برای نوشتن نسخه جذاب برای مخاطبان آنلاین ، باید آنها را بشناسید. آنهایی که داستان های شما را می خوانند چه کسانی هستند؟ افرادی که به دنبال عبارتهایی هستند که می خواهید برای آنها یافت شود ، چه کسانی هستند؟ از کجا آمده اند؟ آن ها چند ساله هستند؟ آنها به چه چیزی علاقه دارند؟ و چگونه می توانید دوباره به آن افراد برسید؟ در این پست ، من به شما در تحقیق و تجزیه و تحلیل مخاطبین کمک می کنم ، زیرا این امر برای SEO ضروری است.

چرا تجزیه و تحلیل مخاطبان مهم است

اگر اطلاعات چندانی از مخاطبان خود ندارید ، نوشتن متن برای آنها بسیار دشوار است. آیا باید متونی بنویسید که خواندن آنها دشوار یا بسیار آسان است؟ کدام موضوعات برای آنها بیشتر جالب خواهد بود؟ از کدام عبارت جستجو استفاده می کنند؟ چه پست وبلاگی باعث می شود آنها به سایت شما بازگردند؟ اگر می خواهید مخاطبان شما بازدیدکنندگان دائمی وب سایت شما شوند یا بخواهید چیزی را در فروشگاه آنلاین شما خریداری کنند ، این سوالات به ویژه مهم هستند. و آن موقع است که تحلیل مخاطب به کار می آید! اگر اطلاعات زیادی درباره مخاطبان خود داشته باشید ، تطبیق متن های شما با نیازهای آنها بسیار آسان تر خواهد بود. در نتیجه ، در فروش اقلام خود و جلب بازدیدکنندگان موفق ، موفق تر خواهید شد.

مخاطبان آنلاین شما چه نوع افرادی هستند؟

یک مکان خوب برای شروع تحقیق درباره مخاطبان آنلاین شما ، اطلاعات وب سایت یا رسانه های اجتماعی شما است. این می تواند به شما در یافتن انواع اطلاعات مفید درباره مخاطبان کمک کند. یا مخاطبsبه شاید قبلاً به آن توجه نکرده اید ، اما ممکن است گروه های مختلفی از کاربران برای اهداف مختلف از سایت شما دیدن کنند! شما باید مخاطبان خود را تجزیه و تحلیل کنید تا دریابید چه نوع افرادی از سایت شما بازدید می کنند و از این اطلاعات برای انطباق محتوای خود استفاده کنید.

تجزیه و تحلیل مخاطبان در Google Analytics

بهترین راه برای تجزیه و تحلیل مخاطبین خود استفاده از Google Analytics است. Google Analytics به شما می گوید که مخاطبان شما در چه ساعتی از روز در سایت شما هستند. اهل کجا هستند (حداقل از کدام کشور) ؛ کدام صفحات را بیشتر می پسندند و آیا از رایانه رومیزی یا دستگاه تلفن همراه استفاده می کنند. این همه اطلاعات ارزشمند و قابل استفاده است.

از نزدیک نظارت کنید که کدام صفحات و پست های وبلاگ ترافیک زیادی ایجاد می کنند و الگوهای احتمالی را بررسی کنید. شاید پست های مربوط به یک موضوع خاص ترافیک زیادی ایجاد کند ، در حالی که پست های مربوط به موضوعات دیگر بازدیدکنندگان زیادی ندارند. هنگام انتخاب موضوع پست وبلاگ بعدی خود از این اطلاعات استفاده کنید.

نمونه ای از نوع داده هایی که می توانید در Google Analytics پیدا کنید

تجزیه و تحلیل مخاطبان رسانه های اجتماعی

Google Analytics می تواند اطلاعات زیادی در مورد بازدیدکنندگان وب سایت شما به شما بگوید ، اما اگر می خواهید در مورد افرادی که در فیس بوک به آنها دسترسی دارید بیشتر بدانید ، باید از Facebook Insights استفاده کنید. بررسی کنید که کدام پست ها بازدیدهای زیادی دارند و کدام پست ها مورد توجه مخاطبان شما قرار نمی گیرند. خرید تبلیغات در فیس بوک را نیز آزمایش کنید.

