نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات Moz نباشد.

محتوای طولانی اغلب می تواند تحت الشعاع سایر اشکال اجرا قرار گیرد که ممکن است “براق تر” یا از نظر بصری جذاب تر باشند. ما همیشه آن را در پست‌های وبلاگ، مطالعات موردی، تابلوهای کنفرانس و توییتر می‌بینیم: محتوای بزرگ و پر زرق و برق اغلب چیزی است که توجه ما به آن جلب می‌شود. البته با تخصص و منابع مناسب، شما می توانید هر دو را انجام دهید. اما برای بسیاری از ما سخت است که بارها و بارها در این سطح اجرا کنیم.

حقیقت این است که ارزش محتوای طولانی را نباید نادیده گرفت زیرا می تواند کارهای زیادی برای یک برند انجام دهد:

  • ترافیک را هدایت کنید

  • ایجاد اقتدار و اعتبار

  • به یک وب سایت به عنوان یک کل ارزش اضافه کنید

  • ایجاد لینک و آگاهی از برند

نکته پایانی نکته ای است که اخیراً تقویت شده است در نظرسنجی ما، که از بازاریابان دیجیتال پرسید که به نظر آنها بهترین شکل اجرا برای کمپین لینک بیلدینگ چیست:

وقتی نوبت به اجرای ایده شما می رسد، کدام یک از موارد زیر را در ایجاد لینک موثرتر می دانید؟

این نتایج کمی شگفت‌انگیز بود زیرا همانطور که گفته شد، معمولاً محتوای بزرگ‌تر و از نظر بصری جذاب‌تر است که جلب توجه می‌کند. واضح است که محتوای طولانی بسیار بیشتر از آنچه به نظر می رسد وجود دارد.

بیایید نگاهی عمیق‌تر به این روش ایجاد لینک بیندازیم، چرا خوب کار می‌کند و چگونه آن را با موفقیت اجرا کنیم.

چرا محتوای طولانی به خوبی کار می کند

دلایل زیادی وجود دارد که محتوای طولانی مدت می تواند برای یک تجارت خوب کار کند و برندها به ندرت از همه آنها استفاده می کنند. ما اغلب می‌توانیم آنقدر درگیر نوشتن محتوای واقعی باشیم که کارهای مرتبطی را که باید انجام دهیم فراموش می‌کنیم و از مزایای آن غافل می‌شویم.

بیایید به برخی از دلایلی که چرا محتوای طولانی می‌تواند به خوبی کار کند، و همچنین اینکه چگونه می‌توانیم بیشترین بهره را از آن ببریم، نگاهی بیاندازیم.

غنی از کپی است و برای Google آسان است که بخزد و درک کند

درک محتوای طولانی و نوشتاری برای گوگل و سایر موتورهای جستجو بسیار آسان است. این می تواند تضاد کامل با محتوای پیچیده تر مانند تجسم داده ها یا اینفوگرافیک های تعاملی باشد. در حالی که این اجراها واقعاً می‌توانند زیبا به نظر برسند، اما وقتی صحبت از درک محتوای شما توسط گوگل می‌شود، مشکلی ایجاد می‌کنند. این به این دلیل است که بسیاری از دارایی‌هایی که این نوع قطعات محتوا را تقویت می‌کنند، چیزهایی مانند تصاویر، فایل‌های داده و جاوا اسکریپت هستند. گوگل می تواند محتوا را بخزد و فهرست کند، اما تفسیر آن به عنوان یک انسان برای آنها چالش برانگیزتر است.

این می تواند در دو زمینه تأثیر بگذارد:

  1. پتانسیل محتوای تعاملی یا بصری برای رتبه خوب در نتایج جستجوی ارگانیک. اگر گوگل نتواند زمینه یک صفحه را درک کند، رسیدن به پتانسیل رتبه بندی برای آن بسیار سخت تر (اما غیرممکن نیست).

  2. ارزش وب سایت شما به طور کلی کاهش می یابد زیرا صفحاتی را اضافه می کنید که ممکن است گوگل نتواند به طور کامل آنها را درک کند.

اگر این را با محتوای طولانی و کپی شده مقایسه کنیم، که درک آن بسیار ساده تر است، می توانیم ببینیم که چگونه می تواند ارزش بسیار بیشتری را از دیدگاه جستجوی ارگانیک اضافه کند.

