به عنوان دومین موتور جستجوی بزرگ جهان (پس از گوگل) و دومین شبکه اجتماعی بزرگ جهان (پس از فیس بوک) ، یوتیوب می تواند تقریباً برای هر مشاغل سرمایه گذاری بازاریابی فوق العاده ارزشمندی باشد. نکته کلیدی برای دریافت تعداد زیاد بازدیدها ایجاد یک کانال با ارائه جذاب است. اما متأسفانه ، تعداد کمی از مشاغل در این تلاش موفق می شوند.

به طور معمول ، مشاغل تمایل دارند با YouTube مانند یک کمد رفتار کنند. مکانی برای ذخیره همه محتوای ویدئویی آنها و انتشار مجموعه ای متفاوت از ویدیوها در زیر پرچم شرکت آنها. بدون تفکر وسیع تری برای ارائه کانال به طور کلی.

با این حال ، هنگامی که کانال های یوتیوب به صورت متفکرانه و استراتژیک انتخاب شوند ، می توانند ارزش برند زیادی را در دراز مدت ارائه دهند. آنها می توانند به شما در ایجاد مخاطب کمک کنند. مخاطبی که می تواند به مشتری تبدیل شود و محصولات و خدمات شما را از طریق دهان به دهان تبلیغ کند. بنابراین چه چیزی بهترین ها را از بقیه متمایز می کند؟

یک پیشنهاد ارزش واضح برای مشترکین

همه بهترین کانال های YouTube دلیل واضح و ساده ای برای اشتراک ارائه می دهند. با توجه به موضوعات تحت پوشش ، سبک ویدئوها و نام خود کانال. برای بیننده باید بسیار ساده باشد که در صورت کلیک بر روی “مشترک شدن” آنچه در انتظار او است را بفهمد. در صورت عضویت در مارکز براونلی، من می دانم که من در حال بررسی و بررسی سخت افزاری فنی خوب هستم. در صورت عضویت در جیمی الیور ، من دستورهای سریع دریافت می کنم. و در صورت عضویت ماری فورلئو، من در مورد کارآفرینی مصاحبه و نکاتی را دریافت می کنم.

جایی که اکثر کانال های تجاری YouTube از بین می روند ، تمرکز برای کانال خود فراتر از مخزن محتوا نیست. در نتیجه عدم ارائه پیشنهاد ارزش ضمنی برای مشترکین احتمالی. دلیل شکست مکرر این است که دادن کانال YouTube شما برای این امر مستلزم محدود کردن محدوده ارائه شما است. برای روشن شدن نوع محتوایی که ایجاد می کنید ، در مورد کدام موضوعات. و در مورد حفظ آن محدوده سختگیر باشید. این الزام برای اکثر مشاغل مناسب نیست. زیرا آنها (به اشتباه) معمولاً فکر می کنند همه فیلم هایی که می سازند باید در YouTube باشند.

در حالی که YouTube بزرگترین پلتفرم ویدیویی در جهان است ، ویدئو بزرگتر از YouTube است. لازم نیست همه ویدیوهای شما در آنجا قرار داشته باشند. ویدئوهایی که فقط برای مشتریان فعلی منطقی هستند ، یا وقتی در چارچوب یک صفحه وب خاص مشاهده می شوند ، بهتر است منحصراً در وب سایت شما نگهداری شوند و در پلت فرم دیگری میزبانی شوند.

کانالهای YouTube زمانی بهترین کار را می کنند که محتوا منحصراً روی یک ایده یا موضوع خاص ، بزرگتر از تجارت متمرکز باشد. “مشترک شدن در کانال YouTube ما زیرا کانال شرکت ما است” یک پیشنهاد ارزشمند نیست. “در کانال YouTube ما مشترک شوید زیرا بهترین محتوا در موضوع X را در قالب لذت بخش دریافت خواهید کرد” است. بنابراین ، اولین کاری که باید برای ایجاد یک کانال عالی YouTube انجام دهید این است که ارزش پیشنهادی خود را مشخص کنید. چه چیزی ایجاد می کنید؟ برای چه کسی آن را ایجاد می کنید؟ هرچه بتوانید در پاسخ به این سوالات دقیق تر ، دقیق تر و متمرکزتر باشید – بهتر!

همه محتویات قاتل و بدون پرکننده

بهترین کانالهای یوتیوب بدون محتوای اضافی یا با کیفیت پایین ، بدون چربی و ضعف هستند. این نه تنها به این معنی است که همه مطالبی را که در YouTube منتشر می کنید به طور مداوم از استاندارد خلاقیت بالایی برخوردار است. همچنین به این معنی است که اطمینان حاصل کنید همه چیز در کانال برای کاربر جدیدی که بدون اطلاع از مارک یا محصولات شما کانال شما را کشف کرده است مرتبط است.