البته ، هر بستر رسانه های اجتماعی دارای تجزیه و تحلیل مختص به خود است (ما همچنین در مورد YouTube Analytics ، Twitter Analytics و Pinterest Analytics نوشته ایم). نظارت بر تجزیه و تحلیل کانال هایی که استفاده می کنید به طور منظم.

نه آن مخاطبی که انتظارش را داشتید؟

اگر از نوع مخاطبان آنلاین خود شگفت زده شدید ، می توانید با این اطلاعات دو کار انجام دهید:

در مرحله اول ، می توانید از خود بپرسید که چرا وب سایت شما به مخاطبان مورد نظر شما نمی رسد یا چرا محتوای شما وقتی در نتایج جستجو یا در رسانه های اجتماعی مشاهده می شود برای آنها جذاب نیست. آیا از همان کلمات کلیدی استفاده می کنید که این افراد در گوگل جستجو می کنند؟ آیا عنوان SEO و توضیحات متا با هدف جستجوی آنها مطابقت دارد (و آیا محتوای صفحه مطابق این وعده است)؟ این گونه موارد می تواند به شما کمک کند تا به مخاطبان مورد نظر خود برسید و آنها را بازگردانید.

متناوبا ، ممکن است مخاطب آنلاین مورد انتظار خود را نداشته باشید ، اما اینطور است است یک مخاطب ، و آنها به دلایلی به سایت شما آمدند! بنابراین گزینه دیگر این است که در مورد مخاطبان واقعی خود بیشتر بیاموزید و محتوای بیشتری را در نظر داشته باشید.

درباره مخاطبان آنلاین خود اطلاعات بیشتری کسب کنید

صرف نظر از این که آیا شما انتخاب می کنید مخاطبان (بازدید کنندگان) آنلاین خود را افزایش دهید ، محتوای خود را برای مخاطبین مختلف تنظیم کنید یا هر دو ، مرحله بعدی در تجزیه و تحلیل مخاطبین شما یکسان است. شما باید در مورد این افراد و خواسته های آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید!

نظرسنجی انجام دهید

یک راه عالی برای شناخت مخاطبان این است که از آنها بخواهید یک پرسشنامه آنلاین پر کنند. در یک نظرسنجی ، می توانید هر چیزی که می خواهید از آنها بپرسید. به عنوان مثال ، می توانید یک نظرسنجی تنظیم کنید که هنگام ورود فردی به سایت شما ظاهر می شود یا می توانید دعوت نامه نظرسنجی را برای مشترکین خبرنامه یا خریداران محصولات خود ارسال کنید. بسته های زیادی وجود دارد که امکان پرسش نامه های آنلاین را فراهم می کند. بسیاری از خدمات یک حساب رایگان ارائه می دهند که برای اکثر شرکت های کوچک کافی است.

به یاد داشته باشید که اکثر مردم در نظرسنجی های آنلاین شرکت نمی کنند. با این وجود ، اگر تعداد مخاطبان شما زیاد است ، به راحتی می توانید افراد مناسبی را برای پر کردن پرسشنامه خود به دست آورید. برای به دست آوردن تعداد بیشتر شرکت کنندگان ، همیشه می توانید با قرعه کشی یک انگیزه خوب در بین پاسخ دهندگان ، آنها را جلب کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که همیشه گروه خاصی از مردم مایل به پر کردن نظرسنجی هستند. آن گروه بسیار گزینشی است و برای کل مخاطبان آنلاین شما نماینده نیست.

