استفاده از کلمات انتقالی در نوشتار خود می تواند به شما در افزایش خوانایی مطالب کمک کند. این کلمات به جریان متن شما کمک می کند و ارتباط بین عبارات و پاراگراف ها را به خوانندگان نشان می دهد. به همین دلیل است که بررسی خوانایی در Yoast SEO بازخوردی را در مورد استفاده شما از کلمات انتقالی ارائه می دهد. اما آنها دقیقا چه هستند؟ چرا آنها اینقدر مهم است؟ و چگونه باید از آنها استفاده کرد؟

فهرست مطالب

آیا برای استفاده از کلمات انتقالی گلوله قرمز یا نارنجی دریافت کردید؟ پرش به بخش مربوط به کلمات گذار Yoast SEO را بررسی کنید. یا مستقیماً به یادگیری اینکه چگونه می توانید بروید استفاده از کلمات انتقالی را بهبود بخشید.

کلمات انتقالی چیست؟

کلمات انتقالی کلماتی مانند «و»، «اما»، «پس» و «چون» هستند. آنها رابطه بین عبارات، جملات یا حتی پاراگراف ها را به خواننده شما نشان می دهند. وقتی از آنها استفاده می کنید، شما درک نحوه ارتباط افکار و ایده های شما را برای خوانندگان خود آسان تر کنید. علاوه بر این، آنها خواننده شما را برای آنچه در راه است آماده می کنند.

بیایید یک مثال را در نظر بگیریم.

دومینو را هل دادم. در نتیجه سقوط کرد.

هنگامی که یک جمله را با “در نتیجه” شروع می کنید، خواننده شما بلافاصله دو چیز را می داند:

  1. اتفاقی که در جمله اول افتاد باعث چیزی شد.
  2. جمله دوم قرار است اثر را توصیف کند.

با استفاده از عبارت “در نتیجه” در اینجا، نشان می دهید که دو جمله جداگانه بخشی از یک فرآیند هستند. حتی بدون خواندن بقیه جمله، خواننده شما می تواند حدس بزند چه چیزی در راه است. به نوعی، کلمات انتقالی چسبی هستند که متن شما را در کنار هم نگه می دارد. بدون آنها، متن شما مجموعه ای از جملات است. با آنها، اجزای منفرد در کنار هم قرار می گیرند و یک کل را تشکیل می دهند.

همیشه لازم نیست کلمات انتقالی در ابتدای جمله قرار گیرند. به مثال های زیر توجه کنید.

او پسر بسیار خوبی است. مثلاً دیروز ما را برای شام بیرون آورد.


در این مثال، “مثلا” در انتهای جمله قرار می گیرد. با این وجود، همچنان اطلاعاتی در مورد چگونگی ارتباط این دو جمله در اختیار خواننده قرار می دهد.

من از همراهی او لذت می برم زیرا او همیشه داستان های جالبی تعریف می کند.

در این مثال، «زیرا» دو جمله را به هم متصل نمی کند، بلکه دو بند را به هم متصل می کند. کلمات انتقالی می توانند هر چیزی را از عبارات کوتاه تا کل پاراگراف ها را به هم متصل کنند.

کاوش کلمات انتقالی با مثال

اجازه دهید از بتن بیشتری استفاده کنید مثال. بelow، متن A و متن B را می بینید. متن A حاوی کلمات انتقالی نیست. Oدر سطح، متن B دقیقاً یکسان است، فقط ما کلمات انتقالی را برای آسان‌تر خواندن آن اضافه کرده‌ایم.

متن الف
من قصد دارم چند دلیل را توضیح دهم که چرا تمرین برای یادگیری مهارت ها مهم است. تنها راه برای تسلط واقعی بر یک مهارت این است که واقعاً کارهایی را که باید در دنیای واقعی انجام دهید انجام دهید. من فکر می کنم تمرین می تواند یک روش سرگرم کننده برای قرار دادن ساعات ضروری باشد. افرادی هستند که مخالفت خواهند کرد. گفته می شود که مردم تنها 10 تا 20 درصد چیزهایی را که شنیده یا خوانده اند به یاد می آورند. وقتی تئوری را عملی کنید، این عدد تا 90 درصد افزایش می یابد. دنبال کردن توضیحات با تمرین کلید تسلط بر یک مهارت است.

