آیا پست ها و صفحات قدیمی دارید که نیاز به زندگی تازه ای در آنها داشته باشد؟ ارزش دارد که برای به روز رسانی محتوای خود وقت بگذارید. نه تنها برای تجربه کاربر بهتر است ، محتوای تازه و به روز برای SEO شما نیز مفید است. 10 مرحله زیر را دنبال کنید تا محتوای خود را به روز کنید و بار دوم آن را حتی بهتر کنید!

این مقاله فرض می کند که قبلاً می دانید کدام قسمت از محتوا را می خواهید به روز کنید. مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ درباره تازه بودن مطالب خود بیشتر بدانید.

آماده شدن برای به روز رسانی محتوای خود

وقتی نوبت به روز رسانی محتوای شما می رسد ، می توانید وسوسه کننده باشید که به حالت ویرایش بروید و بلافاصله شروع به ایجاد تغییرات کنید. اما خیلی بهتر است که وضعیت را ارزیابی کرده و اقدامات خود را برنامه ریزی کنید! ایجاد به روز رسانی و بهبود محتوای شما به صورت تکه تکه ممکن است آن را ناخوانا کند. پایان دادن به یک متن “هیولای فرانکنشتاین” ، متشکل از قطعات تکه تکه ای که واقعاً به خوبی با یکدیگر هماهنگ نیستند ، بسیار آسان است. برنامه ریزی از پیش و دریافت نمای کلی از آنچه باید تغییر کند به شما در جلوگیری از این امر کمک می کند. به علاوه شما می توانید فعالیت های خود را به صورت استراتژیک تر سازماندهی کنید و مطمئن شوید که اهداف محتوا همچنان تحت پوشش قرار می گیرند.

در حالی که برای به روز رسانی محتوای خود آماده می شوید ، هدف صفحه را در نظر داشته باشید. چرا وجود دارد؟ چه چیزی برای کاربران ارائه می دهد؟ چه نقشی در وب سایت شما دارد و می خواهید با آن به چه اهدافی برسید؟ تفکر در مورد هدف محتوای خود در اوایل به شما کمک می کند تا در هنگام ایجاد تغییرات در مسیر خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید: چرا هدف متن شما برای سئو مهم است »

1. بازنویسی کامل ، یا به روز رسانی کوچک؟

قبل از هر چیز ، باید پست یا صفحه خود را بخوانید و ارزیابی کنید که چقدر کار باید انجام شود تا به روز شود. شما نیازی به یک لیست دقیق از تغییرات ندارید ، فقط آگاهی کافی از این که آیا کل مطلب را بازنویسی می کنید یا برای مثال فقط یک پاراگراف اضافی اضافه می کنید. اگر فقط می خواهید تغییرات کوچکی ایجاد کنید ، مواردی مانند تصحیح غلط املایی و غلط های املایی ، احتمالاً می توانید این تغییرات را مستقیماً انجام دهید. بقیه این مقاله به چگونگی ایجاد تغییرات بزرگتر در محتوای موجود می پردازد.

2. تحقیقات خود را تازه کنید

ایده خوبی است که قبل از بروزرسانی محتوا ، تحقیقات خود را تازه کنید. هدف جستجوی کاربران و عبارات جستجوی مورد استفاده آنها می تواند در طول زمان تغییر کند ، بنابراین ممکن است بخواهید مدتی برای تحقیق مجدد در این زمینه وقت بگذارید. همچنین می توانید رقابت خود را دوباره بررسی کنید.

علاوه بر این ، ممکن است سرنخ های مفیدی در داده های Google Analytics یا Search Console شما وجود داشته باشد. اگر صفحه شما با کلمات کلیدی طولانی مدت عملکرد خوبی داشته است ، شاید بتوانید با این بروزرسانی شروع به رتبه بندی برای کلمات کلیدی کوتاهتر کنید. اگر صفحه شما دچار مشکل شده است ، می توانید از داده های خود برای بررسی معیارهای زیر متوسط ​​استفاده کنید و ایده هایی برای بهبود دریافت کنید.

