصول یا پست وبلاگ شما را سودآور می کند.

تم یک سر

اکثر وبلاگ ها دارای یک موضوع اصلی هستند – به این اصطلاح head یا کلمه کلیدی اصلی می گویند. به عنوان مثال ، وبلاگ های مادر معمولاً در مورد زندگی خانوادگی و وبلاگ های غذایی در مورد غذا ، رستوران یا دستور غذا است. وبلاگ ما در Yoast همه چیز در مورد SEO است. ما حتی نام آن را سئو وبلاگ گذاشتیم. بنابراین ، همه پست های وبلاگ ما در مورد SEO یا موضوعات مرتبط با SEO است.

موضوع یا موضوع اصلی وبلاگ یا سایت شما کلمه کلیدی شماره یک (یا عبارت کلیدی) است که می خواهید مردم شما را برای آن پیدا کنند. در مورد ما، آن کلمه کلیدی بدیهی است که SEO است. کسی که دارای وبلاگ غذایی در مورد غذاهای خانگی ایتالیایی است ، احتمالاً می خواهد در عبارت جستجو یافت شود [homemade Italian food]. آن عبارت جستجو را به عنوان عبارت کلیدی شماره یک وبلاگ خود قرار دهند.

بسیاری از موضوعات دم

با این حال، شما نمی توانید همه پست های وبلاگ را برای یک دوره بهینه سازی کنید [homemade Italian food]. حتی اگر تمام پست های وبلاگی که می نویسید در مورد غذاهای خانگی ایتالیایی باشد. در عوض، شما باید تعداد زیادی پست وبلاگ در مورد انواع دم بلند کلمه کلیدی اصلی خود بنویسید. در مثال وبلاگ غذا می توانید در مورد انواع چیزهای خوشمزه بنویسید: ماکارونی خانگی ایتالیایی، سالاد ایتالیایی خانگی، پای ایتالیایی خانگی.

پست های وبلاگ شما حتی می تواند طولانی تر باشد. شما می توانید در مورد اسپاگتی بولونیز خانگی ایتالیایی، لازانیا خانگی ایتالیایی، کاربونارا اسپاگتی ایتالیایی خانگی و غیره بنویسید. هنگامی که تحقیق درستی برای کلمات کلیدی انجام دهید، همه این کلمات کلیدی طولانی را پیدا خواهید کرد. اگر کلمات کلیدی فوکوس بسیار طولانی پیدا کردید، می توانید از بررسی طول عبارت کلیدی در افزونه ما استفاده کنید تا ببینید که آیا آنها خیلی طولانی هستند یا خیر.

روی کلمات کلیدی دم بلند تمرکز کنید
کلمات کلیدی Head کمتر خاص هستند و می توانند بسیار رقابتی باشند. در همین حال، کلمات کلیدی دم بلند خاص تر و کمتر رقابتی هستند.

بیشتر بخوانید: کلمات کلیدی دم بلند چیست؟ »

نمونه هایی از کلمات کلیدی دم بلند

همانطور که در مثال‌های زیر می‌بینید، یک کلمه کلیدی دم بلند نیازی به طول خاصی ندارد و نیازی نیست که کلمه کلیدی head شما را در بر بگیرد. همانطور که گفته شد، کلمات کلیدی دم بلند اغلب شامل حدود 3 تا 5 کلمه هستند و در بسیاری از موارد کلید واژه اصلی را نیز در بر می گیرند.

کلمه کلیدی سر کلمات کلیدی دم بلند
نایک نایک ایر مکس وان
سیاست پایداری نایک
کفش های قدیمی نایک
بازاریابی دیجیتال بازاریابی دیجیتال چگونه کار می کند
سفر کاربران بازاریابی دیجیتال
خدمات دیجیتال مارکتینگ B2B
لوازم عروسی گل آرایی عروسی
مدل لباس عروس و ساقدوش
لوازم التحریر عروسی

اگر پست وبلاگ خود را برای انواع مختلف دم بلند بهینه می کنید، باید از این پست های وبلاگ به صفحات دسته بندی بیشتر خود و از این صفحات دسته به عالی ترین صفحات خود پیوند دهید: محتوای سنگ بنای شما. به یاد داشته باشید: همیشه از دم به سر خود پیوند دهید! به این ترتیب، به گوگل نشان می دهید که ساختار سایت شما چگونه است و کدام یک از صفحات شما مهمتر است. مطمئن شوید که شگفت انگیزترین صفحات شما در گوگل رتبه بالایی دارند! در مورد نحوه انجام این کار در پست ما در مورد پیوند داخلی برای سئو بیشتر بخوانید.