این بدان معناست که محصولات باطنی یا فیلم های فروش را حذف کرده و اطمینان حاصل کنید که همه چیز در کانال برای کاربر عادی که به حوزه تمرکز علاقه مند است ارزش می دهد. به طور منظم کانال YouTube خود را بررسی کنید تا ببینید کدام محتوا عملکرد ضعیفی دارد. آن ویدیوهای با کیفیت پایین را حذف کنید تا کاربرانی که در کتابخانه محتوای شما کاوش می کنند ، همیشه بهترین کار شما را پیدا کنند.

به عنوان یک قاعده کلی ، هر ویدئویی که میزان نگهداری متوسط ​​آن کمتر از 30 باشد ، یا ویدیوهای نسبتاً کمی از جستجوی YouTube و ویدیوهای پیشنهادی داشته باشد ، مواردی است که ممکن است بخواهید در مورد حذف آنها فکر کنید.

نمودار نشان دهنده میانگین ماندگاری ویدئو
اگر میزان ماندگاری شما به طور قابل توجهی کمتر از سطوح معمولی برای فیلم های دیگر با طول مشابه است ، حذف آن را در نظر بگیرید.
تصویری از فهرست منابع ترافیک
اگر اکثریت قریب به اتفاق نظرات شما از منابع خارجی تهیه می شود و تعداد کمی از آنها از جستجوی YouTube ، ویژگی ها یا ویدیوهای پیشنهادی ناشی می شود ، پس آن را نیز حذف کنید.

داده ها می توانند برای راهنمایی انتخاب شما مفید باشند. با این حال ، یک دیدگاه تحریری قوی ، واضح ترین راهنما است که کدام ویدیوها باید در کانال باقی بمانند و کدام نباید. اگر محتوای با کیفیت و ارزشمندی است که به نظر می رسد طنین انداز است ، آن را نگه دارید! اگر به نظر نمی رسد که بسیاری از نماها و تعاملات با کیفیت بالا ایجاد کند ، احتمالاً بهتر است آن را حذف کنید.

بخش های ویژه در صفحه اصلی

وقتی برای اولین بار وارد یک کانال YouTube می شوید ، معمولاً صفحه اصلی را مرور می کنید. این جایی است که انتظار دارید ویدیوهایی را که بر اساس نوع رسانه یا موضوع ، به صورت لیست پخش سازماندهی شده اند ، مشاهده کنید. YouTube به شما امکان می دهد 12 “بخش ویژه” را که می توانند لیست پخش ، کانالهای دیگر ، پیوندهای اشتراک و پخش مستقیم باشند ، قرار دهید.

لیست پخش باید به شما این امکان را بدهد که قسمت های یک مجموعه اپیزودیک را به ترتیب تماشا کنید. آنها باید به شما اجازه دهند تمام محتوای یک نوع رسانه خاص (مانند مصاحبه ، نسخه نمایشی) را مرور کنید. و شما باید بتوانید اصل آنچه را که کانال ارائه می دهد درک کنید در نگاه اول.

صفحه اصلی کانال YouTube شما مانند یک ویترین برای ویدیوهای YouTube شما است. بهترین موارد را به نمایش بگذارید و رفت و آمد را برای مردم آسان کنید!

نمونه ای از یک صفحه اصلی YouTube به خوبی سازماندهی شده
نمونه ای از صفحه اصلی YouTube که به خوبی سازماندهی شده است.

تریلر کانال و ویدئوی ویژه

YouTube به شما امکان می دهد “کانون توجه ویدیویی” را در صفحه اصلی کانال خود تنظیم کنید. که بسته به اینکه آیا کاربر وارد صفحه اصلی شما در حال حاضر مشترک است تغییر می کند.

تصویری از تنظیمات کانون توجه ویدئو در YouTube
ویدئوهای مختلف برای انواع مختلف کاربران نمایش داده می شود.

هنگامی که مشترکی می آید ، می توان یکی از بهترین ویدئوهای شما را به او ارائه داد. اما وقتی یک مخاطب جدید می آید ، می توان یک تریلر کانال به او ارائه داد. ویدئویی که طعم نوع محتوای ایجاد شده و پیشنهاد ارزش کانال را ارائه می دهد.

ارزش وقت گذاشتن برای ایجاد تریلر کانال را دارد. چیزی فقط یک یا دو دقیقه طول می کشد که شامل کلیپ هایی از بهترین مطالب شما می شود و از صدای بلند یا صحبت کننده برای توضیح آنچه ارائه می دهید و چرا افراد جدید باید مشترک شوند استفاده می کند.

تصاویر کوچک زیبا و سازگار

تصاویر کوچک یکی از مهمترین بخشها هستند بنابراین زیرساخت های موجود در YouTube. مهم ترین اشتباهی که بسیاری از مشاغل مرتکب می شوند استفاده از گزینه های پیش فرض ارائه شده توسط YouTube هنگام بارگذاری یک ویدیو است. به فریم های انتخاب شده خودکار از ویدیو تکیه نکنید. ایجاد و بارگذاری تصاویر کوچک سفارشی که به شما امکان می دهد عنصری از قوام و هویت نام تجاری را در هر ویدئو بیاورید ، در حالی که کلیک های بیشتری را نیز جذب می کند.

