کلید واژه ها. بهینه سازی. رتبه بندی گوگل هدف خود را انتخاب کنید، کار را انجام دهید، امیدواریم که برنده موقعیت های برتر SERP شوید. به همین دلیل است که ما در وهله اول سئو را انجام می دهیم، درست است؟ البته، به جز رتبه بندی و بهینه سازی، چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود دارد. و اگر به اندازه کافی بازدیدکننده دارید و این بازدیدکنندگان از سایت و محتوای آن راضی به نظر می‌رسند، آیا واقعاً باید به رتبه‌بندی صفحات خود فکر کنید؟ حقیقت این است که ردیابی رتبه بندی کلمات کلیدی ضروری نیست. اما دانستن نحوه اندازه گیری می تواند به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند! به هر حال دانش قدرت است. در این پست توضیح خواهیم داد که چرا فکر می کنیم نظارت بر عملکرد شما در نتایج جستجو ایده خوبی است و چگونه Yoast SEO می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

ردیابی کلمه کلیدی: این است که بدانیم کجا ایستاده‌ای

از بسیاری جهات، سئو یک رقابت است. شما این کار را نمی کنید دارند برای انجام بازی رتبه بندی هنوز هم ارزش بهینه‌سازی محتوای خود را به دلایل زیادی دارد: یکی به تجربه کاربر کمک می‌کند و می‌تواند آمارهای دیگری مانند نرخ پرش و تبدیل را بهبود بخشد، که حتی اگر فقط روی تبلیغات پولی متمرکز شده باشید، اعمال می‌شود. اما اگر محتوا را به صورت آنلاین قرار می دهید و آن را بهینه می کنید (به هر دلیلی)، دانستن عملکرد آن محتوا در نتایج جستجو ضرری ندارد.

ردیابی اینکه چگونه کلمات کلیدی شما رتبه بندی می شوند، تصویری از نحوه ارزیابی محتوای شما توسط گوگل در مقایسه با رقبا در اختیار شما قرار می دهد. و این اطلاعات ارزشمندی است! این می تواند به شما کمک کند تا ببینید آیا تلاش های بهینه سازی شما واقعاً کار می کند یا خیر. و ما فقط در مورد سرعت سایت شما و یا اینکه چند بار از یک کلمه کلیدی در صفحه خود استفاده کرده اید صحبت نمی کنیم. گوگل به محتوای محتوای شما توجه زیادی می کند. آیا بهترین پاسخ را برای یک پرسش خاص ارائه می دهید؟ آیا خواندن آن آسان است و به روشی کاربرپسند قالب بندی می شود؟ همه اون چیزا مهمه و اگر رتبه خوبی ندارید، احتمالاً به این معنی است که هنوز جا برای پیشرفت وجود دارد.

ردیابی کلمات کلیدی و نظارت بر موقعیت صفحات شما در جستجو کار چندان آسانی نیست. گوگل آنالیتیکس و کنسول جستجو اطلاعاتی را در مورد موقعیت های جستجو و جستارهایی که صفحات شما برای آنها پیدا می شود نشان می دهد، اما به گونه ای ارائه نشده است که استفاده از آن آسان باشد. به عنوان مثال، اگر یک صفحه خاص را جستجو کنید، می توانید میانگین موقعیت جستجوی آن را ببینید، اما این عدد موقعیت جستجو در سراسر آن است. همه پرس و جوهایی که برای آنها پیدا شده است. و برای اینکه بفهمیم صفحه شما هست یا نه کمی کار می خواهد رتبه بندی برای یک پرس و جو خاص اطلاعات موجود است، اما برای نظارت منظم بر آن کلمات کلیدی و صفحات، تلاش زیادی می‌طلبد.

اینجاست که ردیاب های رتبه کلمات کلیدی وارد عمل می شوند. این ابزارها (که تقریباً همیشه باید برای آنها هزینه بپردازید) به گونه ای طراحی شده اند که کار سخت را از فرآیند خارج کنند. شما به سادگی کلمه کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی صفحه خود را اضافه می کنید و آنها تمام اطلاعات را با هم جمع می کنند و در قالبی به شما نشان می دهند که به راحتی قابل درک باشد. یک ردیاب رتبه کلیدواژه نظارت بر کلمات کلیدی را در طول زمان بسیار آسان‌تر می‌کند، بنابراین وقتی چیزی تغییر می‌کند به راحتی متوجه می‌شوید. و این بدان معناست که شما می توانید تصمیمات استراتژیک بگیرید و فوراً اقدام کنید.