متن B
در این پاراگراف، من قصد دارم چند دلیل را توضیح دهم که چرا تمرین برای تسلط بر مهارت ها مهم است. اولا، تنها راه برای یادگیری واقعی یک مهارت این است که واقعاً آنچه را که باید در دنیای واقعی انجام دهید انجام دهید. دوما، فکر می کنم تمرین می تواند یک روش سرگرم کننده برای قرار دادن ساعات ضروری باشد. وجود دارد، با این حال، برخی از افرادی که مخالف خواهند بود. ثالثا، و مهمتر از همه، گفته می شود که مردم تمایل دارند تنها 10 تا 20 درصد از آنچه را که می خوانند یا می شنوند به خاطر بسپارند. علاوه بر اینزمانی که تئوری را در عمل قرار دهید، این عدد تا 90 درصد افزایش می یابد. در نتیجه، پیگیری توضیحات با تمرین کلید تسلط بر یک مهارت است.


متن A پاراگراف وحشتناکی نیست. با این حال، تفاوت ها مانند روز واضح است. متن B این کار را بهتر انجام می دهد و نشان می دهد که سه استدلال جداگانه برای حمایت از عبارت با یک نتیجه قطعی وجود دارد. خواننده هرگز نباید تعجب کند که آیا یک جمله هنوز به استدلال قبلی تعلق دارد یا یک استدلال جدید. علاوه بر این، حتی رابطه بین جملات را در یک استدلال نشان می دهد. بنابراین، مردم خواندن این متن را آسان‌تر می‌کنند و مدت بیشتری در صفحه می‌مانند. و این فقط یک پاراگراف کوتاه و به راحتی تنظیم شده است!

انواع کلمات انتقالی

بر اساس نوع انتقالی که می خواهید انجام دهید، کلمات انتقالی را می توان به چند دسته تقسیم کرد. اغلب چندین کلمه برای یک انتقال وجود دارد. گاهی اوقات آنها دقیقاً یکسان هستند، گاهی اوقات تفاوت های جزئی وجود دارد. اگر زبان مادری نیستید یا به طور کلی با زبان مشکل دارید، باید مطالعه و تمرین کنید استفاده از آنها تا بتوانید انتخاب های بهتری داشته باشید.

انتقال کلمه / عبارت مثال جمله مثال
علت و معلول بنابراین، در نتیجه، بنابراین، در نتیجه خسته ام. از این رو، من میرم بخوابم.
شفاف سازی یعنی به عبارتی روشن شود ما شما را رها می کنیم. به عبارت دیگر، تو اخراجی.
تضاد اما، با این حال، از سوی دیگر من عاشق میوه نیستم با این حال، من عاشق موز هستم.
مثال به عنوان مثال، به عنوان مثال عصرها دوست دارم استراحت کنم. برای مثال، از تماشای تلویزیون لذت می برم.
تاکید مهمتر از همه، قطعا دلایل زیادی برای ورزش منظم وجود دارد. بالاتر از همه، شما را سالم نگه می دارد.
شمارش اولا/ثانیا، بیشتر، و علاوه بر این، علاوه بر این امروز میخوام یه پست بنویسم علاوه بر این، در حال ضبط چند درس ویدیویی هستم.
زمان در همین حال، در طول، متعاقبا، پس از آن من با بیان اینکه کلمات انتقالی چیست شروع می کنم. بعد از آن، من به شما می گویم که چرا باید همیشه از آنها استفاده کنید.
شباهت به همین ترتیب، به همین ترتیب، در همین راستا او خیلی تلاش کرد تا از مهمانانش پذیرایی کند. به همین ترتیب، تمام جان و دلش را در پختن یک شام عالی گذاشت.
خلاصه/نتیجه گیری در پایان، به طور خلاصه، به طور خلاصه در نتیجه، کلمات انتقال یکی از جنبه های مهم کپی رایتینگ SEO هستند.
جدول 1: کلمات انتقالی با جملات مثال

این مقاله را برای کلمات انتقالی در زبان های دیگر بررسی کنید.

چرا برای سئو مهم هستند؟

کلمات انتقالی خواندن و درک یک متن را آسان‌تر می‌کنند. و خوانایی برای سئو بسیار مهم است. اگرچه تیهی مستقیماً بر سئوی خود تأثیر نگذارید، آنها یکی از عوامل کلیدی خوانایی هستند.

کلمات انتقالی نیز نقش مهمی در ساختار متن شما دارند. این منجر به درک بهتر متن شما توسط خوانندگان شما می شود. یک متن با ساختار خوب به جذب خوانندگان به وبلاگ شما کمک می کند و به سئو کمک می کند!

چک کردن کلمات انتقال در Yoast SEO چه می کند؟

بررسی کلمات انتقال در Yoast SEO ارزیابی می کند که آیا شما به اندازه کافی از کلمات انتقال استفاده می کنید یا نه. اگر حداقل 30٪ از جملات در متن شما حاوی یک کلمه انتقال باشد، گلوله سبز می شود. اگر در بیش از 20 درصد یا در کمتر از 30 درصد جملات خود از آنها استفاده کنید، گلوله نارنجی دریافت خواهید کرد. اگر کمتر از 20 درصد جملات متن شما حاوی یک کلمه انتقال باشد، گلوله قرمز می شود. این کمتر از 1 در 5 جمله است.