شما می توانید طیف وسیعی از کلمات کلیدی را هدف قرار دهید و ترافیک ارگانیک ایجاد کنید

محتوای طولانی همراه با قابلیت خزیدن، به شما امکان می دهد طیفی از کلمات کلیدی و موضوعات را هدف قرار دهید. این به این معنی است که این امکان وجود دارد که برای مدت طولانی رتبه بندی محتوای خود را بدست آورید و ترافیک ایجاد کنید. در حالی که سئو به سادگی قبل نیست، و نمی‌توانید کلمات کلیدی را در محتوا رها کنید و انتظار رتبه‌بندی را داشته باشید، تحقیقات کلمات کلیدی هنوز بسیار زنده است و باید در فرآیند نوشتن و سفر خریدار گنجانده شود.

برخلاف محتوای کوتاه، محتوای طولانی می‌تواند کلمات کلیدی را در کل یک موضوع هدف قرار دهد و پتانسیل رتبه‌بندی و مخاطبان شما را افزایش دهد. برای این کار می توانید چندین سرفصل و بخش اضافه کنید.

با گوگل ایجاد تغییرات که به کاربران کمک می کند تا مستقیماً به قسمتی از صفحه بپرند که بیشترین کمک را به آنها می کند، همراه با گام های رو به جلو درک قسمت های خاص یک صفحه، می توان طیف وسیعی از موضوعات را در یک محتوای طولانی پوشش داد تا ترافیک ایجاد کند.

جستجویی مانند این:

می تواند منجر به بخش خاصی از مقاله شود:

محتوای طولانی برای انجام این نوع بررسی عمیق در یک موضوع عالی است و خوشبختانه، احتمال اینکه جزئیات کوچکی مانند این توسط Google ظاهر شود در حال افزایش است، به این معنی که پتانسیل برای ترافیک ارگانیک در حال افزایش است.

محتوای طولانی می تواند لینک ها را جذب کند و به مواد مرجع تبدیل شود

مزیت دیگری که اغلب نادیده گرفته می شود، رتبه بندی خوب محتوای طولانی این است که می تواند لینک های بیشتری را از وب سایت های شخص ثالث جذب کند. این به این دلیل است که نویسندگان، وبلاگ‌نویسان و روزنامه‌نگاران اغلب به جستجوی منابعی می‌پردازند تا در محتوایی که می‌نویسند ارجاع دهند و – اگر محتوای شما رتبه خوبی داشته باشد – ممکن است منبعی باشد که آنها انتخاب می‌کنند.

این امر به ویژه در صورتی صادق است که محتوای شما شامل نقاط داده یا آماری باشد که می تواند توسط نویسندگان دیگر ارجاع داده شود. مثلا، این قطعه عظیم از محتوای HubSpot در آمار بازاریابی بیش از 10000 لینک به صفحه جذب کرده است. برای تعداد زیادی از کلمات کلیدی که ممکن است شخصی هنگام جستجوی ارجاع داده ها یا آمار از آنها استفاده کند، رتبه بسیار خوبی دارد که نقش مهمی در رشد پیوندها ایفا می کند.

این نه تنها به این معنی است که برند شما در معرض دید مخاطبان وسیع تری قرار می گیرد، بلکه پیوندهای ایجاد شده نیز می توانند به رتبه بندی ارگانیک شما کمک کنند – زیرا لینک ها هنوز بخش مهمی از سئو است.

محتوای طولانی می تواند همیشه سبز باشد و به طور منظم به روز شود

اگر آن را به طور موثر برنامه ریزی کنید و موضوع همیشه سبز باشد، محتوای طولانی اغلب به راحتی به روز می شود و بارها و بارها منتشر می شود. به عنوان مثال، اگر در سال 2021 مطالعه ای را در مورد یک موضوع کلیدی در صنعت خود انجام دهید، اغلب به روز رسانی مجدد آن محتوا در سال 2022 با اطلاعات یا داده های مطالعاتی جدید کاملاً مرتبط است. وقتی صحبت از تولید محتوای بصری یا محتوای ویدیویی می‌شود، این کار همیشه آسان نیست، جایی که منابع تولید می‌تواند فشرده‌تر و گران‌تر برای تغییر باشد.

یک مثال عالی از این روور است که به روز رسانی خواهد کرد این لیست از 100 نام سگ برتر هر ساله:

آنها در چند سال گذشته هر سال این محتوا را به روز کرده اند، به این معنی که هر بار که این کار را انجام می دهند، فرصت دیگری برای تبلیغ آن دارند و ترافیک بیشتری را به صفحه هدایت می کنند. این همچنین به تثبیت آنها به عنوان یک مرجع در این موضوع کمک می کند، زیرا کاربران هر سال با ارائه این اطلاعات بیشتر و بیشتر با آنها آشنا می شوند.