جدید: ردیابی کلمه کلیدی یکپارچه در Yoast SEO، به لطف Wincher

یکی از ردیاب‌های رتبه‌بندی کلمات کلیدی وینچر است. چرا؟ اولاً، همه چیز را ساده و قابل استفاده نگه می‌دارد، بنابراین برای درک آنچه می‌بینید نیازی نیست که یک جادوگر تجزیه و تحلیل باشید. ثانیا، برخلاف بسیاری از رقبای خود، ردیابی کلمات کلیدی Wincher با قیمت نسبتاً پایینی در دسترس است. حتی می توانید به صورت رایگان شروع کنید! به‌علاوه، ویژگی‌هایی مانند به‌روزرسانی‌های رتبه‌بندی روزانه دریافت خواهید کرد که باید حساب خود را در سایر ابزارهای SEO ارتقا دهید.

برای آوردن ردیابی رتبه به Yoast SEO، ما از نزدیک با Wincher کار کرده‌ایم تا قابلیت‌های ردیابی رتبه آنها را در افزونه‌های SEO خود ادغام کنیم. بنابراین اکنون، همه کاربران Yoast SEO – هم رایگان و هم Premium – می توانند کلمات کلیدی خود را مستقیماً از افزونه نظارت کنند!

درست است – از Yoast SEO 17.8 به بعد، قابلیت های زیر را به افزونه خود اضافه خواهید کرد:

Yoast SEO رایگان Yoast SEO Premium
وینچر رایگان ردیابی 1 عبارت کلیدی در هر پست، تا 5 عبارت کلیدی در کل 5 عبارت کلیدی را در هر پست دنبال کنید، در مجموع تا 5 عبارت کلیدی
طرح پرداختی وینچر* ردیابی 1 عبارت کلیدی در هر پست، تا 500-10000 عبارت کلیدی در کل ردیابی 5 عبارت کلیدی در هر پست، حداکثر تا 500-10000 عبارت کلیدی در کل
*بسته به شما طرح پرداخت وینچر، می توانید حداکثر 500-10000 کلمه کلیدی را ردیابی کنید
ردیابی رتبه با Wincher در Yoast SEO
چگونه داده های عملکرد SEO شما در ابزار ردیابی کلمات کلیدی Yoast SEO x Wincher به نظر می رسد

یک مزیت قابل توجه استفاده از ابزار ردیابی کلمات کلیدی این است که می توانید در صدر رتبه بندی خود باقی بمانید – چه کاهش یا افزایش یابد:

  • به روز رسانی روزانه خودکار رتبه بندی کلمات کلیدی خود را دریافت کنید
  • داده های رتبه بندی تاریخی را که در یک نمودار مفید نمایش داده شده است، مشاهده کنید تا بتوانید به سرعت متوجه هر گونه تغییری شوید
  • کلمات کلیدی با رتبه برتر سایت خود را از نمای کلی داشبورد نظارت کنید
  • داده های رتبه بندی دقیق تر را در حساب خود کاوش کنید Wincher.com

در جایی که می خواهید باشید رتبه بندی نمی کنید؟

قبلاً گفتیم که دانستن اینکه صفحات شما در رتبه‌بندی گوگل در کجا قرار دارند، ضرری ندارد. این کاملاً درست نیست… وقتی قلب و روح خود را برای ایجاد یک صفحه عالی به کار گرفته اید، دیدن اینکه صفحه شما به این خوبی کار نمی کند می تواند دردناک باشد! اما ناامید نشو همیشه کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهبود وضعیت انجام دهید:

استراتژی کلمه کلیدی خود را تنظیم کنید

این امکان وجود دارد که کلمات کلیدی انتخابی شما بیش از حد رقابتی باشند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید کفش‌های ورزشی و لباس ورزشی بفروشید، ممکن است با نایک و آدیداس رقابت کنید. اگر منابعی را دارید که این برندهای بزرگ دارند، به رقابت ادامه دهید! اما این احتمال وجود دارد که شما آن منابع را ندارید و شانس زیادی برای رتبه بندی برای آن کلمات کلیدی اصلی ندارید.