آیا می خواهید در مورد اینکه چگونه به اندازه گیری های دقیق بررسی کلمات انتقالی و سایر بررسی های خوانایی رسیدیم بیشتر بخوانید؟ مقاله ما را در مورد انتخاب های روش شناختی تحلیل خوانایی بررسی کنید.

آیا می خواهید بدانید که Yoast SEO کدام کلمات انتقالی را تشخیص می دهد؟ مقاله ما را در مورد کلمات انتقالی در زبان خود بررسی کنید.

چگونه می توان استفاده از کلمات انتقالی را بهبود بخشید

وقتی صحبت از کلمات انتقالی به میان می آید، چندین حوزه مشکل بالقوه وجود دارد. بیایید با خبر خوب شروع کنیم: همه از t استفاده می کنندسجاف به نوعی تعداد بسیار کمی از نویسندگان وجود دارند که هرگز از کلمات “و”، “اما”، “یا” و مانند آن استفاده نمی کنند. با این حال، استفاده صحیح یا مکرر از آنها برای همه طبیعی نیست. استفاده موفقیت آمیز از کلمات انتقالی به چند چیز نیاز دارد. تو باید:

  1. کلمات انتقالی را بدانید
  2. از روابط بین افکار و ایده های جداگانه در متن خود ایده روشنی داشته باشید.
  3. بدانید که چگونه کلمات انتقال را به درستی و در متن به کار ببرید.

1. کلمات را بشناسید

در واقع دانستن کلمات انتقال معمولاً برای افراد غیر بومی مشکل است. با این حال، بسیاری از گویشوران بومی نیز می‌توانند از مطالعه O کم‌تکرار بهره ببرندnes. در هر صورت انجام آن آسان است. شما به سادگی فهرستی از کلمات انتقالی را جستجو کرده و تعاریف آنها را مطالعه می کنید. با این حال، آن را نیز دست کم نگیرید! تیهی اغلب کاملاً ظریف هستند و واقعاً به زمینه بستگی دارند.

2. از ارتباط افکار و عقایدتان با یکدیگر آگاه باشید

در تکالیف پست وبلاگ افراد برای بازخورد در دوره های آموزشی SEO ما، یک الگوی واضح را می بینیم. افرادی که تصور بهتری از ساختار متن خود دارند نیز از کلمات انتقالی بیشتری استفاده می کنند و آن را به طور موثرتری انجام می دهند. خیلی اوقات، مردم شروع به نوشتن می کنند و سپس اساساً فقط می بینند که چه اتفاقی می افتد. پس چه کاری می توانید انجام دهید؟

متن خود را به یک مقدمه، بدنه و نتیجه تقسیم کنید و مطمئن شوید که می دانید هر پاراگراف چه هدفی را دنبال می کند. سپس، متن خود را در سطح جمله بررسی کنید. فرصت هایی را برای انتقال منطقی پیدا کنید. اگر با این مشکل دارید، سعی کنید متون نویسندگان دیگر را بخوانید و ببینید چگونه از کلمات انتقالی استفاده می کنند.

آیا می خواهید در مورد کلمات انتقالی و نحوه نوشتن محتوای عالی بیشتر بدانید؟ دوره آموزشی SEO Copywriting ما می تواند در این زمینه به شما کمک کند. شما می توانید با Yoast SEO Premium به این دوره و همه دوره های دیگر سئو ما دسترسی داشته باشید که به شما امکان دسترسی به ویژگی های اضافی در افزونه Yoast SEO را نیز می دهد.

برو پریمیوم و دسترسی رایگان دریافت کنید به دوره های SEO ما!

یاد بگیرید که چگونه محتوای عالی برای سئو و باز کردن قفل بنویسید بسیاری از ویژگی ها با Yoast SEO Premium:

فقط 89 یورو / در هر سال (بر اساس مالیات بر ارزش افزوده) برای 1 سایت

نتیجه

کلمات انتقالی برای خوانایی متن شما بسیار مهم هستند. با این حال، بسیاری از مردم با آنها دست و پنجه نرم می کنند. اگر این کار را می کنید، آنها را مطالعه کنید و مطمئن شوید که زیاد تمرین می کنید. آموزش SEO Copywriting ما می تواند به شما در این امر کمک کند. علاوه بر این، مطمئن شوید که از ساختار متن خود آگاه هستید. به این ترتیب، انتخاب بهترین کلمات انتقالی موجود آسان تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از تحلیل خوانایی در Yoast SEO »

به یک سری حرفه ای Yoast SEO تبدیل شوید


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!