به خواندن ادامه دهید: نحوه انجام تجزیه و تحلیل یک صفحه ای در Google Analytics »

3. بررسی کنید که چه محتوای مشابهی دارید

کلمه کلیدی آدم خواری یا خوار خواری محتوا ، یک مشکل است. داشتن صفحات مشابه زیاد در سایت شما می تواند برای کاربران گیج کننده باشد و به SEO شما نیز آسیب برساند. در مواجهه با محتوای مشابه ، گوگل نمی داند کدام صفحه را رتبه بندی کند. و کاربران نیز نمی دانند روی کدام مورد کلیک کنند. بنابراین در صورت امکان از ایجاد محتوای بسیار مشابه خودداری کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که بررسی کنید آیا صفحاتی با موضوع مشابه دارید. کمی شباهت بین صفحات مسئله ای نیست. اما وقتی اکثر محتوای صفحه شما بسیار شبیه به صفحه دیگری در سایت شما (یا جاهای دیگر) باشد ، آن است یک مسئله.

گزینه های مختلفی برای مقابله با محتوای مشابه در سایت شما وجود دارد ، و برخی از آنها در روند به روز رسانی بسیار مناسب هستند! به عنوان مثال ، می توانید دو مقاله مشابه را در یک مقاله واحد ادغام کنید و همه بهترین قسمتها را ترکیب کنید. یا می توانید با افزودن محتوای منحصر به فرد به یکی از صفحات آنها را از یکدیگر متمایز کنید. یا یک گزینه دیگر این است که درباره یک موضوع به شیوه ای متفاوت بنویسید. قبل از شروع به نوشتن ، از محتوای مشابه خود مطلع شوید تا از ایجاد مسائل مشابه جلوگیری کنید ، و شاید حتی بتوانید برخی از آنها را حل کنید!

صفحه خود را بازنویسی کنید

چه از ابزار بازنویسی و بازنشر استفاده کنید یا نه ، یک کپی از متن قدیمی خود می خواهید که بتوانید روی آن کار کنید. سپس شما آماده شروع به نوشتن به روز رسانی محتوای خود هستید!

نکته: با ابزار بازنویسی و بازنشر ما به روز رسانی محتوا آسان تر می شود

وقتی نوبت به بازنویسی صفحه شما می شود ، ما کاملاً توصیه می کنیم از ابزار بازنویسی و بازنشر در Yoast Duplicate Post استفاده کنید. اینجوری کار میکند:

  • روی دکمه بازنویسی و بازنشر کلیک کنید
  • کلونی از پست یا صفحه موجود شما به طور خودکار در یک پیش نویس جدید ایجاد می شود
  • می توانید برای انجام همه تغییرات در نسخه پیش نویس وقت بگذارید
  • پس از آماده شدن برای به روز رسانی محتوای خود ، روی “بازنشر” (یا زمانبندی مجدد انتشار) کلیک کنید
  • نسخه جدید به طور خودکار نسخه اصلی را بازنویسی می کند.
مطالب را با ابزار Yoast Rewrite & Republish به روز کنید
Yoast Duplicate Post را بارگیری کنید تا ویژگی Rewrite & Republish فعال شود

با استفاده از این ویژگی بسیار مفید ، می توانید در محتوای خود تغییراتی ایجاد کنید ، پیش نویس خود را ذخیره کنید و تغییرات خود را پیش نمایش کنید – همه اینها بدون آماده شدن کاربران از مشاهده هیچ یک از مطالب جدید شما. و نیازی به کپی و چسباندن چیزی ندارید! Yoast Duplicate Post یک افزونه مستقل ، جدا از افزونه های SEO ما است ، بنابراین برای استفاده از ابزار بازنویسی و بازنشر ، باید آن را اینجا (به صورت رایگان!) بارگیری کنید.

4. آیا محتوای شما در واقع به روز است؟

مطالب خود را به خوبی مطالعه کنید آیا از آخرین باری که نوشته شده چیزی تغییر کرده است؟ آیا اطلاعات جدیدی در این زمینه موجود است که می تواند (یا باید) شامل شود؟ تازه نگه داشتن اطلاعات واقعی شما ، مطالب شما را برای کاربران مفیدتر می کند و این می تواند برتری شما نسبت به رقابت شما باشد. همچنین محتوای شما را قابل اعتمادتر می کند و این مزایای خاص خود را به همراه دارد.

