بازاریابی محتوا مبحث جدیدی در تجارت الکترونیک (B2B) نیست. تجارت ها بر انواع مختلف محتوا، از جمله ایمیل ها، وب سایت، رسانه های اجتماعی و غیره متکی هستند. تنوع محتوا ها به این منظور در نظر گرفته شده تا طیف گسترده ای از مخاطبانی که از دستگاه های مختلف استفاده می کنند را جذب کند. (مانند تبلت، گوشی هوشمند، دسکتاپ، لپ تاپ).

استراتژی های بازاریابی آنلاین و همچنین محتوا داٸما در حال توسعه هستند. بر طبق گفته موسسه بازاریابی محتوا، 90 % از بازاریابان محتوا به هنگام تولید محتوا، به نیازهای اطلاعاتی مخاطبان خود می اندیشند. وقتی به دنبال پیش بردن اهداف خود در زمینه اشتغال هستید، انتخاب موضوعات مناسب برای تولید محتوا، راه حل بسیار خوبی است.

به هر حال، زمانی که سخن از تولید محتوا به میان می آید، Lead های B2B گزینه های زیادی دارند که می توانند از آنها برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود استفاده کنند. همزمان با پیشرفت تکنولوژی، در تولید محتوا نیز باید خلاقانه عمل کرد و از محتواهایی با متن سنتی فراتر رفت تا بتوان افراد بیشتری را به سمت یک تجارت، جذب کرد.

بازاریابانی که می خواهند گامی به سوی آینده بردارند، باید قادر باشند محتوای هوشمندانه ای را خلق کنند این یک امر ضروری در دیجیتال مارکتینگ می باشد.

محتوای هوشمند چیست؟

محتوای هوشمند آن چیزی است که بسیاری از کارشناسان برای آینده بازاریابی آنلاین محتوا لازم میدانند. علت آن واضح است: به علت این که AI یا هوش مصنوعی در حال توسعه است و به مرور زمان محبوب تر می شود، سازندگان محتوا باید بتوانند از این راه حل های مبتنی بر AI یا هوش مصنوعی استفاده کنند. آنچه محتوای هوشمند را از محتوای عادی و معمولی متفاوت می کند، این است که محتوای هوشمند ساختاری دقیق تری دارد تا دستگاه ها بتوانند به راحتی با آن کار کنند.

محتوای هوشمند همچنین قابل تغییر، قابل استفاده مجدد و آسان برای کشف کردن هستند.

برای تولید محتوای هوشمند، شما باید محتوای ایجاد شده خود را به قطعات بیشتر، تجزیه کنید و هر قطعه را بهینه سازی کنید و آن را با توجه به دسته بندی معنایی، سازماندهی کنید. تولید یک محتوای دارای ساخت ممکن است زمانبر باشد، اما این محتوا، ارزش کسب و کار شما را نشان خواهد داد. علاوه بر این، این نوع محتوا به راحتی قابل ارتقاء است.

چگونه محتوای هوشمند B2B را توسعه دهیم | سئواینلاین | سئو اینلاین

چگونه محتوای هوشمند می تواند بازاریابی B2B را تغییر دهد؟

محتوای هوشمند، به خود کمک می کند تا سازماندهی شود. محتوای هوشمند، به سیستم های مدیریت محتوا این امکان را می دهد تا بتوانند محتوا را بهتر سازماندهی کنند و بر طبق ساختارها و طبقه بندی های منطقی قابل دسترس سازند. محتوای هوشمند، سیستم های CMS را قادر می سازد تا توانایی ارائه محتوای مناسب و مربوط را برای کاربرد بهتر( ویژگی که به وسیله دوستان ما در WordLift، اراٸه می شود)، در خود داشته باشند.

و در حالی که محتوای هوشمند توسط شرکت CMS قابل خواندن است، توسط موتورهای جستجو نیز قابل خواندن است. بنابراین، تلاش های بی وقفه شما برای ایجاد این محتوا، به لطف سئو و مشارکت مخاطبان، بازتاب عالی خواهد داشت.