در مقایسه با عنوان ویدئو ، تصویر کوچک ویدئو عنصر خلاقانه ای است که بر میزان کلیک در جستجو و ویدیوهای پیشنهادی تأثیر می گذارد. بنابراین ، چیزی است که باید زمان زیادی را صرف اصلاح و بهینه سازی آن کنید. بهترین کانالها در تصاویر کوچک در ویدئوهای خود دارای ثبات و ثابتی هستند. به طوری که معمولاً می توانید بگویید که ویدیو از کانال آنهاست حتی قبل از اینکه نماد کانال را در زیر تصویر کوچک ببینید.

نمونه ای از یک کانال YouTube با تصاویر کوچک
نمونه ای از یک کانال با تصاویر کوچک بسیار زیبا و جذاب.

بسیاری از کانالها دریافتند که در صورت لزوم داشتن چهره ای گویا از انسان ، به بهبود نرخ کلیک کمک می کند.

عناوین قابل کلیک

بهترین کانالها همچنین عناوین خود را با دقت بیشتر در نظر گرفته و بهینه می کنند ، بیشتر دارای لنزهای تحریریه تا لنزهای SEO هستند. عنوانها بیش از آنکه نشان دهنده ارتباط کلمات کلیدی باشند ، نیاز به جذب کلیک دارند و همیشه باید با این هدف نوشته شوند.

عناوین ویدئویی YouTube زمانی بهترین کار را می کنند که خواننده را با وعده ای روشن جذب کنند. آنها همچنین باید زمینه اضافی را هنگام جفت شدن با تصویر کوچک ارائه دهند. آنها باید یک وعده احساسی ارائه دهند ، که نشان می دهد واکنشی است که احتمالاً با مشاهده فیلم مشاهده می شود. یکی از راههای رایج برای رسیدن به این هدف ، افعال فعل ماضی مانند تحت تأثیر قرار دادن ، تعجب ، نگرانی ، شوکه شدن ، سرگرمی و غیره است.

برخلاف عناوین صفحه در وب سایت ها ، عناوین YouTube به هیچ وجه از گنجاندن نام مارک و نوع محتوا پس از یک خط یا خط تیره در انتهای عنوان سود نمی برند. آنها معمولاً بهتر است زیر 50 کاراکتر بمانند تا مرتباً کوتاه نشوند. آنها را شاداب نگه دارید و راهی دقیق برای پیدا کردن این نکته پیدا کنید که ویدیو ارزش وقت خوانندگان را دارد.

محتوا برای برآوردن تقاضای جستجو

روشهای زیادی برای تعیین نوع محتوا برای YouTube وجود دارد. اما بهترین کانال ها مطمئن می شوند که محتوایی را ایجاد می کنند تا تقاضای نهفته ای که از طریق جستجو بیان می شود را به دست آورند. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که وقتی کسی اصطلاحاتی را در حوزه انتخابی شما جستجو می کند ، رتبه بندی ویدیوهای شما خوب باشد. در جستجوی Google و YouTube.

این امر معمولاً با بهینه سازی عناصر متا محتوای موجود به دست نمی آید. بلکه با ایجاد محتوا به طور خاص برای مطابقت با هدف بیان شده از طریق جستجو. اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید در مورد کلمات کلیدی YouTube تحقیق کنید و افراد در جستجوی چه چیزی در جستجوی شما هستند ، این پست را در مورد کلمات کلیدی YouTube مطالعه کنید.

محتوا برای بازگشت مخاطبان

یک کانال عالی YouTube تنها با تکیه بر کاربران جدید نمی تواند رشد کند. شما باید اطمینان حاصل کنید که مخاطبان فعلی شما مشترک می شوند و به تماشای محتوای بیشتر باز می گردند.

این بدان معناست که به قول ارزش کانال خود به خوبی عمل کنید. این به معنای انتشار منظم محتوایی است که مشترکان شما را سرگرم کرده و به آنها اطلاع می دهد. به عنوان یک قاعده کلی ، شما باید حداقل یک بار در هفته ویدیوهای جدید منتشر کنید. اطمینان حاصل کنید که چه چیزی کار می کند و چه چیزی در حال سقوط است. این به شما کمک می کند تا استراتژی خلاقانه خود را تطبیق دهید تا مطمئن شوید که در دراز مدت بیشتر از شکست ها به دست خواهید آمد.

به یاد داشته باشید که ایجاد یک کانال عالی YouTube زمان می برد. اگر می خواهید بازدهی معنادار داشته باشید ، باید آمادگی تعهد طولانی مدت را داشته باشید. در بیشتر موارد ، من انتظار دارم که یک یا دو سال نشر با کیفیت معمولی طول بکشد تا هر کانالی واقعاً مورد توجه قرار گیرد. بنابراین محکم بسته و از سواری لذت ببرید! و اگر می خواهید در مورد SEO SEO بیشتر بدانید ، می توانید پادکستی را که با Joost de Valk برای بهبود استراتژی ویدیوی آنلاین خود انجام دادم ، بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: سئوی YouTube: چگونه از تجزیه و تحلیل برای استراتژی ویدئویی خود استفاده کنید »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!