دسترسی مهم است. و اطمینان از اینکه وب سایت شما برای همه قابل دسترسی است نباید پس از آن فکر شود. این سایت نقش بسزایی در قابلیت استفاده از وب سایت شما دارد و به همین دلیل است که گوگل بیشتر بر میزان دسترسی محتوای شما تمرکز می کند. خوشبختانه آگاهی در حال افزایش است و سیستم عامل هایی مانند وردپرس امکانات زیادی را برای دسترسی بیشتر وب سایت شما ارائه می دهند. ما در راه خوبی هستیم ، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. در این پست وبلاگ ، به شما خواهیم گفت که چرا باید بر روی دسترسی تمرکز کنید و کدام ابزارها می توانند به شما کمک کنند!

دسترسی پذیری چیست؟

قابلیت دسترسی به نحوه استفاده همه افراد از جمله افراد دارای معلولیت از نرم افزار یا وب سایت شما کمک می کند. ویکی پدیا آن را اینگونه بیان می کند:

دسترسی به طراحی محصولات ، دستگاه ها ، خدمات یا محیط ها اشاره دارد تا برای افراد دارای معلولیت قابل استفاده باشد. مفهوم طراحی در دسترس و عملکرد توسعه در دسترس ، هم “دسترسی مستقیم” (یعنی بدون کمک) و هم “دسترسی غیرمستقیم” را به معنای سازگاری با فناوری کمکی افراد (به عنوان مثال ، خواننده های صفحه کامپیوتر) تضمین می کند.

این امکان دسترسی و استفاده از سیستم یا موجودیت دیگری مانند وب سایت شما برای شخصی است. برای اطمینان از این امر ، دسترسی بر فعال کردن این دسترسی برای افراد دارای معلولیت متمرکز است.

در آنها دستورالعمل های مدیر وب سایت، Google به اهمیت دسترسی به محتوای شما اشاره می کند. و اگرچه در بسیاری از کلمات ذکر نشده است ، آنها همچنین عبارت زیر را دارند وب سایت آنها: “همه باید بتوانند به وب دسترسی داشته باشند و از آن لذت ببرند. ما متعهد هستیم که آن را به واقعیت تبدیل کنیم. ” به این معنی که گوگل نیز معتقد است که دسترسی مهم است.

دسترسی مهم است

با وجود اینکه اینترنت آنقدرها قدیمی نیست ، اکثر ما نمی توانیم تصور کنیم زندگی بدون آن چگونه خواهد بود. وب میلیاردها نفر را در سراسر جهان متصل می کند ، صرف نظر از اینکه کجا و چه کسانی هستند. نکته جالب درباره اینترنت این است که اطلاعات زیادی را در مورد هر موضوعی که فکرش را بکنید در اختیار شما قرار می دهد.

با این حال ، جمعیت جهان ما از افراد مختلف زیادی تشکیل شده است. و هر یک از این افراد باید به تمام اطلاعاتی که بصورت آنلاین بصورت رایگان در دسترس است دسترسی داشته باشند. به همین دلیل است که دسترسی مهم است. به عنوان مثال ، همه افرادی را که دارای اختلال بینایی هستند ، در نظر بگیرید. حداقل در سطح جهانی 2/2 میلیارد نفر دارای اختلال بینایی نزدیک یا از راه دور هستندبه علاوه بر این، کور رنگی تقریباً از هر 12 مرد 1 نفر (8) و 1 از 200 زن (0.5) مبتلا می شود. هنگامی که وب سایت خود را برای آنها در دسترس قرار نمی دهید ، تعداد بسیار زیادی از افراد از دست می دهند.

اما موارد بیشتری وجود دارد!

نقص بینایی یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید ، اما قطعاً تنها آن نیست. در فکر نارساخوانی و سایر مشکلات خواندن یا مشکلات مهارت. بعید به نظر می رسد که کاربرانی که دارای مهارت های مهارت بالا هستند از ماوس استفاده کنند در عوض به صفحه کلید تکیه کنیدبه آیا تا به حال سعی کرده اید بدون استفاده از ماوس از وب سایت خود یا افزونه ما استفاده کنید؟ کار سختی است.