با مخاطبان خود صحبت کنید

تجزیه و تحلیل مخاطبان همیشه لازم نیست که یک میز کار باشد! فقط مکالمه با بخشی از مخاطبان شما نیز راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها باقی می ماند. در یک پرسشنامه آنلاین ، می توانید از افراد زیادی در مورد محصول خود بپرسید ، اما احتمالاً پاسخ آنها سطحی باقی نخواهد ماند. اگر واقعاً بتوانید به طور حضوری با برخی از مخاطبان خود صحبت کنید ، این می تواند به شما کمک کند تصور بهتری در مورد مخاطبان خود داشته باشید. از آنها بپرسید که درباره وب سایت شما ، محصولات شما یا پست های وبلاگ شما چه چیزی را بیشتر دوست دارند. از آنها بپرسید چرا دوباره به وب سایت شما باز می گردند. از آنها دعوت کنید تا در مورد تجربه خود صحبت کنند و از برخی انتقادها نترسید.

به عنوان مثال ، اگر در WordCamp یا کنگره ای در جایی هستم و با افرادی روبرو می شوم که از افزونه Yoast SEO ما استفاده می کنند ، همیشه دوست دارم از آنها بپرسم که در مورد محصول ما بیشتر از چه چیزی قدردانی می کنند. این به من کمک می کند تا کاربران خود را درک کنم. و با درک کاربران خود ، بهتر می توانیم نیازهای آنها را پیش بینی کنیم. اگر می دانیم کدام ویژگی ها در Yoast SEO بیشتر دوست دارند ، باید آن ویژگی ها را بهینه یا گسترش دهیم.

نظرات و بحث ها را بخوانید

اگر می خواهید مخاطبان خود را تجزیه و تحلیل کنید و دریابید که از چه نوع افرادی تشکیل شده است ، باید به نظرات پست وبلاگ خود نگاه کنید. مردم در مورد شما یا در مورد پست شما در نظرات زیر مقالات شما چه می گویند؟ آنها در نظرات خود در مورد کدام جنبه های پست وبلاگ شما صحبت می کنند؟ کدام موضوعات برای آنها آنقدر مهم است که مایل هستند درگیر شوند؟ نظرات مخاطبان را در وب سایت خود تجزیه و تحلیل کنید و نظارت بر نظرات را در رسانه های اجتماعی نیز فراموش نکنید!

گذشته از نظراتی که مخاطبان شما در وب سایت و رسانه های اجتماعی شما می گذارند ، می توانید به آنچه در وب سایت های دیگر صحبت می کنند نیز نگاهی بیندازید. سایت هایی مانند Reddit و انجمن های گفتگوی آنلاین می توانند گنجینه ای از اطلاعات باشند. اگر می توانید بفهمید مخاطبان شما کجا در حال گذراندن آنلاین هستند ، حتماً نگاهی بیندازید و ببینید درباره چه چیزی صحبت می کنند!

تجزیه و تحلیل مخاطبان آنلاین سخت است ، اما ارزشمند است

در نتیجه ، تحقیق درباره مخاطبان شما می تواند یک مهره سخت برای شکستن باشد. Google Analytics و ابزارهای تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی متعدد مفید هستند ، اما در مورد اهداف یا خواسته های مخاطبان شما اطلاعات چندانی ندارند. نظرسنجی ها عالی هستند ، اما از آنجا که اکثر افراد پرسشنامه آنلاین را پر نمی کنند ، داده ها برای کل مخاطبان شما معتبر و نماینده نیستند. صحبت با مخاطبان می تواند بینش مفیدی را به ارمغان بیاورد ، اما شما نیز نمی توانید با همه آنها گفتگو کنید.

همه روشهای مختلف تجزیه و تحلیل مخاطبان به هر حال به شیوه خود ارزش می افزاید. با این حال ، با استفاده از همه آنها ، تصور واضحی از مخاطبان خود خواهید داشت. بنابراین فقط در آنجا نشسته و فکر نکنید که چه کسی پشت آن کلیک ها قرار دارد. با آنها آشنا شوید!

بیشتر بخوانید: مقدمه ای بر تحقیقات کاربران »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!