تحولات اخیر در یادگیری ماشین و AI یا هوش مصنوعی این امکان را به بازاریابان B2B می دهد تا مطالب خود را به صورت اتوماتیک تولید کنند، و دیگر نیازی به استخدام نویسندگان بیشتر برای حفظ نیازهای محتوای خود نداشته باشند. اطلاعات دارای ساخت مناسب، ماشین ها را قادر خواهد ساخت تا به راحتی آنرا پردازش کنند و محتوای خود را بر اساس ترجیحات یک مشتری خاص ایجاد کنند. AI یا هوش مصنوعی قبلا ثابت کرده است که ابزار عالی برای شخصی سازی خواهد بود. ما نیز قبلا محتوای خودکار استفاده شده در ورزش و سرمایه گذاری روزنامه نگاری را دیده ایم.

محتوای هوشمند نیز تبدیل به بهترین فروشنده شما خواهد شد. بسیاری از برندها در حال حاضر، اهمیت تولید محتوای با کیفیت را درک خواهند کرد. زیرا فروش به تنهایی موثر نخواهد بود. محتوای فروش، با اراٸه اطلاعات دقیق درباره محصول و افزایش مشارکت، پیشرفته تر خواهد شد.

زمینه های کلیدی تمرکز در تولید محتوای هوشمند B2B

 ساختار غنی

ساختار، کلید اصلی توسعه محتوای هوشمند است. شما باید اطلاعات خود را به قسمت های قابل هضمی که قابلیت طبقه بندی شدن را داشته باشند، تقسیم کنید.

هنگامی که محتوای شما ساختار منطقی داشته باشد، فرآیندها می توانند تا حدودی خودکار شوند. در مورد محتوای هوشمند، می تواند توسط انسان مورد استفاده قرار گیرد و توسط ماشین ها تفسیر شود، بنابراین امکان استفاده از AI یا هوش مصنوعی را برای اتصال قطعات قابل هضم به یکدیگر و تولید محتوای با کیفیت بالا فراهم می کند.

تولید محتوای دارای ساخت به این طریق است که قابلیت استفاده مجدد را داشته باشد. به عنوان مثال، شما می توانید پست وبلاگ خود را به عنوان یک پست در توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، تامبلر و سایر پلتفرم ها استفاده کنید. هر یک از این شبکه ها نیازهای مختلفی دارند و ماشین ها می توانند محتوای دارای ساخت را به هر پلتفرمی با تعامل اندک و یا کلا بدون هیچگونه تعامل انسانی، تنظیم کنند.

 ساختار غنی

ساختار، کلید اصلی توسعه محتوای هوشمند است. شما باید اطلاعات خود را به قسمت های قابل هضمی که قابلیت طبقه بندی شدن را داشته باشند، تقسیم کنید.

هنگامی که محتوا ساختار منطقی داشته باشد، فرآیندها می توانند تا حدودی خودکار شوند. در مورد محتوای هوشمند، می تواند توسط انسان مورد استفاده قرار گیرد و توسط ماشین ها تفسیر شود، بنابراین امکان استفاده از AI یا هوش مصنوعی را برای اتصال قطعات قابل هضم به یکدیگر و تولید محتوای با کیفیت بالا فراهم می کند.

تولید محتوا ی دارای ساخت به این طریق است که قابلیت استفاده مجدد را داشته باشد. به عنوان مثال، می توانید پست وبلاگ خود را به عنوان یک پست در توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، تامبلر و سایر پلتفرم ها استفاده کنید. هر یک از این شبکه ها نیازهای مختلفی دارند و ماشین ها می توانند محتوای دارای ساخت را به هر پلتفرمی با تعامل اندک و یا کلا بدون هیچگونه تعامل انسانی، تنظیم کنند.