گذشته از هرگونه واقعیتی که به آن اشاره می کنید ، باید مواردی مانند قیمت ها ، تبلیغات و رویدادهای آینده را که قبلاً اتفاق افتاده است نیز بررسی کنید. اگر آگهی هایی را ارائه می دهید که افراد نمی توانند از آن استفاده کنند یا رویدادهایی که قبلاً اتفاق افتاده است ، تجربه کاربری بدی ایجاد خواهید کرد. و این می تواند در ذهن مردم باقی بماند. اگر کاربران بارها ناامید شوند ، در نهایت ممکن است از سایت شما منصرف شوند و به جای دیگری بروند.

در نهایت ، اگرچه ممکن است زمان بر باشد ، اما ایده خوبی است که پیوندهای خروجی خود را نیز بررسی کنید. در حالی که URL ها هنوز فعال هستند ، ممکن است محتوای آن صفحه تغییر کرده باشد. بنابراین اگر می خواهید یک تجربه کاربری فوق العاده ارائه دهید ، و مدتی است که آن پیوندها را اضافه کرده اید ، به آنها کلیک کنید و ببینید چه چیزی را پیدا می کنید!

5. چه چیزهایی می توانید برای بهتر شدن آن اضافه کنید؟

در حالی که محتوای خود را به روز می کنید ، آیا چیز دیگری می توانید برای بهبود صفحه خود اضافه کنید؟ اگر بخش نظرات دارید ، نگاهی بیندازید که مردم آخرین باری که صفحه شما را منتشر کردند چگونه واکنش نشان دادند. اگر س questionsالاتی پیدا کردید ، چرا این بار به طور پیشگیرانه به آنها پاسخ ندهید؟ شما همچنین می توانید با نگاهی به آنچه “مردم همچنین می پرسند” و “جستجوهای مرتبط” در صفحه نتایج جستجوی Google کلمه کلیدی شما ، الهام بخش باشند. اگر به ایده های بیشتری نیاز دارید ، پاسخ ThePublic یک ابزار عالی است که می توانید آن را نیز امتحان کنید (رایگان است ، تا حد امکان).

گوگل اغلب اطلاعاتی در مورد آنچه “مردم همچنین می پرسند” و “مردم همچنین چه چیزی را جستجو می کنند” در نتایج جستجو نشان می دهد

ادامه مطلب را بخوانید: استفاده از نتایج جستجوی Google برای ایجاد محتوای عالی »

6. کیفیت کلی چطور است؟

بعد از اینکه همه این تغییرات را در محتوای خود ایجاد کردید ، به طور کلی به کیفیت آن نگاه کنید. آیا این یک متن خوب با ساختار و خواندن آسان است؟ آیا آن چیزی که عنوانش وعده می دهد را انجام می دهد؟ آیا ایده ها و استدلال ها از نظر منطقی از یکدیگر به یکدیگر متصل هستند ، بنابراین کاربران می توانند به راحتی آنچه را که می گویید دنبال کنند؟ گذشته از اطمینان از اینکه محتوای شما با کیفیت و خواندنی است ، می توانید به استفاده از رسانه نیز فکر کنید. آیا می توانید تصویری یا ویدیویی اضافه کنید که به کاربران در درک آنها کمک کند؟ و مسائل دسترسی را نیز فراموش نکنید!

اگر از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید ، می توانید به تجزیه و تحلیل Readability نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید محتوای شما خراشیده است.

