گوگل محتوای شگفت انگیز را دوست دارد! همه ما این را می دانیم، درست است؟ و مهمترین بخش یک پست یا مقاله چیست؟ همان پاراگراف اول! بنابراین، شما باید به آن پاراگراف اول کمی عشق اضافی به سئو بدهید! معرفی یک مقاله اهمیت کلیدی دارد تا به مخاطب بگویید داستان شما در مورد چیست. علاوه بر این، برای گوگل، معرفی یک پست نیز بسیار مهم است. ولی چرا آیا مقدمه برای سئو بسیار مهم است؟ و چگونه مطمئن شوید که یک مقدمه سئو پسند بنویسید؟ در این پست وبلاگ، در مورد اهمیت مقدمه صحبت خواهم کرد و نکات عملی در مورد نحوه نوشتن یک پاراگراف اول عالی ارائه خواهم کرد!

چرا باید یک مقدمه سئو پسند بنویسید؟

مقدمه هر مقاله ای همیشه اولین چیزی است که مردم می خوانند. مردم معمولاً از ابتدای مقاله شروع به خواندن می کنند. گوگل هم این را می داند. گوگل در تلاش است از انسان تقلید کند. اگر معرفی شما قانع‌کننده نباشد، مردم کلیک می‌کنند. این منجر به کاهش رتبه شما می شود.

از آنجایی که پاراگراف اول مهمترین بخش مقاله است، باید واقعاً خوب نوشته شود و واقعاً به خوبی بهینه شده باشد. مطالبات مربوط به آن پاراگراف فقط بیشتر از خواسته های بقیه متن شما است. پاراگراف مقدماتی شما باید به سادگی درجه یک باشد.

یک معرفی خوب چه کاری باید انجام دهد؟

یک پاراگراف مقدماتی چند کارکرد دارد. این شروع پست وبلاگ شماست. وظیفه خاصی دارد. بیایید به سه کارکرد اصلی مقدمه یک پست وبلاگ نگاه کنیم!

1. موضوع را معرفی کنید

پاراگراف اول هر مقاله به معرفی موضوع می پردازد. فقط با خواندن مقدمه باید مشخص شود که پیام مقاله شما چیست. در این مقاله چه چیزی را می خواهید به مردم بگویید؟

در مقدمه پست وبلاگی که در حال حاضر در حال خواندن آن هستید، پیام این است: “معرفی مقاله شما برای مخاطبان شما و همچنین برای گوگل اهمیت کلیدی دارد.” این چیزی است که این مقاله در مورد آن است. این چیزی است که من می خواهم شما به یاد داشته باشید.

معرفی موضوع همچنین به شما امکان می دهد از عبارت کلیدی تمرکز خود در مقدمه استفاده کنید. شما باید از کلماتی استفاده کنید که می خواهید مردم شما را در گوگل پیدا کنند. شما باید از عبارات جستجوی دقیقی که مخاطبان شما در مقدمه استفاده می کنند استفاده کنید. این باعث می شود مخاطبان شما مطمئن شوند که مقاله شما به سوالی که از گوگل پرسیده اند پاسخ خواهد داد.

2. مردم را برای خواندن بیشتر هیجان زده کنید

دومین کاری که یک معرفی خوب باید انجام دهد این است که مردم را درباره مقاله شما هیجان زده کند. شما به یک قلاب نیاز دارید. چیزی که سرگرم کننده یا تحریک کننده است. چیزی که توجه مردم را به خود جلب می کند. مقدمه باید طوری نوشته شود که مردم بخواهند بیشتر بخوانند. مخاطبان شما باید نسبت به آنچه در آینده رخ می دهد کنجکاو باشند و از یافتن چنین مقاله شگفت انگیزی هیجان زده شوند.