پست های طولانی وبلاگ

محتوای طولانی، این روزها محبوب همگان است و دلیل آن هم واضح است: چنین پست هایی، اعتماد هر خواننده ای را به خود جلب خواهد کرد و در نتیجه به جذب بیشتر و به بهتر نتیجه منجر خواهد شد. البته، تولید محتوای طولانی به مدت زمان و منابع زیادی نیاز دارد. با وجود این، استراتژی محتوای هوشمند، شما را به آپلود کردن پست های موجود، طولانی تر کردن آنها و اضافه کردن اطلاعات مفیدتر، قادر خواهد ساخت.

بسیاری از پست های وبلاگ B2B در حدود 500 کلمه و یا کوتاهتر می باشند. شما می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید، زیرا پست های کوتاه دارای ساخت، می توانند بر طبق اصول معنایی ترکیب شوند تا پست های وبلاگ طولانی و معتبرتر را ایجاد کنند.

وبلاگ های طولانی می توانند همیشه دوام داشته باشند و ارزش و ROI خود را برای تجارت شما افزایش دهند. بنابراین، این یک روشی عالی برای هر دوی شما است که هم با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید و هم محتوای شما مفید و کارآمدتر واقع شود.

محتوای قابل کشف خودکار

چگونه می توانید محتوای خود را به طور خودکار قابل کشف کنید؟ بوسیله سازمان یافته کردن آن و اضافه کردن Metadata (متادیتا) معنایی. متاداده یا ابرداده، اطلاعات اساسی در مورد محتوا را فراهم می کند و به داده های مربوط به آن، ساختار اضافه می کند.

حتی اگر Metadata، تنها بوسیله دستگاههایی که محتوا را می خوانند استفاده شوند، هنوز هم می تواند مزایای بی شماری را برای افراد کاربر (بعنوان مثال مشتریان احتمالی ) ارائه دهد. به علت این که اکثر مردم از طریق موتورهای جستجو (ماشین ها) به دنبال محتوا هستند، محتوای هوشمند سازمان یافته به موتورهای جستجو کمک خواهد کرد تا کاربران شما بتوانند به راحتی به محتوا دسترسی داشته باشند.

اینفوگرافیک

در مورد تاثیرات مثبت اینفوگرافیک برای افزایش مشارکت، بسیار صحبت کردیم. در اینترنت کاربران به دنبال نمایش سادۀ اطلاعات هستند و میخواهند مفهوم این اطلاعات را بدانند. اینفوگرافیک، این مشکل را حل کرده است و این فرصت را می دهد تا نسبت به رقبای خود برجسته تر باشید.

هنگامی که خوانندگان شما اینفوگرافیک قابل درکی را بر روی صفحه پیدا کنند، در آینده پست های وبلاگ را خواهند خواند و اینفوگرافیک را تبدیل به ابزار قدرتمندی خواهند کرد که نه تنها ترافیک و مشارکت، بلکه شهرت برند شما را در صنعت نیز افزایش خواهند داد.

علاوه بر این، اگر تمایل داشته باشید که محتوای شما در رسانه های اجتماعی، به اشتراک گذاشته شود، اینفوگرافیک انتخاب خوبی خواهد بود.

نتیجه

جهان در حال تغییر است. در عصری که که ما باید با انبوهی از اطلاعات سروکار داشته باشیم، بازاریابان B2B به دنبال اتوماتیک شدن هستند. آنها نیازمند به ارائه محتوا برای گروه های مختلف کاربران هستند، که از دستگاه های مختلفی استفاده می کنند و در Platform های مختلف، به اشتراک می گذارند.

محتوای هوشمند این امکان را به شما می دهد تا بسیاری از وظایف طاقت فرسای دستی را فراموش کنید.

به لطف ساختار و دسته بندی مناسب، ماشین ها به راحتی قادر یه یافتن محتوای شما با توجه به نیازهای مختلف کاربران، هستند. محتوای هوشمند قابل استفاده مجدد و بسیار سودمند است، بنابراین تمامی بازاریابان مطمٸنا نیازمند به استفاده از آنها در استراتژی های خود هستند.

Share This Story, Choose Your Platform!