همچنین به URL انتخابی Rover توجه کنید:

هیچ تاریخی در آن وجود ندارد، به این معنی که وقتی زمان به روز رسانی داده ها برای سال 2021 فرا می رسد، آنها می توانند به سادگی صفحه موجود را بدون نیاز به ایجاد صفحه جدید به روز کنند. این همه اشتراک‌های اجتماعی تاریخی، پیوندها، و رتبه‌بندی‌های جستجوی ارگانیک موجود را در یک صفحه ادغام می‌کند، و باعث می‌شود در طول زمان قدرت بیشتری پیدا کند.

محتوای طولانی می تواند حاوی داستان های کوچک و چندین زاویه باشد

اگر در برند یا آژانسی کار می کنید که یک تیم روابط عمومی دیجیتال داخلی دارد، آنها شما را به خاطر این یکی دوست خواهند داشت.

یک قطعه محتوای طولانی به شما امکان می دهد زوایای و داستان های متعددی را که ممکن است برای اهداف تبلیغاتی استفاده شوند، بیان کنید. باز هم، Rover یک مثال عالی برای این است، زیرا در این قطعه محتوا، طیف وسیعی از زوایای وجود دارد، در اینجا یکی در مورد بازی های ویدیویی و تأثیر آنها بر نام حیوانات خانگی است:

در همین قسمت زاویه دیگری وجود دارد که بر روی نام حیوانات خانگی الهام گرفته شده از افراد مشهور تمرکز دارد:

از منظر روابط عمومی، این طرح به این معنی است که شما راه های متعددی برای تبلیغ یک محتوا دارید. این نه تنها وب سایت های بیشتری را به شما می دهد تا با گسترش خود هدف قرار دهید، بلکه باعث کاهش خطر محتوا می شود، زیرا اگر یک زاویه با شکست مواجه شود، باید از موارد بیشتری برای تلاش برای دریافت لینک و پوشش استفاده کنید.

نحوه اجرای محتوای طولانی

اکنون که به برخی از دلایلی که چرا محتوای طولانی می‌تواند به برند شما کمک کند نگاهی انداختیم، بیایید به برخی از نکات کلیدی توجه کنیم که آیا شما یا تیمتان قصد ایجاد چنین محتوایی را دارید یا خیر.

در مورد موضوعات اصلی که می خواهید در مورد آنها بنویسید توافق کنید

با اصول اولیه شروع کنید: در مورد چه چیزی می خواهید بنویسید؟ در حین طوفان فکری می‌توان خیلی سریع از پیست خارج شد، و در حالی که ایجاد ارتباط بین ایده‌ها چیز بدی نیست، باید بتوانید روی موضوعاتی تمرکز کنید که از این ساختار پیروی می‌کنند:

1. چه اعتباری برای صحبت کردن دارید؟

دانش، خرد و تجربه جمعی شرکت شما چیست؟ چه موضوعاتی وجود دارد که می توانید به طور معتبر در مورد آنها صحبت کنید که هیچ کس – یا تعداد بسیار کمی دیگر – نمی توانند در مورد آنها صحبت کنید؟ چیزی که در اینجا باید از آن اجتناب کرد، ارائه موضوعاتی است که به نظر می رسد از آنچه برند شما انجام می دهد بسیار دور است. اگر کسی به موضوع شما نگاه کند و بپرسد “چرا در مورد آن صحبت می کنند؟”، ممکن است مشکل داشته باشید.

2. چه موضوعاتی با مخاطبان شما طنین انداز می شود؟

به موضوعاتی فکر کنید که مخاطبان شما می خواهند بخوانند و درباره آنها بیاموزند. آنها چه مشکلات یا چالش هایی دارند که می توانید به آموزش آنها کمک کنید؟ خود را به جای آنها بگذارید و از آنها بپرسید که وقتی از وب سایت شما بازدید می کنند انتظار دارند چه چیزی بخوانند.

3. می خواهید به چه چیزی شناخته شوید؟

در نهایت، برند شما می خواهد با چه موضوعاتی شناخته شود؟ این یک سوال مهم است زیرا ممکن است موضوعاتی داشته باشید که با مخاطبان شما طنین انداز شده و برای نوشتن در مورد آنها معتبر هستید، اما آیا شما خواستن به؟ این امر به ویژه در صورتی مهم است که شرکت شما در تلاش است تا درک خود را تغییر دهد، یا شاید در حوزه‌ها یا خطوط تولید جدید گسترش یابد.