اگر با رقابت بیش از حد روبرو هستید، بهترین استراتژی شما این است که یک استراتژی کلیدواژه دم بلند را انتخاب کنید یا یک جایگاه خاص پیدا کنید. یا اگر سایت شما بر روی یک منطقه خاص متمرکز است، می توانید از استراتژی سئوی محلی نیز بهره مند شوید. این نوع از استراتژی‌های سئو همان‌هایی هستند که واقعاً می‌توانید در آنها برنده شوید، زیرا برندهای بزرگ زمانی برای تمرکز بر روی هدف‌گذاری محلی و نیازهای مشتریان خاص ندارند.

آیا می خواهید چند ایده برای کلمات کلیدی جایگزین برای هدف قرار دهید؟ برای دیدن کلمات کلیدی مشابه می توانید به ابزار Related keyfrases نگاهی بیندازید. یا می توانید بررسی کنید که صفحه شما در حال حاضر برای کدام جستارها رتبه بندی می کند و روی آنها تمرکز کنید.

به پیشرفت ادامه دهید و به رتبه بندی صعود کنید

آیا احساس می‌کنید که در حال حاضر در عرصه مناسبی رقابت می‌کنید، اما رتبه‌بندی مورد نظرتان را کسب نکرده‌اید؟ به یاد داشته باشید که اکثر سایت ها یک شبه به جایگاه شماره 1 نمی رسند. به بهبود صفحات خود ادامه دهید و مراقب نتایج باشید. می توانید ذره ذره از رتبه ها صعود کنید. اگر می خواهید این کار را امتحان کنید، ایده بسیار خوبی است که برخی از معیارهای رقبا را انجام دهید! سپس ایده بهتری در مورد اینکه با چه چیزی روبرو هستید و چه چیزی را باید بهبود دهید خواهید داشت.

به نظارت ادامه دهید – و تصویر بزرگ را فراموش نکنید!

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از ابزار ردیابی کلمات کلیدی این است که می توانید بلافاصله ببینید که آیا رتبه خود کاهش می یابد. بنابراین به نظارت بر آن کلمات کلیدی ادامه دهید! اگر تغییری را به سمت بدتر می بینید، می توانید بررسی کنید که چه چیزی تغییر کرده است. آیا رقبای جدیدی وجود دارند که به رتبه بندی صعود می کنند؟ آیا رقبای موجود سایت های خود را بهبود بخشیده اند یا محتوای خود را به روز کرده اند؟ با ماندن در بالای آنچه در نتایج جستجو می گذرد، می توانید رقابتی تر باشید و (امیدواریم) موقعیت های جستجوی خود را در طولانی مدت حفظ کنید.

با این حال، یک هشدار: در مورد رتبه بندی خود وسواس نداشته باشید. قرار گرفتن در بالای نتایج جستجو مهم ترین چیز در جهان نیست. هنوز هم می توانید با رتبه های پایین تر نتایج خوبی کسب کنید. و قدرت یک استراتژی خوب رسانه های اجتماعی و پایگاه کاربر وفادار را دست کم نگیرید! به یاد داشته باشید که بدون ارائه یک تجربه کاربری خوب، رتبه های برتر و ترافیک بالا بی ارزش هستند – تنها چیزی که به دست خواهید آورد بازدیدکنندگان ناراضی زیاد است. بنابراین به قانون طلایی پایبند باشید: همیشه کاربران خود را در اولویت قرار دهید.

برو پریمیوم و دسترسی داشته باشید به تمام ویژگی های ما!

Premium با بسیاری از ویژگی ها و دسترسی رایگان به دوره های SEO ما!

فقط 99 یورو / در هر سال (بر اساس مالیات بر ارزش افزوده) برای 1 سایت


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!