به خواندن ادامه دهید: محتوای با کیفیت چیست و چگونه آن را ایجاد می کنید؟ »

7. بررسی نهایی متن قبل از به روز رسانی محتوای خود

وقتی از پیشرفت هایی که انجام داده اید احساس رضایت می کنید و قصد تغییر چیز دیگری را ندارید ، وقت بگذارید و پست یا صفحه خود را دوباره از ابتدا تا انتها بخوانید. یا بهتر از آن ، شخص دیگری را بخوانید تا آن را بخواند و بازخورد خود را به شما ارائه دهد. این کار را به همان شیوه ای انجام دهید که قبل از انتشار ، یک محتوا کاملاً جدید را بررسی می کنید. آیا اشتباه تایپی وجود دارد؟ آیا تمام پیوندهایی را که می خواهید اضافه کنید اضافه کرده اید؟ البته همیشه می توانید تغییرات کوچکی را بعداً انجام دهید ، اما بهتر است این موارد را برای اولین بار درست انجام دهید. این امر به ویژه هنگامی صادق است که قصد دارید مطالب خود را در خبرنامه یا پست رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید!

آماده بازنشر مطالب به روز شده خود هستید؟

محتوای شما اکنون باید کاملاً به روز شده و آماده دیدن دوباره روز باشد! اما قبل از اینکه محتوای به روز شده خود را به صورت زنده تنظیم کنید ، چند نکته نهایی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

توجه: اگر از ابزار بازنویسی و بازنشر استفاده نمی کنید ، قبل از ادامه مراحل 8-10 باید محتوای به روز شده خود را در حالت ویرایش در صفحه موجود جایگذاری کنید. با چسباندن متن فرمت شده ، همه چیز کمی مبهم می شود ، بنابراین همه چیز را به درستی نمایش دهید ، دوباره بررسی کنید.

8. عنوان SEO و توضیحات متا را بررسی کنید

عنوان SEO و توضیحات متای شما باید بازتاب خوبی از آنچه کاربران می توانند در صفحه پیدا کنند باشد. آنها همچنین باید جذاب باشند تا کاربران بتوانند روی نتایج جستجو روی آنها کلیک کنند. اکنون محتوا را به روز کرده اید ، بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که عنوان SEO و توضیحات متا هنوز تبلیغ خوبی برای صفحه است.

بیشتر بخوانید: عناوین Clickbait و چرا نباید از آنها استفاده کنید »

اگر نسخه قبلی صفحه شما نظراتی در مورد آن دارد ، تصمیم بگیرید که آیا آنها را حذف می کنید یا نگه می دارید. اگر صفحه بسیار تغییر کرده است ، بهتر است آنها را حذف کنید زیرا لزوماً دیگر مرتبط نیستند. آنها حتی ممکن است گیج کننده باشند – اگر تصمیم بگیرید تاریخ را نیز به روز کنید ، می توانید نظراتی به نظر برسید که قدیمی تر از خود صفحه به نظر می رسند.

10. تاریخ انتشار را تغییر دهید

آخرین اما مطمئناً کم اهمیت – ممکن است بخواهید تاریخ انتشار پست خود را تغییر دهید. اگر این مورد در صفحه شما نشان داده شود ، به کاربران اجازه می دهد ببینند مطالب شما جدید است (که این امر آنها را به منبع مطمئن تری برای استفاده تبدیل می کند). اگر از وردپرس استفاده می کنید ، همچنین پست شما را بر اساس تاریخ انتشار به لیست “آخرین پست های شما” و سایر فیدهای خودکار باز می گرداند.

آخرین مرحله برای به روز رسانی محتوا

تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی “بازنشر” یا “به روز رسانی” کلیک کنید. حالا نگاهی به محتوای به روز شده خود در قسمت جلویی سایت خود بیندازید و کارهای خود را تحسین کنید!

این راهنمای ما برای به روز رسانی محتوا بود ، اما شما می توانید هر تغییری را که برای شما منطقی است ایجاد کنید. البته ، نیازی به به روزرسانی هر جنبه ای ندارید – این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که برای هر قطعه محتوا چه اهمیتی دارد. چه کار کنند شما به روز رسانی محتوا شامل می شود؟ آیا به غیر از این مراحل کار دیگری انجام می دهید؟ ما دوست داریم در مورد آن بشنویم – در نظرات به ما اطلاع دهید!

به خواندن ادامه دهید: مطالب قدیمی خود را با تمرین SEO ما تمیز کنید! »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!