ممکن است تا بحال خیلی در مورد کاتالوگ شنیده باشید و یا حتی در جاهای مختلف کاتالوگ را دیده باشید، اما معنی واقعی کاتالوگ چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

کاتالوگ را می توان به فارسی ساده با عنوان کالا نما یا کار نما ترجمه کرد. تصور کنید شما صاحب یک کارخانه هستید که تولیدات صنعتی دارد و می خواهید محصولاتتان را برای مهندسان و مشتریان خارجی یا داخلی به نمایش بگذارید. چگونه سریعا و بدون طفره رفتن می توانید این کار را انجام دهید؟ قطعا کاتالوگ سریعترین و بهترین گزینه ای است که می توانید برای معرفی این محصولات از آن استفاده کنید.

طراحی کاتالوگ تنها برای نمایش و توضیح محصولات نیست بلکه شما می توانید خدماتی که ارائه می دهید را با استفاده از طراحی کاتالوگ به مشتریان بالقوه معرفی کنید. تصور کنید شما در زمینه خدمات آموزشی فعالیت می کنید یا مثلا یک موسسه خصوصی آموزش بورس دارید؛ کاتالوگ چیزی است که در این زمینه می تواند به شما کمک کند تمامی خدماتی که انجام می دهید را در یک کتابچه مصور یا همان کاتالوگ به تصویر بکشید. یک کاتالوگ می تواند شامل فهرست محصولات و خدمات و جزییات آنها، شماره و حتی مدلهای سه بعدی آنها شود. همچنین بعضی کاتالوگها برای سفارش خرید در دسترس مردم قرار می گیرند تا اجناس مورد نیازشان را طبق لیست کاتالوگ از فروشگاه مورد نظر در خواست کنند. اما ویژگی های یک کاتالوگ خوب چیه؟ چطور بهترین کاتالوگ را متناسب با نیازمان طراحی کنیم؟ مواردی که در یک کاتالوگ ذکر می شوند چه چیزهایی هستند؟

آنچه در طراحی یک کاتالوگ خوب باید ذکر شود:

1- خلاصه ای از نام موسسه یا شرکت و شرحی مختصر از فعالیتهای آن که باید در ابتدای کاتالوگ ذکر شود

2- معرفی استانداردها، امتیازات و برخورداری ها و ایزوهای شرکت یا موسسه مورد نظر

3- معرفی و توضیح بیشتر درباره جدیدترین و بهترین تولیدات و خدمات

4- تصاویر مرتبط با محصول یا خدمات (این تصاویر می تواند شامل اینفوگرافی، تصاویر واقعی یا مدل های سه بعدی محصولات شود)

از ویژگی های یک کاتالوگ خوب این است که بتواند در یک نگاه و با بهترین روش محصول یا خدمات مورد نظر را معرفی کند. زیبایی و طراحی نیز در این زمینه مهم است و باعث جلب توجه بیشتر می شود. اصولا زبان معرفی محصول در کاتالوگ باید زبان مقایسه ای باشد، یعنی باید بتواند ویژگی های محصول را در مقایسه با دیگر رقیبان به بهترین نحو بیان کند.

آژانس تبلیغاتی سئواینلاین با به کارگیری نیروهایی جوان، خلاق و متخصص دارای سابقه ای درخشان  در زمینه طراحی کاتالوگ برای شرکت ها و موسسات بزرگی بوده است. در اینجا  می توانید نمونه هایی از طراحی های کاتالوگ و سایر نمونه کارهایی که در این آژانس انجام شده را ببینید.

 

Share This Story, Choose Your Platform!