برای مثال دیگر ، چند سال پیش ، ما مشتریانی داشتیم که مشکل شنوایی داشتند و می خواستند آموزش جامع SEO ما را فرا بگیرند. او با بیش از دو ساعت فیلم بدون زیرنویس روبرو شد. افزودن این موارد بسیار آسان است و ما نیز چنین کردیمبه

ما می دانیم که به نظر می رسد کارهای زیادی وجود دارد که ممکن است قبلاً به آنها فکر نکرده باشید. اما خوشبختانه ابزارهای بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند بفهمید که هنوز می توانید در چه مواردی پیشرفت کنید. و اگر شما یک وب سایت در وردپرس دارید ، خوشحال می شوید بدانید که در واقع یک وب سایت وجود دارد تیم دسترسی که زمان خود را به دسترسی بیشتر وردپرس با هر نسخه اختصاص می دهد. اما این تنها بستری نیست که اهمیت آن را می بیند ، به عنوان مثال ، دروپال همچنین روی قابلیت دسترسی آن کار می کند.

آیا می خواهید وب سایت خود را در دسترس تر کنید؟ عالیه! چند کار وجود دارد که می توانید فوراً انجام دهید. موارد بدیهی که به راحتی تغییر می کند استفاده شما از سرفصل ها ، کنتراست و پیوندهای توصیفی است.

استفاده از سرفصل ها

عنوانها به موتورهای جستجو و کاربران به درک متن شما کمک می کند. این امر برای آنها آسان تر می کند که دریابند پست یا صفحه در مورد چیست. به عنوان ابتکار دسترسی به وب W3C عنوان می کند: سرفصل ها بیشتر در مورد سازماندهی محتوا در یک صفحه به شما می گویند و مرورگرهای وب یا فناوری های کمکی می توانند از آنها برای ارائه ناوبری درون صفحه استفاده کنند.

عنوانها به تک تک بازدیدکنندگان شما کمک می کند تا بفهمند متن شما در مورد چیست. بنابراین مطمئن شوید که آنها توصیفی هستند و به روش صحیح تودرتو هستند. فقط از آنها به عنوان یک عنصر طراحی استفاده نکنید (“این تنها راهی است که من می دانم چگونه متن خود را بزرگ کنم”) یا بر SEO تأثیر بگذارید (“من از همه سرفصل های H1 استفاده می کنم ، این همه را برای گوگل بسیار مهم می کند”). هر دو ممکن است یک راه حل آسان به نظر برسند ، اما آنها شیوه های بدی هستند زیرا عناوین شما باید ساختار مشخصی داشته باشند.

ابزاری که می توانید برای آزمایش ساختار عنوان در سایت خود استفاده کنید این است HeadingsMapبه این افزونه برای Chrome و Firefox به شما امکان می دهد ساختار عنوان یک صفحه را مشاهده کنید. خوب است بدانید که فقط باید از یک عنوان H1 در صفحه خود استفاده کنید ، که باید عنوان صفحه یا پست شما باشد. پس از آن ، می توانید از زیر عناوین H2 و H3 (یا حتی عناوین H4 و فراتر از آن) برای تعریف بخش ها در متن خود استفاده کنید. در مقاله ما در مورد نحوه استفاده از سرفصل ها در وب سایت خود بیشتر بخوانید.

تضاد رنگ

کنتراست رنگ ، تفاوت نور (از نظر فنی ، روشنایی) بین هر چیزی است که در پیش زمینه قرار دارد ، مانند متن و پس زمینه آن. اگر برای منوی خود زمینه مشکی انتخاب کنید و از متنی بسیار تیره استفاده کنید ، خواندن این متن بسیار سخت می شود. و انتخاب دو رنگ که بسیار متضاد به نظر می رسند ، به این معنی نیست که این تضاد برای همه خوب است. به همین دلیل چند ابزار وجود دارد که می توانید از آنها برای بررسی کنتراست صفحه خود استفاده کنید. مثلا، contrastchecker.com که سطوح کنتراست را بررسی می کند و اطلاعاتی را در مورد سطوح دسترسی ارائه می دهد:

ابزار کنترل دسترسی کنتراست
نمونه ای از دو رنگ که در کنتراست و خوانایی نمره بدی می گیرند

همچنین به شما نمره نسبت کنتراست را بر اساس دستورالعمل های کنتراست W3C، که 4.5: 1 را صحیح می دانند. همانطور که در این مثال مشاهده می کنید ، رنگهایی که من انتخاب کرده ام تقریباً به این حداقل نمره نزدیک نیستند.