چرا باید روی کلمات کلیدی دم بلند تمرکز کنیم؟

رتبه بندی برای کلمات کلیدی طولانی بسیار آسان تر از کلمات کلیدی رایج تر است زیرا وب سایت های کمتری برای رتبه های بالا در صفحات نتیجه گوگل رقابت می کنند. هرچه عبارات جستجوی شما طولانی تر (و خاص تر) باشد، رتبه بندی آن عبارت آسان تر است. به دلیل گستردگی اینترنت، پیدا کردن مخاطبان خود برای جایگاه خاص خود آسان تر است. تمرکز بر روی گروهی از کلمات کلیدی دم بلند می تواند به طور کلی ترافیک زیادی را به همراه داشته باشد.

یکی دیگر از مزایای تمرکز بر کلمات کلیدی طولانی این است که، اگرچه این کلمات کلیدی کمتر در جستجو استفاده می شوند، بازدیدکننده ای که وب سایت شما را با استفاده از آنها پیدا می کند، به احتمال زیاد خدمات یا محصول شما را خریداری می کند.

فرض کنید من به دنبال یک بازی رومیزی جدید هستم تا با بچه هایم سرگرمی خانوادگی داشته باشم. من جستجوی خود را با این اصطلاح شروع می کنم [board games]. پس از کمی جستجو، به سرعت متوجه شدم که یک بازی رومیزی می خواهم که هم برای بچه ها مناسب باشد و هم یک عنصر آموزشی در آن وجود داشته باشد. جستجوی من ادامه دارد، اما اکنون از اصطلاحات استفاده می کنم [educational board games for kids]. یا وقتی می‌دانم این هفته در آمستردام خواهم بود، حتی می‌توانم آن را به یک عبارت جستجوی محلی تبدیل کنم: [where to buy educational board games for kids in Amsterdam]. این هر دو کلیدواژه دم بلند هستند. با استفاده از این کلمات کلیدی، نتایج جدیدی پیدا خواهم کرد که بیشتر شبیه هدف جستجوی من است. با این جستجوی خاص، شانس خرید یک بازی رومیزی تا حد زیادی افزایش یافته است.

چگونه کلمات کلیدی دم بلند را برای سایت خود پیدا کنید

اول از همه، اگر می خواهید چیزی بفروشید، باید به سادگی یک محصول خوب داشته باشید. و باید به خوبی آگاه باشید که محصول یا وب سایت شما چه چیزی می تواند به مخاطبان شما ارائه دهد. چه چیزی محصول یا وبلاگ شما را خاص می کند؟ اگر این را می دانید و درک می کنید ، بسیار آسان تر خواهد بود که مخاطبین خود را دوست داشته باشید و کالاهای خود را خریداری کنید. پس کمی وقت بگذارید و به منحصر به فرد بودن محصول یا وبلاگ خود فکر کنید و آن را یادداشت کنید.

بنابراین، چرا ماموریت شما مهم است؟

شاید شما مبلمان می فروشید. شما قطعات منحصر به فردی را ارائه می دهید که با مواد بازیافتی ساخته شده اند و تأثیر کمی بر محیط زیست دارند. ارائه مبلمان با کیفیت که به افراد کمک می کند تأثیر خود را بر محیط زیست کاهش دهند، می تواند منحصر به فرد بودن خدمات شما باشد. این ماموریت شماست، جایگاه شما، این چیزی است که باید به مخاطبان خود ارائه دهید. مطمئن شوید که ماموریت خود را با کلماتی که برای مخاطبان شما استفاده و درک می شود، یادداشت می کنید.

به خواندن ادامه دهید: چگونه یک بیانیه ماموریت برای سایت خود بنویسیم »

رقابت پذیری بازار

در برخی بازارها، رتبه بندی واقعاً سخت است. برخی از بازارها بسیار رقابتی هستند و شرکت های بزرگ بر نتایج جستجو تسلط دارند. این شرکت ها بودجه بسیار بالایی برای صرف بازاریابی به طور کلی و SEO به طور خاص دارند. رتبه بندی در این بازارها سخت است. شما نمی توانید با بودجه کمی در بازاری مانند صنعت مبلمان با استفاده از عبارات جستجو مانند [quality furniture].

با این حال، اگر ماموریت خود را مشخص کرده‌اید، باید بتوانید تعریف کنید که چه چیزی محصول یا وب‌سایت شما را از این بازار متمایز می‌کند. شما باید بتوانید جایگاه خود را پیدا کنید. و برای شروع رتبه بندی باید از ماموریت خود استفاده کنید! در نظر گرفتن مثال من از مبلمان ساخته شده با مواد بازیافتی به این معنی است که شما باید روی اصطلاح کمتر رقابتی تمرکز کنید [furniture recycled material]. باز هم ، از کلماتی استفاده کنید که مخاطب مورد نظر شما از آن استفاده می کند (و از اصطلاحات دشوار اجتناب کنید).