3. انتظارات را تعیین کنید

سومین کاری که یک مقدمه سئو پسند باید انجام دهد تعیین انتظارات است. خوانندگان باید فقط با خواندن پاراگراف اول پست شما بدانند که از مقاله شما چه انتظاری دارند. در روزنامه‌ها، روزنامه‌نگاران تمایل دارند مطالب خود را پنهان کنند و از قبل چیزی را که مردم یاد خواهند گرفت، نگویند. اما در یک وب‌سایت، اگر ندانند از یک مقاله چه انتظاری داشته باشند، احتمال اینکه افراد با کلیک بر روی آن‌ها از بین بروند بسیار زیاد است.

نکاتی در مورد نحوه نوشتن مقدمه سئو پسند

قبل از نوشتن فکر کن

مقدمه شما مهمترین پاراگراف شماست. در بسیاری از موارد، این اولین پاراگراف است که می نویسید. کمی برای فکر کردن وقت بگذارید چی قراره بنویسی برای اینکه بتوانید یک مقدمه خوب بنویسید، باید دید واضحی از مخاطبان خود داشته باشید. سعی می کنید به چه نوع افرادی برسید؟ آنها از مقاله شما چه خواهند آموخت؟ کدام مشکلات را حل می کنید؟ اگر دید واضحی نسبت به مخاطبان خود، مشکلاتی که آنها با آن روبرو هستند و راه حلی که مقاله شما به روی میز ارائه می دهد داشته باشید، نوشتن مقدمه (و بقیه مقاله خود) بسیار آسان تر خواهد بود.

به عنوان مثال: برای این مقاله که در حال حاضر در حال خواندن آن هستید، مخاطب مورد نظر من شامل نویسندگان، وبلاگ نویسان، افرادی است که می خواهند محتوا تولید کنند تا در موتورهای جستجو رتبه بالایی کسب کنند. مشکل اصلی آنها این است: محتوای آنها به اندازه ای که آنها می خواهند (هنوز) رتبه بالایی ندارند. این مقاله با ارائه نکات عملی در مورد چگونگی بهبود پاراگراف مقدماتی به آنها به عنوان بخشی از راه حل خدمت می کند.

روی مشکل تمرکز کنید

در مقدمه خود، شما همیشه بر روی مشکلی که مخاطبان با آن مواجه هستند تمرکز خواهید کرد. اگر به آنها در یافتن راه حلی برای مشکلشان کمک کند، مردم مشکل را تشخیص خواهند داد و مایلند بقیه مقاله شما را بخوانند. در این مقاله روی این نکته تمرکز کردم که یک معرفی خوب برای رتبه شما در گوگل مهم است.

آن را قابل ارتباط کنید

پست های وبلاگ معمولاً رسمی نیستند. به خوانندگان خود احساس کنید که این پست را مخصوصاً برای آنها نوشته اید. مستقیماً آنها را مورد خطاب قرار دهید. از «شما» و «شما» استفاده کنید تا احساس کنند که این موضوع شخصاً مربوط به آنهاست. پرسیدن سوال نیز راهی برای ارتباط مستقیم با مخاطبان است. این باعث می شود آنها احساس کنند که دارید با آنها صحبت می کنید.

آن را سرگرم کننده کنید

از نقل قول ها، آمار، داستان ها و حکایات استفاده کنید تا مقدمه خود را برای خواندن سرگرم کننده کنید. نقل قول ها و آمار به شما کمک می کند تا قانع کننده تر باشید، در حالی که داستان ها و حکایات مقاله شما را برای خواندن سرگرم کننده تر می کند. یک نکته اضافی: اگر از نقل قول ها، آمار یا داستان ها در مقدمه خود استفاده می کنید، من همیشه به مواردی که در نتیجه گیری شما آمده است برمی گردم. این کار باعث می‌شود که مقاله شما کاملاً «گرد» شود و خوانندگان شما داستان و پیام شما را راحت‌تر به خاطر بسپارند.