اجرای صحیح چیست؟

ممکن است محتوای طولانی بهترین راه برای اجرای ایده شما نباشد. بدترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که فرآیند را با گفتن «می‌خواهم یک مقاله 5000 کلمه‌ای تولید کنم» یا «می‌خواهم یک ویدیو تولید کنم» شروع کنید، زیرا ایده‌تان را به این قالب تبدیل می‌کنید، حتی اگر بهترین نباشد. راه ارتباط با آن

یک راه خوب برای اینکه بفهمید آیا محتوای طولانی بهترین راه برای اجرای ایده شما است یا خیر، شروع برنامه ریزی ساختار قطعه است. شما به سرعت ایده ای از آنچه می خواهید بگویید به دست خواهید آورد، و اگر به سرعت به نقاط و زوایای مختلف زیادی تبدیل شود که در موضوع اصلی قرار می گیرند، محتوای طولانی ممکن است راه رو به جلو باشد.

علاوه بر این، دوباره خود را به جای مخاطب قرار دهید و بپرسید که آیا محتوای طولانی همان چیزی است که آنها انتظار دارند اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد این موضوع باشند، پیدا کنند. یا آیا آنها انتظار چیزی بسیار کوتاه تر و مختصرتر را دارند؟ آیا حتی موضوعی است که نیاز به کپی دقیق زیادی دارد؟

ببینید در حال حاضر چه چیزی وجود دارد

با تکیه بر نکته قبلی، باید مطمئن شوید که آنچه در حال حاضر وجود دارد، به ویژه آنچه که گوگل در صفحه یک از نتایج خود نشان می دهد، ارزیابی کنید. گوگل در درک آنچه کاربرانش به دنبال آن هستند بسیار خوب است و نتایج جستجوی آنها (به ویژه صفحه یک) را برای برآورده کردن انتظارات آنها ایجاد می کند.

در طول تحقیق خود، به آنچه گوگل در صفحه اول نشان می دهد توجه داشته باشید، این می تواند ترکیبی از نتایج تجارت الکترونیک، محتوای کوتاه، محتوای طولانی، ویدیوها، مقالات تحقیقاتی و غیره باشد. از خود بپرسید که آیا محتوای طولانی احتمالاً ممکن است متناسب با آنچه در حال حاضر وجود دارد.

شما همچنین می توانید این کار را به سرعت با استفاده از ابزاری مانند انجام دهید Thruuu، که می تواند یک کلمه کلیدی را بگیرد و چیزهای زیادی در مورد صفحه اول نتایج جستجو به شما بگوید، از جمله مواردی مانند:

اگرچه ممکن است نخواهید همه اینها را مطابقت دهید، اما بینش خوبی در مورد انواع صفحاتی که گوگل در حال حاضر برای این کلمه کلیدی رتبه بندی کرده است به شما می دهد.

علاوه بر این، شما همچنین باید ارزیابی کنید که آیا احساس می‌کنید می‌توانید محتوایی تولید کنید که یک پله بالاتر از آنچه قبلاً وجود دارد، باشد. اگر به آنچه در حال حاضر وجود دارد نگاه می کنید و احساس می کنید که کار قبلاً به خوبی انجام شده است، ممکن است بهتر باشد بر روی حوزه دیگری تمرکز کنید یا به دنبال راه هایی برای گسترش موضوع برای افزودن ارزش بیشتر باشید.

منابع خود را ارزیابی کنید

تمایل به انجام این نوع محتوا خوب و خوب است، اما آیا واقعاً می توانید آن را تولید کنید؟ آیا کپی رایترها، ویراستاران و طراحان ماهری در تیم خود دارید که بتوانند ایده شما را بپذیرند و به آن جامه عمل بپوشانند؟ آیا خودتان می توانید هر کدام از این کارها را انجام دهید؟

اگر نه، آخر دنیا نیست، اما ممکن است مجبور شوید به بیرون نگاه کنید و به جای آن با متخصصان آزاد کار کنید تا به شما کمک کنند. نکته مهم این است که در مورد آنچه شما و تیمتان قادر به انجام آن هستید صادق باشید. اگر به متخصص نیاز دارید، از رفتن و پیدا کردن آن نترسید، زیرا محصول نهایی برای آن بسیار بهتر خواهد بود.

به طور خلاصه

برای جمع بندی، ارزش محتوای طولانی مشخص است: می تواند به روش های مختلفی برای برند شما ارزش بیافزاید، که برخی از آنها بلافاصله مشخص نیستند، اما امیدواریم اکنون برای شما واضح تر باشند. این بینش ها باید به شما امکان دهد از آنها استفاده کنید و خروجی های خود را بهبود بخشید.

در نهایت، همیشه به کیفیت ایده و نحوه اجرای شما مربوط می شود. بعید است که اجرای شگفت انگیز یک ایده بد را نجات دهد، در حالی که یک ایده عالی اگر بد اجرا شود بعید است توجهی را که شایسته آن است به خود جلب کند. روی این دو زمینه تمرکز کنید و بقیه چیزها بسیار آسان تر خواهد بود.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!