کنترل کنتراست بسیار ساده است. اگر می خواهید با کنتراست بازی کنید تا دریابید که چگونه بر بازدیدکنندگان از جمله افراد کور رنگ تاثیر می گذارد ، ممکن است بخواهید آنالیز کنتراست رنگ که دارای یک شبیه ساز کوررنگی است. به شما امکان می دهد طرح ها را پیش نمایش دهید ، زیرا ممکن است توسط کوررنگی توسط کاربران دیده شود.

اگر کاربر Mac هستید ، سیم دالتونیسم همچنین یک ابزار عالی است مانند تجزیه کننده کنتراست رنگ ، به شما این امکان را می دهد که یک وب سایت را نشان داده و تعدادی از تغییرات کوررنگی را آزمایش کنید:

ابزار دسترسی Sim Daltonism

پیوندهای توصیفی ، متن جایگزین و غیره

آخرین ابزار دسترس پذیری که ما می خواهیم برجسته کنیم ، یکی است که میزان استقامت محتوای شما را هنگام استفاده از خواننده صفحه آزمایش می کند. برای بسیاری از افراد دارای نقص بینایی ، این فناوری کمکی به آنها کمک می کند تا یک صفحه را درک کنند. یک صفحه خوان متن ، تصاویر ، پیوندها و سایر عناصر را به گفتار یا بریل تبدیل می کند. در Mac ، می توانید استفاده کنید صداگذاری (که قبلاً در رایانه شما موجود است) برای آزمایش این. در رایانه Windows ، می توانید بارگیری کنید NVDA رایگان.

حال ، چرا می خواهید به نحوه ارائه محتوای خود از طریق صفحه خوان «گوش دهید»؟ زیرا به شما کمک می کند محتوای خود را از دیدگاه شخصی که قادر به مشاهده آن نیست ، تجربه کنید. این به شما کمک می کند مشکلات مربوط به ترتیب خواندن ، نشانه گذاری جدول ، تصاویر و سایر عناصر فرم و پیوندها را در صفحه خود تشخیص دهید. تصاویر بدون هیچگونه متن جایگزین برای این بازدید کننده سایت توصیف نمی شود. و پیوندهای غیر توصیفی با متنی مانند “بیشتر بخوانید” یا “اینجا را کلیک کنید” هیچ اطلاعاتی در مورد این که این پیوند شما را به کجا می برد ، ندارند. اینها ممکن است چیزهای کوچکی به نظر برسند ، اما برای کسی که با این مشکلات روبرو است ، دلیل کافی است که بلافاصله صفحه شما را ترک کند.

یک چیز دیگر

مردم در WAVE Web Accessibility ابزاری را ایجاد کرد برای شناسایی سریع حقوق و اشتباهات بیشتر در صفحه خود. این کار به طور خودکار انجام می شود و برای ارزیابی اینکه چه پیشرفت هایی واقع بینانه هستند و کدام نیستند ، به چشم انسان نیاز دارد. ما استفاده از این ابزار را به عنوان جایگزینی برای ابزارهای دسترسی که در بالا ذکر شد توصیه نمی کنیم ، اما قطعاً ارزش بررسی دارد!

همه ابزارهای ذکر شده در بالا و بیشتر را می توان در راهنمای دسترسی به وردپرسبه

این یک فرایند مستمر است

همه اینها ممکن است کمی طاقت فرسا باشد ، اما لازم نیست امروز همه چیز را برطرف کنید. آگاهی از اهمیت اولین قدم است. اکنون می توانید تعیین کنید که صفحات شما چقدر در دسترس هستند و هنوز باید روی چه مواردی کار کنید. فقط دسترسی را به عنوان “اضافی” در نظر نگیرید. اگر وب سایت شما در دسترس نباشد ، برای بخش قابل توجهی از مخاطبان شما بسیار ناخوشایند خواهد بود. همچنین ، پیروی از دستورالعمل های دسترسی ، وب سایت شما را برای همه بازدیدکنندگان بهبود می بخشد.

ما در Yoast همچنین سخت کار می کنیم تا وب سایت و افزونه Yoast SEO خود را بیشتر در دسترس قرار دهیم. این یک فرایند مداوم است که از شما می خواهد هر نرم افزار یا محتوایی را که در آنجا قرار می دهید مجدداً ارزیابی کنید. نکته مهم این است که دسترسی را در نظر داشته باشید و تا جایی که می توانید بر روی بهبود آن کار کنید. اگر می خواهید در مورد دسترسی و سایر مهارت های اساسی SEO اطلاعات بیشتری کسب کنید ، حتماً آموزش SEO ما را بررسی کنید.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!