از ماموریت خود برای تعریف کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید

ماموریت شما، که در آن به وضوح مشخص می‌کنید که عالی بودن محصول، سایت یا وبلاگ شما چیست، باید در انتخاب کلمات کلیدی طولانی که می‌خواهید برای آن‌ها رتبه‌بندی کنید، نقش اساسی داشته باشد. عباراتی که برای توصیف ماموریت خود استفاده کردید می تواند به خوبی برای تمرکز بر روی استراتژی سئو شما استفاده شود. این کلمات باید در کلیدواژه‌های دم بلندی که قصد دارید وب‌سایت خود را برای آنها رتبه‌بندی کنید، محور باشند.

با نوشتن ماموریت خود، شما قبلاً اولین مرحله از تحقیق کلمات کلیدی خود را تکمیل کرده اید. مرحله بعدی ایجاد لیستی از کلمات کلیدی است. سعی کنید به ذهن مخاطبان خود وارد شوید. این افراد به دنبال چه خواهند بود؟ وقتی به محصول یا سایت شما می آید از چه اصطلاحاتی برای جستجو استفاده خواهند کرد؟ فکر کردن به موضوع اصلی و کلیدواژه های اصلی احتمالاً بسیار آسان خواهد بود، اما یافتن کلمات کلیدی دم بلند شما ممکن است کمی چالش برانگیزتر باشد. افزونه ما می تواند در این زمینه به شما کمک کند!

Yoast SEO پیشنهاداتی برای عبارات کلیدی مربوط به کلمه کلیدی تمرکز شما ارائه می دهد. این ابزار برای کمک به شما در استفاده از عبارات کلیدی مرتبط برای تقویت متن طراحی شده است ، اما همچنین می تواند برای پیدا کردن آن کلمات کلیدی با طول بلند مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که در حال نوشتن یک پست یا صفحه با تمرکز بر یکی از کلیدواژه هایی هستید که قبلاً به آن فکر کرده اید، به سادگی روی دکمه «دریافت عبارات کلیدی مرتبط» در زیر قسمت عبارت کلیدی تمرکز خود کلیک کنید. فهرستی از عبارات کلیدی مرتبط پیشنهادی را که مخاطبانتان استفاده می‌کنند، دریافت خواهید کرد که می‌توانند کلمات کلیدی دم بلند مناسبی نیز باشند:

ویژگی عبارت کلیدی مرتبط در Yoast SEO

مثال بالا عبارات کلیدی مربوط به کلمه کلیدی فوکوس را نشان می دهد [furniture recycled materials]. همانطور که می بینید ، این ابزار عبارت های کلیدی مرتبط و خاص تری را پیشنهاد می کند که در واقع توسط افرادی که به صورت آنلاین جستجو می کنند استفاده می شود. همچنین حجم جستجو و روند جستجو در کشور مورد نظرتان را به شما نشان می دهد. ابزار بسیار خوبی است درست است؟ بنابراین نگاهی به نحوه عملکرد ویژگی عبارت کلیدی مرتبط بیندازید!

مرحله بعدی: محتوای عالی

امیدوارم این مقاله پتانسیل باورنکردنی کلمات کلیدی دم بلند را به شما نشان داده باشد. افرادی که از شرایط ماموریت شما استفاده می کنند و وب سایت شما را پیدا می کنند حجم نسبتا کمی خواهند داشت، اما این افراد بیشترین شانس را برای خرید محصول شما یا تبدیل شدن به بازدیدکنندگان دائمی دارند. بنابراین ایجاد رتبه وب سایت شما برای یک دوره خاص می تواند کاملاً سودآور باشد، اما مطمئن شوید که این عبارت خاص شباهت زیادی به محصولی که می فروشید دارد تا ناامید نشوید.

شما قبلاً مأموریت خود را مشخص کرده اید، بنابراین بیایید حرکت را ادامه دهیم! قبل از اینکه بتوانیم با بخش مورد علاقه من در سئو شروع کنیم: کپی رایتینگ سئو، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. قبل از اینکه شروع به تایپ کردن پست های وبلاگ عالی خود کنید، مطمئن شوید که بقیه مراحل را در راهنمای نهایی ما برای تحقیق کلمات کلیدی بررسی کنید:

بیشتر بخوانید: تحقیق کلمات کلیدی: راهنمای نهایی »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!