از یک فونت متفاوت استفاده کنید

ما در مورد اهمیت آن پاراگراف مقدماتی صحبت کرده ایم. باید خوب نوشته شود، اما باید به خوبی طراحی شود. آن را کمی برجسته کنید و فونت متفاوتی را انتخاب کنید. این به خوانندگان شما کمک می کند، آنها بلافاصله متوجه خواهند شد که مقدمه کدام قسمت از متن است. و آن را مهم جلوه می دهد. و باید مهم به نظر برسد زیرا واقعاً مهم است!

از آن عبارت کلیدی فوکوس استفاده کنید!

اگر واقعاً می‌خواهید مقدمه‌ای برای SEO بنویسید، حتماً از عبارت کلیدی تمرکز خود در پاراگراف اول استفاده کنید. شما می خواهید مخاطبان شما چیزی را که در موتورهای جستجو جستجو می کردند بلافاصله تشخیص دهند. از همان عبارت کلیدی در مقدمه خود استفاده کنید. این کار مخاطبان شما را متقاعد می کند که مطلب را درست می خوانند.

آن را خوانا نگه دارید

خوانایی برای کل مقاله شما مهم است. اما از آنجایی که مقدمه مهمترین بخش مقاله شما است، خوانایی در مقدمه اهمیت ویژه ای دارد. خواندن آن پاراگراف اول را سخت نکنید. از جملات کوتاه استفاده کنید. همیشه از صدای منفعل خودداری کنید. مقدمه نباید خیلی طولانی باشد. یک پاراگراف، حداکثر شامل 10 یا 12 جمله. می‌توانید یک مقدمه را به دو پاراگراف کوتاه‌تر نیز تقسیم کنید. پاراگراف ها را بیشتر از 12 جمله نسازید.

دستور العمل کوتاه برای یک مقدمه سئو پسند

بنابراین، بیایید این را عملی کنیم. چگونه یک مقدمه سئو پسند بنویسید؟ اجازه دهید یک دستور العمل کوتاه و آسان برای یک مقدمه عالی سئو پسند به شما ارائه دهم!

  1. با یک قلاب شروع کنید. قلاب می تواند هر چیزی باشد که خواننده را تحریک کند. شما می توانید یک نظر تحریک کننده یا بحث برانگیز بیان کنید. یا (سوال بلاغی) بپرسید. شما می توانید یک آمار را به اشتراک بگذارید. در این وبلاگ، من با این واقعیت شروع کردم که گوگل محتوای عالی را دوست دارد. من هم می توانستم با یک آمار شروع کنم. یا با یک جمله مهم: اکثر مردم تصمیم می گیرند یک مقاله را بر اساس مقدمه بخوانند. حتماً دو یا سه جمله بنویسید که توجه خواننده شما را جلب کند. این جملات اول برای جذب خواننده و ترغیب او به خواندن ادامه دارد.
  2. پیام مقاله خود را معرفی کنید. بعد از قلاب خود، دو یا سه جمله می نویسید که در آن مشکل اصلی را که در حال حل آن هستید در پست وبلاگ معرفی می کنید.
  3. دو یا سه جمله در مورد انتظارات مردم در این مقاله بنویسید. من همیشه مقدمه هایم را با (کم و بیش) همین جمله تمام می کنم. همیشه یک جمله مانند این است: “در این پست وبلاگ، من به شما در مورد…”

سایت خود را دوست داشته باشید و یک مقدمه سئو پسند بنویسید

اگر متنی می نویسید، می خواهید خوانده شود. شما می خواهید پیام به مخاطب شما برسد. شما می خواهید در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد. مطمئن شوید که مهمترین بخش متن شما، مقدمه، توجه بیشتری را به خود جلب می کند. پاراگراف اول را با کمی عشق اضافی به سئو رفتار کنید. این واقعاً می تواند همه تفاوت را ایجاد کند. و کار سختی نیست. این فقط یک عشق کوچک است. و بیایید آن عشق سئو را گسترش دهیم!

بیشتر بخوانید: عشق سئو: چرا باید در اسرع وقت به یک پست جدید پیوند اضافه کنید »

سریال عشق سئو


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!